Matura Próbna 2017

MATURA PRÓBNA 21- 24.11.2017
Sprawdzaliśmy nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim ćwiczyliśmy procedury. Losowanie miejsc, kodowanie prac, wymagane przybory. itd. Maturzyści pisali w strojach galowych, bo przecież w takich będą zdawać prawdziwa maturę. Okazało się, że nie wszystko było takie oczywiste:) Natomiast jesteśmy przekonani, że w maju nic już nas nie zaskoczy! 

 

 

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW 2017/18
Tegoroczną Stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Magdalena Wiciak z klasy 2d. Co roku w każdej szkole, do tego wyróżnienia grono pedagogiczne wybiera ucznia z najwyższymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. W tym roku tego zaszczytu dostąpiła Magda:)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

SU ma już SZKOLNE BLUZY!!!


SU ma już ostateczny projekt bluzy szkolnej!!!
W ofercie są 3 kolory; bordowy, czarny oraz granatowy oraz pełna rozmiarówka (unisex) od S do XXL:)
Cena za bluzę z WYSZYWANYM LOGO, wykonanej z tkaniny bawełnianej (60% bawełna i 40% poliester o gramaturze 270 g/m²) będzie wynosić 100 zł.  Zbieramy zamówienia po klasach, a zdecydowani na zakup mogą wpłacać pieniądze. 
Dodamy tylko, że autorką logo jest Mirka Markowska z kl 1e:)


 

11 Listopada 2017

"11 listopada dla każdego Polaka jest datą symboliczną. To dzień zakończenia I wojny światowej, który przyniósł szanse na odzyskanie wolności. To także dzień, w którym Józefowi Piłsudskiemu została przekazana władza nad wojskiem. W świadomości Polaków jest czasem refleksji, kultywowania tradycji, eksponowania naszych symboli narodowych, oddawania im należytego hołdu i czci. To również czas budowania poczucia wspólnoty pokoleniowej". 
Okolicznościową akademię (zobacz zdjęcia) przygotowała klasa 1c, a na scenie wystąpili również zaproszeni uczniowie z innych klas:
Soliści: Patrycja Franczak, Krzysztof Polański
Pary śpiewające: Julia Ostrowska, Gabriela Nowak 
Aleksandra Ławniczak, Gabrysia Kałuża- gitara 
Prowadzący: Klaudia Dylewska, Adrian Kiwak 
Chór: Wiktoria Piosik, Oliwia Surkont, Julia Lebioda, Agata Klamer, Julia Brzuchnalska, Tomasz Braszczok, Piotr Smyk, Wiktoria Kostelic, Aleksandra Wyrwa, Wiktoria Przybyła, Kasia Pietruszewska, Ania Koselska, Julia Kazimierska, Paweł Angulski, Oskar Kukułka 
Recytujący: Klaudia Dylewska, Julia Lebioda, Kasia Pietruszewska, Paweł Angulski 
Akompaniament: Oskar Kukułka, Anna Koselska 
Dźwiękowcy: Adam Wójcik, Marcin Czerniowski.


1a w Niepołomicach

"W dniach 6-8 listopada, klasa I A  o profilu matematyczno-fizycznym, uczestniczyła w warsztatach astronomicznych w Niepołomicach. Pomimo zachmurzonego nieba (i w związku z tym brakiem możliwości jego obserwowania), grupa zachowała dobry humor i uważnie słuchała wykładów na temat kosmosu. Bardzo ciekawym tematem okazała się też technika zwana „biofeedbackiem”, polegająca na badaniu fal mózgowych, które następnie analizowane przez komputer  kontrolowały mini gry i wykazywały poziom skupienia (oraz inne dane) gracza. Biofeedback ma na celu zwiększenie koncentracji uczestnika zajęć, a w związku z tym m.in. lepsze wyniki w nauce. Pomimo fascynacji falami mózgowymi, ze zdecydowanie największą sympatią spotkały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczestnicy symulacji byli (dla urealnienia sytuacji) „prowizorycznie okaleczani” za pomocą taśmy montażowej i „oślepiani” bandażem, a ich zadaniem była pomoc innym ofiarom domniemanego wypadku. Ratownicy-inwalidzi wprawdzie wzbudzali salwy śmiechu nieudolnością prób pomocy kolegom, którzy z lekkim przerażeniem obserwowali ich poczynania, jednak uświadomiło to wszystkim w jak trudnych sytuacjach możemy się znaleźć. I A z żalem opuszczała Niepołomice, oprócz wiedzy zabierając ze sobą sporo wesołych wspomnień i radosnych chwil".
Zajęcia z zakresu psychologii i pierwszej pomocy prowadzili nasi absolwenci Anna i Kamil Marków z firmy szkoleniowej BrainWaves

 

Klasa prawna na Wydziale Prawa

"Dnia 10.11.2017 klasa IIc wraz z opiekunami A. Witecką i G. Witeckim odwiedzili Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw młodzież została powitana w holu przez dra R. Cieślę , następnie przeszliśmy do sali wykładowej, gdzie studenci przeprowadzili zajęcia w ramach projektu „Street law” pt. „Prawo na szkolnym korytarzu. Do jakiej odpowiedzialności można zostać pociągniętym za m.in. obrazę nauczyciela, pobicie i inne.” W trakcie zajęć uczniowie zadawali szereg pytań związanych z życiem szkolnym i obowiązującymi w nim zasadami. Młodzież reagowała bardzo emocjonalnie, często wyrażała zdziwienie i zaskoczenie, chociażby faktem, że zwykłe niewykonanie zadania domowego jest łamaniem prawa obowiązującego w szkole i można być za to pociągniętym do odpowiedzialności. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po uniwersyteckiej bibliotece i czytelni, które rozmieszczone są na kilku piętrach zwiedzanego budynku. Pobyt na Uniwersytecie Wrocławskim był bardzo ważnym i pouczającym elementem edukacji prawnej klasy IIc". 
Zobacz zdjęcia.

 

Sezon szachowy zaczynamy od zwycięstwa!

"Dnia 8 listopada w hali RCS w Lubinie zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Powiatu. 
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Tomasz Jankowiak, Maciej Isztwan, Maciej Herbut i Magdalena Zieleniec, rozgromiła pozostałe drużyny szkół ponadgimnazjalnych. Bez straty ani jednego punktu, zajęliśmy I miejsce i będziemy reprezentować nasz powiat w rozgrywkach strefowych, które odbędą się 4 grudnia w Chojnowie."
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
 


I i II miejsce w badmintona!

"Dnia 16.11. 2017r. w hali Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie odbył się turniej Strefy Legnickiej w Badmintona. W zawodach wystartowało sześć zespołów: z Lubina, Legnicy, Jawora i Złotoryi. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Justyna Pater (3b), Alicja Więcław (2a), Aleksandra Birut(1a) , Oskar Ossowski (3a) i Maciej Edelman (1a). Dziewczęta wspaniale rozegrały turniej, pokonując wszystkie zespoły i tym samym zajęły I miejsce . Chłopcy potknęli się dopiero w walce finałowej, przegrywając z Powiatowym Zespołem Szkół Zawodowych z Jawora i ostatecznie zajęli II miejsce".

 

Drużyna koszykarzy I LO najlepsza!

"W miniony wtorek reprezentacja męska naszej szkoły rozegrała wspaniały turniej w piłkę koszową o Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego. W zawodach wystartowało sześć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Na początku w eliminacjach, a później w finale, nasi chłopcy nie dali rywalom żadnych szans. W decydującym finałowym meczu pokonali ZS nr1 wynikiem 38 : 6!!! Naszą szkołę reprezentowali:
Bednarczyk Jakub, Drużkowski Michał, Kuzian Mateusz, Osuch Jakub, Osuch Krzysztof, Stępień Wojciech, Sznajdrowicz Sebastian, Włodarczak Piotr, Kukułka Oskar, Korzun Aleksander". 
Gratulujemy!!!

 

Najlepsze w koszykówce!

"Wczoraj (tj. 27.10.2017r) odbyły się zawody koszykówki dziewcząt, na których to nasza cudowna reprezentacja w składzie: Natalia Osos, Weronika Pielech, Angelika Dziwińska, Angelika Jesionka, Agata Klamer, Magdalena Klupś, Katarzyna Skarb, Emilia Sokołowska, Dominika Tatarynowicz, Dagmara Turbak, na 5 drużyn zajęła cudowne I miejsce, nie przegrywając ani jednego meczu (!), między innymi rozgramiając reprezentacje II LO wynikiem 20:2, tym samym przechodząc do zawodów podstrefowych, które odbędą się 20 grudnia w Polkowicach". 
Naszym dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information