Pożegnania nadszedł czas...

27 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych. W tym roku Kopernika opuszcza 193 uczniów. Ten rocznik z pewnością przejdzie do historii - po raz ostatni liceum kończy 6 klas, mamy najwyższą w historii średnią indywidualną 5,89, a średnia klas III to aż 4,52.  83 uczniów uzyskało "świadectwo z paskiem", a wsród nich aż 51 osób osiągnęło średnią ocen 5.0 i wyżej... 
Jak tu nie wybrać Kopernika!?! 
Wszystkie klasy III przekroczyły średnią 4.0, a na podium znalazły się:
I miejsce klasa 3d - 4,98
II miejsce klasa 3a - 4,65 
III miejsce klasa 3b - 4,63.
Spośród 51 osób ze średnią 5 i wyżej, najlepsza dziesiątka to:
Emilia Mroczko (3d) - 5,89
Emilian Gotowiec (3a) - 5,67
Jakub Kędzierski (3b) - 5,61
Oliwia Wodelska (3d) - 5,53
Natalia Jałosińska (3a) - 5,5
Piotr Włodarczak (3d) - 5,5
Aleksandra Mika (3d) - 5,47
Kacper Łazor (3e) - 5,44
Roksana Wandzio| (3a) - 5,41
Marta Bortkiewicz (3d) - 5,41.
Oto lista wszystkich wyróżnionych: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - klasy III 2017/18
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy oficjalnie stali się  ABITURIENTAMI, a po maturze dołączą do elitarnego grona ABSOLWENTÓW Kopernika! Spotykamy się 4 maja i już trzymamy za Was kciuki!!! Zobacz artykuł na stronie miasta, wywiad w radio Legnica FM. Zdjęcia.


HURRA! Jesteśmy w Finale DMM!!!

"Po raz czwarty w historii Dolnośląskich Meczów Matematycznych dotarliśmy do rozgrywki finałowej.Ostatni mecz rundy półfinałowej (10.04), który rozegraliśmy z I Liceum Ogólnokształcącym z Bolesławca, goszcząc przeciwników w naszej szkole, zakończył się zwycięstwem naszej drużyny (41:7).
W ten sposób nasi zawodnicy wywalczyli I miejsce w grupie półfinałowej (do której należą również I LO z Głogowa i II LO z Dzierżoniowa) i zagwarantowali sobie udział w rubdzie finałowej, która odbędzie się pod koniec maja w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Na razie nieznany jest jeszcze przeciwnik, z którym przyjdzie się zmierzyć naszym matematykom. Żaden z dotychczasowych finałów (w 2010/2011 z III LO z Wrocławia, w 2013/2014 z III LO z Opola i w 2016/2018 z III LO z Wrocławia) nie został wygrany przez naszych reprezentantów, ale tym razem mamy realną szansę i wielką nadzieję wreszcie stanąć na najwyższym podium.
skład drużyny tym razem weszli: Kamil Błachuta (kapitan), Jakub Dobrzański, Marek Hajduk, Maciej Isztwan, Jakub Mazurowski, Paweł Prucnal, Paweł Prusisz, Dominika Skórko, Kamil Włodarski, Michał Zwatrzko, drużynę wspierały (ale też oceniały w meczu): Renata Nowakowska Lucyna Krawiec".
GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!!!


Aleksandra Obszańska - w etapie centralnym!

Mamy ogromną przyjemnosć poinformować, że uczennica klasy 2d, Aleksandra Obszańska, zakwalifikowałą się do etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Etap regionalny został rozegrany w piątek, 13 kwietnia, a tuż po zawodach Ola wyruszyła na warsztaty językowo-naukowe do Danii, gdzie z pewnością znalazłą dużo inspiracji w dziedzinie ekologii - kto wie, co może się przydać w kolejnym etapie!!! 
Opiekun p. Lucyna Powała.
Gratululemy i trzymamy kciuki za finał!!
Jakub Dobrzański - Mistrzoslwa Polski w Sudoku!

Jakub Dobrzański (1A) brał udział w XIII Mistrzostwach Polski w Sudoku. Mistrzostwa odbyły się  7 kwietnia w Pałacu Domaniowskim koło Radomia. Mistrzostwa są organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "SFINKS". W trakcie zawodów odbyło się  5 rund, łącznie 3h 38 min pisania z małymi przerwami.
Jakub zajął 22 miejsce w klasyfikacji ogólnej (open – bez podziału na kat wiekowe), a w kategorii juniorów (do lat 21) zajął 2 miejsce w Polsce!
Gratulujemy!!!

 

 

XII Powiatowy Konkurs Fizyczny dla Gimnazjalistów

12 kwietnia odbył się w I LO w Lubinie XII Powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 56 uczniów z 8 szkół (z powiatów lubińskiego i polkowickiego). Ze względu na reformę do konkursu zgłoszeni zostali również uczniowie klas 7. Organizatorem konkursu Pan Stanisław Lis, nauczyciel fizyki w I LO. 
Wyniki:
Klasy 3 gimnazjum:
1 m-ce – Michał Gryniuk Michał (Salezjańska Szkoła Podstawowa (Sal. Gim) w Lubinie)
2 m-ce – Jakub Kozłowski (III LO (Gim nr 4 im. J. Pawła II) w Lubinie)
2 m-ce – Jakub Lis (III LO (Gim nr 4 im. J. Pawła II) w Lubinie)
3 m-ce – Andrzej Tyc (III LO (Gim nr 4 im. J. Pawła II) w Lubinie)
Klasy 2 gimnazjum:
1 m-ce – Aleksandra Wałęga (Społeczne Gimnazjum Językowe w Lubinie)
2 m-ce – Kacper Łucki (Szkoła Podstawowa nr 12 (Gim. nr 1) w Lubinie)
3 m-ce – Oliwier Dygdałowicz (III LO (Gim nr 4 im. J. Pawła II) w Lubinie)
Klasy 7 szkół podstawowych:
1 m-ce – Sara Hariasz (Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie)
2 m-ce – Dominika Drozd (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie)
2 m-ce – Jakub Berlan (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie)
3 m-ce – Kacper Marszałek (Szkoła Podstawowa nr 12 (Gim. nr 1) w Lubinie)
3 m-ce – Weronika Karasińska (Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie)
3 m-ce – Natalia Gromek (Społeczna Szkoła Podstawowa w Lubinie)
3 m-ce – Artur Hariasz (Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie)
3 m-ce – Sebastian Ziółkowski (Szkoła Podstawowa nr 12 (Gim. nr 1) w Lubinie)
3 m-ce – Natalia Grabowa (Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie)
Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za udział w konkursie! Do zobaczenia w Koperniku!!! Zdjęcia.Michał Konieczny z dyplomem "My w Europie"!

"Michał Konieczny (1a) przyjął od profesorów i doktorów Wydziału Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego wyrazy uznania poparte stosownym dyplomem oraz dobrami materialnymi za udział w finale 3-etapowego ogólnopolskiego konkursu z zakresu WOS „My w Europie”. Michał zmierzył się z pytaniami, przy których najtęższe umysły drapią się za uchem i możemy być dumni, że godnie reprezentował naszą szkołę. Już dziś zapewnia, że w przyszłym roku ponownie zobaczymy go na liście uczestników, gdyż zasmakował w atmosferze intelektualnych zmagań oraz w podanym na zakończenie uniwersyteckim torcie". 
Warto zaznaczyć, że to wyjątkowo trudny konkurs z pytaniami "na doktorat" i z silną konkurencją - m.in. z Wrocławia i Warszawy.Tym bardziej doceniamy ogromny sukces ucznia klasy I, bo rokowania są świetne! Opiekun: p. Piotr Malski
Gratulujemy i trzymamy za słowo!
"PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ WCZORAJ"

"24 kwietnia klasy 1C i 2A spotkały się w lubińskim ratuszu z gen. broni rez. dr Mirosławem Różańskim, prezesem Fundacji i Rozwoju STRATPOINTS. Licealiści wysłuchali wykładu o polskich weteranach wojennych, ich statusie prawnym, perspektywach rozwoju polskiej armii. Zadali gościowi kilka pytań, dotyczących m.in. bitwy o ratusz w Karbali, służby kobiet w wojsku, stosunku MON do Polaków walczących w Legii Cudzoziemskiej. Generał zaimponował znakomitą formą i humorem, zapowiedział rychły powrót do Lubina w większym towarzystwie (legendarnych dowódców "Gromu" i "Formozy"). Wszystko to w ramach projektu historycznego, związanego ze stuleciem odzyskania niepodległości. Jak widać, nasze kontakty z miejskim muzeum nabierają rumieńców...Szczególnie podczas plenerowych wystaw!" Zobacz artykuł na stronie miasta".Konkurs wiedzy o Niemczech "Turbolandeskunde"

"W dniu 13. 04. 2018 drużyna z IIc w składzie: Michał DrążekMartyna Jakubowska i Krzysztof Polański pod opieką p. Agnieszki Witeckiej reprezentowała naszą szkolę i miasto w II etapie (wojewódzkim) konkursu wiedzy o Niemczech "Turbolandeskunde". Konkurs odbył się w budynku Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu. Uczniowie odpowiadali na pytania według wylosowanej wcześniej kolejności. Rywalizowaliśmy ze szkołami z Oławy, Bolesławca, Świdnicy, Chojnowa, Ząbkowic Sląskich i Bystrzycy Kłodzkiej. Została wyłoniona tylko jedna drużyna. Najwięcej punktów zgromadził Zespół Szkół z Bolesławca i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego w Krakowie. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tym konkursie, a nasi uczniowie zaprezentowali się godnie i wykazali się dużą wiedzą. Za rok spróbujemy ponownie".
Gratulujemy!

 

 

Warsztaty "design thinking" ze School of Ideas

Tuż przed świętami trzy klasy (1b, 1e i 3a) uczestniczyły w warsztatach "design thinking" - nowatorskiej metodzie pracy projektowej, coraz częściej używanej na różnych uczelniach oraz stosowanej w wielu firmach w praktyce. Warsztaty prowadziły p. Paulina Boruc z Uniwersytet SWPS w Warszawie oraz p. Laura Pawlicka - studentka School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Prowadzące były pod wrażeniem pracy wszystkich trzech klas. Podkreślały ich olbrzymi potencjał i efekt końcowy pracy - wszystkim udało się zrealizowalizować cel ćwiczeń, co nie jest (jak się dowiedziliśmy) takie częste!
Dziękujemy i już nie możemy się doczekać obiecanej wizyty studyjnej w School of Form!

 

 

Kopernik i psychologia

"Mieszana reprezentacja Kopernika, zdominowana przez kwiat klasy 2e, uzupełniona przez 1e, 2a i 2d, gościła 13.04.(piątek!!!) w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego na okoliczność I. Ogólnopolskiego Konkursu Psychologicznego. Główne nagrody odjechały do Łodzi, Częstochowy i innych rojnych miast, ale wedle zgodnej opinii naszej drużyny warto było zebrać doświadczenia, wysłuchać interesującego wykładu o deformacjach poznawczych, uwiecznić się na zdjęciu w imponującej auli instytutu wraz z przemiłą panią wicedyrektor dr Joanną Piskorz (a my wiemy, jak wyglądają aule z prawdziwego zdarzenia!), wziąć udział w badaniach psychologicznych i w ramach nieoficjalnego programu sprawdzić błyskawicznie na własnym przykładzie ludzką odporność na zagrożenia zakupoholizmem w pobliskiej galerii handlowej".Finalista Konkursu Pieśni Patriotycznej!
Krzysztof Polański (2c) został Laureatem XII edycji Dolnośląskiego  Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Moją ojczyzną Polska jest…..”, którego finał odbył się 26 kwietnia we Wrocławiu. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Na koncert finałowy został zaproszony dyrektor Jóżef Marciniszyn.
Gratulujemy!

 

 

II miejsce Patrycji Franczak!

Patrycja Franczak (3c) zajęła II miejsce w finałach XXI Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej "Nie-PODLEGŁOŚĆ", który odbył się we Wrocławiu pod honorowym patronatem Metropolity Wrocławskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. 
Gratulujemy!!!
Przez 3 lata Patrycja dała nam wiele powodów do radości i dumy - dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w wielkim świecie już po maturze!!!

 


Recytujemy po angielsku i niemiecku po mistrzowsku!

"24.04.2018 w Zespole Szkół Nr. 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów, którzy recytowali wiersze zarówno niemieckie jak i angielskie. Możemy być dumni, zajęliśmy całe podium:) I miejsce - Paweł Angulski (j. ang), II miejsce - Emilia Czajkowska (j. niem), III miejsce - Małgorzata Pelak (j. ang). Konkurencja była spora, ale "Kopernik" był najlepszy!!! Kopernika reprezentowały jeszcze równie świetnie recytujące, choć poza podium: Agata Drozd i Katarzyna Pietruszewska. Za rok kolejna edycja - już czekamy:)".
Gratulujemy!

 

 ...i po polsku!

"22 kwietnia w Caffe Modjeska w Legnicy Trzy Muzy i artystyczne osobowości naszego liceum - Patrycja Franczak (przy akompaniamencie Angeliki Dziwińskiej) i Gabriela Basz w geście altruizmu zaprezentowały swój talent podczas drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Łatwo można zauważyć, że w tym temacie czują się one jak ryby w wodzie i pływają swobodnie. Tym razem zostały jednak nieukoronowane, choć jury nie przeczy, że przy nich Tomasz Lis może się schować, a Polsat stracić oglądalność, potrzebują jednak bardziej wesołego repertuaru i jeszcze odrobiny pracy:) 
Tymczasem scena dalej stoi przed nimi otworem, a my życzymy im wielu sukcesów na dalszej drodze."

 

 

Indywidualne biegi przełajowe - mamy podium!

"12 kwietnia odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Naszą szkołę na dystansie 1200m reprezentowały: Aleksandra Bolesławska, Klaudia Borkowska, Daria Garbaczewska, Martyna Hończarek, Julia Kaźmierska, Małgorzata Midziak, Gabriela Nowak, Aleksandra Olejarczyk, Agnieszka Osiewalska, Katarzyna Pietruszewska, Julia Przybylska, Karolina Sajak, Wiktoria Sitarczyk, Martyna Tomczak, Klaudia Wnuk, Anna Wróblewska, Klara Zimna i Klaudia Zontek. 
W biegu na 2000m brali udział: Szymon Buras, Maksymilian Gajewski, Krzysztof Osuch, Jakub Romanik, Wojciech Stępień, Adrian Szum, Jonatan Wierzchowski oraz Filip Zaraziński. Na tle naszych zawodników wyróżniła się Anna Wróblewska, która zajęła 4 miejsce oraz niezastąpiony Wojciech Stępień, który zajął 1 miejsce
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów".

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information