ŚWIĄTECZNY KOPERNIK 
Kolędnicy i koncerty:)

To był niezwykły dzień:) Chyba wszyscy odczuli dziś atmosferę nadchodzących Świąt! Zaczęło się już na 3 lekcji i kolędowania:) Mamy nadzieję, że niespodzianka przygotowana przez nauczycieli i uczniów z klasy 3f się Wam spodobała! Na 4 i 5 lekcji Grupa Kopernika wystąpiła w dwóch koncertach, a po nich wszystkie klasy spotkały się z wychowawcami na wigiliach klasowych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia magicznego świątecznego klimatu - na naszej scenie wystąpiło blisko 60 uczniów! Skoro o liczbach, to dodamy, że w orszaku kolędników pojawiło się aż 19 nauczycieli:)) Życzymy wszystkim udanych i radosnych Świąt - takich jak dzisiejszy dzień w Koperniku! Zobacz zdjęcia z kolędowania koncertów oraz film.

Tradycyjnie PIERNICZENIE!
"Dzisiejszego dnia jak co roku odbyło się w naszej szkole Wielkie Pierniczenie. W konkursie na najlepszy wypiek wzięły udział klasy 1b, 2c, 2d, 2e i 3b. Wszystkie dzieła zachwycały wyglądem i smakiem, jednak zdaniem jury najsmaczniejszy okazał się piernikowy domek klasy 2e! Dziękujemy wszystkim, którzy "pierniczyli" i mamy nadzieję, że zrobimy to za rok!" 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze "Wielkie Pierniczenie" będzie jednak większe:)) Pierniki piękne i pyszne - ale 5 klas na 18 - to trochę mało... Zobacz zdjęcia

Kiermasz w Dreźnie
Sporo klas wybrało się w tym roku na bożonarodzeniowy kiermasz do Drezna. Oprócz samego kiermaszu, uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 1e, 1f, 2e, 2c i 3b odwiedzili również Galerię Mistrzów i Muzeum Higieny. Zobacz zdjęcia.

 

KOLEJNE OLIMPIJSKIE SZCZEBLE

Historia i Wiedza o Świecie
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował się Kacper Łazor z klasy 1e.
Natomiast do tego samego szczebla konkursu, ale Olimpiady Historycznej przeszedł uczeń klasy 1d Maciej Herbut.
Opiekun: p. Kalina Sienkiewicz
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Język angielski
Mamy kolejny etap okręgowy z olimpiady! Tym razem do etapu rejonowego Olimpiady z Języka Angielskiego dostali się: Agnieszka Zagórska (3c), Dagmara Dygas (3a), Radosław Nowakowski (3a) i Aleksandra Mika (1d). Przypomnijmy,że Dagmara i Radek dostali się też do etapu okręgowego z języka niemieckiego (!), a Agnieszka z wynikiem 49 (na 59 pkt) zdobyła I miejsce w okręgu wrocławskim!
Trzymamy kciuki za II etap, który odbędzie się 11 stycznia.


KONKURSY

Turniej Słowa

"9 grudnia 2015 we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał 19. Turnieju Słowa Poezji Patriotycznej i Religijnej. Laureatki konkursu rejonowego nie zawiodły również tym razem. Maja Kowalska z IIa zajęła I miejsce, a Urszula Mroczko z If – II miejsce.
Finalistkami opiekował się Grzegorz Witecki".

 
Niemiecki na 6

8 grudnia 2015 r. został przeprowadzony drugi etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". Obowiązywała tematyka: "Weihnachten" (kl.I) i Sitten, Feste, Brauche (kl. II, III) oraz zakres gramatyczny: Perfekt (kl. I), Deklination des Adjektivs (kl. II), Passiv (kl.III).
Najlepsze wyniki uzyskali:
Kl. I: 1. Jagoda Legieć (If) i Emilia Mroczko (Id), 2. Kasia Straszewska (Id), 3. Jan Sołtysiak (Ia) 
Kl. II: 1. Marta Macyszyn (IIa), 2. Małgosia Matławska (IId), 3. Magda Drążek (IIc)
Kl. III: 1. Dagmara Dygas (IIIa), 2. Radek Nowakowski (IIIa), 3. Dorota Rudowicz (IIIa) i Ania Swakoń (IIIe).
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów w II semestrze.

 Stan Wojenny
"13 grudnia uczniowie z klasy 1C naszego liceum Iza Żdan, Wiktoria Sitarczyk,Grzegorz Sell i Hubert Garczyk wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 34. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Poczet sztandarowy złożył w imieniu społeczności szkolnej wiązankę kwiatów pod pomnikiem "Solidarności".
17 grudnia Starosta Lubiński Adam Myrda wręczył nagrody rzeczowe laureatom konkursu historyczno-literackiego "Stan Wojenny - by czas nie zaćmił". Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie "Kopernika": Barbara Łamińska, Kamila Kostyszak, Dorota Godyń (3F), Kinga Randak(2D) i Mateusz Stafiniak (3B)." Opiekunem drużyny 1 LO był Mirosław Przygoda. Zobacz artykuł na stronie miasta.

ZWOLNIENI Z TEORII
Przedstawiamy kolejny projekt "Zwolnionych z Teorii" i artykuł o nim na stronie miasta. W jednym z projektów "The Marathon Smile" ,na przykład, uczniowie "zbierają pieniądze na operację serca dla małego Leona. 6 grudnia w Chobieni odbędzie się Mikołajkowy Turniej Charytatywny, podczas którego będzie można wylicytować piłkę z autografami zawodników Zagłębia Lubin czy bluzę słynnego youtubera Reziego". Projekt realizują: Aneta Malinowska, Paulina Juszczak, Sara Pinkowska, Marcin Malinowski i Mateusz Bowsza . Przeczytaj więcej na lubin.pl 
To zaledwie jeden z wielu tegorocznych projektów zainicjowanych w ramach tej niezwykłej olimpiady. Zespoły to zarówno uczniowie klas I, jak i "weterani" zeszłorocznej edycji. Całą parą ruszyły projekty: "NIEcodzienność","Misja Wizerunek", "Trenuj Zdrowie" czy "Go For Yourself". Wszystkie grupy mają swoje profile na facebooku, plakaty i artykuły w lokalnych mediach. Trzymamy kciuki za tegoroczne projekty i gratulujemy p. Marioli Lech, której udało się tak skutecznie zachęcić młodzież do udziały w "Zwolnionych z Teorii" już drugi rok!

 

SPORT
Tenis stołowy
7 grudnia 2015 r.  w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Wystartowało pięć szkół z naszego powiatu. Nasza dziewczęta zajęły III, a chłopcy V miejsce.
Drużyna dziewcząt:  Aleksandra Rogalska 3f , Aleksandra Olszewska 2e, Małgorzata Pudlak 2b, Dominika Mazur 3e
Drużyna chłopców: Kamil Jankowski 3b, Artur Borowiec 3a, Łukasz Szczypiński 3d.

Piłka nożna
"11 grudnia 2015 r.  odbył się finał Halowego Turnieju Piłki Nożnej w ramach powiatowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja, grając w osłabionym składzie, zajęła III miejsce pokonując w kapitalnym meczu ZS nr 2"
W finale zagrali:  Mateusz Czarnecki, Jakub Kędzierski, Jakub Zborowski, Wojciech Konefał, Sebastian Sznajdrowicz, Maciej Herbut, Mateusz Banaszak, Kamil Pędzikowski, Kamil Maliszewski oraz Kamil Mikołajczak.

POMAGAMY!
Dar krwi
"Z okazji Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy się podzielić czymś cenniejszym od pieniędzy i słodyczy, a mianowicie życiodajnym darem krwi. Poprzez prelekcję, która odbyła się 30.11 chciałem (wraz z p. Pedagog i p. Kierownik RCKiK) zwrócić uwagę na niesłabnącą potrzebę dzielenia się krwią. Prawie 30 śmiałków było gotowych podzielić się swoją płynną tkanką, do faktycznego krwiodawstwa zakwalifikowała się grupa 21 osób. Każdy oddający krew otrzymał zestaw 8 czekolad, prowiant do miejscowego posilenia (wafelek i cola) oraz bilet na mecz Zagłębie -Termalica oraz świadomość, że to jego dar może komuś ocalić życie." Patryk Kwapis. Dziękujemy - jesteście wielcy! Zobacz zdjęcia.

MOYO4CHILDREN
Dziękujemy grupie wolontariuszy (głównie z 1d i 2a) za przygotowanie paczek z prezentami dla domu dziecka z Kenii. Jesteście naprawdę fantastyczni i zawsze można na Was liczyć - do akcji włączyła się całą szkoła!!! Inicjatorką akcji w szkole była nasza absolwentka Barbara Wielgosik, która spotkała się z uczniami opowiadając o swojej wyprawie do Kenii, gdzie pracowała jako wolontariuszy w domu dziecka w KATHONZWENI. Właśnie 59 dzieciom z togo domu dziecka postanowiliśmy pomóc! Udało nam się wysłać trzy 20-kg paczki!
Dziękujemy!

Marzycielska Poczta

Małgosia Olszewska i Klaudia Gałązka (3d) były inicjatorkami ogólnopolskiej akcji MARZYCIELSKA POCZTA w naszej szkole. Każda klasa otrzymała profil jednego dziecka, dla którego uczniowie tworzyli kartki świąteczne. Odzew był niesamowity, ponieważ zostało wysłanych aż 106 kartek do chorych dzieci!!! Bardzo dziękujemy Wam za udział i przygotowanie tylu tak fantastycznych kartek. Dzieciaki będą naprawdę szczęśliwe! Dziękujemy!!!

Gala Wolontariatu

"21 grudnia 2015 roku w Centrum Kultury MUZA w Lubinie odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu - ANIOŁY 2015, podczas której zostały wyróżnione uczennice naszej szkoły, Anna Swakoń i Justyna Janik. Laureatkom serdecznie gratulujemy i jednocześnie składamy w tym miejscu podziękowania wszystkim ludziom naszego liceum zaangażowanym w szlachetne, bo bezinteresowne i nie zawsze widoczne gołym okiem, działania szkolnego wolontariatu. Czasem zdarza się, że pomoc jest cicha i skromna, ale włożone w tego rodzaju działania serce to najlepsza zapłata. Wszystkim wolontariuszom i innym ludziom dobrej woli dedykujemy znany wiersz Johna Donne’a:
Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nie pytaj, komu bije dzwon, bije on tobie."

SPOTKANIA
Z kryminałem w tle...
"Na spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną przy ulicy Odrodzenia udali się uczniowie z klasy 1c i 3b. Spotkanie nie byle jakie, bo z nie byle kim! Pierwszym gościem był Piotr Karol Piotrowski, autor takich książek  jak "Kultowe seriale" czy "07 zgłasza się". Opowiadał on o swojej pasji - serialach. Nie znaczy to wcale, że streszczał odcinki "Mody na sukces" czy "M jak miłość". Przekazał część ze swojej ogromnej wiedzy, jaką posiada na ten temat, zaczynając od historii i gatunkach seriali, a kończąc na współczesnych trikach przyciągnięcia widza przed telewizor. Rzucił również uczniom wyzwanie policzenia ujęć w czołówce jednego ze znanych seriali – „Stawka większa niż życie”. Zadanie na  pozór banalne, okazało się prawie niewykonalne. Po przerwie, która upłynęła na siorbaniu herbaty i graniu w bierki, uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli detektywów. Autor wielu książek, głównie kryminałów, Dariusz Rekosz, zorganizował konkurs. Po wprowadzeniu w okoliczności zmyślonego zabójstwa, zapoznał młodzież z zeznaniami świadków, a następnie rozdał zaszyfrowane wskazówki. Konkurs zdominowała klasa III B, prawdopodobnie ze względu na łatwość radzenia sobie z łamigłówkami. Zwycięzcy otrzymali książki Dariusza Rekosza i Piotra K. Piotrowskiego. Trzecią częścią spotkania była rozmowa z aktorem Bronisławem Cieślakiem, znanym przede wszystkim z roli porucznika Borewicza w "07 zgłoś się" i detektywa Malanowskiego w "Malanowskim i partnerach". Mówił on o wadach i zaletach swojego zawodu, o pracy na planie filmowym słynnego serialu detektywistycznego z czasów PRL-u, jak i o wielu rozmaitych zagadnieniach związanych z aktorstwem. Była to niestety ostatnia część spotkania, które prawdopodobnie mogłoby trwać dłużej. Uczniowie, zachwyceni tym wyjściem, chcą serdecznie podziękować profesorowi Witeckiemu, profesorowi Przygodzie i Bibliotece za zorganizowanie tak świetnego wydarzenia." Zobacz zdjęcia.

POZA SZKOŁĄ
Ewa w Ocelocie
"11 grudnia 2015r. miała miejsce premiera spektaklu teatru Ocelot "Christmas Show Ocelot" w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakl był inspirowany Opowieścią Wigilijną Karola Dickensa, która wprowadziła widzów w fantastyczny i magiczny świat Bożego Narodzenia. Ewa Jankowska(2d) wcieliła się w rolę Belli, młodzieńczej miłość głównego bohater Ebenezera Scrooga w układzie na kole (Cyr Wheel )."
Szkoda, że nie zorganizowaliśmy wyjazdu szkolnego na ten właśnie spektakl! Ci, którzy byli - wrócili zachwyceni!

 
TEATR

"10 grudnia klasa IIIf  obejrzała na deskach Teatru Zielonogórskiego przedstawienie pt. „Bestia”. Jest to sztuka na wskroś współczesna. Nastoletni widz znajdzie tu odbicie czasem poważnych, a czasem błahych konfliktów charakterystycznych dla swojej grupy wiekowej. Zaś widz dorosły ma okazję zetknąć się z obrazem emocji i konfliktów swych dzieci. Jednocześnie sztuka odwołuje się do  powszechnie znanych, sztampowych i sztucznych amerykańskich musicali i seriali, których akcja toczy się w szkole średniej. Twórcy spektaklu świadomie odżegnują się od tego typu konwencji, a do swojej polskiej, współczesnej klasy gimnazjalnej wprowadzają postacie świetnie znane każdemu uczniowi: Kicie, Głąby, Smutasy, Grzeczną, no i oczywiście – Bestię. Wszystkim polecamy to przedstawienie."

 2a we Wrocławiu 

"15 grudnia 2015 roku odbyła się wycieczka do Wrocławia. Klasa 2a wraz z wychowawcą profesorem Stanisławem Lisem i profesorem Grzegorzem Witeckim wybrała się doMuzeum Narodowego, gdzie rozwiązywała quiz dotyczący dzieł sztuki. Następnie uczniowie odwiedzili wrocławski jarmark bożonarodzeniowy. W cudownej, pachnącej owocami, czekoladą i piernikami atmosferze ruszyli dalej. Kolejnym przystankiem byłInstytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery. W Planetarium mogli udać się na "spacer po niebie", a następnie poznać podstawowe przyrządy i metody służące do badania klimatu. Po tym jakże obfitym dniu, bez możliwości ominięcia wrocławskich korków, wrócili do domu." Zobacz zdjęcia.

 

ABSOLWENCI
"Joanna Wachnienko - nasza absolwentka (rok ukończenia 2012) w czerwcu tego roku uzyskała dyplom na kierunku tancerz - choreograf w Łódzkiej Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej. Jej przygoda z tańcem zaczęła się w Lubinie. Joasia przez 13 lat tańczyła w Dziecięcym Zespole Gwarkowie, który uświetniał wiele lubińskich imprez. W chwili obecnej kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku pedagogika tańca.
Od września tego roku jest tancerką Kieleckiego Teatru Tańca i 10 stycznia o godz. 17.00 wraz z tancerzami teatru zatańczy w CK Muza w Lubinie w spektaklu "Dziadek do Orzechów." Więcej informacji o spektaklu na stronie CK Muza w Lubinie."

 

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information