Kopernik ZŁOTĄ SZKOŁĄ!!!

10 stycznia został opublikowany Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2019.
Z ogromną satysfakcją i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz pierwszy w historii uzyskała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY!!!
W tym roku w ranking uwzględniono prawie 2200 liceów. 
Na Dolnym Śląsku uplasowaliśmy się na 15 miejscu, w rankingu matur liceów w Polsce na 170 (dziesieć pozycji w górę!), ogólnie 
w kraju jesteśmy na 181!!! 
Gratulujemy całej społeczności I Liceum Ogólnoksztsałcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie: Uczniom, Nauczycielom oraz Dyrekcji.

 

 

 

 

Kopernik w Europie - II etap!

"Czyje noworoczne życzenia powodzenia w nauce mają taką czarodziejską moc sprawczą, że wyniosły do pierwszego sukcesu w dopiero rozpędzającym się roku 2019 Łukasza Łowickiego, Piotra Romańskiego, Mateusza Kuziaka (1b), Łukasza Stycznia, Patryka Spalińskiego (1e), Krzysztofa Świstaka (1f), Michała Koniecznego (2a) i Maksymiliana Stachów (2d)? Wyżej wymienieni awansowali do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu z zakresu politologii „My w Europie”.  Dołączamy życzenia kontynuacji tryumfalnego pochodu przez kolejne fazy i oczywiście gratulujemy!"

 

 

 

II etap Olimpiady Biologicznej!

Magdalena Wiciak (3d) została zakwalifikowana do II etapu Olimpiady Biologicznej. Nasza uczennica przeszła do kolejnego etapu po napisaniu pracy badawczej: "Wpływ stężenia nanocząsteczek srebra i miedzi na tętno i zachowanie rozwielitek Daphnia magna ( Straus, 1820)". Praca otrzymała pozytywną ocenę formalną wystawioną przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej.  Nasza uczennica zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Biologicznej nie tylko po napisaniu pracy, ale także po napisaniu egzaminu pisemnego na odpowiednio wysoką liczbę punktow (egzamin odbył się 6 października i to na tym etapie odpadło najwięcej uczestników )"
Trzymamy kciuki za kolejny etap, który odbędzie się 18 stycznia - czyli w dniu Studniówki...Ola i Kuba w etapie okręgowym "Losów Żołnierza..."!

Aleksandra Serafin i Jakub Kozłowski  z klasy 1a rozprawili się z konkurencją w Legnicy i krokiem marszowym podążają ku Wrocławiowi, aby w stolicy regionu podczas etapu okręgowego Olimpiady M. Gajewskiego "Losy żołnierza i oręża polskiego..." powalczyć o awans do finału w Warszawie. Gratulujemy i z delikatną dozą optymizmu myślimy o "kampanii marcowej"...  I w taki oto sposób kontunuujemy szkolną tradycję sukcesów uczniów mat-fizów w olimpiadach i konkursach historycznych :)

Etap okregowy - Olimpiada Przedsiębiorczości!

Z ogromna przyjemnoscią informujemy, że mamy kolejnych uczniów II etapie olimpiady przedmiotowej! Tym razem do etapu okręgowego XIV Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowali się: Michał Zwatrzko (2a), Szymon Romanek (2a), Adam Majewski (1f), Gracjan Cyran (2b), Jakub Dobrzański (2a), Michał Konieczny (2a), Paweł Angulski (2b), Weronika Burczyńska (1f). 
Opiekun p. Mariola Lech.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!
Wyniki konkursu JERSZ!

Ogólnopolskim Konkursie Językowym English High Flier w tym roku wzięło udział 79 uczniów z naszej szkoły i aż 30 z nich otrzymało dyplomy z wyróżnieniem za bardzo dobry i dobry wynik! W konkursie brało udział 3052 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
NAJLEPSI byli:
Oliwer Bentkowski (3c) otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową, zajmując 1 miejsce w woj. dolnośląskim oraz IV miejsce w kraju w kat. Student (kl II i III). W kategorii Junior (kl I) pierwsze miejsce w woj. i 28 w kraju zajęli: Zuzanna Walczak (Ia),Francisco Osuna Chudzio (Ib) oraz Alicja Budnik (If).
Na podium znalazł się też Szymon Romanek (IIa) - 3 miejsce w woj. i 32 w kraju. 
W pierwszej dziesiątce w województwie uplasowali się: 
Gaspar Holewa (Ie) - 4 w województwie/40 kraj; Filip Droździak (1f) - 5 w województwie/46 kraj; Krzysztof Świstak (1f) - 8 w województwie /57 kraj, Adrian Sudenis (IIa) 9 w województwie/106 kraj; Aleksandra Lelek (IIIb) - 7 w województwie/65 kraj.
Pozostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki to:
Z klasy 1a: Jakub Kozłowski, Jakub Lis, Andrzej Tyc, Michał Fudali, Igor Lech, z klasy 1b: Małgorzata Krzyszczak oraz Amadeusz Dydniański, z klasy1d: Natalia Szylko, Alicja Borkowska, Natalia Herda,z klasy 1f: Jakub Opyrchał, Marta Prucnal, Nina Ossowska, Adam Majewski, Miłosz Jarzębowski, Konrad Piotrowski; Patryk Spaliński (1e) oraz Katarzyna Randak (3c). 


XV Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego za nami!

25 stycznia, w ostatni dzień przed zasłużonymi feriami, odbyło się w naszej szkole XV Powiatowe Dyktando z języka Angielskiego, którego pomysłodawcami i głównym organizatorem jest Centrum Językowe LOGOS w Lubinie. I LO zostało współorganizatorem od drugiej edycji tego konkursu. Prace sprawdzają native speakerzy z Logos, które jest również fundatorem nagród. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło sie 26 stycznia o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Językowego przy ul Szpakowej 17 w Lubinie.  W tym roku w dyktandzie wzięło udział 113uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów oraz 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Jak co roku naszym konkursem potwierdzamy wysoki poziom wiedzy naszych uczestników.  Gimnazjaliści pisali fragment powieści Charlesa Dickensa „A Christmas Carol”. Licealiści pisali fragment powieści „20.000 Leagues Under the Sea” J. Verna.
Zwycięzcy dyktanda w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :

I miejsce – Filip Droździak – I LO w Lubinie,
II miejsce – ex aequo- Francisco Osuna – I LO w Lubinie oraz  Szymon Romanek z I LO w Lubinie,
III miejsce – Michał Zamorski – I LO w Lubinie.

Wyniki dyktanda w kategorii szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych:
I miejsce – Dawid Kłak – Szkoła Podstawowa nr 12 w Lubinie.
II miejsce – ex aequo – Wiktor Uszko – Szkoła Społeczna w Lubinie oraz Marcin Goliasz -  Gimnazjum nr 4 w Lubinie
III miejsce – ex aequo:
Julia Greszta – 
SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, Zbyszek Jarkowski - Szkoła Społeczna w Lubinie oraz  Aleksander Szymula – Salezjańska Szkoła Podstawowa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

 

Historyczne pasje matematyków!

Michał Konieczny i Zachariasz Adamski z klasy 2a zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności. W tegorocznej edycji uczestniczy blisko 600 szkół. Zmagania wojewódzkie odbędą się w marcu. Ich zwycięzcy powalczą w etapie krajowym o indeksy wybranych uczelni lub stypendia naukowe. Ponadto już w najbliższą sobotę tj. 12 stycznia trzymajmy mocno kciuki za Michała Koniecznego, bowiem przed nim część pisemna etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej. Możemy tylko dodać, że Michał i Zachariasz wpisują się w tradycje Kopernika - uczniowie mat-fizów od lat odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach historycznych! Opiekun p. Anna Wróbel.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

"Wiersze ojców naszych"

"Wiersze ojców naszych" to hasło przewodnie III Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej, który odbył się 15 lutego 2019r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych komisja konkursowa przyznała równorzędne trzy pierwsze miejsca. Jedną z nagrodzonych osób jest uczennica klasy Ic Julia Macioszczyk, która zaprezentowała wiersz Marii Kosickiej "Pani Zofia".  W konkursie wystąpiła także Weronika Laszczyńska z klasy IIa, która deklamowała przejmujący utwór Mariana Jonkajtysa "Białe krematoria".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo dziewczyny szykują się już do kolejnych konkursów.
Koszykarska potęga!

"14 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówkę chłopców. Nasza reprezentacja nie miała sobie równych, bez przeszkód pokonała wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach i zajęła I miejsce. Tym samym nasi chłopcy będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach. Gratulujemy!
Skład reprezentacji: Wojciech Stępień, Osuch Krzysztof, Osuch Jakub, Michał Drużkowski, Jakub Bednarczyk, Oskar Kukułka, Szymon Nowakowski, Mateusz Eliszewski, Jakub Bęben, Dawid Moskaluk i Sebastian Bloch.

Dzień później, 15.01.19, odbyły się zawody piłki koszowej dziewcząt. Przedstawicielki naszej szkoły dumnie wywalczyły I miejsce, pokonując wszystkie szkoły średnie w Lubinie i tym samym awansując do kolejnego etapu zawodów. 
Skład drużyny: Domska Weronika, Klamer Agata, Kołodziej Alicja, Kumanska Weronika,Osos Natalia, Pielech Weronika, Sokołowska Emilia, Tatarynowicz Dominika, Turbak Dagmara, Kudzia Wiktoria, Miedziak Monika, Mazur Ola."
Ależ mamy koszykarską ekipę!
Dziękujemy i gratulujemy!Sukcesy w szpadzie!

"W styczniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie mężczyzn i kobiet w Radlinie . W kategorii dziewcząt wystartowało sto sześć zawodniczek . Wśród lubinianek najlepiej zaprezentowała się Gloria Klughardt (1d), która wywalczyła III miejsce. W drodze na podium, pokonała wicemistrzynię świata z ubiegłego roku. Wśród chłopców najlepszy wynik zanotował Tomasz Kałuziński, uczeń (2a), który zajął w finaleVI miejsce . W zawodach drużynowych lubinianki w składzie Gloria Klughardt (1d), Martyna Jakubowska (3c) i Paulina Skiba zanotowały bardzo dobry wynik - V miejsce na 18 startujących drużyn."
Gratulujemy!

 

 

 

Druga E w krainie czarów

"18.01.2019 klasa 2e odbyła podróż do krainy czarów znanej pod urzędową nazwą Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ale posiadającej swoją enklawę we Wrocławiu. Znawca teatralnej magii, prof. Jerzy Bielunas, artyści-wykładowcy i artyści-studenci wprowadzili nas w misterium kreacji nadrzeczywistości, uczynili z nas świadków rytuału tchnienia życia w pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki na podobieństwo ożywiania Golema, w zachwyt nad sprawnością ludzkiego ciała, zanurzonego w obłoku metafizycznych doznań, w zmysłowy trans percepcji formy w ruchu z towarzyszeniem dźwięku w akcie twórczym. Jeśli ktoś z nas tego jeszcze dotąd nie odczuwał, to od dziś „kochamy teatr, kochamy artystów”, jak każe Krzysztof Jasiński, dyrektor Teatru Stu w Krakowie . I – zainspirowani - mamy już własny pomysł, jak wcielić się w artystów; usłyszycie o nas! I bardzo dziękujemy pani Ewie Majcher, która wspierana przez naszą Martynkę, nasz udział w opisanym zdarzeniu zorganizowała!"


1a z wizytą w Google Wrocław

15 stycznia klasa 1a miała okazję przyjrzeć się, jak w rzeczywistości wygląda praca i siedziba Google. Dzięki uprzejmości i otwartości naszych absolwentów: Pani Małgorzaty (Kacprzak)  Pack (kadra kierownicza Google w USA) i Tomasza Kuca (kadra kierownicza Google Wrocław) udało się nawiązać kontakt z wrocławskim oddziałem tej znanej firmy. Tak zwana wizyta studyjna obejmowała oprowadzenie po siedzibie Google oraz spotkanie z grupą pracowników tej niezwykłej firmy, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i pokazali, że praca może być przygodą i to w gronie przyjaciół. Ważną częścią wizyty było podkreślenie różnorodności, która jest nieodzowną częścią pracy w międzynarodowych firmach. Wszystko odbyło się w języku angielskim, co było dodatkową atrakcją. Zarówno siedziba firmy, atmosfera tam panująca, jak i wszyscy spotkani pracownicy Google zrobili na uczniach ogromne wrażenie! Dodamy tylko, że Pani Małgorzata Pack odwiedziła naszą szkołę w zeszłym roku i zaproponowała kontakt z wrocławskim oddziałem, w którym odnaleźliśmy naszego kolejnego absolwenta. 
Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information