MATURA!
Od 4 do 23 maja trwały w naszej szkole egzaminu maturalne. Do części obowiązkowej z języka polskiego i matematyki przystąpił 203 maturzystów. Nasi maturzyści zdawali niemal wszystkie dostępne przedmioty dodatkowe. Wyniki matur będą znane w tym roku 30 czerwca. Trzymamy kciuki i cierpliwie czekamy! Zobacz zdjęcia i  i artykuł na stronie miasta.

Mamy II miejsce w XVI Dolnośląskich Meczach Matematycznych!!!

27 maja w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał  XVI Dolnośląskich Meczów Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych. Walczyliśmy z III Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. W Finale zmierzyło się dwóch weteranów. Kopernik i liceum wrocławskie to szkoły, które startowały we wszystkich XVI edycjach Dolnośląskich Meczów Matematycznych!!! W finałach I LO wałczyło po raz trzeci!!!
Nasi zawodnicy wykazali dużą dojrzałość w rozwiązywaniu i prezentacji zadań meczowych - odmiennych od sztampowych zadań podręcznikowych i egzaminacyjnych. Wykazali się również olbrzymią wiedzą matematyczną, umiejętnościami i strategią i chociaż ostatecznie ulegli przeciwnikowi to jesteśmy dumni z II miejsca, bo samo wejście do FINAŁU jest niesamowitym osiągnięciem! Dziękujemy naszej drużynie, w której skład wchodzili:
Arek Dębski (3a) – kapitan, Adam Łata (3a), Natalia Jałosińska (2a), Dominika Skórko (2a), Jakub Mazurowski (2a), Kamil Błachuta (2b), Paweł Prucnal, Maciej Isztwan, Paweł Prusisz, Magdalena Wiciak.
Komitet organizacyjny skierował do Dyrektora naszej szkoły podziękowania dla nauczycieli matematyki, w szczególności dla p. Lucyny Krawiec za wkład w przygotowanie naszej drużyny. Przez cały sezon opiekę nad drużyną sprawowały panie Lucyna Krawiec i Renata Nowakowska.
Organizatorzy zaprosili uczniów naszej szkoły na letni matematyczny obóz naukowy w dniach 18- 22 czerwca w Kowarach (7 miejsc). Czekamy zatem na chętnych.
GRATULUJEMY!!!

FINALISTKA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ!

22 kwietnia 2017r. we Wrocławiu odbyły się eliminacje rejonowe XXXII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Łukasiuk (3d), Kamil Sobczyk (3d) oraz Magda Wiciak (1d). Olimpiada rejonowa przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy (50 pytań zamkniętych - 116 uczestników), a drugi na odpowiedziach ustnych na 5 wylosowanych pytań problemowych. Po części pisemnej komisja konkursowa złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego zakwalifikowała do eliminacji ustnych 12 uczestników, wśród których znaleźli się Magda Wiciak i Kamil Sobczyk. Po serii pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska komisja wybrała grupę 7 osób, które będą reprezentowały województwo dolnośląskie na etapie centralnym. Z radością i dumą informujemy, że uczennica klasy 1d, Magda Wiciak zajęła 4 miejsce w województwie i została zakwalifikowana do Centralnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.  W ten sposób nasza utalentowana pierwszoklasistka uzyskała tytuł finalistki tej olimpiady, a jeszcze będzie walczyć o tytuł laureata na zawodach centralnych XXXII OWE, które odbędą się w dniach 2 - 4 czerwca 2017r. Opiekun: p. Lucyna Powała
GRATULUJEMY i trzymamy kciuki! 


"Amor sprawił..." - III miejsce Patrycji Franczak

" Dnia 19.05 odbył się ogólnopolski konkurs recytatorski i poezji śpiewanej "Amor sprawił...", który miał miejsce w Oświęcimskim Centrum Kultury. Patrycja Franczak (2c) wyśpiewała tam 3 miejsce przy akompaniamencie naszej tegorocznej absolwentki Magdaleny Borowiec."
GRATULUJEMY!!!

II miejsce dziewczyn w plażówce!

"31 czerwca na terenach lubińskiego OSIR-u zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje sześciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego. Reprezentacja naszej szkoły: Sandra Szarkowicz (2f), Angelika Jesionka (2b) i Klaudia Zontek (1e) zajęła II miejsce. Gratulujemy naszym dziewczętom!"

1e w Krakowie

"W dniach 24-26 maja klasa Ie dokonała zmasowanego ataku na Kraków i Niepołomice. Na początku zdobyliśmy Wawel i Stare Miasto. Natomiast wieczorem zwiedzaliśmy Niepołomice. Do późnych godzin nocnych pracownicy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego wprowadzali nas w tajniki wszechświata, ponieważ baza noclegowa znajdowała się obok Obserwatorium Astronomicznego. W drugim dniu miały miejsce warsztaty psychologiczne prowadzone przez panią Annę Marków oraz zajęcia z pierwszej pomocy pod opieką pana Kamila Marków. Celem ostatniego dnia była dzielnica Krakowa – Kazimierz, z jego tradycją i historią. Do Lubina wróciliśmy zmęczeni, pełni wiedzy i wrażeń." Zobacz zdjęcia.DUŃSKIE WOJAŻE

Klasa 2c, na fali skandynawskiego ducha, została głównym bohaterem autorskiego opowiadania kryminalnego Alicji Kaczmarek, inspirowanego klasową wycieczką do Danii...
"To oczywiste, że nikt z nas nie przewidywał takiego końca wycieczki do Danii. Morderstwo, śledztwo i próba aresztowania zwyczajnie nie mieściły się w głowach grupki licealistów. W planach mieliśmy tylko zwyczajny, klasowy wyjazd i dobrą zabawę, a skończyliśmy z prawdziwym skandynawskim kryminałem.
Kiedy usłyszeliśmy pierwszy krzyk, nikt nie wziął sprawy dostatecznie poważnie. „Jakie ciało?” zdawaliśmy się pytać, a potem prawda uderzyła w nas jak rozpędzona ciężarówka. Albo rozpędzony autokar, bo to tam Oliwia znalazła Karolinę. Zanim ktokolwiek zdążył wpaść w panikę, rozsądna Ola zadzwoniła i po pogotowie, i na policję, ale po podaniu lokalizacji („gdzieś w lesie”) nikt nie spodziewał się prędkiej pomocy.

Usiedliśmy więc wspólnie w salonie, zupełnie bezradni, starając się nie patrzeć sobie nawzajem w oczy, ale myślę, że nadal do nikogo nie docierało, co się właściwie stało. W każdym razie jeszcze nikt nie płakał. Wreszcie ciszę przerwał Kraken:
– No to kto zabił?
Jego wypowiedzi towarzyszył nieodłączny uśmiech, który kilka osób podchwyciło, ale w gruncie rzeczy czuliśmy gdzieś w środku, że najprawdopodobniej morderca siedział wśród nas. Czekaliśmy już tylko na pierwsze rzucone w przestrzeń oskarżenie.
Zanosiło się na ciężką noc." CDN...

 

ZWOLNIENI Z TEORII - maj = finalizacja projektów. Oto kilka z nich:

"Z marzeniami" - kolejny niezwykły projekt zwzt

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii wchodzi w końcową fazę. Wszystkim grupom, którym udało się dopiąć swoje pomysły do końca gratulujemy pomysłowości i determinacji! 20 czerwca w Warszawie odbędzie się Wielki Finał, na którym dowiemy się kto będzie laureatem tegorocznych Wilków - kto wie - może będzie to któryś z naszych projektów! Trzymamy kciuki za wszystkich!!!
Grupa projektowa "Z marzeniami" o swoim projekcie:
"Jesteśmy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Wspólnie stworzyliśmy projekt społeczny pod nazwą "Z marzeniami", który realizujemy w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii". Naszym głównym celem jest przede wszystkim realizowanie własnych marzeń - a w tym przypadku jest to zwycięstwo w wspomnianej wyżej ogólnopolskiej olimpiadzie, która ma na celu wyłonić najbardziej kreatywne tematy i grupy projektowe z całej Polski. Chcielibyśmy pokazać również innym, że warto realizować swoje marzenia - czego jesteśmy żywym dowodem, udzielać wskazówek, gdzie szukać motywacji do działania, udzielać porad, jak zmagać się z napotykanymi problemami i jak je skutecznie pokonywać. W tym celu przeprowadziliśmy cykl wykładów dla młodzieży. Udało nam się również zorganizować warsztaty z motywatorem z Rzeszowa-Szymonem Mierzwą. Nie chcieliśmy ograniczać się tylko do naszych rówieśników, wszyscy lubinianie mieli możliwość osiągnąć korzyści z naszego projektu poprzez wygrywanie ciekawych nagród w konkursach, które często widnieją na naszym fanpage'u na Facebook'u. Mimo że edycja olimpiady, w której startujemy trwa tylko do połowy maja, my działamy dalej! Aby uczcić naszą działalność i świętować sukces, w czerwcu jedziemy do Warszawy, gdzie dzięki Waszej pomocy możemy odebrać nagrodę na najlepszy projekt w Polsce!
Pamiętajcie marzenia się nie spełniają! Marzenia się spełnia! 
#chciećtomóc


"Bez Granic" - kolejny projekt zwzt sfinalizowany!

Przedstawiamy kolejny projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii - "Bez Granic":
Jesteśmy siedmioosobową grupą licealistów, którzy uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Nasz projekt nazwaliśmy symbolicznie, „Bez Granic”. Zadaniem, które sobie stawiamy, jest uświadomienie beneficjentom, że podświadome stawianie sobie granic oddala nas od realizacji własnych celów. Chcemy udowodnić wszystkim, że to od nas zależy czy nasze marzenia staną się rzeczywistością czy nadal pozostaną marzeniami. W ramach projektu zorganizowaliśmy spotkanie z psychologiem i mówcą motywacyjnym w I LO w Lubinie, „Kino w Plenerze” na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego oraz prelekcje dla dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. Naszą działalność możecie śledzić na facebooku, snapchacie oraz instagramie.
Za realizację projektu odpowiadają: Kornelia Frankowska, Anna Dubińska, Szymon Rysz, Dagmara Turbak, Marcel Podbucki, Julia Peplińska, Katarzyna Belczyk."

 

"Past is the new Future" - kolejny tegoroczny projekt zwzt!

Uczniowie naszej szkoły realizują projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii", która pomaga uczniom usystematyzować działania w ich pierwszych projektach społecznych. "Past is the new Future", ma na celu zachęcić młodych ludzi do poznawania kultury minionego wieku, a także poszerzyć wiedzę w różnych aspektach tego zagadnienia. Jak podkreślają, uznali to za ważne, ponieważ zauważyli powtarzalność pewnych motywów przez lata.
Postanowili pokazać, jak wiele pomysłów czerpiemy z przeszłości, lekko je tylko modyfikując. Działali prężnie w tym temacie już od listopada. Codziennie na swojej stronie na Facebooku (prowadzili również Instagram i Snapchat) publikowali informacje o literaturze, sztuce, architekturze, muzyce, teatrze, kinematografii i modzie kolejnych dekad XX wieku. Pod koniec omawiania każdej dekady publikowali swoje zdjęcia, na których prezentowali modę danych lat z ich punktu widzenia. Sesje zdjęciowe były najważniejszym przedsięwzięciem tego projektu.
„Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem naszych działań. Liczba osób, które zobaczyły nasze zdjęcia, przewyższyła nasze plany o 200 procent”, podkreśla Edyta Szpak liderka projektu. Grupę projektową "Past is the new Future" tworzą: Edyta Szpak –lider projektu, Ewelina Tomczyk, Magdalena Pytiak, Laura Tyrkała, Patrycja Franczak, Dawid Komarnicki. Oficjalna strona: www.facebook.com/pastnewfuture
 
 

Zwolnieni z Teorii - "Stressed Out"

Przedstawiamy kolejną grupę projektową tegorocznej edycji Zwolnieni z teorii:
 "Stressed out"
"Jesteśmy grupą licealistek, która zajmuje się problemem społecznym jakim jest: stres, stany lękowe i fakt, że ludzie nie wiedzą jak sobie z tym radzić. Naszym celem jest poszerzanie wiedzy na temat radzenia sobie ze stresem. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są jednodniowe wejściówki do klubu Fitarena" Więcej o projekcie znajdziecie na stronie grupy: https://www.facebook.com/stressedout.zwzt/
T
rzymamy kciuki za tegoroczne projekty, które są bardzo różnorodne, a już 20 czerwca dowiemy się komu udało się sfinalizować projekt i zdobyć trofeum - tytuł Wilka!
 
 

Punktują nie tylko w środowisku:)

Piszemy ostatnio sporo o tegorocznych projektach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, ponieważ sporo się dzieje i jesteśmy jej fanami:) Nie pisaliśmy jeszcze o wszystkich tegorocznych projektach, bo każdy zespół pracuje w swoim rytmie i dopiero pod sam koniec tej niezwykłej olimpiady wiemy, komu udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i wypełnić wszystkie konkursowe wymogi. Jednak są zespoły, które bardzo dbają o promocję swoich działań w środowisku. Jednym z nim jest zespół "Zapunktuj w środowisku". Trzech uczniów z klasy 1b (mat-fiz): Maciek Poznański, Michał Drużkowski i Dominik Marcińczyk naprawdę o to środowisko dbają! Realizując kolejne olimpijskie zadania, uczniowie pokazali nam ile faktycznie może zrobić każdy z nas dla środowiska - na pewno wrzucać śmieci tam gdzie trzeba - a żeby tak się działo "Zapunktuj w środowisku" zaprojektowało i zbudowało swój autorski pojemnik na odpady. Oczywiście znaleźli sponsorów (to jedno z zadań) i postawili je nie tylko w szkole, ale i na jednym z lubińskich osiedli:) Jak wszyscy uczestnicy ZWZT, chłopcy są bardzo zaangażowani! Zobacz też ich filmik promocyjny. Trzymamy kciuki za każdy tegoroczny projekt i jesteśmy bardzo ciekawi jak daleko i ile wilków przywiozą w tym roku nasi uczniowie! 

 

VOTE4HEALTH - kolejny projekt zwzt

Przedstawiamy kolejny z tegorocznych projektów! Wiktoria Matuszczak, Nikola Godek, Martyna Jakubowska, Wiktoria Wdowiak, Anna Ferens i Zofia Rudnicka realizują projekt społeczny o nazwie – „VOTE4HEALTH”, aby uświadomić społeczeństwu, jak ważna jest troska o własne zdrowie. Same o sobie mówią:
„Jesteśmy grupą pozytywnych i zaangażowanych dziewczyn, które połączyły wspólne zainteresowania i pasje: sport, gotowanie czy dietetyka. Zauważyłyśmy, że dużo osób w naszej okolicy ma niewielką wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zbyt mało czasu poświęca na aktywność fizyczną, a także jest wciągnięta rutynę, co sprawia, że ma pesymistyczne podejście do życia. Wszystko to natomiast przyczynia się do nadwagi, otyłości, cukrzycy oraz wielu innych chorób cywilizacyjnych. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły, aby uświadomić społeczeństwu, jak ważna jest troska o własne zdrowie. W tym celu zaczęłyśmy realizować projekt społeczny o nazwie – „VOTE4HEALTH” działający w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, a naszym nadrzędnym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Chcemy przede wszystkim pomóc osobom, które mają chęci, aby zmienić coś w swoim życiu, ale niekoniecznie wiedzą jak się do tego zabrać. Chcemy udowodnić, że narzekanie nic tu nie da, a problemem nie jest wcale brak czasu czy pieniędzy, ale podejście do działania. W związku z tym motywujemy do codziennych ćwiczeń, aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu (a nie na kanapie przed telewizorem!), zdrowego odżywiania oraz pozytywnego myślenia.
Wszystkie nasze działania regularnie udostępniamy na wszelkiego rodzaju mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy YouTube, na których umieszczamy przepisy na różnorodne zdrowe i smaczne posiłki, ciekawostki dietetyczne/żywieniowe, ważne i przydatne informacje na temat różnych witamin, składników spożywczych oraz produktów dietetycznych. Organizujemy również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami- np. wejściówki i karnety na siłownię, zdrowa żywność. Reklamujemy nasz projekt poprzez ulotki, plakaty oraz akcje promocyjne (m.in. prowadzimy wykłady w szkołach).
Linki do naszych mediów społecznościowych:
- Facebook - https://www.facebook.com/vote4health/
- Instagram - https://www.instagram.com/vote4health/
- YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC2TJ7mduZnBRi9WbILdsLnA"

 

Licealiści zorganizowali turniej e-sportowy w ramach zwzt: "Our E-sport"

"Siódemka młodych licealistów, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, postanowiła stworzyć zespół i wspólnie zorganizować półprofesjonalny turniej e-sportowy. A wszystko to w ramach Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Uczniowie sami stworzyli stronę internetową ouresport.pl, zorganizowali miejsce do przeprowadzenia turnieju, nagrody, komputery, a także pozyskali partnerów. "Our E-sport" to projekt społeczny  mający na celu stworzenie wydarzenia kulturowego  dla drużyn - graczy najpopularniejszej gry komputerowej jaką jest League of Legends - stawiających swoje pierwsze kroki w poważnym świecie gameingowym.
Chcemy, pokazać społeczeństwu, że gry to nie tylko frajda, ale również pasja i ciężka praca na drodze do osiągnięcia sukcesu. Gry rozwijają również wiele umiejętności, m.in. refleks, koordynację ruchową, podejmowanie szybkich i trafnych decyzji. To tak jak w szachach. Musisz myśleć strategicznie i przewidzieć ruchy przeciwnika, aby nie dać się zaskoczyć." - podkreśla lider zespołu, Kamil Osiński.
Eliminacje turniejowe odbyły się 6-7 maja 2017 roku, do których przystąpiło 16 drużyn jednak tylko połowa z nich mogła wziąć udział w widowisku sportowym w dniach 13-14 maja, które odbyło się na terenie Młodzieżowego Centrum Kultury  MayDay w Głogowie. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak zwycięzcą okazała się drużyna LEGION."
Nasi partnerzy:

  • LUMEL S.A.
  • Serye
  • Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
  • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum ASLAN im. C.S.Lewisa w Głogowie
  • Starcom

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information