Za nami X edycja Olimpiady Zwolnieni z Teorii - olimpiady, którą uwielbiamy od samego początku i cieszy nas, że cały czas jesteśmy wśród najlepszych szkół w Polsce!!!
23 maja 2024 odbył się w Warszawie Wielki Finał ZWZT, który jest świętem dla wszystkich uczestników Olimpiady. Uczestnicy X edycji ZWZT mieli wyjątkową okazję poznać twórców wyjątkowych projektów społecznych oraz wielu wspaniałych gości zaproszonych na tę prestiżową imprezę. Dla nas była to okazja celebrowania sukcesu 104 naszych Finalistów i Finalistek oraz zdobycie bardzo cennych umiejętności i Międzynarodowych Certyfikatów Zarządzania Projektami.
Dwa zespoły zostały wyróżnione Srebrnymi Wilkami - nagrodami za NAJLEPSZE projekty społeczne w województwie dolnośląskim, a są to: "LevelMeUp" – Weronika Matyas, Julia Banasiak oraz II edycja projektu "Się Ruszaj, wymówki nie szukaj!" - Małgorzata Piasecka, Alicja Tomczak, Alicja Fijołek, Kaja Bartoszewska, Michał Piasecki, Artur Ziółkowski, Tomasz Sienkiewicz, Jakub Bielak.
Kopernik ma na swoim koncie wiele osiągnięć w rankingu ZWZT - a wśród nich jest nawet I miejsce!!!
Wspaniale być na szczycie, jednak w ZWZT chodzi o znacznie więcej niż wygrywanie - największą wartością tej wyjątkowej Olimpiady jest zdobywanie doświadczenia m.in pracy w zespole oraz zdobywanie kompetencji miękkich, które okazują się coraz ważniejsze w coraz bardziej technologicznym świecie.
Dlatego niezmiernie cieszy nas 9 pozycja w tegorocznym rankingu - oraz wspaniałe dwa SREBRNE WILKI, które trafiły do szkoły.
20 zespołów sfinalizowało swoje projekty społeczne a ci, którym nie udało dotrzeć do Wielkiego Finału i tak wygrali, ponieważ wszystko czego nauczyli się w trakcie realizacji projektów, to niezwykle cenne umiejętności.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim tegorocznym finalistom i już czekamy na Wasze przyszłoroczne projekty.
Mentorem zasiadającym w Kapitule ZWZT i opiekunem olimpiady w szkole jest p. Mariola Lech.
Zdjęcia