HIT MIESIĄCA
BELFERNIK NA GWIAZDKĘ!

22 grudnia był ostatnim przedświątecznym szkolnym dniem i jako taki nie mógł być zwyczajny! Tradycyjnie odbyły się spotkania wigilijne z wychowawcami klas, całą szkołę opanowała świąteczna atmosfera: pełno było choinek, Mikołajów i prezentów - słowem jak zwykle;) To co odróżniało ten dzień, to niespodzianka przygotowana przez nauczycieli. Tym razem to nauczyciele Kopernika zastąpili Grupę Kopernika na scenie. Belfernik na Gwiazdkę był prawdziwą świąteczną niespodzianką! Atmosfera była fantastyczna i takiej życzymy wszystkim na święta! Zobacz zdjęcia.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW 2017/18


Tegoroczną Stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Magdalena Wiciak z klasy 2d.
Co roku w każdej szkole, do tego wyróżnienia grono pedagogiczne wybiera ucznia z najwyższymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. W tym roku tego zaszczytu dostąpiła Magda, które odebrała to wyróżnienie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty podczas gali we Wrocławiu:)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SPOTKANIA Z HISTORIĄ

"11 grudnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu "Historia naszego miedziowego świata, 1957 - 2017". Pomysłodawcy ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa z Lubina nagrodzili dyplomami i nagrodami rzeczowymi 32 licealistów, a zwycięzcami zostali: Julia Kurowska, Klaudia Borkowska, Magdalena Demczak, Patryk Kujowski, Klaudia Hartlieb oraz Maria Kowalczyk.  Gośćmi spotkania byli: Pani Małgorzata Życzkowska - Czesak, Pan Jerzy Tenerowicz oraz Pan Paweł Markowski. Zobacz artykuł na stronie miasta.

W tym samym dniu odbył się wykład Pana Karola Macki z Uniwersytetu Wrocławskiego na temat 36. Rocznicy Stanu Wojennego w Polsce. Każdy uczeń naszego liceum otrzymał książkę pt. "Zbrodnia lubińska oczami młodych".
Obie uroczystości zostały okraszone występami naszych uczniów: Krzysztofa Polańskiego, Gabrieli Kałuży, Aleksandry Ławniczak i Gracjana Zająca".


GÓRNICZY CHÓR MĘSKI W KOPERNIKU NA BARBÓRKĘ!

4 grudnia to szczególna data dla naszego miasta i regionu -  Dzień Górnikaobchodzony bardzo uroczyście i z zachowaniem górniczych tradycji. Jedną z nich są występy Chórów. Mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć w naszych murach Męski Chór Górniczy przy Oddziale Zakłady Górnicze Lubin. Nasza scena jeszcze nie gościła tak niezwykłych artystów! W repertuarze znalazły się oprócz tradycyjnych górniczych pieśni, standardy jazzowe i popowe! Widownia była zachwycona i dała temu wyraz owacją na stojąco! Dodamy tylko, że w szeregach chóru pod batutą Pana Krzysztofa Kujawskiego, wystąpił uczeń klasy 1d, Patryk Kujawski. Wzruszenia z "powrotu do szkoły" nie krył też nasz absolwent, Pan Andrzej Kukliński - Wiceprezes Chóru, w którym śpiewa od 1980 roku!
Dziękujemy za niezwykły występ!
Zobacz zdjęcia.
MECZE MATEMATYCZNE

"12 grudnia nasza szkolna reprezentacja najlepszych umysłów ścisłych rozegrała drugi w tegorocznej edycji konkursu mecz matematyczny, w którym znaczącą przewagą (44:10) pokonała drużynę II Liceum Ogólnokształcącego z Oleśnicy. Dzięki temu zwycięstwu pojawiła się realna szansa kwalifikacji do rundy półfinałowej - pomimo porażki poniesionej w 1. meczu z Akademickim Liceum Politechnicznym z Wrocławia. Nasza drużyna w składzie: Kamil Błachuta - kapitan, Dominika Skórko, Jakub Mazurowski, Paweł Prucnal, Laura Tyrkała, Maciej Isztwan, Paweł Prusisz, Jakub Dobrzański, Kamil Włodarski, Michał Zwatrzko prezentując wysoki poziom swoich umiejętności, ma uzasadnioną nadzieję na wygraną w ostatnim meczu eliminacyjnych z I Liceum Ogólnokształcącym z Oleśnicy, który odbędzie się 10 stycznia w naszej szkole". 

 

RUSZYŁY POTYCZKI!!!

14 grudnia 2017 – to data, którą zapamiętamy na długo. Tego dnia zawitało w mury naszej szkoły pięć wspaniałych drużyn z różnych szkół powiatu lubińskiego. Uczestnicy Potyczek mieli 90 minut na zmierzenie się z testem leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego, wykazanie znajomością fonetyki i ortografii angielskiej oraz   wiedzą z geografii USA. Z języka polskiego wyzwaniem stał się poprawny zapis  nazw geograficznych oraz znajomość noweli „ Sachem”. Zadania były różnorodne: od rozpoznania drapaczy chmur w Nowym Jorku czy różnych dźwięków w języku angielskim,  po „ubranie” Indianina. Nie zabrakło także zadania ortograficzno-geograficznego ;  okazało się, że na mapach brakuje nazw krain geograficznych, na szczęście wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością zasad polskiej ortografii i poprawnie uzupełnili luki". Zobacz kilka zdjęć.
Do rozdania było 200 punktów: po sto z każdego języka. 
A oto wyniki:
Gimnazjum w Rudnej:  102 pkt (jęz. ang - 41; jęz pol - 61),
Gimnazjum nr 5: 142 pkt (jęz. ang. 64; jęz. pol. - 78),
Gimnazjum Integracyjne: 155,5 pkt (jęz. ang. 64,5; jęz. pol. 91),
Gimnazjum Salezjańskie: 168,5 pkt (jęz. ang 77,5; jęz. pol. 91),
Gimnazjum nr 4: 176,5 pkt (jęz. ang 83,5; jęz. pol. 93).
Wszystkim drużynom gratulujemy i zapraszamy 27 lutego 2018  na drugi etap, gdzie tematem przewodnim będzie PRACA . 


KONKURSY MATEMATYCZNO-FIZYCZNE
Jakub Dobrzański z klasy Ia znalazł się wśród 28 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw wrocławskiego i opolskiego (1 Legnica, 1 Wałbrzych i 1 Lubin, reszta Wrocław LO 3, 7, 14 i politechniczne), którzy zakwalifikowali się do II etapu 67 Olimpiady Fizycznej. Zawody teoretyczne odbędą się 14 stycznia 2018 we Wrocławiu.
Nasi uczniowie zakwalifikowali się również do finału Konkursu KoAla (kombinatoryka-algorytmika-logika). Z klasy 1a K. Włodarski, J. Dobrzański, M. Zwatrzko i  z klasy 3a: D. Skórko, J. Mazurowski. Kamil Włodarski z Ia zajął 3 miejsce.

 

SPORT

III miejsce w półfinale strefy!

"5 grudnia w Głogowie został rozegrany półfinał strefy legnickiej w piłce siatkowej. Powiat lubiński reprezentowali uczniowie naszej szkoły. Po zaciętych meczach nasza drużyna zajęła III miejsce. Skład reprezentacji: Maciej Herbut, Mateusz Banaszak, Sebastian Sznajdrowicz, Dominik Marcińczyk, Oskar Kukułka, Jan Rubaszewski, Krzysztof Osuch i Jakub Osuch". 
Gratulujemy!

 

II miejsce w piłce nożnej dziewcząt!

"5 grudnia 2017r. odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt w hali sportowej II LO, na których nasza reprezentacja w składzie: Agnieszka Łagoda, Angelika Dziwińska, Karolina Sajak, Dorota Milewska, Daria Garbaczewska, Agnieszka Osiewalska, Inez Kasieczka, Monika Rosolska, Ola Więch, Sandra Szarkowicz i Weronika Domska zajęła satysfakcjonujące II miejsce!"


SUKCESY KUBY ADAMCZAKA

"W dniach 8 - 9 grudnia, Jakub Adamczak uczestniczył w Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu w Nowej Rudzie. W zawodach brało udział w różnych kategoriach wiekowych 477 zawodników. Jakub startował w kategorii open i w swoich 5 startach zajął cztery razy drugie miejsce. Jego cztery medale przyczyniły się również do zdobycia przez jego klub pierwszego miejsca w województwie pod względem zdobytych medali".


SZACHY!

"8 grudnia w Chojnowie zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa strefy legnickiej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału Licealiady Młodzieży w Szachach.
13 grudnia we Wrocławiu został rozegrany Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Zieleniec, Tomasz Jankowiak, Maciej Herbut i Maciej Isztwan, zajęła IV miejsce". 

PIŁKA RĘCZNA

"20 grudnia, odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt. Zawodniczki naszego liceum stawiły czoła rywalkom, zajmując 2 miejsce, nie udało się im pokonać jedynie Zespołu Szkół Sportowych. Skład drużyny: Kinga Buczyńska,Nikola Górczyk, Nikola Ostańska, Kamila Bodzek, Emilia Sokołowska, Weronika Domska, Iza Biernacka, Karolina Sajak, Weronika Pielech".

O AIDS I HIV WIEDZĄ WSZYSTKO!!!

"1 grudnia obchodzony jest międzynarodowy dzień walki z AIDS. Z tej okazji Zespół Szkół Sportowych w Lubinie zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 2d w składzie: Aleksandra Demczak, Patryk Piotrowski i Monika Rosolska. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat wirusa HIV i choroby AIDS wygrywając konkurs i zajmując I miejsce w powiecie! Gratulujemy!
Oprócz konkursu organizatorzy przygotowali spotkanie dla uczniów lubińskich szkół pt. „Im więcej wiem o HIV tym mniej boję się AIDS”. W program imprezy przewidziano: sesję popularnonaukową na temat AIDS oraz wystąpienia przedstawicieli stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Policji w Lubinie".

TENIS STOŁOWY

"14 grudnia w naszej szkole odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. Reprezentacja dziewcząt: Łagoda Agnieszka, Biedka Julia oraz reprezentacja chłopców: Kędzierski Jakub, Jaszczyszyn Mikołaj, Banaszak Mateusz, zajęły III miejsce". 


KONKURS KOMA

"W poniedziałek 4 grudnia i we wtorek 5 grudnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu matematycznego KOMA, w których wzięło udział 26 uczniów. Pięcioro z nich zakwalifikowało się do finału, który będzie miał miejsce w sobotę 16 grudnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego Finalistami są: Jakub Dobrzański, Kamil Włodarski i Michał Zwatrzko z klasy I a oraz Jakub Mazurowski i Dominika Skórko z klasy III a. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał! Konkurs Matematyczny KOMA | Fundacja Matematyków Wrocławskich Konkurs ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi..."


"NIEMIECKI NA 6"

Dnia 13 grudnia 2017 odbył się I etap konkursu "Niemiecki na szóstkę" , którego główną tematyką były Święta Bożego Narodzenia - Weihnachten.
Szczegółowe wyniki:
Klasa I: Michał Konieczny (1a) - najlepszy wynik, Szymon Buras (1d) - wyróżnienie
Klasa II: Gabriela Basz (2d) - I miejsce, Aleksandra Obszańska (2d) - II miejsce, Michał Drążek (2c) - wyróżnienie, Natalia Czerep (2a) - wyróżnienie
Klasa III: Kacper Łazor (3e) i Paulina Czeryba - najlepsze wyniki, Emilia Mroczko - wyróżnienie".TURBOLANDESKUNDE

"Dnia 7. 12. 2017 został przeprowadzony etap szkolny konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Tematem przewodnim były Niemcy. Do konkursu zostało zgłoszonych 7 zespołów uczniów z klas Ic, Ia, Id, IIb i IIc. Każdy zespół liczył 3 uczniów i miał za zadanie rozwiązać test zawierający zadania dotyczące realiów niemieckich.Najlepsza ekipą okazała się grupa z klasy IIc w składzie: Michał Drążek, Martyna Jakubowska, Krzysztof Polański. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym 13. 04. 2018".

Gratulujemy!

SPOTKANIA

"Do bogatego programu ubiegłego tygodnia dopiszmy piątkową prelekcję pani Darii Pietrasordynator oddziału noworodków lubińskiego szpitala im. Jana Jonstona, na temat szczepień, wokół których narosło w ostatnim czasie wiele nieporozumień i zgoła przekłamań. Pani doktor interesująco i przystępnie demitologizowała ten istotny obszar profilaktyki przed publicznością złożoną z wszystkich klas o profilu biologiczno-chemicznym oraz humanistycznym z edukacją psychologiczną; to właśnie klasa 2E (psychologiczna) swoim zainteresowaniem dla zagrożeń we wczesnych fazach rozwoju człowieka, omawianych na lekcji psychologii, przyczyniła się do tego, iż pomysł zaproszenia autorytetu w tej dziedzinie został urzeczywistniony. Po prelekcji pani ordynator, absolwentka Kopernika, z przyjemnością (wedle jej zapewnień) zwiedziła mury, w których spędziła ongiś owocne cztery lata. Skoro tak - to zapraszamy na kolejne spotkania i przyszłoroczny jubileusz szkoły! I przede wszystkim bardzo dziękujemy!"

 

WIELKIE PIERNICZENIE 2017!

Coroczny przedświąteczny konkurs Kopernika na PIERNIK, znany jako WIELKIE PIERNICZENIE, został rozstrzygnięty!
W kategorii - "WYGLĄD"
I miejsce - dwa niesamowite pierniki z klas: 1b i 1d,
II miejsce - klasa 3b,
III miejsce - klasa 1c.
W kategorii "SMAK":
I miejsce - klasa 2b,
II miejsce - klasa 2a,
III miejsce - klasa 1a.
Przypominamy, że tradycyjnie jurorami w naszym przedświątecznym konkursie są Panie woźne i Pani szatniarka,:
p. Elżbieta Skrzypek, p. Aneta Nowak oraz p. Jolanta Krzysztof.
GRATULUJEMY!!! Na zdjęciu najpiękniejsze pierniki i ich twórcy. Zdjęcia.

 

KOPERNIK W PODRÓŻY

W dniach 13 - 15 grudnia, klasa 3a z wychowawcą p. Joanną Marciniszyn i p.Mariolą Lech uczestniczyła w wycieczce do przepięknej stolicy Czech. Nie trzeba dodawać, że w okresie przed świętami Praga jest jeszcze bardziej urzekająca niż w innym okresie roku. Jednak oprócz spacerów po licznych kiermaszach, rozciągających się od Placu Wacława po Zamek na Hradczanach, uczniowie mieli okazję poznać kilka praskich zakamarków i jego osobliwości. Przewodnik przez dwa dni pokazał klasie tzw "małą trasę" po Zamku Królewskim kończącą się na słynnej Złotej Uliczce. Nie mogło obyć się bez spaceru po Moście Karola, Katedrze czy zabytkowym dworcu, ale niemniej atrakcyjna była "ściana Lenona" czy "wiszący koń", wpisujące się w obraz tego różnorodnego i nigdy nie nudzącego się miasta. Jeśli dodać do tego Muzeum TechnikiGalerię NarodowąMuzeum Czekolady i hostel z basenem, to przedświąteczna wyprawa mat-fizu z pewnością zapisze się jako niezapomniana pożegnalna wycieczka klasowa. 
Zobacz zdjęcia."20 grudnia, klasa 1e zawitała do "Florencji Północy", jak nazywane jest Drezno, gdzie zgodnie z humanistyczno-psychologicznym profilem zwiedziła Muzeum Transportu. Jakich odkryć spodziewamy się po humanistach psychologicznych  w muzeum poświęconym technice? Otóż przekonali się oni, że istnieją pojazdy z duszą! I że ich (czyli pojazdów) wyrafinowana uroda budzi wysoce humanistyczne nostalgie za poezją podróży w stylu retro. I że dzięki mocom wyobraźni można wyruszyć wehikułem czasu do źródeł, z których wytrysnęła nasza potrzeba przemieszczania się. W obliczu tego rodzaju doznań nie wspomnimy o jarmarkach, galeriach handlowych i innych poziomych sprawach". 
Zobacz zdjęcia.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information