Zaczynamy od końca:)
Wreszcie WAKACJE! Zasłużone, bo wyniki rewelacyjne! Aż 204 osoby z klas I - III uzyskały średnią 4,75 i więcej. Dzisiaj rozdano 155 nagród książkowych i stypendiów wśród uczniów klas I i II. Aż 75 osób uzyskało średnią ponad 5.0!
Średnia szkoły klas I - III to 4,26.
Średnia klas I - II to 4,38!
Zeszłoroczny rekord biol-chem został pobity!
1a - 4,97 (29 osób dostało "świadectwo z paskiem");
1b - 4,90 (24 "paski")
2d - 4,73 (20 "pasków")
1d -  4,72 (23 paski)
Najwyższa frekwencja 94,7% - klasa 1b, która również zdobyła tytuł SUPERKLASY!
Ewelina Białkowska po raz drugi uzyskała najwyższą średnią w Koperniku (5,67) i została wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica klasy humanistycznej (2c), nie tylko świetnie się uczy, ale jest prawdziwą artystyczną duszą! Tańczy, układa choreografię, recytuje i już w zeszłym roku dostała propozycję dołączenia do The Young Americans Talentów jest u nas naprawdę wiele, a oto pozostali najlepsi z najlepszych w roku 2013/2014.
GRATULUJEMY raz jeszcze i życzymy wszystkim zasłużonych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji! Zobacz zdjęcia


II MIEJSCE W FINALE MECZÓW MATEMATYCZNYCH!

31 maja 2014r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, zmierzyliśmy się w Finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych z drużyną III LO z Opola. Przedstawiająca go pani już na wstępie powiedziała: ,,Jak Opole przyjeżdża do Wrocławia, to zawsze wygrywa.” I tak też było. Rozwiązaliśmy wszystkie zadania, walczyliśmy dzielnie, ale nasze odpowiedzi nie podobały się jury i były oceniane zgodnie z hasłem ,,Czyż może być co dobrego z Lubina?!”
Wygrało Opole. Nam w udziale przypadło srebro – umówmy się: białe złoto.
A oto i my:
Jakub Jaroszewski (3a:) – kapitan, Angelika Rzeźwicka (2a), Filip Ożga (3a:), Paweł Tomys (3a:), Ola Murdzek (2a), Marcin Biel (2b), Tomek Żelawski (1b) , Adrian Gross (3a:), Kamil Hapkiewicz (2b), Piotrek Grzesiński (3b:), Paweł Więcław (1b), Kasia Krawiec (1b) i nasza opiekunka - niestrudzony trener - pani profesor Lucyna Krawiec!


KACPER LASZCZYŃSKI FINAŁ W WARSZAWIE

W miniony weekend w Warszawie Kacper Laszczyński (1b) walczył w Finale Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." Chociaż nie udało mu się zdobyć tytułu Laureata, jesteśmy bardzo dumni, ponieważ Kacper był najlepszy w naszym województwie, a w dwóch kategoriach "eksponat muzealny" i "oprowadzanie po obiekcie historycznym" zajął I miejsce. W klasyfikacji generalnej nasz uzdolniony humanista z mat-fizu (co jest już tradycją Kopernika w tej Olimpiadzie:) uplasował się na 37 miejscu.
Gratulujemy zaszczytnego tytułu Finalisty i ogromnej wiedzy! Opiekun: p. Mirosław Przygoda


THE YOUNG AMERICANS PO RAZ SZÓSTY!

The Young Americans to nie tylko warszaty i niewiarygodne trzy dni, po których uczestnicy są gotowi do niesamowitego SHOW - to przede wszystkim kilkadziesiąt niezwykłych młodych ludzi - artystów, którzy stają się naszymi przyjaciółmi od pierwszego wejrzenia! Są pełni pasji, talentu, optymizmu - o energii już nie wspominając:) Nie wiedzielibyśmy jacy są naprawdę the Young Americans, a oni nie zakochaliby się w Lubinie, gdyby nie niezwykłe rodziny, które otwierają swoje domy i serca dla naszych gości. Pragniemy z całego serca podziękować tegorocznym rodzinom goszczącym, tzw. HOST FAMILIES.
Drodzy Państwo - bez Was nie byłoby tak magicznie!
Oto osoby, które wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w "wymianie the Young Americans" w 2014r:

*Ala Albrechtowicz, *Ewelina Białkowska, *Julia Błądzińska, *Natalia Brzezińska, *Wiktoria Czajka, *Sara Czyż,  *Damian  Duszeńko, *Maria Dubińska, *Dagmara Dygas, *Kinga Furga, *Dorota Godyń, *Weronika Grabarczyk, *Joanna Kaźmierska, *Kamila Kostyszak, *Katarzyna Krawiec  (szczególne podziękowanie za przyjęcie aż 3 YAs:), *Nicole i Przemek Kudełka, *Halina i Piotr Machacz, *Aleksandra Makuch, *Anna  Marciniszyn, *Michał Mirosławski, *Aleksandra i Maksymilian Muszyńscy, *Daria Nowacka, *Krzysztof Pałucki, *Marcin Rączkowski, *Natalia Rogacka, *Weronika i Aleksandra i Wiesiołek, *Adam Wójcik, *Agnieszka Zagórska, *Justyna Zieniewicz  oraz *Pani Ewa Rachwalska i *Pani Małgorzata Wiszowska.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - you are awesome:) Zobacz zdjęcia DAY 3 i link do zdjęć z SHOW. (zdjęcia DAY 1, zdjęcia DAY 2) Zobacz filmik z warsztatów.

SPONSORZY

Warsztaty z the Young Americans to duże przedsięwzięcie, które nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznych warsztatów. Naszymi tegorocznymi sponsorami byli:

  • Regionalne Centrum Sportu w Lubinie,
  • Pan Kazimierz Ziółkowski - Prezes PKS Lubin,
  • Pan Adrian Włodarczak,
  • Pan Rafał Górzyński - Prezes Zarządu firmy RAG Pretzel Sticks,
  • Pan Mirosław Chabowski i Pani Janina Kropa - Zarząd Społem PSS,
  • Pani Bożena Pomykała.

Osobno pragniemy podziękować lekarzom, którzy znaleźli dla nas czas pomimo wielu obowiązków i napiętego grafiku! Co roku możemy liczyć na fachową pomoc lekarzy - sympatyków I LO:)
Za udzieloną w tym roku pomoc medyczną dziękujemy:

  • Pani Alicji Rzepieli - Guzdro oraz Panu Krzysztofowi Wiesiołkowi (KRIDENT  Ścinawa)
  • Chcielibyśmy również podziękować Pani Dorocie Czyż, której zaangażowanie i propagowanie naszych warsztatów wśród młodszych uczestników jest nieocenione!ŁOWIMY TALENTY JAK NIKT!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że I LO otrzymało Certyfikat Łowców Talentów "w dowód uznania zaangażowania nauczycieli w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów oraz wysokich osiągnięć w Ogólnopolskich KonkursachPrzedmiotowych organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Łowimy Talenty 2013/14 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej i ORE"ZNOWU BEZKONKURENCYJNI W SPORCIE!

Kopernik = sukces:)
LICEALIADA 2013/2014
We współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2013/2014, nasza szkoła zajęła I MIEJSCE pokonując wszystkie szkoły średnie powiatu. Oto cały ranking:
I miejsce I LO 166pkt.
II miejsce II LO 161pkt.
III miejsce ZS nr 2 113pkt.
IV miejsce ZS nr 1 112pkt.
V miejsce V LO 85pkt.
VI miejsce SLO 69pkt.
VII miejsce ZSP Lubin 26pkt.
VIII miejsce ZSP Rudna 21pkt.
IX miejsce ZSZiO 20pkt.
DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!!!
Sprawozdanie z wydarzeń sportowych 2013/14

MISTRZOSTWA

4 czerwca 2014r odbyły się Indywidulane Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego w Lekkej Atletyce. Z ogromną przyjemnością informujemy, że drużyna chłopców zajęła I miejsce, a drużyna dziewcząt  III! Na razie dotarło do nas tylko kilka wyników indywidualnych:
Jakub Byczek (2b) - I miejsce na 400 m,
sztafeta 4x100 m - III miejsce,
Marcin Więch (1b) - IV miejsce na 1500 m.
Gratulujemy wszystkim! i czekamy na wszystki wyniki!


LIDERZY EUROPY 2014

10 czerwca w auli I LO uczniowie klas pierwszych w ramach zajęć z przedsiębiorczości uczestniczyli w grze  „Liderzy Europy”.
„Liderzy Europy” to gra  edukacyjna o charakterze ekonomiczno-finansowym, która przy wykorzystaniu gry planszowej odbywa się w wirtualnym środowisku miast europejskich. Celem projektu jest poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z zakresu ekonomii,bankowości i finansów wśród młodych ludzi. I tak „Liderami Europy” zostali uczniowie z klasy 1a: Marek Kowalik, Dominik Burda, Artur Borowiec, Konrad Czarny i Natalia Gumowska z kl. 1e
Organizatorem rozgrywek był Bank Zachodni WBK SA, oddział w Lubinie i nauczyciel przedsiębiorczości Mariola Lech. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę finansową.
Gratulujemy i na pewno gramy i to na szerszą skalę za rok!

LITERACKO I HISTORYCZNIE

Aleksandra Robutka (2b) zajęła II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim "II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach", którego organizatorem było Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu.
Gratulujemy!


FRANKENATORS W ETAPIE REGIONALNYM!

7 czerwca odbyły się kwalifikacje do etapu regionalnego Dolnośląskiej Ligii Talentów. Nasi tancerze -  "The Frankenators" - zajęli I miejsce i walczą dalej we Wrocławiu! Zespół teatralny "Kontrabanda" z 1f otrzymał wyróżnienie, ale niestety nie przeszedł dalej. Gratulujemy obu ekipom i trzymamy kciuki za Ewelinę i jej skład, a są to:
Ewelina Białkowska (2c), Przemysław Chlebicki (2c), Karolina Fajfer (2e), Karolina Gołaś(2c), Nicola Kikowska(2f), Grzegorz Konrad (2c), Aleksandra Majchrzak (2c), Krzysztof Mastalerek (2c), Michał Poręba (1f), Martyna Romankiewicz (1a), Magdalena Socha (1f), Konrad Wołczek (2c).
Kolejny etap odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim we Wrocławiu!


1F TAŃCZY, ŚPIEWA, RECYTUJE

"4 czerwca 2014 roku odbyła się „lekcja otwarta”  - godzina wychowawcza przeprowadzona przez p. Grzegorza Witeckiego z uczniami klasy If. Spotkanie miało miejsce w auli i uczestniczyli w nim: dyrektor Józef Marciniszyn, wicedyrektor Barbara Mikosza, nauczyciele – Małgorzata Wójcik, Iwona Kita, Mariola Lech, Joanna Marciniszyn, Agnieszka Witecka, Zofia Likus, Joanna Kędzia, Piotr Malski oraz rodzice uczniów. Na widowni gościły klasy – Ic, Ib, IIa, IIb. Temat lekcji brzmiał: „If – teatr, muzyka, śpiew”. Występujący zaprezentowali m.in. „Wariacje z walizką”, „Miasteczko Millhaven”, piosenki w wykonaniu indywidualnym i w zespole. Uczniowie klasy If w ciągu roku szkolnego uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, a przygotowana przez nich lekcja była podsumowaniem całorocznej aktywności". My wiemy, że ta aktywność nie byłaby możliwa, gdyby nie świetny prowadzący humanistyczną trupę teatralno-taneczno-wokalną - wychowawca klasy pan Grzegorz Witecki!
Gratulujemy wychowawcy i klasie tak owocnej współpracy! Zobacz zdjęcia


FIZYKA INACZEJ
5 czerwca odbył się  wykład z fizyki pt.:"Nanotechnologia - nowe wyzwania dla fizyka" nic straconego! Prowadzącym był prof. dr.hab. MIROSŁAW DUDEK (kierownik Zakładu Fizyki Materiałowej i Medycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego) Był to pierwszy z cyklu wykładów, które prof. S.Lis już zaplanował na kolejny rok.


CZYTELNICTWO

Tradycyjnie Biblioteka Szkolna przeprowadza ranking czytelnictwa wśród klas I i II. Najwięcej przeczytała w tym roku klasa IIc, a zaszczytny tytuł "Czytelnika zdeterminowanego" w I LO otrzymała Karolina Bak - oczywiście z 2c. Gratulujemy! 

 

 

Znamy już wyniki tegorocznego rankingu czytelnictwa. Wiemy, kto został "czytelnikiem zdeterminowanym" roku 2013/14, wiemy nawet, że o ten zaszczytny tytuł w przyszłym roku walczyć będzie uczennica klasy 1b - Daria Nowacka, która w tym roku była tuż za Karoliną Bak z 2c:) To jednak nie wszystko, co przygotowała dla Was nasza Biblioteka - zapraszamy do ostatniego w tym roku artykułu z serii biblioterapii:"Poznaj swoje talenty", który jak zwykle opracowała dla Was pani Aldona Kozieł.


KOPERNIK W PODRÓŻY

Oto relacja z klasowej wycieczki klasy 1a:

"W dniach 4-6 czerwca spokojne życie naszej klasy zostało zakłócone przez wyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości zwanej Zagórzem Śląskim. Powitani napisem „Gość w dom, Bóg w dom” nad drzwiami i garem bigosu udaliśmy się do pokoi celem ubrania łóżek w za małą pościel i stworzenia ogólnego wrażenia chaosu. Niedługo potem wybraliśmy się na spacer nad zaporę – znamienity punkt okolicy – i wędrówkę po lesie w poszukiwaniu drogi powrotnej do ośrodka, gdzie czekała już na nas Duża Tresowana Pani z kolacją. Po pobożnym spożyciu (kto jak kto…) darów Dużej Pani zasiedliśmy na ławeczkach i oddaliśmy się niewątpliwej przyjemności gry w kalambury przygotowanej przez Panią Profesor Wiszowską; „Zaszczekaj, wszystko będzie jasne!” – kto był, ten wie, o co chodzi:) Zobacz zdjęcia

2d W ZAKRZEWIE

"W dniach 8 -11 czerwca kl. IId wraz z wychowawcą p. Barbarą Klajn i p. Lucyną Powałą uczestniczyła w warsztatach biologiczno –chemicznych w Zakrzewie koło Darłowa.  Obok zajęć z biologii i chemii (rozwiązywanie i omawianie arkuszy maturalnych)  mieliśmy okazję poznać ciekawy obszar nad Bałtykiem. Z naszej miejscowości można było podziwiać nadmorski krajobraz i zachody słońca nad morzem i jednocześnie nad jeziorem Kopań. Codziennie wędrowaliśmy nad morze, oznaczając rośliny spotkane po drodze. Rozegraliśmy też mecz biologiczno-chemiczny. Zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody. Był to też  czas integracji naszej klasy: wspólne zajęcia, ognisko, gotowanie, tańce , gra w siatkówkę, pływanie w łódkach po stawie na terenie naszego ośrodka Magra , i długie rozmowy….
Niezwykłe „bajkowe” domki, piękny ogród , przemili gospodarze i wspaniała atmosfera na zawsze pozostaną w naszej pamięci" Zobacz zdjęcia


ABSOLWENCI

W niedzielę, 15 czerwca, o godz. 20.00 w "Trójce" Polskiego Radia można było posłuchać na żywo niezwykle utalentowanej wokalistki - MONIKI LIDKE. Koncert naszej absolwentki, która nagrała w tym roku niezwykłą płytę: "If I was to describe you" był niezwykły - to naprawdę świetna płyta! Polecamy!!! Monika Lidke gościem u Marka Niedźwieckiego w: http://www.polskieradio.pl/9,Trojka

Europejska Noc Literatury
28 czerwca 2014 r we Wrocławiu odbyła się niezwykła impreza" Europejska Noc Literatury."

Zaprezentowano 10 autorów europejskich, a wśró zaproszonych na tę imprezę gości czytających fragmenty powieści, był nasz absolwent, patronujący klasie teatyralnej Andrzej Chyra. Oprócz niego czytali:Czubówna, Dałkowska, Golińska, Bluszcz, Klijnstra, Kwietniewski, Miodek, Peszek, Poniedziałek.

.

DANIEL NASZYM BOHATEREM

I dalej z podwórka absolwentów. Tym razem chcemy podziękować Danielowi Sienkiewiczowi, obecnie student informatyki na Uniwersytecie Gdańskim, który przywrócił naszą stronę www do życia:) Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że już nie będąc naszym uczniem ciągle ma dla nas czas, pomimo mnóstwa obowiązków i sesji:)NASZA MISS:)

Z przyjemnością donosimy o kolejnym sukcesie. Nasza absolwentka Joanna Herejczak zdobyła tytuł III wicemiss finału Miss Polski Dolnego Śląska. W ten sposób awansowała do ćwierćfinałów Miss Polski, do którego zakwalifikowały się jeszcze dwie piękne Lubinianki! To kolejny sukces pięknej Joanny w konkursach piękności.Trzymamy kciuki za wszystkie dziewczyny i gratulujemy! Więcej na stronie miasta .
Foto: Tomasz Kobiela ze Studia Kwadrat

MARTA KONIK I FacePalm fiction
Zawsze z ogromna przyjemnością dzielimy sie informacjami o sukcesach nie tylko uczniów, ale i absolwentów. Tym razem zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku duetu z Facepalm fiction - Kamila Kuźmiaka i Mateusza Stanisławczyka, do utworu zespołu Scoffers, którego wokalistką jest również nasza absolwentka Marta Konik.
Gratulujemy i polecamy! Zobacz teledysk


VARIA

Wielka Loteria!
"2 i 3 czerwca można było kupić losy loterii fantowej. Celem akcji było zdobycie środków finansowych na wycieczkę dla ubogich dzieci ze świetlicy środowiskowej, w której udzielają się nasi wolontariusze. Cała społeczność uczniowską otwarzyłą serca.Nigdy dotychczas nie zawiedliście, gdy potrzebne było wsparcie dla potrzebujących! Każdy los wygrywał.  Najcenniejsze nagrody to miedzy innymi : wycieczka (razem z dziećmi), „Dzień bez pytania” na jeden wybrany przez siebie dzień roku szkolnego 2014/2015. Inne nagrody równie atrakcyjne ( zaskakujące !, smaczne !)"


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information