MATURA, MATURA, MATURA...
I tak od 4 do 23 maja - zobacz zdjęcia:),
a poza tym:

 

HISTORYCZNY START NASZYCH SZACHISTÓW!

W dniach 24 - 27 maja w Ustroniu, uczniowie I LO po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Szachach (Licealiada). W skład drużyny weszli: Natalia Rogacka 2e, Piotr Jankowiak 2e, Paweł Więcław 2b i Tomek Ilnicki 3e. Opiekunem reprezentacji była p. Marta Bugajenko. Po ciężkich i wyczerpujących partiach nasza drużyna ostatecznie uplasowała się na XII miejscu. Świetną formą wykazała się Natalia, która zajęła V miejsce na 4 szachownicy. O bardzo wysokim poziomie rozgrywek może świadczyć fakt, że zabrakło nam 1 punktu do zajęcia VI miejsca! Za rok liczymy na podium, czego byli pewni obserwatorzy zawodów.
Dziękujemy bardzo naszym szachistom i gratulujemy historycznego startu w Mistrzostwach Polski. Jednocześnie chcemy bardzo podziękować naszemu Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe szachowej drużyny I LO.

 

OTWORZYLIŚMY DRZWI!!!

W piątek 22 maja o Otworzyliśmy Drzwi dla Gimnazjalistów! Było tłoczno i jak zawsze bardzo klimatycznie. Dziękujemy, że nas odwiedziliście i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy Was widzieć wśród nas:)) Bardzo dziękujemy naszym uczniom i absolwentom za tak ochocze oprowadzanie naszych gości, a "Grupie Kopernika" za artystyczne małe co nieco - było super! Wy też już od września możecie zasilić szeregi Kopernika i przyłączyć się do wielu naszych działań - a dzieje się u nas sporo! Drzwi za nami, ale to w sumie początek rekrutacji, ponieważ dokumenty składa się dopiero pod koniec czerwca! W związku z tym będziemy pomagać Wam w decyzji - oto kolejny filmik - tym razem od klas 1c,d i e:) Zobacz zdjęcia.
Zapraszamy też na warsztay The Young Americans - już teraz możecie do nas dołączyć. Start 1 czerwca o godz. 13.30 na sali gimnastycznej w I LO. Na zdjęciu powyżej obowiązkowo w Koperniku - piernik na powitanie podczas Drzwi Otwartych 2015:)

 

 

PODRÓŻE ZAWSZE U NAS KSZTAŁCĄ!

2b i 2f

"7 maja nasi licealiści z klas 2B i 2F  wybrali się do Zielonej Góry, aby zgłębić tajemnice Uniwersyteckiej Biblioteki Cyfrowej, Muzeum Wojskowego, Skansenu Etnograficznego i Teatru Lubuskiego. Najbardziej zainteresowały ich techniki konserwacji starodruków i tajniki rozdwajania banknotów, różnice między pałaszem a szaszką, tygrysem a T-34. Wreszcie zapachy łużyckiej chałupy oraz kwiat dziewcząt z ulicy niebieskiej od pana Ibrahima…. Kilkoro już wie, że za parę lat staną przy stole i zagrają w ping-ponga o aktorski kontrakt z Bachusem - królem Winnego Grodu! Nad wycieczkowiczami próbowali zapanować wychowawcy Małgorzata Wójcik, Grzegorz Witecki oraz kierowca bombowca Mirosław Przygoda." Zdjęcia


2e

W nocy z piątku na sobotę, 23 maja, klasa 2e powróciła z warsztatów językowo-geograficznych w Danii. Jak zawsze kraj ten robi niezwykłe wrażenie na wszystkich, którzy odwiedzają Danię po raz pierwszy:) Ludzie są uprzejmi, pogoda (nie)przewidywalna, dom na wrzosowisku sprzyja integracji i odkrywaniu różnych rzeczy:) - a wspomnienia są naprawdę niezapomniane! Zobacz zdjęcia i przeczytaj jak pobyt mat-geo w kraju Andersena relacjonuje jej wychowawca:)
Zobacz całość


1c

"Klasa 1c spędziła trzy dni w Warszawie. Bogaty program wycieczki pozwolił poznać wiele elementów historii Polski ale też jej współczesność. Uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum na Pawiaku, Starówkę. Spacerowali po ogrodach pałacu w Wilanowie, Parku Łazienkowskim, Krakowskim Przedmieściu, mieli możliwość zobaczenia Powązek. Wiele czasu poświęcili też na poznawanie ciekawostek związanych z człowiekiem i światem w Centrum Nauki Kopernik. Niewątpliwie wiele wrażeń dała wizyta w SEJMIE, gdzie uczniowie uczestniczyli w jednym z posiedzeń, na którym obecni byli prawie wszyscy polscy parlamentarzyści. A do tego wszystkiego miła, przyjazna atmosfera! To wszystko sprawiło, że wycieczka była baaardzo udana" 

SPORT

OLA DUDZIAK:))

Nie samą maturą Kopernik żyje:) Mamy newsa prosto ze stadionu lekkoatletycznego! Aleksandra Dudziak (1a) 10 maja 2015r. startowała we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży i wywalczyła SREBRO na 200 m! Chociaż sama nie jest z siebie do końca zadowolona i tłumaczy, że pracuje na formę na Mistrzostwa Polski w sierpniu - my jesteśmy zachwyceni i bardzo dumni! Za tydzień Ola Dudziak startuje w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Bogatyni i tam z pewnością zdobędzie kolejny medal do swojej bogatej kolekcji!

 

Arkadiusz Duda (1c) startował w Wyszehradzkim Rajdzie Kolarskim. Jak sam Arek pisze:
"Dystans wyniósł nieco ponad 62 km po górach,szosą. Start i meta były w Jeleniej górze. Frekwencja na starcie była zaskakująco wysoka. Niestety, na jednym z podjazdów zrzuciłem łańcuch i zgubiłem moją grupę. Dojechałem do mety 8. w mojej kategorii."
Gratulujemy tym bardziej, że profil trasy wygląda naprawdę zabójczo!


27 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej. Z przyjemnością informujemy, że nasza męska drużyna w składzie: Miłosz Stolarczyk (1a), Szymon Drzazga (1a) i Patryk Skawiński (była 3b) zajęła II miejsce!
Gratulujemy!.Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information