KOPERNIK "Srebrną Szkołą 2014"!
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lubinie jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2014”.
W tym roku "Kopernik" podskoczył o jedno miejsce na Dolnym Śląsku - jesteśmy
13 szkołą w naszym województwie! W rankingu krajowym uplasowaliśmy się na świetnym 132 miejscu - skok z 222 pozycji w 2013r! W rankingu wyników maturalnych jesteśmy na 122 miejscu w kraju, również znacznie poprawiając wynik z zeszłego roku! W rankingu brane są pod uwagę wyniki matur oraz osiągnięcia w olimpiadach. Biorąc pod uwagę fakt, że w zestawieniu oceniane są szkoły, w których maturę zdaje minimalnie 12 uczniów (!), nasze wyniki przy ok. 200 zdających są całkiem niezłe:) Po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnym gronie najlepszych szkół!
Gratulujemy całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycielom, uczniom i trzymamy kciuki za jeszcze lepsze wyniki w kolejnych latach!

STUDNIÓWKA na ZAMKU

25 stycznia, dokładnie na 100 dni przed maturą (!), odbyła się po raz dziewiąty studniówka I LO w Książu. Niezwykła sceneria, przepiękne komnaty, płonące kominki tworzą niepowtarzalny klimat naszej studniówki. Uczestnicy balu wyglądali bardzo pięknie, a zabawa była przednia! W przyszłym roku jubileusz - Kopernik zatańczy w Książu po raz dziesiąty. Oto kilka zdjęć z tegorocznego balu:) i jeden z tańców - DJ GALIX - rewelacja! MAKARENA Zapraszamy do galerii zdjęć na portalu NaszeMiasto. A tak było na próbie poloneza:)


 

OLIMPIJSKIE SZCZEBLE
Lingwistyka Matematyczna
Katarzyna Krawiec (1b), Marcin Biel (2b), Dominik Tyszkowski (2b) i Jędrzej Furmann (2e) wzięli udział w etapie okręgowym XII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w Instytucie Matematyki.  Trzymamy kciuki za wyniki, które zostaną ogłoszone dopiero na początku marca!"
Opiekun: p. Lucyna Krawiec
Senat

Jędrzej Furmann (2e) został zakwalifikowany do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie już w marcu!

Wiedza o Państwie i Prawie

Laura Galez z klasy 2f zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie! Laura wzięła udział w zmaganiach wojewódzkich we Wrocławiu 15 stycznia. Trzymamy kciuk i czekamy na wyniki! (Opiekun: Ewa Urbaniak)


Przedsiębiorczość

Przemysław Demczyszak (2b), decyzją Komitetu Okręgowego IX Olimpiady Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, zakwalifikował się do eliminacji okręgowych.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!Losy Żołnierza

Kacper Laszczyński (1b) został zakwalifikowany do III etapu Olimpiady Tematycznej Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego... Tegoroczna siódma edycja skupia się na okresie 1914 - 1950 Od strzelców i legionistów do żołnierzy "wyklętych". Gratulujemy i trzymamy kciuki!


KOPERNIK KOCHA MATEMATYKĘ:)
Kolejny wygrany mecz!
I znowu sukces! Ostatni mecz eliminacji rozegraliśmy z II LO w Lubinie. Poszło świetnie - krótko mówiąc 48:24! To trzecie już zwycięstwo naszej drużyny prowadzonej przez p. Lucynę Krawiec! W ten sposób przechodzimy do dalszego etapu!
Skład naszej reprezentacji:
Kuba Jaroszewski (kapitan), Angelika Rzeźwicka, Aleksandra Murdzek, Kamil Hapkiewicz, Adrina Gross, Marcin Biel, Filip Ożga, Piotr Grzesiński, Paweł Więcław, Tomasz Żelawski.
Alfik Matematyczny
Otrzymaliśmy również wyniki konkursu "Alifk Matematyczny". Aż pięciu uczniów zostało wyróżnionych: Katarzyna Krawiec, Marek Kowalik, Adrian Gross, Tomasz Żelawski oraz Piotr Grzesiński. Natomiast Kuba Jaroszewski otrzymał nagrodę pieniężną!KOPERNIK LOVES ENGLISH:)
Jersz 2014
Znamy już wyniki tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego JERSZ English Highflier. Konkurs polegał nie tylko na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, ale wymagał też umiejętności taktycznych, bowiem poprawne mogły być wszystkie, żadna, jedna, dwie lub trzy z czterech możliwości:) Za każdy błąd uczestnik został ukarany punktami ujemnymi. JERSZ podzielony jestna dwie kategorie: klasa I oraz II i III. ( na zdjęciu ci spośród najlepszych, którzy byli dzis w szkole:)
Najlepsi w tym roku:
klasy I:
Maria Osińska (2 w woj./ 22 w kraju)
Dagmara Dygas (8 w woj./46 w kraju)
Grzegorz Niebylski (12 w woj./88 w kraju)
Aleksandra Matla i Gabriela Drabik (13 w woj./95 w kraju)
klasy II:
Przemysław Kocjan (4 w woj./55 w kraju)
Michał Słowiński (7 w woj./62 w kraju)
Paweł Pawecki (8 w woj/69 w kraju),
Julia Błądzińska (12 w woj/ 83 w kraju),
Karolina Bak (14 w woj/107 w kraju)
klasy III:
Kamila Majewska (4 w woj/78 w kraju)
Marcin Idczak (6 w woj./ 117 w kraju)
Maciej Milanowski (11 w woj./ 201 w kraju)
Damian Trociński (14 w woj./ 215 w kraju)
Cristian Demkowicz (16 w woj./ 241 w kraju)

POTYCZKI JĘZYKOWE - II ETAP

15 sycznia odbył się II etap piątej edycji „Potyczek Językowych” o Puchar Dyrektora I LO. W drugim etapie konkursu zadania z języka polskiego związane były z hasłem” W dworku szlacheckim Adama Mickiewicza”.Część z języka angielskiego obejmowała test leksykalno-gramatyczny oraz zadania sprawdzające znajomość podstawowych faktów z historii, geografii i kultury Australii i Nowej Zelandii. Ostateczne wyniki po II etapie ( na 100 możliwych punktów do uzyskania)

 

Język angielski

Język polski

SUMA        

 

II etap

po I i II etapie

Gimnazjum nr 1

38

31

69

139,5

Gimnazjum nr 4

45

34

79

170,5

Gimnazjum nr 5

40

28

68

145,5

Gimnazjum nr 2 (P-ce)

31

23

54

131

Gimnazjum w Ścinawie

32

43

75

147

Gimnazjum Integracyjne

46

35

81

171,5

Gimnazjum Salezjańskie

45

33

78

172

Przypominamy, że trzeci etap odbędzie się 13 marca.
Zobacz zdjęcia


MATURA PRÓBNA - ustny angielski

31 stycznia 2014r nauczycielki języka angielskiego zorganizowały i przeprowadziły próbną ustną maturę z języka angielskiego (oczywiście:). Była to jak zwykle doskonała okazja,żeby sprawdzić jak jest się przygotowanym do tego egzaminu, czy pamięta się o obowiązujących procedurach i wskazówkach nauczycieli z lekcji. Zdecydowana większość uczniów skorzystała z tej niepowtarzalnej okazji - bo egzamin był niemal jak prawdziwy - z tą różnicą, że w komisji był jeden a nie dwóch egzaminatorów:


KONKURS O SENACIE

W piątek, 10 stycznia, odbył się w naszej szkole I etap konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Oprócz naszych uczniów, brali w nim udział zgłoszeni uczniowie z całego regionu. Gościliśmy m.in. przedstawicieli  II LO z Lubina ale również uczniów z I Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Jawora.  Wyniki tego etapu zostaną opublikowane na stronie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów! Zobacz zdjęcia


SUKCESY SPORTOWE
Katarzyna Kita

Z ogromną przyjemnością zamieszczamy list, jaki otrzymaliśmy od pana Adriana Szajnickiego, trenera Kasi:
"Uczennica klasy III biol-chem Katarzyna Kita zakończyła sezon pływacki wspaniałym rezultatem wygrywając prestiżowe zawody ISSM Sheraton Poznań CUP. Kasia w biegu finałowym sprawiła niespodziankę pokonując kilka medalistek Mistrzostw Polski seniorów między innymi Joanne Zachoszcz z Olsztyna aktualną Mistrzynię Polski seniorów na dystansie 800 m stylem dowolnym. (Wyścig z Poznania  można obejrzeć na youtube 4h:40min - to było piękne:)
Startem w Poznaniu Kasia zakończyła niezwykle udany sezon, w którym zdobyła złoty i srebrny medal podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat w Krakowie, srebrny medal podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w Drzonkowie, wielokrotnie zostawała najlepszą zawodniczką zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych m. in. w Gorlitz, Gorzowie Wlkp., Rudnej… Została wybrana najlepszą zawodniczką Dolnego Śląska w kategorii Juniorek 18 lat, wygrała Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska zostając najlepszą zawodniczką Okręgu Dolnośląskiego.

Teraz nauka i matura …
Zarząd UKS Shark  Rudna serdecznie dziękuje całemu Gronu Pedagogicznemu i Dyrekcji za pomoc i wyrozumiałość. Bez Waszej dobrej woli byłoby trudno o takie sukcesy.
Dziękujemy!!!"
My również dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Powiatowe Mistrzostwa w pływaniu

29 stycznia 2014r.odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce, chłopców III miejsce. WSZYSTKIM  BARDZO DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY !!!!!!!  Zobacz zdjęcia.                                                         
 50m stylem dowolnym
1. Kita Katarzyna  0:28.93   I miejsce                          1. Włodarczak Szymon 0:27.40     IV miejsce
2. Świątek Aleksandra  0:33.03     III miejsce               2. Kuźma Piotr  0:30.04
3. Osińska Karolina  0:34.44                                        3. Ławicki Piotr  0:30.42
4. Szczepańska Aleksandra  0:34.88                            4. Maślak Piotr  0:31.13
5. Siwek Aleksandra  0:39.53                                       5. Zaraś Piotr  0:33.54
                                                                                  6. Duszeńko Damian  0:34.90
50m stylem grzbietowym
1. Stefaniszyn Gabriela  0:37.71    II miejsce               1.Włodarczak Szymon  0:36.31    III miejsce
2. Szkurat Monika  0:38.50        III miejsce                  2. Rogacki Kamil  0:40.32
3. Szczepańska Aleksandra  0:40.33
4. Czaja Monika  0:43.50
50m stylem klasycznym
1. Romanowicz Anna  0:39.56   I miejsce                     1. Piekarski Marcin  0:36.19    I miejsce
2. Ostrowska Marta 0:43.49    II miejsce                      2. Cebula Mateusz  0:42.38
3. Mech Maria  0:54.00                                                3. Hapkiewicz Kamil  0:44.91
4. Płaskonka Monika  0:57.68                                      4. Skawiński Patryk 0:48.60
                                                                                  5. Kwapis Patryk  0:51.80
100m stylem zmiennym
1. Kita Katarzyna  1:16.69      I miejsce                      1. Piekarski Marcin  1:05.82     II miejsce
2. Romanowicz Anna  1:20.78      II miejsce               2. Rogacki Kamil  1:51.55
3. Świątek Alicja  1:25.43      III miejsce
4. Osińska Karolina  1:27.87    IV miejsce
sztafeta 4 X 50m
I miejsce    2:10.78                                               III miejsce   1:54.47
( K.Kita, A.Romanowicz, A.Świątek, M.Szkurat )    (Sz.Włodarczak, P.Ławicki, M.Piekarski, P.Kuźma)

MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKĘ

22 i 23 stycznia w hali sportowej II LO w Lubinie został rozegrany finał Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja dziewcząt, po ciężkiej walce zajęła II miejsce, a reprezentacja chłopców III miejsce.

Składy reprezentacji:

Masłowska Natalia   IIIe                                          Skawiński Patryk  IIb

Jasiukiewicz Katarzyna IIIe                                     Bicz Bartek   IIa

Bakalarz Paulina  IId                                              Tarka Robert   IIIf

Stanisławska Agata   IId                                         Więch Marcin  Ib

Dziedziulo Kamila   Ib                                             Więcław Paweł  Ib

Barchan Nadia    IIc                                                Szczypiński Łukasz  Id

Dubiec Gabryjela  IIc

Osińska Karolina   IIc
Gratulujemy wyników i dziękujemy za wspaniałą postawę i wielkie serce do walki!


Spotkania z Michaelem Heibem
W dniach 21 i 22 stycznia naszym gościem (jak zawsze w styczniu:) był p. Michael Heib - manager na Europę The Young Americans i dyrektor szkoły muzycznej w Niemczech. Styczniowe wizyty są inicjatywą naszego gościa, który odwiedza naszą szkołę i zaprzyjaźnione Gimnazjum nr 4 w Lubinie, aby porozmawiać o różnych aspektach życia i świata po niemiecku lub angielsku! Zdjęcia
Kolejne spotkanie z p. Michaelem juz w czerwcu na wzrsztatch the Young Americans (16-18.06)

W 3M na zaproszenie absolwenta

Klasa 2a, wraz z wychowawcą Joanną Marciniszyn i p. Mariolą Lech, miała przyjemność odwiedzić 29 stycznia 2014r. niezwykłą firmę we Wrocławiu. Na zaproszenie naszego absolwenta, Krzysztofa Rudnickiego, uczniowie mat-fiza mogli jako pierwsi zobaczyć ten innowacyjny zakład. Krzysiek jest od roku pracownikiem bardzo pożądanej wśród wielu absolwentów uczelni technicznych firmy. 3M jest w Polsce od 1991r - ta ogromna amerykańska firma, jest miejscem gdzie pomysły i marzenia zmieniają się w rzeczywistość, która zmienia i usprawnia nasze codzienne życie. Nie mieliśmy pojęcia ile rzeczy w otaczającym nas świecie wychodzi właśnie spod rąk inżynierów 3M. Polecamy! Zobacz zdjęcia.


SPOTKANIE Z MARATOŃCZYKAMI

"24 stycznia 2014 przybiegli do I LO goście - dwaj maratończycy: pan Marek Dłubała, uczestnik maratonów w Barcelonie, Dublinie, Rzymie, Warszawie, nie stroniący od biegów górskich oraz pan Zbigniew Harendarz, który, nie stroniąc  od maratonów, upodobał sobie biegi górskie - jest pogromcą np. Sowy i Ślęży! Obaj rączy panowie zachęcali klasy 1E i 1F do zdrowego trybu życia, co praktykują wszyscy biegacze. Zachęta łączyła się z prezentacją uroków biegów ultramaratońskich np. wokół Mont Blanc. Panowie tak sugestywnie i zniewalająco przekonywali, że chcieć to móc, iż wolno mieć nadzieję, że niebawem usłyszymy o pierwszych reprezentantach w koszulkach I LOve Kopernik w  ultramaratonie wokół najwyższego szczytu Europy." Inicjatorem spotkania był równie intensywnie biegający wychowawca 1e, pan Piotr Malski.
Dziękujemy i życzymy sukcesów!

KOPERNIK ARTYSTYCZNY
"Pinokio" dla najmłodszych

17 stycznia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Zespół teatralny „Atrapa” zaprosił uczniów ze szkół podstawowych na przedstawienie „Pinokio”. Aktorzy nie spodziewali się tak wspaniałego odbioru swojego występu, ponieważ ” wieść gminna niesie”, że dzieci to trudna widownia. Po tym spotkaniu wszyscy są zgodni, że maluchy okazały się cudowne, szczere i warto dla nich grać. Przezabawnie i spontanicznie odpowiadały na pytania, bardzo emocjonalnie reagowały na wszelkie nieszczęścia spotykające Pinokia. Nie te same sytuacje bawiły najmłodszych i uczniów naszej szkoły, ale moment przemiany drewnianego pajaca i Knota w osły połączył wszystkich. Po występie nasi goście szturmem opanowali scenę, z czego wnioskujemy, że są wśród nich adepci aktorstwa. Dziękujemy opiekunom i ich wychowankom za wsparcie naszej akcji „Pomagamy Bartkowi wrócić do szkoły”. Zobacz zdjęcia

Wstąpili: Joanna Brzozowiec, Łukasz Biernat, Jakub Byczek, Agata Dobosz, Cristian Demkowicz, Paulina Kuriata, Kornelia Kwasek, Tomasz Klapczarek, Martyna Szarkowicz, Patryk Skawiński.

Opiekun grupy – Joanna Kędzia

NAGRODA SPECJALNA

25 stycznia 2013 r. w Galerii „Na Piętrze” Ośrodka Kultury w Polkowicach miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie XV Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego "Tradycją Dyktowane". Organizatorem Konkursu jest Polkowickie Centrum Animacji. Nagrodę specjalną w kategorii "Kartka tradycyjna" otrzymała uczennica klasy 1b Aleksandra Michalska (na zdjęciu ze swoim dziełem w tle:)

 

PODZIĘKOWANIA dla KOPERNIKA

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz TVP Wrocław, organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od

Zapomnienia", przesłali na nasze ręce podziękowanie za udział w kweście na rzecz ratowania polskich nekropolii na Kresach. Dzięki takim akcjom przyczyniamy się do ratowania polskiego dziedzictwa kulturowego. Kwesta odbyła się w listopadzie 2013r. Społeczność Kopernika jest bardzo zaangażowana i zawsze chętna do niesienia pomocy. To była jedna z takich okazji. Na pewno weźmiemy udział w kweście w przyszłym roku!

Grupa Kopernika

Otrzymaliśmy podziękowanie dla artystów z Grupy Kopernika, którzy 5 stycznia wystąpili w Krzeczynie Małym na "Spotkaniu Jasełkowym 2013". My również dziękujemy naszym artystom, bo to już kolejny w tym roku występ, który zorganizowali poza szkołą, poświęcając swój czas! Zresztą  wcale nas to nie dziwi, że są tak rozchwytywani - bo talentu i serca im nie brakuje!

GÓRA GROSZA

15 stycznia odbyło się liczenie zebranych pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza. W komisji liczącej "grosze" byli członkowie SU: Natalia Tylczyńska, Paulina Urbańska, Sebastian Cirko, Paulina Kuriata, Emilia Hruszowiec, Ewelina Białkowska i Ola Rybka. W sumie zebrano 261,92 zł (co stanowiło 9889 monet) Zapraszamy za rok i nie ukrywamy, że liczymy na więcej!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information