MATURA PRÓBNA Z OPERONEM
W dniach 25 - 28 listopada tegoroczni maturzyści mieli okazję sprawdzić swoje przygotowanie do matury. Oprócz sprawdzenia wiedzy, próbna matura jest zawsze okazją do zapoznania się z procedurami w praktyce. Nasi trzecioklasiści przystąpili w zasadzie do wszystkich porzedmiotów, zarówno w części obowiązkowej jak i dodatkowej. Matura 2015 jest znowu "nowa". Zmienił się egzamin ustny z języka polskiego i egzamin pisemny z języków obcych. Tym bardziej watrto było wziąć udział w przygotowywanejn od kilku lat próbnej matury z Operonem. Zobacz zdjęcia.


PIERWSZY MECZ MATEMATYCZNY - REMIS!

I ruszyli!
24 listopada 2014r. rozpoczął się sezon Meczów Matematycznych 2014/15. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z I LO z Legnicy. Zadania nie przysporzyły zawodnikom żadnych problemów i jedyne o co drużyny mogły się spierać (zarówno z jury, jak i między sobą), to drobiazgi i szczegóły:) Ze względu na poziom pierwszego zestawu obie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów, więc mecz zakończył się wynikiem 40:40. Następna rozgrywka, tym razem z II LO Lubin, dopiero w styczniu, więc uczniowie mają trochę czasu, aby odsapnąć i dobrze się przygotować. Skład naszej drużyny: Kapitan: Angelika Rzeźwicka (3a), Adam Łata (1a), Arkadiusz Dębski (1a), Zbyszek Zabłocki (2a), Tomasz Żelawski (2b), Aleksandra Murdzek (3a), Jakub Szewczyk (3a), Marcin Biel (3b), Kamil Hapkiewicz (3b), Dominik Tyszkowski (3b). Opiekun drużyny Kopernika i gwarancja świetnej atmosfery - pani Lucyna Krawiec. Zobacz zdjęcia.
Gratulujemy i czekamy na styczeń!


PRZEDSIĘBIORCZY!

21 listopada 2014r. w Głogowie odbyły się półfinały gry edukacyjnej Liderzy Europy. Nasz zespół w składzie: Marek Kowalik (2a), Dominik Burda (2a), Artur Borowiec (2a), Natalia Gumowska (2b) i Maciej Więch (2b) zajął II miejsce. Opiekunem grupy była pani Mariola Lech.
Gratulujemy!


AKADEMIA z okazji 11 listopada

Święto Niepodległości jest dla nas ważne, a dowodem na to jest to jak je obchodziliśmy - już w piątek na korytarzach rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, 11 listopada nasza delegacja uczestniczyła w obchodach zorganizowanych w mieście, a dzisiaj uczniowie z różnych klas zaprosili nas na okolicznościową akademię. Było wzniośle, patriotycznie i interesująco. Gratulujemy pomysłu i wykonania! Scenariuszem i reżyserią "krótkiej etiudy na temat walki Polaków i wylanej krwi za Niepodległość" zajęła się Karolina Siekierska (2e). Całość była realizowana pod bacznym okiem ks. Sławomira Drapiewskiego i p.Mirosława Przygody. Zobacz zdjęcia
"Refleksje, które nam towarzyszyły podczas występu na długo zostaną w naszych sercach, a w głębi duszy wciąż będzie w nas brzmieć: „ Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”".
Wystąpili:
Klaudia Lewandowska (2f), Paweł Sitarczyk (2c), Adam Kowalski (2f), Kacper Laszczyński (2b), Adam Drogosz (3e), Jarek Wróbel (1e), Kasia Żabińska (1d), Bartek Angulski (1a), Bartosz Krüger (1a), Paweł Rozpędowski (1a), Justyna Korta (2a), Aleksandra Matla (2a), Aleksandra Pasek (2a), Michał Poręba (2f), narrator – Andrzej Gabryjelski (3e).


SPOTKANIA Z UCZELNIAMI

12 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole prof. Tomasza Nodzyńskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego, autora książek historycznych: "Naród i jego przyszłość" oraz "Rok 1918 w Europie Środkowo-Wschodniej". Uczniowie wysłuchali okolicznościowego wykładu z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości: "Powstanie Wielkopolskie i jego wpływ na kształtowanie się granicy zachodniej Polski". Biblioteka szkolna otrzymała w prezencie książki historyczne, a prof. Tomasz Nodzyński zaprosił licealistów do złożenia wizyty na zielonogórskiej uczelni. Wycieczka już po feriach zimowych. Zapisy u pana Mirosława Przygody, któremu dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania. Zobacz zdjęcia.


AWF z ofertą dla biol-chemów

14 listopada 2014r. wszystkie nasze biol-chemy miały możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną wrocławskiej AWF, skierowaną nie przez przypadek do tych właśnie klas. Zaproszeni goście: Prodziekan ds studenckich prof. Bożena Ostrowska i doc. Ryszard Jasiński zaprezentowali kierunki studiów, które oferuje wrocławska uczelnia. Szczególne zainteresowanie wzbudziły takie specjalności jak: fizjoterapia, manager sportu oraz kosmetologia (o dziwo nie tylko wśród dziewczyn:). Uczniowie poznali wymagania rekrutacyjne oraz profil studiów. Wiele osób nie miało pojęcia o nowych kierunkach na AWF. Drzwi otwarte już na wiosnę, a to z pewnością nie było jedyne spotkanie z naszymi gośćmi.


FIZYKA
20 listopada na 6 i 7 lekcji odbyło się spotkanie z fizykiem Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr Tomaszem Masłowskim. Tematem spotkania były rozważania: "Czy Galileusz mógł odkryć Szczególną Teorię Względności". Współracę z Uniwerystetem w Zielonej Górze nawiązał w zeszłym roku p. Stanisław Lis. Było to drugie spotkanie z fizykami tej uczelni.
SPORT
W dniach 5 i 6 listopada zastał rozegrany finał Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Obie nasze reprezentacje walczyły zaciekle do samego końca, zajmując w swoich kategoriach III miejsca. Reprezentacja chłopców naszej szkoły pierwszy raz pokonała reprezentację Zespołu Szkół nr1:)
Gratulujemy serdecznie, tym bardziej, że tegoroczne rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.       
Skład damskiej reprezentacji:
Kamila Dziedziulo (2b), Paulina Bakalarz (3d), Agata Stanisławska (3d), Michalina Kędzierska (3d), Aleksandra Siwek (2e), Roksana Bochenek (2c), Patrycja Kołakowska (3a).
  
Skład męskiej reprezentacj:                           
Patryk Skawiński (3b), Bartek Bicz (3a), Andrzej Gabryjelski (3e), Patryk Drzazga (1a), Miłosz Stolarczyk (1a), Tomek Kipiel (1b) Patryk Łukasiewicz (1c), Piotr Zaraś (2b).

SZACHY - gramy dalej!

24 listopada w auli naszej szkoły zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół:I LO, II LO, ZSnr1, ZSP i ZSP w Rudnej. Naszą szkołę reprezentowali: Rogacka Natalia (2e), Tomek Ilnicki (3e), Paweł Więcław (2b) i Piotr Jankowiak. Smaczku rozgrywkom dodał fakt, że dwa najlepsze zespoły - czyli nasz i II LO - zdobyły jednakową ilość punktów. W bezpośredniej walce był remis i niestety ostatecznie zadecydowała kolejność zwycięstw na tablicach i tak zwyciężyła dziś drużyna II LO:) Jednak oba zespoły będą reprezentowały nasz powiat w dalszych rozgrywkach w marcu w Legnicy.
Gratulujemy i życzymy albo wyraźnej wygranej albo szczęścia:) Zobacz zdjęcia.


BADMINTON

20 listopada we Wrocławiu został rozegrany Finał Licealiady w Badmintonie.  W tej dyscyplinie Kopernik startował po raz pierwszy.  Aleksandra Olszewska (1e) i Żaklina Bagińska (3b) w pięknym stylu zajęły IV miejsce w województwie.  Oskar Pielech (1d) i Stanisław Kierpiec (3a) w tym roku dotarli do strefy legnickiej.
Gratulujemy obu zespołom!


NIEŹLI W SŁOWIE!

W sobotę 15 listopada 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się Powiatowy Etap 18. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej. Wzięło w nim udział blisko czterdziestu uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Hanusiak, If (recytacja), Maja Kowalska, Ia (recytacja, nagroda), Michał Poręba, IIf (wywiedzione ze słowa, nagroda), Klaudia Lewandowska, IIf (poezja śpiewana, nagroda), Oliwia Polak i Adam Kowalski, IIf (poezja śpiewana, wyróżnienie). Osoby wyróżnione i nagrodzone wezmą udział w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się 12 grudnia 2014 roku we Wrocławiu. Opiekun p.Grzegorz Witecki
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Warsztaty z absolwentką

W środę 19 listopada gościliśmy w szkole absolwentkę I LO – Karolinę Krawiec, która jest aktorką Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Karolina spotkała się z uczniami klasy IIf (teatralnej) i przeprowadziła dla nich zajęcia warsztatowe. (Zdjęcia)
Natomiast wieczorem mogliśmy w CK Muza obejrzeć przedstawienie „Wałbrzych. Utopia 2039”, w którym "nasza" aktorka zagrała jedną z głównych ról.
Czekamy na kolejne warsztaty podczas Dni kUltury i życzymy kolejnych sukcesów!WIEDZĄ JAK UBIEGAĆ SIĘ O PRACĘ!
"Dnia 20.11.2014 klasa 2b wzięła udział w warsztatach organizowanych w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach pt.: „W grupie siła, czyli jak pracować razem?”, na których dowiedzieli się kiedy praca grupy jest najefektywniejsza oraz wypełnili kwestionariusz ról zespołowych. W ten sposób każdy dowiedział się, jaką rolę spełnia w grupie. Na następnych warsztatach pt.Jak dostać pracę? O dobrym CV i skutecznej rozmowie kwalifikacyjnej" uczniowie usłyszeli na co dokładnie zwracają uwagę pracodawcy przeglądając dokumenty aplikacyjne. IIB wie również doskonale jakich błędów unikać przygotowując takie właśnie dokumenty i spotykając się z potencjalnym pracodawcą w czasie rozmowy kwalifikacyjnej." Zdjęcia


PROJEKT "RATUJEMY ŻYCIE"

17 listopada klasa 1d wzięła udział w zajęciach "Uczymy się ratować życie - pierwsza pomoc przedmedyczna". Uczniowie biol-chemu korzystając z profesjonalnego sprzętu, nauczyli się, jak ratować ludzkie życie. Pod okiem zawodowych ratowników uczniowie zapoznali się z tajnikami sztucznego oddychania, ale równie nauczyli się reagowania w przypadku złamań, zachłyśnięć czy wypadków drogowych. Realizatorem szkolenia było MCKK, a program został sfinansowany ze środków Powiatu Lubińskiego. Klaa 1d jako pierwsza rozpoczęła cykl projektu, w którym wezmą udział uczniowie wszystkich klas I.

NASI SAMORZĄDOWCY działają!

6 listopada w auli naszego liceum odbyła się konferencja pod nazwą: "Potrzeby młodzieży w moim powiecie". było to już drugie spotkanie organizowane przez radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z powiatu lubińskiego. To spotkanie połączone również było z wyborami radnego do Sejmiku. Przypominamy, że przedstawicielami do Sejmiku są Natalia Tylczyńska (3c) i Sebastian Cirko (3a)

Sukces "naszego reżysera"!
Dotarła do nas wiadomość o sukcesie naszego przyjaciela z The Young Americans. Wiele osób na pewno pamięta charyzmatycznego reżysera naszego ostatniego SHOW:) Jeffrey Polk, bo o nim mowa, zdobył prestiżową nagrodę "Best Director of a Musical for Smokey Joe's Cafe" W muzikalowym świecie to bardzo ważne miejsce - jest to m.in najdłużej działająca rewia na Brodway'u, a dzieje się tam wiele!
Gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie mają okazję pracować z wybitnymi artystami!
Przy okazji przypominamy, że następne warsztaty już 1- 3 czerwca:) Zapraszamy już teraz nie tylko naszych uczniów, ale  wszystkich uczniów z Lubina i okolic!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information