POŻEGNALIŚMY KLASY III...
W poniedziałek opublikujemy pełną listę najlepszych z najlepszych: Rocznik 2012 - 2015. Tymczasem trochę statystyki w pigułce: 74 osoby uzyskały wyniki 4,75 i wyżej (tzw "pasek"), 28 uczniów uzyskało średnią 5,0 i wyżej! - wszyscy odebrali stypendia finansowe za uzyskane wyniki:))
Średnia uzyskana przez wszystkie klasy III - 4,46!
Indywidualnie klasy:
I miejsce - 3d - 4,97 (!!!)
II miejsce - 3a - 4,59
III miejsce - 3b - 4,54
IV miejsce - 3c - 4,50
V miejsce ex aequo - 4,09 - 3e i 3f.
Gratulujemy wszystkim Maturzystom! Życzymy równie wysokich wyników na maturze! Zobacz "najlepszych z najlepszych". Taki to był rocznik - obok najlepsza szóstka!
Jeszcze wyjaśniamy skąd nasz patron na scenie:) Wszyscy Maturzyści pamiętają Kopernika, który towarzyszył nam na Studniówce w Książu - wtedy to rodzice przygotowali taką właśnie niespodziankę dla uczniów, a zrobiony przez nich strój Kopernika został podarowany Dyrektorowi:) I tak Kopernik znalazł się we właściwym miejscu i czasie! Dziękujemy rodzicom tego rocznika za oryginalny prezent, a Panom Konradowi Mrozkowi i Piotrowi Malskiemu za wcielenie się w Kopernika! Obaj byli rewelacyjni!
Zobacz zdjęcia (zapraszamy też na nasz profil na facebooku - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie:)


JESTEŚMY W FINALE SZACHOWYM!!!
27 kwietnia reprezentacja szkoły w składzie: Natalia Rogacka (2e), Piotrek Jankowiak (2e), Tomek Ilnicki (3e) i Paweł Więcław (2b) , zajęła III miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży w Szachach. I tym sposobem, pierwszy raz w historii I LO, nasza drużyna reprezentuje województwo na Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w dniach 24-28 maja w Ustroniu Śląskim. W zawodach wzięło udział siedem zespołów, a trzy reprezentują województwo w dalszych rozgrywkach. Dwa pierwsze miejsca przypadły drużynom z Wrocławia (III i XIV LO). Natalia Rogacka została najlepszą zawodniczką na 4 tablicy!!!
Gratulujemy!

MECZE MATEMATYCZNE 2015 za nami

Zakończyliśmy tegoroczny sezon Meczów Matematycznych...
17 kwietnia gościliśmy u nas I LO z Jeleniej Góry. Spotkanie przegraliśmy z wynikiem 30:38, co oznacza, że nie wychodzimy z grupy i tym razem nie pojedziemy na finał. Ale głowa do góry, my nie przegrywamy! Albo wygrywamy, albo się uczymy, więc szykujmy się już na następny rok!
Skład drużyny: Arek Dębski 1a, Tomek Żelawski 2b, Paweł Więcław 2b, Angelika Rzeźwicka 3a, Jakub Szewczyk 3a, Janek Mowiński 3a, Ola Murdzek 3a, Przemek Kocjan 3a, Kamil Hapkiewicz 3b, Marcin Biel 3b, Kasia Krawiec 2b, Zbyszek Zabłocki 2a, Kuba Jaroszewski. Sędziowie z naszej szkoły: p. Lucyna Krawiec, p. Bożena Szalewicz" Zobacz zdjęcia.
Bardzo dziękujemy całej drużynie za ten sezon - i tak jesteśmy z Was dumni!!!

 

 

SUKCESY SPORTOWE
AEROBOWO:)

21 kwietnia w Oleśnicy odbył się Dolnośląski Finał Aerobiku Rekreacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych. "Kopernik" wystąpił w nim po raz pierwszy. Debiut świetny, bo nasze dziewczyny zajęły II miejsce na jedenaście drużyn! Jest to ogromny sukces naszego zaespołu, który wystąpił w składzie: Jankowska Ewa (1d), Kurzawska Wiktoria (1d), Matławska Małgorzata (1d), Rudzka Katarzyna (1d), Żołyńska Justyna (1d), Szwata Karolina (1e) i Borowiec Magdalena (1c). Bardzo cieszymy się z tego sukcesu, zwłaszcza, że dziewczyny zrobiły ogromne wrażenie na sędziach, a od zwycięstwa dzielił je zaledwie jeden błąd techniczny! W przyszłym roku na bank mamy złoto! Opiekun p. Monika Kosińska. Zobacz zdjęcia.
Gratulujemy!!!

PO PROSTU EWA JANKOWSKA!

Ewa Jankowska (1d), o której pisaliśmy już nie raz, po raz kolejny ma na swoim koncie wielki sukces!
"Z okazji 451. rocznicy urodzin Williama Szekspira, publiczność zgromadzona w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zobaczyła akrobatyczny spektakl Teatru Ocelot - "Sen nocy letniej". Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i zachwycająca techniką artystów produkcja dolnośląskiego teatru okazała się niezwykle efektownym prezentem urodzinowym dla widzów i godnym hołdem dla mistrza ze Stratfordu. Całe przedstawienie bardzo wiernie oddaje komedię Williama Szekspira. Zatańczono i odegrano ją dzięki umiejętnościom tanecznym, aktorskim i pantomimicznym całego, kilkudziesięcioosobowego zespołu artystycznego."
(Cały artykuł: http://kultura.trojmiasto.pl/Akrobatyczny-show-w-holdzie-Sz…)
GRATULUJEMY!!!


PRZEŁAJE

11 kwietnia w Oleśnicy odbył się finał dolnośląski Indywidualnych Biegów Przełajowych. Chłopcy biegali na 2000 i 4000m. W naszej drużynie najlepszy był Patryk Molenda (1b), który zajął VI miejsce. W skład drużyny (oprócz Patryka) weszli: Michał Malinowski (3d), Adam Kowalski (2f), Michał Lasak (1b), Aleksander Kudyba (1b) i Jakub Rak (1b). Ubolewamy, że dziewczyny tym razem się nie wykorzysłąy swojej szansy. Z dobrych źródeł wiemy,że miały realne szannse na III miejsce. Z całej ekipy biegaczek na zawodach była tylko Angelika Rzeźwicka (3a). Opiekun p. K.Kalisz Dziękujemy wszystkim zawodnikom i gratulujemy Patrykowi:)

PŁYWANIE

21 kwietnia 2015r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Średnich w Pływaniu. Drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce, a chłopcy ukończyli rywalizację na  IV miejscu.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Świątek Alicja (2d), Szkurat Monika (2d),Romanowicz Anna (2d), Lechowska Marta (1c), Maćków Kinga (1c) i Demianycz Sylwia (1c).
Skład drużyny chłopców: Byczek Jakub (3b), Klupś Paweł ( 1b), Rosa Piotr (1b), Owczarek Emil (1a), Angulski Bartek (1a), Zboch Jakub ( 1a) i Krzepkowski Hubert (1d).
Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!


BIEGIEM!

Aleksandra Naróg (1c) zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych w Lwówku Śląskim. Impreza odbyła się 14 marca, ale informacja dotarła do nas niedawno - a takim sukcesem trzeba się pochwalić nawet z opóźnieniem:)
Gratulujemy!

 

W Koperniku nie ma miejsca na próżnię! Sukces goni sukces - po prostu:)
24.04 odbył się w Lubinie Dolnośląski Finał Wiosennych Biegów Przełajowych LZS. W kategorii 1998-1997 I miejsce zajęła Maja Kowalska (1a), a Aleksandra Naróg (1c) zakończyła rywalizację na II  miejscu. Nasi uczniowie łączą wiele talentów!
Gratulujemy!!!


29 kwietnia odbyły si e w Lubinie Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe. Dziewczęta biegały na dystansie 1000m, a chłopcy na 2000m. Obie nasze reprezentacje wypadły bardzo dobrze! Dziewczęta zajęły drużynowo I miejsce, a chłopcy zakończyli rywalizację na II miejscu. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali:
Maja Kowalska (1a) - I miejsce,
Magda Borowiec (1c) - II miejsce,
Aleksandra Naróg (1c) - III miejsce.
Kuba Byczek (3b:) - I miejsce,
Patryk Molenda (1b) - VII miejsce.
Gratulujemy!


KONNO

W dniach 10-12 kwietnia, dwie uczennice naszej szkoły, Alicja Albrechowicz i Agata Kaliciak, wzięły udział w międzynarodowych zawodach jeździeckich we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Impreza odbyła się w Jaroszówce. Agata ukończyła klasę LL na 12 miejscu, a Ala klasę L na 41 miejscu.
Gratulujemy!

 

KONKURSY
MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY

Znamy już uczestników Finału Wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczości.
Wśród 10 najlepszych drużyn znalazły się dwie ekipy Kopernika:

Natalia Gumowska (2b), Marek Kowalik (2a), Dominik Burda (2a) oraz

Agnieszka Czajkowska , Bartosz Angulski, Adam Łata (1a)

Finał odbędzie się 17 kwietnia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i będzie miał formułę Case Study podobnie jak I etap. Uczestnicy dostaną zadanie, które trzeba będzie zrealizować, a następnie zaprezentować przed kapitułą konkursu, która wyłoni zwycięzców. Obowiązujące zagadnienia konkursowe znaleźć można w zakładce "Baza wiedzy" na stronie internetowej www.najlepsze-zajecia.pl
Gratulujemy i trzymamy kciuki! Opiekun. p. Mariola Lech

 

W piątek we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, do którego zakwalifikowały się dwie drużyny Kopernika. Zwycięzcami zostali: Natalia Gumowska (2b), Dominik Burda  i Marek Kowalik (2a), którzy w najbliższą sobotę będą walczyć w finale krajowym w Łodzi.

Tuż za podium znaleźli się uczniowie z 1a: Agnieszka Czajkowska, Adam Łata i Bartek Angulski, o których z pewnością usłyszymy za rok, ponieważ brakło im naprawdę niewiele, żeby stanąć na podium! Opiekun. p. Mariola Lech.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


POEZJA NIE PO POLSKU!

W kwietniu poznaliśmy wyniki konkursu recytatorskiego. 26 marca 2015r.  w Zespole Szkół  nr 1 w Lubinie odbył się Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej. I miejsce zajęła Dagmara Dygas (2a), która recytowała własny tekst w języku niemieckim!
III miejsce zajął Bartosz Krueger (1a), który również recytował wiersz w języku niemieckim.
Gratulujemy!


I PO POLSKU

25 kwietnian 2015r odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Legnicy, w którym brali udział nas uczniowie. Kacper Laszczyński (2b) zdobył III miejsce w kategorii recytacja, w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Aleksandra Naróg (1c). Wyróżnienie zdobyła również Katarzyna Krawiec (2b), która wystąpiła w kategorii teatr jednego aktora. Jesteście naprawdę wszechstronni!
Gratulujemy!


IN A NUTSHELL

W VII edycji konkursu na napisanie krótkiego opowiadania po angielsku pt „In a Nutshell” , którego organizatorem jest Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, III miejsce zajęła Anna Marciniszyn z klasy 2b.
Gratulujemy!O KSIĘDZU BOSKO WIEDZĄ WSZYSTKO!

15 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 Lubinie odbył się finał I-go lubińskiego konkursu wiedzy o św. Janie Bosko „Poznaj życie Księdza Bosko”. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół średnich naszego miasta. W skład drużyny reprezentującej „Kopernika” weszli: Paweł Sitarczyk (2c), Ewa Antkowiak (2b), Justyna Janik (2e), Anna Swakoń (2e). Nasi reprezentanci po zaciętej rywalizacji pokonali pozostałych finalistów zajmując tym samym pierwsze miejsce! Zwycięzcom z „Kopernika” dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy wygranej.


TURYSTYKA
10 kwietnia drużyna Kopernika w składzie: Adam Łata, Jan Duljarz i Kuba Rak (1a), zajęła I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Adam Łata osiągnął najlepszy wynik w teście wiedzy. W następny weekend chłopcy będą walczyć o zwycięstwo w etapie wojewódzkim we Wrocławiu!
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


MAJA i FETA

Maja Kowalska (1a) zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału Festiwalu Ewentualnych Talentów Aktorskich (FETA). Nasza młoda artystka została wybrana do grona 26 najlepszych wykonawców spośród 70 nadesłanych monodramów. W kolejnym etapie, który odbył się 18 kwietnia we wrocławskim Centrum Kultury Agora, aktorzy musieli wystąpić na żywo przed profesjonalnym jury. Chociaż jak sama Maja mówi :"niestety tam już nic nie udało mi się zdobyć", to my uważamy, że zakwalifikowanie się do finału jest już ogromnym sukcesem i jesteśmy przekonani, że usłyszymy o niej nie raz!
Gratulujemy!  Monodram można zobaczyć tutaj:TURYSTYKA W PRAKTYCE

"17 kwietnia 2015r, klasa IIE mat-geo dokonała odkrycia geograficznego miasta Görlitz po drugiej stronie Nysy Łużyckiej. Naukowym dorobkiem wyprawy jest wiedza o wydarzeniach kulturalnych, sportowych miasta, o jego zabytkach, ofercie handlowej, infrastrukturze turystycznej itp. oraz o filozofie Jakobie Böhme. W programie wycieczki jej uczestniczki i uczestnicy udali się do różnych miejsc (hotele, informacja kolejowa, sklepy, kościoły a nawet barokowy cmentarz), by tam zasięgać informacji - oczywiście posługując się językiem niemieckim. Kompetencje językowe klasy zostały zatem sprawdzone w najlepszy możliwy sposób w pięknym otoczeniu." Kolejna wyprawa mat-geo już w maju - kierunek Dania! - język - angielski.

ZWOLNIENI Z TEORII

"23.04.2015 odbyła się w Warszawie Gala Zwolnieni z Teorii. Umożliwiała ona bezpośrednie spotkanie wszystkich finalistów i mentorów, a całą uroczystość rozdawania "Wilków" uświetnił swoją obecnością Prezydent Bronisław Komorowski, minister oświaty i szkolnictwa i inny zaproszeni goście. Projekt "LabChemExpo" zdobył brązowego Wilka za najlepszy projekt w mieście i w szkole, a pozostali finaliści certyfikaty. Po części oficjalnej dla finalistów odbył się koncert. Członkowie projektów swój    pobyt moli również przeznaczyć na zwiedzanie stolicy. Zobaczyli między innymi: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Królewski, Syrenkę, Małego Powstańca i wiele innych ciekawych miejsc."

Uczestnikami pierwszej praktycznej olimpiady byli u nas uczniowie klas I, dzięki nauczycielce podstaw przedsiębiorczości pani Marioli Lech. Jednak już teraz zachęcamy uczniów wszystkich klas do udziału w przyszłorocznej edycji. Oprócz "LabChemExpo", pwstały m.in.: projekt "Gra w ciemności", "Cooltura", czy "Zróbmy sobie banda". Gratulujemy pomysłów, rozmachu, przędsiębiorczości i cennego certyfikatu w Waszym CV!
Gazeta.pl:

"Zwolnieni z teorii" to pierwszy konkurs w Polsce, w którym uczniowie nie chwalili się swoją szkolną wiedzą, tylko praktycznymi umiejętnościami. Nie rywalizowali w testach i esejach, ale w projektach społecznych. - Zainteresowanie pierwszą edycją olimpiady przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - podkreśla Marcin Bruszewski z fundacji Social Wolves, która organizuje konkurs dla uczniów. - Okazało się, że młodzi ludzie w całej Polsce są naprawdę kreatywni i chcą zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Do tego są gotowi poświęcić wiele wolnego czasu po lekcjach dla dobra sprawy, w którą wierzą.

Finalistami "Zwolnionych z teorii" zostały 1443 osoby, które zrealizowały razem 339 projektów społecznych. Wśród pomysłów przeważała tematyka kulturalna i edukacyjna. Uczniowie zgłosili też wiele projektów skierowanych do społeczności lokalnej i związanych z akcjami charytatywnymi."

NIEMIECKI NA SZÓSTKĘ

22 kwietnia 2015 odbył się II etap konkursu "Niemiecki na szóstkę" dla uczniów klas I i II. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas Ia, Id, If oraz IIa, IIb. Obowiązywała tematyka "Wohnen" oraz zakres gramatyczny : Wechselpraepositionen (kl. I) i Wortfolge im Satz (kl. II). Najlepsze wyniki uzyskali:

Klasa I:
1. Marta Macyszyn (Ia)
2. Olga Stuchlak (If)
3. Tomasz Buczyński (Id)
 Klasa II:
1. Dagmara Dygas (IIa)
2. Paweł Ptak (IIa)
3. Katarzyna Świętek (IIb)
Gratulujemy!


TROCHĘ PÓŹNIEJ ALE JAK!

"Wprawdzie Wielki Post już dawno za nami i od tygodni nie zwracamy uwagi na cierpiącego Jezusa, jednak w środę 22. kwietnia grupa śmiałków podjęła się realizacji projektu pt.: „ROCKOWA DROGA KRZYŻOWA DO ZBAWIENIA”.

Przy brzmieniu ostrych riffów rockowych, oryginalnego śpiewu i poruszającej grze aktorskiej, uczniowie „Kopernika” mieli okazję uczestniczyć w nietypowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Zakończyło się ono nieco inaczej, bo nie śmiercią i bólem, a nadzieją i blaskiem Zmartwychwstałego Jezusa.

Podziękowania za emocje i przeżycia podczas występu kierujemy do aktorów (2F: Adam Kowalski, Gosia Skowron, Ola Kasprzyszak, Basia Łamińska, Dorota Godyń, Andrew Eager, Natalia Dyck, Mateusz Perzyński, Oliwia Polak, Wojtek Konefał; 2E: Dominik Kot, Marcin Rączkowski), muzyków (Jakub Byczek – gitara prowadząca; Karolina Barszczyńska – perkusja; Paweł Rozpędowski – klawisze; Bartek Angulski – bas i wokal; wokal: Maja Kowalska, Michał Stława, Klaudia Lewandowska) oraz panów od nagłośnienia i światła (Bartosz Kaźmierczak, Kosma Piekarski, Kuba Kowalik). " Opiekun ks. Sławomir Drapiewski. Zobacz zdjęcia.

POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY

Po raz dziewiąty w I LO im. M. Kopernika odbył się powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym  roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiła rekordowa ilość 57  uczniów z 9 gimnazjów! (6 z Lubina, 2 z Polkowic i jedno ze Ścinawy). Uczniowie rozwiązywali zestaw składający się z 19 pytań testowych i 4 zadań otwartych opracowany przez nauczyciela fizyki w I LO w Lubinie Stanisława Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas. Oto wyniki:

Klasy III
miejsce I  (ex aequo)

Natalia Jałosińska - Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Dominika Savio w Lubinie, opiekun - mgr Jadwiga Skrzypicka-Boboń

Dawid Komarnicki - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach opiekun - mgr Iwona Marchlewska

Michał Kubów - Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 2 w Lubinie – opiekun - mgr Joanna Kotmiejsce

II miejsce
Paweł Prucnal - Gimnazjum nr 2 im. M. Curie-Skłodowskiej w Polkowicach, opiekun - mgr Edyta Remiszewska
Klasy II
miejsce  I  (ex aequo)

 • Michał Stępkowski - Gimnazjum nr 1 w, opiekun - mgr Urszula Kamecka
 • Michał Krosny - Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 2 w Lubinie, opiekun - mgr Joanna Kot

miejsce II

 • Magdalena Wiciak - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun  - mgr Piotr Krasny
 • Mateusz Prostak  - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, opiekun - mgr Urszula Kamecka
 • Kacper Zimoch - Gimnazjum nr 2 im. M. Curie-Skłodowskiej w Polkowicach, opiekun - mgr Agnieszka Jastrzębska

miejsce III

 • Radosław Burczak - Zespół Szkół Integracyjnych – Gimnazjum Integracyjne, opiekun - mgr Joanna Kot
 • Kamil Osiński - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach, opiekun - mgr Agata Twardziak-Jaziecka

Klasy I
miejsce  I

 • Jakub Dobrzański - Gimnazjum nr 3 w Lubinie, opiekun mgr Jadwiga Skrzypicka-Boboń (Jakub uzyskał najwyższą liczbę punktów w tej edycji konkursu!)

miejsce II

 • Kamil Włodarski - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, opiekun - mgr Piotr Krasny

miejsce III

 • Marek Hajduk  - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, opiekun - mgr Urszula Kamecka
 • Jakub Kowalski - Gimnazjum nr 3 w Lubinie, opiekun mgr Jadwiga Skrzypicka-Boboń
  Gratulujemy i zapraszamy za rok! Zobacz zdjęciaKOPERNIKALIA
15 kwieynia klasa IIc przeprowadziła szkolne Kopernikalia. "Klasy I i II rywalizowały o zdobycie "cennej nagrody" jaką jest dzień wolny bez pytania  do wykorzystania w roku szk. 2014/15. Niemal wszystkie zaproszone klasy wzięły udział w zabawie, czyli konkursie wiedzy o życiu Kopernika, przebraniu i plakacie reklamującym słynnego astronoma. Należy pochwalić klasy pierwsze, które w tym roku z zaangażowaniem i zapałem pokonały starszy rocznik. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 1d, zdobywając 49 pkt. Nieźle wypadły klasa 1c i 1a, które również znalazły się na podium. Zaraz za nimi z jednym punktem straty znalazła się klasa 1e." Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

"KONWERSATORIUM ANGIELSKIE W DUCHU MULTI-KULTI:)

"27 kwietnia przybyli do wypełnionej auli I LO zagraniczni goście: grupa studentów z Rumunii oraz studentka z Tanzanii, studiująca w węgierskim Debreczynie. Stało się to możliwe dzięki nawiązaniu kontaktów między naszą szkołą i Dolnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, gdzie korzystający z dobrodziejstw programu Erazmus studenci pobierają przez kilka miesięcy nauki. Ich opiekunem jest pracownik naukowy uczelni pan dr Zdzisław Pólkowski ,autor licznych publikacji, obsypywany nagrodami na zagranicznych sympozjach - ostatnio w Indiach.
Prelegenci przenieśli nas swoją opowieścią w języku angielskim, której towarzyszyła prezentacja multimedialna,  w stosunkowo mało nam znane zakątki świata. Odbyliśmy wspólną podróż, która wiodła przez szlaki  krajoznawcze (historyczno-geograficzno-turystyczne), kulturoznawcze, wiedzy o gospodarce, polityce, etnografii i in.  W drugiej części spotkania uczniowie I LO mieli okazję zmierzyć się z własną nieśmiałością i zadać gościom kilka pytań - oczywiście w języku angielskim. Krótko mówiąc lekcja, której profity  na różnych płaszczyznach duchowego rozwoju  trudno zliczyć..." Zobacz zdjęcia


SUPER KLASA - cd

"9 kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w kolejnej Super Klasie. Tym razem I e zabrała nas do Krainy Czarów. Nie brakowało kultowych postaci takich jak wiecznie spóźniony Królik, szalony Kapelusznik, Alicja, zasiadający przy podwieczorku, Czerwona Królowa Kier, która potrzebowała pomocy przy malowaniu róż, Biała Królowa poszukująca kapeluszy i Absolema u którego porady mógł zasięgnąć każdy. Dziękujemy klasie I e za tą fantastyczną podróż do "Króliczej Nory"."  Zobacz zdjęcia.

16 kwietnia odbyła się kolejna Super Klasa. Tym razem szkolny LOszek zamienił się w miejsce dla "Polaczków cebulaczków". Można było uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez klasę 1b i m.in. dostać kultową już torebkę z biedronki:) Zobaczymy, który z tegorocznych pomysłów spodoba się Wam najbardziej. Zobacz zdjęcia.

 

 LOTERIA


W dniach 20 i 21 kwietnia 2015r.  można było nabyć losy loterii fantowej. Celem akcji było zdobycie środków finansowych na wycieczkę dla ubogich dzieci ze świetlicy środowiskowej, w której udzielają się nasi wolontariusze. Cała społeczność uczniowska wsparłą akcję kupując bezcenne losy za 3 złote:) Każdy z nich wygrywał.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information