Ranking PERSPEKTYW - w tym roku Kopernik na 13 miejscu na Dolnym Śląsku, po zeszłorocznych maturach spodziewaliśmy się trochę niższej pozycji w klasyfikacji, ale dalej jesteśmy bardzo dumni!!! Być trzynastą szkołą w województwie to jest coś! Nadal pozostajemy w gronie SREBRNYCH SZKÓŁ zajmując 179 lokatę w Polsce! 
Zobaczcie cały ranking

 


12 stycznia 2018 r. po raz trzynasty maturzyści Kopernika bawili się w przepięknym KsiążuStudniówka w Zamku jest wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich jej uczestników - uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tym roku gościem specjalnym balu studniówkowego był Prezydent Miasta Lubina Pan Robert Raczyński z żoną. Przepiękne wnętrza, możliwość spotkania całego rocznika i wspólnej zabawy w tak niesamowitym miejscu stwarza niepowtarzalny klimat i gwarantuje niezapomniane wrażenia.  W tym roku dodatkową atrakcją był występ warszawskiego saksofonisty, Andrzeja Duraja, który towarzyszył oprawie muzycznej przygotowanej przez firmę DJ Galix. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i świetną organizację, a wszystkim za wspaniałą zabawę. Zobacz zdjęcia.
Życzymy wszystkim zasłużonego wypoczynku i śnieżnych ferii! 

 

JERSZ 2018
W tym roku w ogólnopolskim konkursie Jersz ENGLISH HIGHFLIER wzięło udział aż 124 uczniów!  Wszystkim gratulujemy wyników! W tym roku nagrody rzeczowe wywalczyli:
Oliwer Bentkowski  - 2 miejsce w województwie,
Adrian Sudenis - 3 miejsce w województwie.
Wyróżnienia za uzyskane czołowe miejsca otrzymają:
klasa 1: Szymon Romanek, Wiktor Dziurman,
klasa 2: Maria Kowalczyk, Aleksandra Obszańska,
klasa 3: Jagoda Legieć, Aleksandra Browarska, Hanna Goliasz, Natalia Lech, Marta Bortkiewicz.

 


"Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą nasi koszykarze w roku szkolnym 2017/2018 . Po udanym starcie w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego, następnym krokiem było zwycięstwow podstrefie legnickiej, gdzie nasz zespół bez problemu pokonał I LO z Głogowa i ZS Polkowice. 
Naszą szkołę  reprezentowali: Bednarczyk Jakub, Drużkowski Michał, Korzun Aleksander, Kuzian Mateusz, Osuch Krzysztof, Stępień Wojciech, Sznajdrowicz Sebastian i Włodarczak Piotr. 
Następnym etapem będzie turniej strefy legnickiej, w którym powalczymy o finał wojewódzki". 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


"8 stycznia odbyły się zawody piłki koszowej dziewcząt w podstrefie, nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce i niestety na tym szczeblu będą musiały zakończyć walkę.
Skład drużyny: Natalia Osos, Dominika Tatarynowicz, Agelika Dziwińska, Angelika Jesionka, Dagmara Turbak, Weronika Pielech, Emilia Sokołowska, Agata Klamer, Iza Biernacka".
Dziękujemy bardzo i gratulujemy!

 


29 stycznia 2018 r. dwie uczennice z klasy 2d wykazały się ogromną odwagą i doskonałą postawą ratując życie drugiego człowieka. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło tego dnia rano na przejściu dla pieszych w okolicach Kauflandu. Klaudia Borkowska iJoanna Foltyniewicz natychmiast przystąpiły do akcji udzielania pierwszej pomocy. Dziewczyny zrobiły wszystko co było w ich mocy, niestety to nie wystarczyło...
Całe zdarzenie było ogromnym przeżyciem i bardzo smutnym doświadczeniem dla tak młodych osób. Jesteśmy bardzo dumni i pełni uznania, że nasze uczennice znalazły w sobie tyle odwagi i po prostu zachowały się tak, jak każdy na ich miejscu powinien - a nie było to wcale oczywiste! 
To już drugi przypadek kiedy to ucznioiwe Kopernika natychmiast zareagowali i podjęli akcję ratowania życia. Oba zajścia pokazują, jak ważne jest przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy, jakie przechodzą wszyscy nasi uczniowie, ale też odpowiednia postawa i odwaga, żeby nabyte umięjętnmości zastosować w sytuacji kryzysowej... 
Artykuł na stronie miasta.

 

Dzień Piżamy:) Zobacz artykuł.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information