II miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości!!!

W tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji PrzyszłościKOPERNIK jest na II miejscu !!! 
Gratulujemy wszystkim grupom projektowym, które w roku szkolnym 2017/18 wzięły udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Dziękujemy i gratulujemy również propagatorce i opiekunce Olimpiady w szkole Pani Marioli Lech. W tym roku brało w niej udział aż 900 szkół i ponad 8000 uczniów z całej Polski! 
I LO w Lubinie jest jednocześnie najlepszą szkołą w województwie dolnośląskim - wyprzedziliśmy wszystkie wrocławskie licea!! Wyprzedziło nas tylko XII LO w Olsztynie - godny przeciwnik - "Złota Szkoła" i najlepsi w swoim województwie w rankingu Perspektyw. Z dumą odbierzemy zasłużone laury na Wielkim Finale w Warszawie, który odbędzie sie już 20 czerwca! 
Jesteście wielcy, a my jesteśmy z Was bardzo dumni! Wszyscy finalisci już zdobyli bardzo cenny międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, o który ubiega się nie jeden dorosły! (zdj. "nasi" na  finale 2017)
Co to jest Szkoła Kompetencji Przyszłości:
"Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.
Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze.
Tytuł “Szkoła Kompetencji Przyszłości” otrzymało 140 szkół w Polsce, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą uczestnikom nie tylko poradzić sobie na rynku pracy i prowadząc własną firmę, ale też rozwinąć zaangażowanie społeczne.
Patronem rankingu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzeczpospolita".

 

 

Wielki Finał ZWzT w Warszawie i Srebrny Wilk dla TeEvents!

20 czerwca w Warszawie odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w której uczniowie zdobywają kompetencje przyszłości takie jak: współpraca, komunikacja, czy przywództwo w trakcie realizacji własnych projektów społecznościowych. Uczestnicy Olimpiady nie tylko walczą o trofeum, którym jest tzw "Srebrny lub Złoty Wilk" wręczany za najlepsze projekty w regionie i kraju w poszczególnych kategoriach, ale przede wszystkim zyskują oromne doświadczenie w pracy projektowej. Najcenniejszą zdobyczą tej niezwykłej olimpiady jest właśnie sam projekt, którego ukończenie - dotarcie do Finału - jest konktretną zmianą społeczną - i nawet jeśli była to najprostsza inicjatywa, to jeśli zmieniła nasze otoczenie na lepsze, spełniła swoją rolę. Każdy finalista zdobywa również bardzo cenny Międzynarodowy Certyfikat Zarządzania Projektami. Na podstawie wyników Olimpiady Zwolnieni z Teorii tworzony jest Ogólnopolski Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce w kraju! Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów, ich kreatywności, przedsiębiorczości i wytrwałości w dążeniu do celu! Ten ogromny sukces szkoły nie byłby możliwy bez opiekuna Olimpiady Pani Marioli Lech i przychylności dyrektora szkoły, który podkreśla, jak bardzo zaangażowanie uczniów w ZWzT podnosi ich kompetencje i poszerza horyzonty. Kopernik od dwóch lat jest w ścisłej czołówce Rankingu (w 2017 r byśmy najlepszą szkołą w Polsce!) 

20 czerwca podczas finałowej Gali dyrektor szkoły Józef Marciniszyn odebrał dyplom Szkoły Kompetencji Przyszłości z rąk Wicepremiera, Ministra Nauki  Szkolnictwa  Wyższego Jarosława Gowina oraz kapituły ZWzT. W 2018 I LO rywalizowało z ponad 900 szkołami z całej Polski, a w realizację projektów, które dotarły do Finału było zaangażowanych ponad 6000 uczniów. I LO jest wyróżniane i podawane za przykład aktywności i dużej liczby projektów, które są finalizowane. W tym roku grupa projektowa TeEvents zdobyła SREBRNEGO WILKA i dotarła do półfinału towarzyszacego ZWzT konkursu "Pitch Contest". Gratulujemy dziewczynom z TeEvents, wszystkim pozostałym zespołom, opiekunowi oraz dyrektorowi I LO! 
Już myślimy o kolejnej edycji ZWzT!!! Zobacz jak inni z nas czerpią - artykuł 

 

   

III Bieg Kopernika przechodzi do historii!

9 czerwca odbył się trzecia edycja Biegu Kopernika. W tym roku ze względu na obchody jubileuszu 70-lecia I LO wystartowaliśmy spod szkoły, a zakończyliśmy rywalizację na mecie w rynku. Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie Biegiem Kopernika i świetna frekwencja - na starcie stawiło się ponad 300 uczestników! Trasa liczy tylko 4 km, ale zawodnicy mówią, że  wcale nie jest tak łatwo jak by się mogło wydawać! Chociaż limit czasowy wynosi 1 gozdzinę, to najszybsi pokonuja dystans w około 15 minut! Nasz bieg rozgrywa się w kilku kategoriach - m.in. wiekowej - najmłodszy uczestnik III Biegu Kopernika miał 12 a najstrszy 84 lata! Kopernik łączy pokolenia!!!
Oto wyniki! Dziękujemy wszystkim za udział i już zapraszamy za rok! 
Zobacz zdjęcia i artykuł na stronie miasta.
III Bieg Kopernika - zwycięzcy!
Kategoria OPEN - Kobiety:
1 m - Karolina Podkowska,
2 m - Ewelina Łozowska
3 m - Sabina Zaucha
Kategoria OPEN - Mężczyźni:
1 m – Tobiasz Belgrau
2 m – Krzysztof Bagińśki
3 m – Radosław Piasecki
Kategoria ABSOLWENT I LO – Kobiety:
1 m – Joanna Rosik
2 m – Agnieszka Lach
3 m – Joanna Diomin
Kategoria ABSOLWENT I LO – Mężczyźni
1 m – Wojciech Kucia
2 m – Jakub Tkaczyk
3 m – Adam Mazur
Kategoria UCZEŃ  I LO – Dziewczęta
1 m – Julia Wilczyk
2 m – Klaudia Wnuk
3 m – Anna Wróblewska
Kategoria UCZEŃ  I LO – Chłopcy
1 m – Wojciech Stępień
2 m – Filip Zaraziński
3 m – Maciej Rapa
Kategoria UCZENNICE SZKOŁA PODSTAWOWA/GIMNAZJUM
1 m – Jagoda Jurek
2 m – Anna Dawidowicz
3 m – Marta Czerwień
Kategoria UCZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA/GIMNAZJUM
1 m – Eryk Marciniak
2 m- Wiktor Pacuła
3 m – Kacper Łucki
Kategoria NAJSTARSZA UCZESTNICZKA
Elżbieta Palej
Kategoria NAJSTARSZY UCZESTNIK
Zbigniew Kościelny
Kategoria NAJMŁODSZA UCZESTNICZKA
Anna Dawidowicz
Kategoria NAJMŁODSZY UCZESTNIK
Eryk Marciniak

 

 

WAKACJE!!!

Zakończyliśmy rok szkolny 2017/18 z "niezłymi wynikami":) Wszystkie klasy uzyskały bardzo wysokie średnie, z rekordem szkoły 5.11 kladsy 1b! Pozostałe klasy:
Klasa 1A -  4,9
klasa 1C - 4,51
klasa 1D - 4,73
klasa 1E - 4,43
klasa 2A - 4,84
klasa 2B - 4,45
klasa 2C - 4,31
klasa 2D - 4,43
klasa 2E - 4,13
Średnia klas I i II to imponujący wynik: 4,63; podobnie jak całej szkoły, ponieważ za rok 2017/18 średnia klas I - IIIwyniosła 4,55!!!
158 uczniów Kopernika odebrało wczoraj świadectwo z wyróżnieniem, a 96 uczniów uzyskało średnią ocen 5.0 i wyżej...
Indywidulanie najwyższe średnie uzyskali:
Szymon Buras - 5,63 (1D)
Michał Kamiński - 5,63 (1B)
Aleksandra Dominika Birut - 5,56 (1A)
Natalia Kamila Czerep - 5,56 (2A)
Michał Konieczny - 5,50 (1A)
Aleksandra Alina Obszańska - 5,50 (2D)
Alicja Porzycka - 5,50 (2A)
Michał Zwatrzko - 5,50 (1A)
Aleksandra Brycka - 5,44 (1B)
Julia Kurowska - 5,44 (2C)
Agata Wróblewska - 5,44 (1A)
Zobacz NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYCHklasy I - II i klasy III
Tytuł Super Klasy zdobyła klasa 1d - gratulujemy!!! 
GRATULUJEMY wszystkim naszym uczniom i życzymy fantastycznych (zasłużonych) wakacji! 
Zdjęcia.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information