Z ogromną przyjemnością prezentujemy kolejny tegoroczny projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Umiejętności i doświadczenia, które młodzi ludzie zdobywają w trakcie realizowania poszczególnych etapów swoich projektów są po prostu bezcenne. Każdy przekonuje się, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie przedsięwzięcia, umiejętność przygotowania niezbędnych "papierów", a wszystko trzeba zrobić samodzielnie, biorąc odpoweidzialność za projekt i grupę. Z niecierpliwością czekamy na tegoroczny Wileki Finał ZWzt i czekamy na kolejne WILKI dla I LO - w końcu lidera rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości!!! 
Przedstawiamy "Please don't smoke the show"  grupę projektową, w której skład wchodzą: Bartosz Kaliciak, Michał Kamiński, Katarzyna Wilgusz i  Wiktoria Czajkowska. 

"Jesteśmy uczniami klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie i jednocześnie fanami drużyny Zagłębia Lubin S.A. "Please don't smoke the show" to stworzona przez nas inicjatywa, która obraca się wokół problemu palenia na trybunach Dialog Areny. Projekt działa pod patronatem Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pomysł, który postanowiliśmy przeobrazić w działania, narodził się najzwyczajniej z naszego doświadczenia. Uczęszczając na stadion zauważyliśmy, że niestety nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się z oglądania meczu na żywo, ponieważ przeszkadza w tym nieprzyjemny zapach dymu papierosowego. Mówiąc wprost, palący kibice często nie zwracają uwagi na pozostałych. Sprawa ma bardzo duże znaczenie ze względu na to, że liczna część przybywających na Dialog Arenę traktuje weekendowe wyjście na mecz jako czas relaksu z bliskimi, a co za tym idzie, zabiera ze sobą całe rodziny. Dym nie stanowiłby problemu, gdyby osoby palące udawały się do miejsc dla nich przeznaczonych, aby spełnić swoją potrzebę. Jednak głównym powodem, dla którego tak się nie dzieje jest słabe oznakowanie stref oraz zwyczajny brak świadomości widzów o ich istnieniu. To właśnie na tym skupia się nasz projekt.
Jako zespół projektowy postanowiliśmy wywołać konieczną dla otoczenia zmianę. W celu osiągnięcia celu podjeliśmy następujące kroki: przeprowadziliśmy sondę społeczną, aby udowodnić występowanie problemu zawiązaliśmy partnerstwo ze stowarzyszeniem Miasto dla Mieszkańców podjęliśmy współpracę z Zagłębiem Lubin S.A. przygotowaliśmy akcję reklamową w formie ulotek (o nakładzie 1000 sztuk) za porozumieniem z zarządem klubu trafiliśmy do kibiców przez telebimy oraz nagłośnienie stadionowe wraz z agencją reklamową Black Horse zaprojektowaliśmy baner reklamowy, który został użyty podczas meczu. Owoce podjętych przez nas działań były widoczne już podczas spotkania z Górnikiem Zabrze. Jednak nie poprzestaliśmy na jednym meczu. Kontynuowaliśmy naszą inicjatywę, kiedy Zagłębie podejmowało dużynę z Białegostoku.
Podsumowując, ku naszemu zadowoleniu projekt spotkał się z ogromną aprobatą wśród widzów. Wielu z nich tak naprawdę dzięki naszej akcji dowiedziało się, że może spokojnie zapalić papierosa przede wszystkim nie łamiąc prawa oraz nikomu nie przeszkadzając. Obserwując wyniki inicjatywy możemy śmiało stwierdzić, że odnieśliśmy sukces wprowadzając w życie zmianę społeczną".