POŻEGNANIE KLAS III: ROCZNIK 2013 - 2016

29 kwietnia klasy maturalne zakończyły edukację. Pod wieloma względami był to wyjątkowy rocznik. Przez trzy lata zdobywali nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach i zawodach. Mieliśmy wręcz wrażenie, słuchając opisów klas przygotowanych przez wychowawców (brawurowo zaprezentowanych przez naszego patrona:), że nie było dziedziny, w której by się nie sprawdzili. I wygląda na to, że ten rocznik pobił wszelkie rekordy pod względem wyników w nauce. Na 195 uczniów 88 uzyskało średnią ocen 4.75 i wyżej (uzyskując tym samym tzw świadectwo z paskiem). Aż 48 maturzystów osiągnęło średnią 5.0 i wyżej! Po raz pierwszy dwie klasy (i to mat-fizy:) mają identyczną średnią - na dodatek najwyższą!
Rekordowa jest też średnia szkoły klas III: - 4.56!
Średnie klas III:
3a i 3b - 4.86
3d - 4.69
3c - 4.50
3e - 4.35
3f - 4.11
Przedstawiamy 10 najlepszych wyników indywidualnych:
Radosław Nowakowski (3a) - 5.56
Magdalena Dubiec (3c) - 5.53
Katarzyna Krawiec (3b), Roksana Roksana (3c) – 5.44
Kamil Jankowski (3b) - 5.47
Zbigniew Zabłocki (3a) Iwo Gruca (3a), Róża Korzeniewicz (3c) - 5.41
Magdalena Kubicka (3b) - 5,39
Bartosz Grabarczyk (3a) - 5.35,
Justyna Janik (3e), Anna Swakoń (3e) - 5,35
GRATULUJEMY! I życzymy równie satysfakcjonujących wyników na MATURZE! Zobacz zdjęcia i wszystkich wyróżnionych.

 

KONKURSY i OLIMPIADY

Projekt "Go For Yourself" zdobył Brązowego Wilka za "Najlepszy projekt w szkole" oraz Srebrnego za "Najlepszy licealny projekt w województwie dolnośląskim". Ponadto zostali nominowani do dwóch złotych wilków w kategoriach "Najlepszy licealny projekt w temacie społeczeństwo obywatelskie w Polsce", a także "Najlepsze licealne wydarzenie publiczne w Polsce" Oprócz wymienionego projektu, do Złotego Wilka nominowane były jeszcze projekty „Misja Wizerunek” i „NIEcodzienność”. W ogólnopolskiej kategorii „zdrowie i sport” nominację do najwyższego trofeum zdobyły inicjatywy „No drugs? No problem” i „Trenuj Zdrowie”.
Nasza szkoła została również wymieniona podczas gali jako szkoła z największą liczbą projektów! Było ich w tym roku aż 27! Dziękujemy p. Marioli Lech, która była i jest propagatorem tej niezwykłej olimpiady w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim tegorocznym projektom i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłej edycji! Zobaczartykuł na stronie miasta.
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. 
To pierwsza praktyczna i zespołowa olimpiada, gdzie wyzwaniem uczniów jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Każdy finalista otrzymuje profesjonalny, międzynarodowy certyfikat zarządzania Project Management Principles, który potwierdza zdobyte umiejętności i ułatwi znalezienie pierwszej pracy. Jest to certyfikat, o który zazwyczaj ubiegają się menedżerowie średniego szczebla w dużych firmach. Certyfikat zdobywa każdy kto ukończy swój projekt. Taki certyfikat będzie wiele znaczył w CV licealisty.
23 kwietnia odbył się w Warszawie Wielki Finał Zwolnionych z Teorii - największe święto projektów społecznych w Polsce. Do największej hali Soho Factory w Warszawie zjechało się z całej Polski ponad tysiąc uczniów, którzy zrealizowali własne projekty. Na spotkanie z nimi przybyli  przedstawiciele najwyższych władz państwowych, największych firm i instytucji.W dniach 2-3 kwietnia w Warszawie odbył się etap centralny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Marcin Więch (3b) przeszedł do części ustnej ostatniego etapu, jednak ostatecznie uplasował się na 37 pozycji w kraju! Chociaż niewiele brakło do uzyskania tytułu Laureata (30 miejsc) i Marcin musi się zadowolić zaszczytnym mianem Finalisty, to znalezienie się w najlepszej setce tak wysoko jest ogromnym sukcesem. Konkursowi towarzyszył szereg imprez m.in spotkanie z Panem Markiem Belką, Prezesem NBP. Jedno jest pewne - wiedzy i doświadczenia zdobytych w olimpiadzie Marcinowi nie odbierze nikt i z pewnością usłyszymy o nim jeszcze nie raz!
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

 

"7 kwietnia 2016 odbył się w X LO we Wrocławiu Finał Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. Była to XII edycja konkursu, który XLO organizuje wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związaną z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Tomasz Żelawski (3b) zdobył tytuł Laureata oraz indeks WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna:) Tytuł Finalisty wywalczył Marek Kowalik (3a)". Zobacz więcej.

Agnieszka Zagórska (3c) zajęła III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Pokaż Nam Język, który odbył się w dniach 14-15 kwietnia w Toruniu. "Po eliminacjach szkolnych, półfinale, które Agnieszka przeszła śpiewająco, wraz z innymi finalistami ( 25 osób) przystąpiła do testu 14 kwietnia.  Test wyłonił 5 ścisłych finalistów, którzy przystąpili do debaty moderowanej w języku angielskim.  Agnieszka ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.  Gratulacje!!!  Oprócz zmagań konkursowych, wraz z opiekunem p. A. Nowacką podziwiały Toruń, odwiedziły pomnik Mikołaja Kopernika i zakosztowały prawdziwych toruńskich pierników".
Wyższe Szkoły Bankowe od 16 lat organizują prawdopodobnie największy w Polsce konkurs językowy: Pokaż Nam Język. Z 23 tys uczestników do grodu Kopernika przyjechało 44 finalistów, którzy przez dwa dni walczyli o zwycięskie laury. 

 

Pisaliśmy już o laureatach konkursu językowego "Komunikatywny Europejczyk", który odbył się 24 lutego w II LO, ale dopiero dzisiaj (13 kwietnia) nasi uczniowie odebrali nagrody za wygraną w tym konkursie. Przypominamy, że byli to:
I miejsce - Dagmara Dygas
II miejsce - Dorota Rudowicz
III miejsce - Paweł Ptak

Natomiast 11 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej, w którym I miejsce zajęła Dagmara Dygas (język niemiecki), a wyróżnienie otrzymał Bartek Kruger (język angielski).
Gratulujemy!

 

"15 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - do następnego etapu dostali się: Anna Bajon, Sebastian Klita, Patrycja Franczak oraz Piotr Gadomski. 23.04.2016 reprezentowali naszą szkolę w Legnicy. Wywalczyli w kategorii konkursu recytatorskiego:
III miejsce dla Sebastiana Klity
IV miejsce dla Piotra Gadomskiego
Wyróżnienie dla Anny Bajon
Natomiast w konkursie poezji śpiewanej II miejsce zdobyła Patrycja Franczak przy akompaniamencie Mai Kowalskiej"

 

POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY DLA GIMNAZALISTÓW

"Po raz dziesiąty w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika odbył się Powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym  roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiła rekordowa ilość 61  uczniów z 11 gimnazjów (8 z Lubina, 2 z Polkowic i jedno ze Ścinawy). Zestaw pytań konkursowych został przygotowany przez nauczyciela fizyki w I LO w Lubinie p.Stanisława Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas. Oto wyniki:
Klasy III
miejsce I  
Michał Krosny - Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 2 w Lubinie, opiekun - mgr Joanna Kot
miejsce II
Bartłomiej Smardz - Społeczne Gimnazjum Językowe w Lubinie, opiekun - mgr Katarzyna Woźnica
miejsce III (ex aequo)
Michał Stępkowski - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, opiekun – mgr Urszula Kamecka
Mateusz Prostak - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, opiekun – mgr Urszula Kamecka
Klasy II
miejsce  I 
Michał Zwatrzko - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun  - mgr Piotr Krasny
miejsce II
Kamil Włodarski - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun  - mgr Piotr Krasny
miejsce III
Jakub Dobrzański - Gimnazjum nr 3 w Lubinie, opiekun - mgr Jadwiga Skrzypicka-Boboń
Klasy I
miejsce  I
Jakub Kozłowski - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun - mgr Piotr Krasny
miejsce II
Łukasz Winnik - Gimnazjum nr 3 w Lubinie, opiekun mgr Jadwiga Skrzypicka-Boboń  
miejsce III (ex aequo)
Andrzej Tyc  - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun - mgr Piotr Krasny
Jarosław Łuc - Gimnazjum nr 5 w Lubinie, opiekun mgr Dorota Raczkowska."
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

SUKCESY SPORTOWE

"22 kwietnia w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu został rozegrany Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady Młodzieży w Szachach. W finale Licealiady wzięły udział następujące reprezentacje stref województwa dolnośląskiego:
strefa legnicka: I LO Lubin i II LO Legnica
strefa wałbrzyska: IILO Wałbrzych i ZS nr1 Kłodzko
strefa jeleniogórska: ZSOiT Jelenia Góra i LO Zgorzelec
strefa wrocławska: III LO Wrocław i XIII LO Wrocław.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Rogacka, Piotr Jankowiak, Tomasz Jankowiak i Paweł Więcław nie dała konkurencji żadnych szans. Niewielkie kłopoty sprawiła naszym zawodnikom drużyna z Wałbrzycha, ale najsilniejsi konkurenci z III i XIII LO z Wrocławia zostali rozgromieni w pięknym stylu. Nasi szachiści zajęli I miejsce i razem z reprezentacjami z Wrocławia będą reprezentować nasze województwo na mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 23-25 maja w Pokrzywnej woj. opolskie.
Indywidualny sukces odnieśli: Natalia Rogacka, która została najlepszą zawodniczką na 4 szachownicy iTomasz Jankowiak najlepszy zawodnik na I szachownicy.
Gratulujemy wspaniałej formy i pięknej walki. Mamy nadzieję na sukces na szczeblu ogólnopolskim!"

 

22 kwietnia 2016r. w hali XII LO we Wrocławiu odbyły się Dolnośląskie Mistrzostwa w Aerobiku Rekreacyjnym. Nasze dziewczęta w składzie:
Ewa Jankowska, Justyna Żołyńska, Kasia Rudzka, Małgosia Matławska i Wiktoria Kurzawska z klasy 2d oraz Karolina Szwata z klasy 2e zajęły II miejsce.
Gratulujemy i bardzo Wam dziękujemy!!! Dla nas i tak byłyście NAJLEPSZE:) Zobaczcie sami.
8 kwietnia 2016r. na basenie Zespołu Szkół nr 2 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Alicja Świątek, Monika Szkurat, Anna Romanowicz z klasy 3d, Wiktoria Pokryszczak, Nina Piestrak z klasy 1d, Iga Wiśniewska z klasy 1f oraz Aneta Dul z klasy 1b zajęła I miejsce!
Natomiast drużyna chłopców w składzie: Adam Kowalski, Mateusz Gil z klasy 3f,Bartosz Doszczeczko, Piotr Rosa z klasy 2b oraz Piotr Włodarczak z klasy 1d zajęła III miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy:)

 

26 kwietnia odbyły się Mistrzostwa powiatu Lubińskiego w Biegach Przełajowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych "Kopernik" był bezkonkurencyjny!
Dziewczęta: 1 miejsce - Aleksandra Matkowska (1d), 2 miejsce - Maja Kowalska (2a), 3 miejsce - Aleksandra Olejarczyk (1c)
Chłopcy:  1 miejsce - Piotr Włodarczak (1d), 2 miejsce - Maksymiliana Gajewski (1e), 3 miejsce - Arkadiusz Duda (2c).

 

NIE TYLKO LEKCJE!

"Dnia 8.04 klasa IF miała przyjemność udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Iwoną Katarzyną Pawlak (odtwórczynią głównej roli w filmie "Nad Niemnem") oraz Dariuszem Rekoszem (autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz podróżnikiem po literaturze i filmie). Zmierzyliśmy się z bardzo trudnym dyktandem prowadzonym przez zaproszonych gości. Możemy pochwalić się ogromnym sukcesem - Jagoda Legieć napisała je niemalże bezbłędnie! Mieliśmy tez przyjemność posłuchać ciekawostek z planu filmowego "Nad Niemnem" oraz anegdot ze świata aktorskiego. Dziękujemy za spotkanie!"

 

SUPER KLASA 2016 za nami!

31 marca i 7 kwietnia, w ramach konkursu na Super Klasę 2016 uczniowie Kopernika mieli okazję poznać nieznane oblicza obu naszych "humanów". I tak jako pierwsza na swoją prezentację zaprosiła nas klasa 1c, która zabrała gości w podróż dookoła świata. Natomiast klasa if wyczarowała magiczny świat Harrego Pottera. O tym, która z tegorocznych klas I okaże się SUPER KLASĄ zadecydujecie w głosowaniu po wszystkich prezentacjach.
Zobacz zdjęcia: klasa 1cklasa 1f

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information