MATURA
Od 4 maja do 23 maja Maturzyści zmagali się z najważniejszym dla siebie egzaminem. W tym roku do egzaminu w naszej szkole podeszło 195 osób. Wszyscy zdawali przedmioty obowiązkowe: 3 pisemnie na poziomie podstawowym (język polski, matematykę i język obcy), 2 egzaminy ustne (bez określania poziomów) i 1 przedmiot na poziomie rozszerzonym (wg wyboru ucznia). Poza przedmiotami obowiązkowymi, Maturzyści mogli wybrać przedmioty dodatkowe, zdawane tylko na poziomie rozszerzonym.
Wszystkie egzaminy przebiegły bez zakłóceń, a na wyniki czekamy do 5 lipca!
Zobacz zdjęcia.


NASI SZACHIŚCI SZÓSTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE!

"W dniach 21 - 22 maja w Żarowie zostały rozegrane Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Uczeń naszej szkoły Tomasz Jankowiak (1b) wywalczył I miejsce. Tomek z dorobkiem 6,5 pkt. z 8 partii pewnie zwyciężył w zawodach. Należy dodać, że nie jest to pierwszy sukces naszego ucznia w zawodach tej rangi. Już wcześniej Tomek kilkakrotnie zdobywał medale na mistrzostwach Dolnego Śląska.
Natomiast w dniach 22 - 25 maja w pięknej, wypoczynkowej miejscowości w Górach Opawskich - Pokrzywnej, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Rogacka, Piotr Jankowiak, Paweł Więcław i Tomasz Jankowiak, reprezentowali Dolny Śląsk w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Szachach Drużynowych Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 19 reprezentacji z całego kraju. Drużyna naszego "Kopernika" zajęła VI miejsce. W zeszłym roku cieszyliśmy się XII miejscem w kraju! Należy również podkreślić, że nasi uczniowie nie tylko wspaniale walczyli przy szachownicach, ale także wyróżniali się zdyscyplinowaniem i kulturą osobistą. Szachistom serdecznie gratulujemy!!!  Jednocześnie dziękujemy maturzystom - Natalii, Piotrkowi i Pawłowi za to, że przez trzy lata wspaniale walczyli i godnie reprezentowali I LO na powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich rozgrywkach szachowych."
Dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasi uczniowie mogli wziąć udział w tej rywalizacji, a byli to: Urząd Miasta w Lubinie i Rada Rodziców przy I LO.
Klasyfikacja ogólna:

 1. I LO w Kołobrzegu
 2. I LO w Lesznie
 3. III LO w Suwałkach
 4. II LO w Białymstoku
 5. I LO w Chełmnie
 6. I LO w Lubinie
 7. III LO w Opolu
 8. III LO we Wrocławiu
 9. ZSO w Brzozowie
 10. I LO w Bełchatowie
 11. VI LO w Bydgoszczy
 12. XIII LO we Wrocławiu
 13. I LO w Dębicy
 14. II LO w Opolu
 15. II LO w Gorzowie Wielkopolskim
 16. VIII LO we Wrocławiu
 17. III LO w Tarnowie
 18. II LO w Kędzierzynie-Koźlu
 19. ZSP w Sulechowie

KONKURSY

"Doroczny konkurs matematyczny KANGUR odbył się tradycyjnie w trzeci czwartek marca, który  w tym roku przypadł na 17 dzień  tego miesiąca. „Kangurowe” zmagania z matematyką miały  miejsce w wielu miastach Polski.
Do zmagań przystąpiło  32 odważnych uczniów I LO w Lubinie.  Aż trzech wielbicieli  matematyki z Kopernika: Katarzyna Krawiec z IIIB, Piotr Szeliga z IIB         i Jakub Mazurowski z IA,  otrzymało wyróżnienia, a imponujący  bardzo dobry  wynik osiągnął Arkadiusz Dębski, uczeń klasy IIA (na zdj).
Ten ogólnopolski konkurs matematyczny odbył się już po raz dwudziesty piąty. Jest niezwykle fascynującą i inspirującą imprezą naukową, której przyświeca dodatkowo idea wspaniałej i rozwijającej zabawy adresowanej do szkolnej społeczności. Zachęcamy do udziału w KANGURZE wszystkich wielbicieli królowej bez Nobla – i tych zadeklarowanych, i  tych początkujących, dopiero co odkrywających jej wielkość i piękno."

 

Wiktoria Sitarczyk z klasy 1C zajęła 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Historyczno-Fotograficznym z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Zdjęcia naszej koleżanki oraz innych uczestników konkursu można oglądać w Galerii Zamkowej, a organizatorem przedsięwzięcia był m.in. Ośrodek Kultury "Wzgórze Zamkowe". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Weronika Pratkowiecka z klasy 2E została finalistką konkursu „Historia i kultura Żydów polskich”, organizowanego m.in. przez Fundację „Shalom” i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin pod patronatem MEN. W dniach 3 i 4 czerwca nasza uczennica będzie walczyć w Warszawie o indeks prestiżowych kierunków humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.
Gratulujemy i życzymy udanego egzaminu w stolicy!

 

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepszy wynik wśród pierwszoklasistów naszej szkoły w I etapie konkursu wiedzy z gramatyki języka niemieckiego oraz realioznawstwa - Niemcy, Austria, Szwajcaria:
I miejsce - Aleksandra Kordek - 1d
II miejsce - Kacper Łazor - 1e
III miejsce - Jakub Kędzierski - 1b
IV miejsce - Emilia Mroczko - 1d
V miejsce - Tomasz Jankowiak - 1b
VI miejsce - Angelika Jesionka - 1b
VII miejsce - Magdalena Zieleniec - 1f
Kolejny etap odbędzie się 18.05.2016r przy udziale najlepszych uczniów Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

PATRYK ŁUKASIEWICZ - pasmo sukcesów!

"1 maja w fińskim Tampere zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do. Patryk Łukasiewicz z kl. IIc w swoim debiucie na międzynarodowej imprezie tej rangi wraz z drużyną narodową juniorów wywalczył dwa medale. Srebro w kategorii technik specjalnych oraz brąz w kategorii walk, w których udział wzięło 12 reprezentacji narodowych (Szkocji, Irlandii, Anglii, Włoch, Szwecji, Niemiec, Rumunii, Rosji, Finlandii, Białorusi oraz Słowenii). Walki drużynowe polegają na tym, że każda z ekip deleguje po 5 reprezentantów, którzy kolejno walczą z poszczególnymi przeciwnikami. Zwycięża ta reprezentacja, która uzbiera wyższą ilość punktów. Ponadto Patryk w turnieju indywidualnym zwyciężył z reprezentantem Ukrainy oraz musiał uznać wyższość przedstawiciela Rumunii. Reprezentacja Polski po raz 24 wygrała generalną klasyfikację Mistrzostw Europy." 
Na pytanie skąd tylu blondynów w kadrze juniorów - odpowiadamy (bo wiemy o tym z pewnego źródła) , że to już tradycja młodzików (i jeśli ma to przynosić szczęście - to jak widać przynosi!)
"21.05.2016r. w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon Do. W zmaganiach uczestniczyło 131 zawodników z 41 klubów. Patryk Łukasiewicz (2c) z turnieju powrócił z brązowym medalem zdobytym w konkurencji walk mężczyzn w kat. wagowej do 68 kg, w której udział wzięło 25 zawodników. Patryk stoczył łącznie pięć walk odnosząc cztery zwycięskie pojedynki oraz w jednym uległ po dogrywce późniejszemu zwycięzcy turnieju. Sukces jest tym większy, że przed turniejem zmagał się z chorobą i nie uczestniczył w treningach."

SPORT

"Wakacje już tuż tuż, ponieważ w rywalizacji sportowej szkół, królują dyscypliny letnie. I tak 11 - 12 maja na boisku do piłki plażowej w Parku Wrocławskim, odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Uczennice naszej szkoły: Angelika Jesionka, Sandra Szarkowicz i Dominika Marfiany, zajęły III miejsce. Natomiast męska reprezentacja w składzie: Szymon Drzazga, Maciej Herbut i Miłosz Stolarczyk, po wyrównanej walce z drużyną Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, zajęła II miejsce."
Serdecznie gratulujemy!

 

"21.05.2016 r. w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Na listę medalistów tej imprezy, tradycyjnie wpisali się reprezentanci „Sokoła” Lubin. W kategorii juniorów:
-srebrny medal w pchnięciu kulą – Miłosz Stolarczyk i rekord życiowy.
-srebrny medal w biegu na 100 m – Krystian Bilik,
-srebrny w biegu na 3000 m – Tobiasz Belgrau,
-pierwsze miejsce w biegu na 110 m przez płotki zajął Piotr Jankowicz."

ZWYCZAJNY NIEZWYCZAJNY!

18 maja w godzinach popołudniowych, nasz uczeń z klasy Ic, Michał Przygoda  skutecznie ratował życie choremu na epilepsję człowiekowi, który dostał ciężkiego ataku na przystanku autobusowym przy "Jamnikach". Mimo licznego tłumu gapiów nikt inny nie zdecydował się podjąć akcji ratunkowej... Chociaż wszyscy nasi uczniowie są przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy, to wiemy dobrze, że do działania w autentycznej sytuacji zagrożenia potrzeba czegoś więcej niż wiedzy!
Michał jesteśmy z Ciebie dumni!

 

DUŃSKIE OPOWIEŚCI

"Od 15  do 20 maja klasa 2f brała udział w warsztatach edukacyjno-językowych w Danii. Swoją przygodę z Danią uczniowie rozpoczęli od wizyty w muzeum sztuki współczesnej Aaros  oraz  wizyty w skansenie w Arhus. Przez pięć dni spędzonych w słonecznej Danii młodzież miała okazję zapoznać się z duńskim systemem szkolnictwa średniego i wyższego. Uczniowie odwiedzili jedno z liceów w Aalborgu oraz uczestniczyli w spotkaniu z dziekanem Wydziału Komunikacji  Uniwersytetu tutejszego Uniwersytetu.  Odwiedzili również Skandynawską Szkołę Wzornictwa (Hojskole) w Skals, gdzie zapoznali się ze specyfiką szkoły. Młodzież zwiedziła również przepiękne miasteczka na wybrzeżu Morza Północnego. Dotarli do Przylądka Grenen -  najbardziej wysuniętego skrawka lądu, gdzie spotykają się fale morza Północnego i Bałtyckiego . Zwiedzili również zasypaną przez wydmy latarnię, a w manufakturze cukierków w Lokken uczestniczyli w pokazie wyrobu cukierków, kilka dziewcząt spróbowało nawet swoich sił w cukiernictwie. Uczniowie odwiedzili duńską manufakturę wytwarzania świec woskowych i uczestniczyli w warsztatach wyrobu świec. Każdy uczeń i opiekun wrócił do Polski z własnoręcznie wykonanymi świecami.Uczniowie korzystali z uroków domu położonego na przepięknych duńskich wrzosowiskach, a że pogoda dopisała mogli podziwiać zachody i wschody  słońca na plaży w pobliżu domu.  Wszyscy z żalem opuszczali Aalborg i Danię". Zobacz zdjęcia.

 


"21 maja 2016 roku uczniowie klasy 2b zostali wyrwani ze szkolnej, codziennej rutyny. Mieszkanie w domku na odludziu, samotne gotowanie oraz walka o miejsce pod prysznicem…  Brzmi to jak scenariusz serialu na temat walki o przetrwanie, jednak dla nas oznaczało to przygodę życia, mianowicie wyjazd do Danii.Około godziny 23, zamiast szykować się do spania lub zabierać do nauki na kolejny sprawdzian z matematyki lub innego prawie tak samo ciekawego przedmiotu, zebraliśmy się pod Kauflandem. Po upewnieniu się, że wszyscy uczniowie, a przede wszystkim cały prowiant są już na pokładzie autobusu, ruszyliśmy w kierunku Danii niczym popularny czołg ‘Rudy 102’ na Berlin w serialu ‘Czterej pancerni i pies’. Po kilkunastu godzinach podziwiania niemieckich autostrad dotarliśmy do celu. Pierwszym przystankiem na naszej drodze było miasto Aarhus, gdzie zwiedziliśmy muzeum sztuki, skansen oraz stare miasto. Nasyceni sztuką i pięknymi widokami udaliśmy do miejsca naszego zakwaterowania. Domek z dala od miejskiego zgiełku, możliwość gotowania na własną rękę i niewielka odległość od plaży to rzeczy, które zdecydowanie odróżniają wypad do Skandynawii od innych wycieczek szkolnych.
Dania jest krajem, w którym od dosyć niedawna stawia się nacisk na turystykę, co nie zmienia faktu, że można tam odwiedzić wiele urokliwych miejsc. Nasza klasa miała przyjemność  zwiedzać takie miejsca jak miasto Aalborg i tamtejszą bibliotekę, Oceanarium Morza Północnego w Hirthals czy cypel Grenen, najbardziej wysunięty na północ punkt kraju, gdzie znajduje się ‘granica’ Morza Północnego z Bałtykiem. Zobacz zdjęcia.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information