INTEGRACJA

Zanim "Kopernik" rozpoczął rok szkolny 2014/15, klasy I były juz zintegrowane:)

Tegoroczne wycieczki integracyjne odbyły się w dwóch turach. Jako pierwsze poznały się klasy humanistyczne - 1c i 1f, z wychowawcami p. Ewa Urbaniak i Iwoną Kitą. W drugiej turze spotkały się az 4 klasy: 1a, 1b, 1d i 1e. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Stanisław Lis, p. Ewa Rachwalska, p. Mariola Lech i p. Małgorzata Wiszowska. Nad wszystkimi wycieczkami czuwał zespół nauczycieli w-fu: p. Marta Bugajenko, p. Monika Kosińska-Dziewiatowska, p. Oleg Bugajenko i p. Krzysztof Kalisz. Dziękujemy wszystkim! Jednocześnie nauczyciele zgodnie przyznali, że  wszystkie klasy pierwsze zapowiadają się rewelacyjne! Zobacz zdjęcia 1c,f zdjęcia 1a,b,d,e.


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/15

1 września rozpoczął kolejny - z pewnością!- niezwykły rok w Koperniku. Możemy zapewnić, że nikt nie będzie się nudził: nauki jak zwykle będzie sporo, ale (jak to u nas) rozrywek i atrakcji też nie zabraknie! Liczymy na serie sukcesów w różnych dziedzinach, bo nasi uczniowie zawsze dostarczają nam sporo powodów do dumy.
Zobacz zdjęcia

KONGRES MŁODYCH MATEMATYKÓW
"W dniach 18-21 września odbył się V Kongres Młodych Matematyków Polskich w Zielonej Górze. Naszą szkołę reprezentowali Jędrzej Furmann (IIIe) i Kamil Hapkiewicz (IIIb). Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania wykładów plenarnych wygłaszanych przez znanych wykładowców takich jak Krzysztof Ciesielski (UJ) czy Marek Kordos (UW). Oprócz wykładów, nasi uczestnicy zwiedzili budynek firmy ADB (Advanced Digital Broadcast), w której sa projektowane dekodery cyfrowe. Natomiast w piątkowy wieczór mogli zagrać w różne gry matematyczne i biznesowe, m.in. cashflow (rozbudowana wersja Eurobiznesu). Z kolei sobotnie popołudnie było okazja do wysłuchania krótkich referatów uczestników kongresu. Tematy były nietypowe i interesujące, zaczynając od "Matematycznej emerytury" a kończąc na "Ciekawych własnościach paraboli". Przede wszystkim był to czas i możliwość na zapoznania się ludźmi o podobnych zainteresowaniach".

WRZEŚNIOWE PODRÓŻE "KOPERNIKA"

W ramach wrześniowych podróży Kopernika, klasa 3b (mat-fiz) odbył trzydniową wycieczkę do naszej stolicy. Jak piszą:
"W natłoku zadań z matematyki i kartkówek z fizyki, klasa 3b znalazła chwilę, aby podzielić się swoimi wrażeniami z Warszawy. W stolicy każdy znalazł cos dla siebie. Dla naukowców - Centrum Nauki Kopernik, dla miłośnikó historii ( i nie tylko) - Muzeum Powstania Warszawskiego, a dla osób wrażliwych na piękno muzyki - Muzeum Chopina. Całości dopełnił spektakl w teatrze Studio w Pałacu Kultury i zwiedzanie maista. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Po trzech dniach w stolicy, wróciliśmy do szkolnych ławek.
Pozdrawiamy wszystkich trzecioklasistów  III B" Zobacz zdjęcia19 września zakończyła się klasowa wyprawa klasy 3a do Zakrzewa. Mat-fiz spędził tydzień (15-19.09) w niezwykłych okolicznościach przyrody, które sprzyjały relaksowi, warsztatom motywacyjnym z psychologiem, pracownikiem Politechniki Wrocławskiej, panią Janiną Jasińską i ustnej maturze z angielskiego. Pogoda była idealna, a ogród w okolilicach Darłówka jest prawdziwą perełką dla miłośników roślin i nie tylko. I tak 3a wraca gotowa do pracy - w końcu matura powoli rysuje się na horyzoncie. Zobacz zdjęcia


"W dniach 14-20 września 2014 klasa 2b, z wychowawca p. Małgorzatą Wójcik i p. Mariolą Lech, wzięła udział w projekcie edukacyjnym w Danii. Młodzież odwiedziła liceum w Storving, Uniwersytet w Aalborgu oraz artystyczną Hojskole we Vro. Podczas wizyty w liceum uczniowie spotkali się z młodymi Duńczykami, zaprezentowali naszą szkołę oraz obejrzeli prezentację tamtejszego liceum. Następnie uczniowie 2b wraz z uczniami duńskimi uczestniczyli w zajęciach z matematyki i fizyki. Po lekcjach młodzież udała się z wizytą do domów swoich nowych duńskich znajomych. Następnego dnia pojechaliśmy z wizytą na Uniwersytet w Aalborgu na wydział biotechnologii, a potem odwiedziliśmy artystyczną szkolę we Vro, gdzie obecnie studiuje dwoje naszych absolwentów. Trzeciego dnia mieliśmy możliwość sprawdzenia „od wewnątrz” jak działa wiatrak, a popołudniu udaliśmy się na zwiedzanie miasta Aalborg. W czwartek 2b miała możliwość stanąć jedną nogą w Morzu Bałtyckim  a drugą w Morzu Północnym, tego dnia bowiem pojechaliśmy do Skagen – miejsca połączenia tych właśnie mórz. Zwiedziliśmy również  oceanarium, oglądaliśmy jak produkuje się cukierki (sami mieliśmy możliwość zrobić własne lizaki), a dzień zakończyliśmy „kąpielą” w piaskach wydmowych przy zasypanej latarni. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty na duńskim wysypisku śmieci – jakże innygo od naszych – oraz zwiedziliśmy muzeum marynistyczne z prawdziwą "submarine". Oczywiście nie zabrakło tego dnia czasu na ostatnie zakupy i wydanie reszty duńskich koron. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi w sobotę rano wróciliśmy do domu"
Dodamy tylko, że od kilkunastu już lat wyjazdy do Danii i realizacja bogatego programu pobytu są możliwe dzięki naszej absolwentce (od ponad 20 lat mieszkającej w Danii) pani Renacie Szwebs. Zobacz zdjęcia

Oto relacja z duńskich wojaży klasy 2a:
"20 września o godzinie 0:00, z łezką w oku, pożegnaliśmy swoich rodziców. 15 minut później, kiedy wszyscy zapominalscy zdobyli już swoje paszporty, wyruszyliśmy w trasę. Podróż minęła nam spokojnie i zaledwie 13 godzin później dotarliśmy do celu.

Jako pierwszą atrakcję, zwiedziliśmy skansen w Arhus. Wzbudził on bardzo pozytywne emocje, poczuliśmy się niczym podróżnicy w czasie. Miasto żyło – ludzie w strojach odpowiednich dla swoich czasów przechadzali się po ulicach, uwijali w ogródkach, a także prowadzili sklepiki, w których to kupowaliśmy pamiątki i jedzenie. Tutaj jednak pierwszy raz zderzyliśmy się z duńskimi słodyczami. Nasze polskie języki nie były przygotowane na anyżowo-słone lizaki.. na szczęście, sprawę ratowały pyszne lody... Czytaj dalej i zobacz zdjęcia


SPORTOWO i NIE TYLKO!
"Historia jest walką z zapomnieniem - najstraszliwszym rodzajem śmierci". 17 września nasi licealiści wzięli udział w obchodach 75 rocznicy wkroczenia Sowietów do Polski. Pan Piotr Malski wraz z 12 - osobową grupą biegaczy pokonał dystans dziesięciu kilometrów wokół Lubina. "Bieg wolności" zakończył się pod tablicami pamięci na Wzgórzu Zamkowym zapaleniem zniczy i spotkaniem z kombatantami.


W sobotę 20.09 odbył się II Turniej Siatkówki o Nagrodę Burmistrza Polkowic. Rywalizowali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Drużynę "Muppety" tworzyli prawie wyłącznie nasi reprezentanci: Agata Stanisławska (3d), Marcin Więch, Paweł Więcław, Kamila Dziedziulo, Piotr Zaraś (wszyscy 2b). Zajęli zaszczytne pierwsze miejsce i otrzymali satysfakcjonujące nagrody (całkiem niezłe namioty!)
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


 

Złota lekkoatletyczna seria!

30 września 2014r odbyły się Powiatowe Biegi Sztafetowe Szkół Ponadgimnazjalnych. I LO reprezentowała sztafeta chłopców na dystansie 10 x 1500m, która po zaciętej walce zajęła II miejsce. Najlepsze czasy na swoich zmianach uzyskali: Jakub Byczek (3b), Michał Malinowski (3d) i Patryk Molenda (1b).
Natomiast wśród dziewcząt mamy w tym roku bardzo wiele talentów - stąd dziewczyny pobiegły aż w dwóch sztafetach na dystansie 10 x 1000m. Aż do siódmej zmiany nasze zawodniczki toczyły zaciekły bój z drużyną z II LO, ale w końcu były dla rywalek nieosiągalne i ze znaczną przewaga zajęły I miejsce w powiecie! 9 października nasze dziewczyny będą reprezentowały powiat na zawodach wojewódzkich w Olszynie. Z obu sztafet do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 11 dziewcząt z najlepszymi czasami. Są to w kolejności:
Aleksandra Dudziak (1a) i Maja Kowalska(1a) - 2.50,
Magdalena Borowiec (1c) - 2.52,
Aleksandra Naróg (1c) - 2.59,
Dominika Kapusta (1d) i Angelika Rzeźwicka (3a) - 3.01,
Angelika Wanat (1d) - 3.03,
Gabriela Dubiec (3c) - 3.05,
Weronika Drozda (3a), Magdalena Łagocka (3d), Katarzyna Żabińska (1d) - 3.10.
Trzymamy kciuki za dziewczyny w finale!

17 września 2014r. odbyły się strefowe jesienne biegi przełajowe w Nielubiu.
Jakub Byczek (3b) zajął I miejsce na 3000 m,
a Aleksandra Naróg (1c) była najlepsza na 1500!
Gratulujemy!


23 września 2014 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście nasi też tam byli! Świetnie spisała się Aleksandra Dudziak (1a), która wygrała bieg na 100m (12,9s), Jakub Byczek był trzeci w biegu na 400 m (54,7s). Chociaż na podium nie stanęły, bardzo dobre wyniki uzyskały w biegu na 600m: Maja Kowalska (1a) (2min49s) oraz Aleksandra Naróg (1c) (2min52s)


   

KOPERNIK ARTYSTYCZNY      

The Frankenators" w Teatrze Polskim we Wrocławiu!
16 września grupa taneczna Ewiliny Białkowskiej stanęłą na scenie Teatru Polskiego we Wrocłąwiu walcząc w finale Dolnośląskiej Ligii Talentów. Chociaż naszej ekipie nie udało się zdobyc nagrody, udział w finale jest ogromnym sukcesem, zwłąszcza, że każdy etap był przygotowany i wymyslony przez uczniów! Gratulujemy pomysłów i wykonania!
"The Frankenators"- skład: 
Ewelina Białkowska (3c), Przemysław Chlebicki (3c), Bartosz Chilkiewicz (3a), Karolina Fajfer (3e), Karolina Gołaś (3c), Nicola Kikowska (3f), Grzegorz Konrad (3c), Aleksandra Majchrzak (3c), Krzysztof Mastalerek (3c), Michał Poręba (2f), Martyna Romankiewicz (2a), Magdalena Socha (3f), Konrad Wołczek (3c).


Dzień Chłopaka
30 września to oczywiście przede wszystkim Dzień Chłopca:) Jakżeby smutno było w Koperniku bez naszych wyjątkowych chłopaków! W tym roku nasi Panowie będą mogli świętować aż dwa dni - dzisiaj na długiej przerwie dziewczyny przygotowały małe co nieco, a w środę w imieniu dziewczyn z Grupy Kopernika zapraszamy na niespodziankę do auli tuż po długiej przerwie - bez względu na lekcje:)
A dlaczego w tym roku świętujemy aż dwa dni - bo po pierwsze nasi chłopcy są naprawdę niepowtarzalni:), a poza tym kilka dziewcząt z "Grupy" startuje 30.09 w zawodach:)) Panowie 100 lat! A tak było dnia drugiego;) Zobacz zdjęcia


Dzień Bluesa         
26 wrzesnia na długiej przerwie zostaliśmy zaproszeni na III edycję Szkolnego Dnia Bluesa! Zagrali: Sebastian Szabelski (3e), Michał Wysocki (3e) oraz Jakub Byczek (3b). Klasycznie, jak co roku, jam session odbyło się przy wodopoju. Nie zabrakło też utworu Dżemu z okazji 35-lecia zespołu w wykonaniu uwielbianego przez tłumy Satławy:) (3e)!                                                                              
                                                                                        

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information