Kopernik na podium Szkół Kompetencji Przyszłości!

Kopernik po raz kolejny znalazł się na podium w ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości!!! 
Gratulujemy Pani Marioli Lech, która nie tylko sprawuje pieczę nad Olimpiadą Zwolnieni z Teorii (ZWZT), ale jest też mentorem dla nauczycieli z całej Polski, którzy chcą dowiedzieć się, jak się jej udaje angażować do pracy nad autorskimi projektami społecznymi tak wielu uczniów! 
Dyrektor Józef Marciniszyn i Pani Mariola Lech odebrali certyfikat Szkoły Kompetencji Przyszłości na Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który odbył się 24 kwietnia w Warszawie. KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI to te, na które w naszej szkole stawiamy od lat!!! 
Nasza szkoła stawiana jest za wzór na Finale olimpiady Zwolnieni z Teorii (zwzt) - wzór szkoły kompetencji przyszłości z bardzo otwartym i wspierającym projekty dyrektorem! W V edycji Olimpiady ZWzT aż 35 projektów dotarło do Finału! 

Nasza szkoła stawiana jest za wzór na Finale olimpiady Zwolnieni z Teorii - szkoły kompetencji przyszłości z wspierającym projekty dyrektorem, a bez takiego wsparcia niewiele da się zrobić! W V edycji Olimpiady ZWzT aż 35 projektów dotarło do Finału! 
3 projekty były nominowane do Złotego Wilka - ostatecznie dwa z nich Confident Woman i Dun-speak zdobyły SREBRNEGO WILKA!
Gratulujemy również nagrody zespołowi CRUSH IT, który wygrał dla szkoły drukarkę 3d! Coca Cola wybrała ich projekt do dziesiątki najlepszych zajmujących się problemami ekologii! Wielkie gratulacje dla wszystkich tegorocznych grup projektowych!!! Zobacz zdjęcia.
Przeczytaj artykuł.

 

IV Bieg Kopernika za nami!

27 kwietnia o godz. 9.00 dyrektor Józef Marciniszyn był starterem IV Biegu Kopernika. Tegoroczna trasa była nieco dłuższa niż w poprzednich latach, ponieważ zawodnicy mieli do pokonania nie 4 a 4,6 km. Przebieg trasy: ul.Kopernika, ul.Wrocławska, Park Wrocławski, ścieżka rowerowa wzdłuż ul.Paderewskiego, ul.Kościuszki, ul.Konstytucji 3 Maja, al. Gen. Józefa Bema, ul.1 Maja, ul.Tysiąclecia, Rynek, ul. Odrodzenia, ul.Kopernika. - meta: budynek I LO.
W dosyć trudnych warunkach przy lekkiej mżawce, ale za to w świetnych nastrojach, na starcie naszego biegu stanęło blisko 200 uczestników. Tradycyjnie wszyscy zawodnicy mieli zapewnione numery startowe z pomiarem czasu, wszyscy otrzymali również pamiątkowe medale, a zwycięzcy otrzymali Puchar Dyrektora I LO. Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach: open kobiet i mężczyzn; uczennice i uczniowie I LO; absolwenci I LO; szkoły podstawowe i gimnazja dziewczęta i chłopcy oraz kategoria specjalna: najstarszy uczestnik i uczestniczka Biegu. IV Bieg zakończył się na sali gimnastycznej wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników i sympatyków naszej imprezy. 
Dziękujemy Zagłębiu Lubin za zasponsorowanie wody dla zawodników, wolontariuszom za obsługę biegu, a wszystkim uczestnikom za start!
Do zobaczenia za rok!
Zobacz zdjęcia.
Zobacz wyniki na supersport;
Zobacz artykuł i zdjęcia na e-legnica
Zobacz artykuł i zdjęcia lubin.pl.

 

Pożegnanie klas III

26 kwietnia 2019r. w szczególnych okolicznościach związanych ze strajkiem nauczycieli, odbyło się uroczyste zakończenie roku tegorocznych maturzystów. Rozdanie świadectw, wręczenie nagród dla wyróżniających się uczniów oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców miało miejsce w podniosłej atmosferze w obecności pocztu sztandarowego i zaproszonych gości. Cieszymy się, że mogliśmy w taki sposób pożegnać się z naszymi uczniami, którym towarzyszyliśmy w szkole przez  3 lata i chcieliśmy być przy nich w tym ważnym dla nich dniu. 
Gratulujemy nagrodzonym za wysokie wyniki w nauce i wyróżnionym za zaangażowanie w życie szkoły - sportowcom reprezentującym I LO i artystom Grupy Kopernika. A wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia na maturze! 
Zobacz zdjęcia.

 

 

Gala finałowa w Rudzie Śląskiej

"4 marca 2019r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyła się finałowa Gala V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrűck"W zmaganiach wojewódzkich w całym kraju uczestniczyło 350 uczniów z różnych typów szkół. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 29 osób - w tym dwie nasze uczennice (byliśmy jedyną szkołą, która mogła poszczycić się takim sukcesem). Laureatką ogólnopolskiej gali została JULIA MACIOSZCZYK z kl. 1c, która zdobyła 1 miejsce w kategorii recytacji poezji. Zaszczytny tytuł finalistki konkursu uzyskała ADRIANNA KOWALSKA z kl. 1d.
Nagrodą główną dla wszystkich laureatów i finalistów będzie czerwcowy wyjazd na warsztaty historyczne do Niemiec organizowane przez IPN. Jednak największym wyróżnieniem dla każdego z uczestników konkursu była możliwość spotkania z byłymi więźniarkami KL Ravensbrűck, a w szczególności z Panią dr Wandą Półtawską autorką książki: "I boję się snów". Opiekun - p. Anna Wróbel
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 

2e na warsztatach edukacyjnych w Danii.

W dniach 6 - 12 kwietnia 2019r. klasa 2e (humanistyczna z edukacją psychologiczną) uczestniczyła w tygodniowych warsztatach edukacyjnych w Danii. Program wycieczki był bardzo intensywny i obejmował zapoznanie się z duńskim systemem edukacji - od liceum, przez tzw hojskole po uniwersytet. Klasa miała okazje uczestniczyć w wykładach i spotkaniach z dyrektorami szkół i ich uczniami - byli w Liceum Aars czy Nørgaards Højskole. Wykład z rektorem Instytutu Komunikacji i Psychologii Uniwersytetu w Aalborgu odbył się w domu kultury Nordkraft, który dawniej był elektrownią miejską. Wątek edukacyjny poszerzony został o lekcję języka duńskiego z Panią Aldoną Szwebs, nauczycielką języka od 30 lat pracującą w szkole językowej w Aalborgu. Klasa 2e odwiedziła również kościół protestancki w Aars, gdzie wspólnie z miejscowym historykiem sztuki i organistą śpiewali tradycyjne pieśni - hymny. Warsztaty w Danii to również realizacja programu turystyczno - kulturalnego. Uczniowie 2e mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w prapremierowym przedstawieniu amatorskiego teatru studenckiego w Aalborgu, gdzie zobaczyli wystawianą w języku angielskim sztukę W. Szekspira "Wiele hałasu o nic." Jednym z aktorów był przewodnik, który poprzedniego dnia oprowadził klasę po trzecim co do wielkości mieście w Danii. Do pozostałych atrakcji zaliczyć trzeba "stały punkt" programu dla wszystkich klas - wizyta w Grenen - gdzie umownie łączy się Bałtyk z Morzem Północnym, klasa zwiedziła Muzeum MarunistyczneMuzeum WikingówMuzeum Człowieka i uczestniczyło w warsztatach robienia świeczek w Ulve - lys. Wycieczka zakończyła się na starówce w Arhus, mieście od którego rozpoczęła się duńska przygoda 2e - tam zobaczyli Muzeum Sztuki Współczesnej ARoS, skansen Den Gamle By i ogród botaniczny. Oprócz bogatego programu, ogromną wartością duńskich wyjazdów jest integracja klasy: wspólne gotowanie, zabawa w domu na wrzosowiskach, spacery na pobliską plażę czy ognisko powodują, że duńskiej wyprawy nie sposób zapomnieć.
Po raz kolejny pragniemy podziękować naszej absolwentce, Pani Renacie Szwebs, która jest odpowiedzialna za wszystkie kontakty i umożliwia wizyty w szkołach i instytucjach, które odwiedzamy w Danii. Klasa 2e spędziła tydzień na Półwyspie Jutlandzkim pod wodzą wychowawcy Pana Piotra Malskiego, przy wsparciu p. Joanny Marciniszyn w roli współopiekuna. Zobacz zdjęcia.

 

Nasi na podium "Komunikatywnego Europejczyka"

Otrzymaliśmy wyniki konkursu "Komunikatywny Europejczyk", którego organizatorem było II LO w Lubinie. Mamy przyjemność poinformować, że na podium znalazło się dwoje naszych uczniów: Agata Drozd (2d) zajęła II miejsce zdobywając 96 pkt z j. angielskiego i 89,5 z niemieckiego (na 100 możliwych). Na III miejscuuplasował się Michał Konieczny (2a) z 96,5 pkt z angielskiego i 86,5 z j. niemieckiego.
Gratulujemy tak dobrej znajomości dwóch języków!!!

 

 

STRAJK NAUCZYCIELSKI
Większość nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Lubinie postanowiła przyłączyć się do strajku organizowanego przez ZNP. 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information