GOŚCIE SPECJALNI - MONIKA LIDKE i ŁUKASZ DAMRYCH!
16 marca 2017 r mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć na scenie I LO naszą absolwentkę Monikę Lidke, wokalistkę, która na stałe mieszka i  pracuje w Londynie. Artystce towarzyszył Łukasz Damrych, znakomity muzyk, aranżer współpracujący m.in z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu czy z Katarzyną Groniec. Obecnie muzyk towarzyszy wraz z zespołem Monice Lidke na najnowszej płycie "Gdyby każdy z nas".
„Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu. Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013.
"Piękna, delikatna, uzależniająca, nie mogę się uwolnić od tej muzyki." Marek Niedźwiecki, Trójka
Trzeci album mieszkającej w Londynie polskiej wokalistki i songwriterki Moniki Lidke jest zarazem jej pierwszym projektem w języku polskim. W hołdzie dla języka ojczystego Monika zabiera nas w magiczną podróż w krainę wysublimowanych folkowo - jazzowych aranżacji muzycznych oraz intrygujących tekstów współczesnego pisarza Andrzeja Balllo.
Basia Trzetrzelewska serdecznie poleca ten album: "Muszę dozować sobie płytę Moniki, gdyż moje serce nie wytrzymuje tylu wzruszeń na raz. Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze." Zobacz artykuł na stronie miasta.
Dziękujemy!

MY W EUROPIE!!!
float:left
"Triumfalny pochód politologów z naszego liceum! Kacper Dudziak (1b), Krzysztof Polański, Michał Drążek (obaj 1c) zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu z zakresu Wiedzy o społeczeństwie pt. " My w Europie". 07.04. chłopcy przystąpią w auli wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego do batalii o wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Patronką konkursu jest Pani Poseł Lidia Geringer de Oedenberg. Poza tym przed "pierwszakami" już teraz otwiera się szansa zdobycia miejsc na wrocławskiej uczelni, a o innych nagrodach nie wspominamy zgodnie z kodeksem dżentelmena... 07.04. wszystkie kciuki w Koperniku za nasze trio!" Opiekun p. Piotr Malski.


KOLEJNY MECZ MATEMATYCZNY NASZ!

BRAWO MY!!!
Mamy ogromną przyjemność pochwalić się kolejnym zwycięskim Meczem Matematycznym!!! Tym razem Kopernik pokonał II LO z Jeleniej Góry wynikiem 34 do 15. Drużyna I LO:
Arek Dębski 3a (kapitan), Adam Łata 3a, Kuba Mazurowski 2a, Dominika Skórko 2a, Justyna Tofil 2a, Natalia Jałosińska 2a, Kamil Błachuta 2b, Maciej Isztwan 1a, Paweł Prusisz 1a, Magdalena Wiciak 1d (Angela Dziwińska 2a rezerwa).
Opiekunki: p. Lucyna Krawiec oraz p. Renata Nowakowska
Gratulujemy!!!

 

POTYCZKI JĘZYKOWE DLA GIMNAZJALISTÓW 2017 ROZSTRZYGNIĘTE!


"
9 marca 2017 odbył się finał VIII Potyczek językowych  dla gimnazjalistów. Po dwóch etapach ( w listopadzie i styczniu) różnice punktowe między drużynami  były tak niewielkie, że praktycznie każde gimnazjum mogło wygrać nagrodę główną – Puchar Dyrektora I LO.
Trzeci i ostatni etap Potyczek 2016/17 poświęcony był  prawie w całości Wiliamowi Szekspirowi. Zarówno w części z języka polskiego, jak i angielskiego uczestnicy musieli  wykazać  się dużą znajomością życia i twórczości tego wielkiego dramatopisarza, a szczególnie utworów „ Makbet”, „Hamlet”, „ Romeo i Julia” oraz „ Sen nocy letniej”.  Trzy pierwsze zadania konkursowe nie przyniosły definitywnych  rozstrzygnięć i dopiero dwa ostatnie zadecydowały o kolejności miejsc.
Puchar Dyrektora ILO w Lubinie wywalczyli przedstawiciele Zespołu Szkół Integracyjnych z wynikiem 256,5 pkt! Pozostałe miejsca:
II  miejsce - Gimnazjum Salezjańskie: 252,5 pkt,
III miejsce - Gimnazjum w Ścinawie:  245 pkt,
IV miejsce - Gimnazjum nr 4: 244 pkt,
V miejsce -  Gimnazjum nr 5: 241 pkt.
Organizatorzy chcą pogratulować wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie swoich uczniów do Potyczek, ponieważ ci wykazali się naprawdę wielką wiedzą , dzięki czemu wszystkie drużyny osiągnęły bardzo wysokie wyniki. Jak co roku byliśmy pod wrażeniem pomysłowości przy tworzeniu kostiumów i rekwizytów, a także  poziomu językowego scenek w języku angielskim, które gimnazjaliści przedstawili jako ostatnie zadanie.
Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy w następnym roku szkolnym!" Zobacz zdjęcia (fot. Jakub Kowalik)KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK


I znowu wygraliśmy w Komunikatywnym Europejczyku!!! Jest to konkurs językowy organizowany przez II LO w Lubinie, w którym trzeba wykazać się komunikacją w języku angielskim i niemieckim.
Marta Macyszyn była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.
Oto pozostałe lokaty:
Aleksandra Obszańska - IV miejsce
Aleksandra Kordek - VI miejsce
Magdalena Drążek - VIII miejsce
Angelika Jesionka - IX miejsce
Gratulujemy wszystkim wyników i przede wszystkim dobrej znajomości dwóch języków!

NIEMIECKI NA SZÓSTKĘ
"Dnia 15. 03. 2017 odbył się trzeci etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". Obowiązywała tematyka "Mensch" oraz zakres gramatyczny: Pronomina (kl. I) i Deklination des Adjektivs (kl. II). Najlepiej wypadli:
KLASY I:
1 miejsce - Aleksandra Obszańska Id,
wyróżnienie - Wiktoria Matuszczak Id
KlASY II:
1 miejsce - Emilia Mroczko IId,
wyróżnienie - Jan Sołtysiak IIa."

Z HISTORIĄ NA TY"1 marca drużyna naszego liceum w składzie: Urszula Mroczko, Paulina Czeryba, Dawid Wiewiórka zajęła  I miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Naszym przeciwnikom z pozostałych szkół średnich nie pozostawiliśmy żadnych złudzeń co do tego, kto wie o antykomunistycznym podziemiu najwięcej."
Gratulujemy sukcesu młodym historykom z klasy 2f i nauczycielowi panu Mirosławowi Przygodzie.


SZERMIERKA


Uczeń naszej szkoły Piotr Kołpa (1a) reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Szpadzie, które rozgrywały się w Płowdiw w Bułgarii. Razem z kolegami z reprezentacji wywalczył V miejsce.
Gratulujemy!


DZIEŃ KOBIET


8 marca 2017 roku Chłopaki Kopernika zaprosili Dziewczyny Kopernika na specjalne SHOW przygotowane z myślą o ich święcie. Był to bardzo sympatyczny dzień, dodajmy, że dla wszystkich Pań, ponieważ nie tylko uczniowie stanęli na wysokości zadania:) Ale tradycją naszej szkoły stało się już przygotowywanie artystycznych niespodzianek: dziewczyny z Grupy Kopernika robią coś na Dzień Chłopca, a chłopcy odwdzięczają się tym samym i wszyscy się świetnie bawimy! W tym roku było i elegancko i zabawnie i komicznie i romantycznie:) Dziękujemy w imieniu wszystkich Pań i Dziewcząt Kopernika! Zobacz zdjęcia (fot. Wiktoria Sitarczyk i Jakub Kowalik) i film (montaż Magda Zieleniec)

 

KOPERNIK  W PODRÓŻY też się uczy!


"W dniach 20 - 25 marca 9 uczniów z klasy 1a wzięło udział w obozie informatycznym, którego organizatorem był Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W ciągu 5 dni uczestnicy obozu spędzili wiele godzin przed komputerami. Pod opieką studentów II UWr pogłębiali swoje umiejętności w programowaniu w języku C++, rozwiązując zadania algorytmiczne. Uczestniczyli też w wykładach dotyczących zagadnień i narzędzi wykorzystywanych podczas programowania. Zajęcia trwały od rana do wieczora z krótkimi przerwami na posiłki i spacery, ale nikt nie odczuwał znużenia, jak czasem dzieje się to podczas normalnego dnia w
szkole. Uczniowie zajmowali się tym co naprawdę lubią i co ich bardzo interesuje, mając wokół siebie osoby, które są zafascynowane tym samym. Czas upływał więc bardzo szybko...
Wiedza i umiejętności zdobyte na obozie oraz podczas cyklicznych zajęć odbywających się w soboty w szkole, pozwoli niektórym uczniom na wzięcie udziału w przyszłorocznej olimpiadzie informatycznej i innych konkursach z programowania, a w przyszłości ułatwi im podjęcie decyzji o podejmowanym kierunku studiów oraz pracy w wymarzonym zawodzie."O WODZIE I NIE TYLKO

"9 marca klasy Ic i Ie wraz z wychowawcami odwiedziły wrocławskie „Centrum wiedzy o wodzie” – Hydropolis. Uczniowie uczestniczyli w oprowadzaniu, podczas którego przewodnicy opowiadali o tym, skąd wzięła się woda na naszej planecie, jaką odgrywa rolę oraz co kryją morza i oceany. Byliśmy również świadkami wielu doświadczeń przeprowadzanych przy użyciu wody. Zdobyta wiedza może nam być pomocna podczas zdawania matury z wielu przedmiotów. Polecamy." Zobacz zdjęcia.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information