MAMY PIĘKNY PLAC!  

18 listopada 2014r  oddano do użytku po genaralnym remoncie nawierzchni  plac na dziedzińcu I LO. Remont był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Prezydenta Miasta Lubina Roberta Raczyńskiego oraz wsparciu finansowym sponsorów, wśród których była m.in. firma "Barabaś". Teren wokół I LO wraz z samym budynkiem stają się z roku na rok coraz piękniejsze dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły oraz wsparciu władz miasta.
Dziękujemy za upiększenie naszego otoczenia!PRÓBNA MATURA Z OPERONEM za nami!
26 listopada to pierwszy dzień tegorocznej próbnej matury przygotowanej przez wydawnictwo Operon. Pierwszy dzień tradycyjnie rozpoczął egzamin z języka polskiego. W tym roku maturzyści zmierzyli się z "Lalką"  Bolesława Prusa oraz artykułem o smartfonach.
27 listopada o uczniowie przystąpili do egzanminu z matematyki, a w ostatni dzień pisali języki obce. Wszyscy maturzyści pisali przedmioty obowiązkowe - czyli zdawane na poziomie podstawowym. Wybrane przedmioty dodatkowe (na poziomie rozszerzonym) uczniowie pisali (lub będą) już według indywidualnych potrzeb. Oto kilka zdjęć.NASI STYPENDYŚCI!!!

Ewelina Białkowska (2c) odebrała wczoraj we Wrocławiu z rąk Beaty Pawłowicz, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014. Ewelina została wytypowana do tego wyróżnienia, jako uczennica, która uzyskała najlepsze wyniki w nauce oraz za sukcesy artystyczne w ubiegłym roku szkolnym.
Gratulujemy naszej niezwykle pracowitej i utalentowanej uczennicy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

Aleksandra Pacyna (1a) jest jest jedyną lubinianką, która otrzymała stypendium w ramach programu „zDolny Śląsk”. To nagrody finansowe przyznawane najzdolniejszym uczniom przez marszałka województwa. Ola otrzymała nagrodę za wyniki osiągnięte jeszcze w gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w naszym liceum!
Artykuł na stronie miasta pt. :"Jedyna w naszym mieście"


NASI W SEJMIKU MŁODZIEŻOWYM
Dwoje uczniów Kopernika: Natalia Tylczyńska (2c) oraz Sebastian Cirko (2a) zostali przedstawicielami powiatu lubińskiego w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W dniach 28 listopada - 1 grudnia, Natalia i Sebastian uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym dzialalności w Sejmiku sfinansowanym przez Semper Avanti.
Na zdjęciu od lewej:
Jakub Prus- wiceprezes Semper Avanti, Marcin Skocz - prezes Semper Avanti, Sebastain, Natalia, Elżbieta Gaszczyńska, członek doraźnej Komisji ds. Młodzieży, Agnieszka Osińska - przew. doraźnej Komisji ds. Młodzieży oraz Łukasz Osiński - pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży
Gratulujemy i trzymamy kciuki za owocną dzialalność!


RUSZYŁY MECZE MATEMATYCZNE
Sezon Meczów Matematycznych 2013/2014 rozpoczął się! "Zaczęliśmy od spotkania z I LO w Legnicy jako gospodarze (29.11.2013). Nie wszystkie zadania były wymagające, jednak niektóre mogły dać w kość, a przynajmniej przerazić na pierwszy rzut oka. Jednak na naszych zawodników można liczyć. Opłaciły się lata treningów i wytrzymałość psychiczna. Oczekiwaliśmy meczu na wysokim poziomie i nie przeliczyliśmy się. Liczby mówią same za siebie - ostateczny wynik to 44:29 dla naszych."
Skład naszej reprezentacji:
Kuba Jaroszewski (kapitan), Angelika Rzeźwicka, Aleksandra Murdzek, Kamil Hapkiewicz, Adrina Gross, Marcin Biel, Filip Ożga, Piotr Grzesiński, Paweł Więcław, Tomasz Żelawski
Trener: p. Lucyna Krawiec
Odliczamy już godziny do następnego meczu, tym razem z II LO w Lubinie, który odbędzie się 17 grudnia.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 


V POTYCZKI JĘZYKOWE O PUCHAR DYREKTORA I LO
14.11.2013 odbył się I etap piątej edycji  „ Potyczek Językowych” o Puchar Dyrektora I LO . Inauguracji dokonał dyrektor szkoły witając sześcioosobowe  drużyny z 7 gimnazjów oraz ich opiekunów.  W pierwszym etapie  konkursu gimnazjaliści musieli zmierzyć się  z " frazeologią wiecznie żywą”, czyli stałymi i luźnymi związkami frazeologicznymi: zwrotami, wyrażeniami i przysłowiami w języku polskim. Część z języka angielskiego obejmowała , jak zwykle, test leksykalno-gramatyczny oraz ćwiczenia , w których uczestnicy musieli wykazać się znajomością  wybranych przysłów w języku angielskim.
Ostateczne wyniki po I etapie ( na 100 możliwych punktów do uzyskania) :

 I ETAP

Język angielski

Język polski

SUMA

 

Gimnazjum nr 1 Lubin

30,5

40

70,5

Gimnazjum nr 4 Lubin

45

46,5

91,5

Gimnazjum nr 5 Lubin

35,5

42

77,5

Gim. nr 2 w Polkowicach

32

45

77

Gimnazjum w Ścinawie

28,5

43,5

72

Gimnazjum Integracyjne

45

45,5

90,5

Gimnazjum Salezjańskie

47,5

46,5

94

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Przypominamy, że do zdobycia jest jeszcze 200 punktów w dwóch kolejnych etapach!
Gratulujemy i dziękujemy za I etap! Zobacz zdjęcia


SUKCES
Y SPORTOWE!

II miejsce dziewcząt w finale strefy!

20 listopada 2013r. w Polkowicach zostały rozegrane Strefowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Legnicy, Polkowic, Jawora i nasza z Lubina.
Drużyna "Kopernika"po zaciętej walce zajęła II miejsce, przegrywając tylko z Polkowicami!!!
Oto skład naszej niesamowitej drużyny:)
Sienkiewicz Paulina 3f, Smoszna Julia 2d, Owerko Anna 3d, Kaczmarek Marlena 1b, Mech Maria 2d, Kędzierska Michalina 2d, Tomaszewicz Natalia 2e, Mucha Aleksandra 3d.
Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca !!! Przypominamy tylko, że w półfinale nasze reprezentantki  z powodzeniem rozegrały pierwszy mecz z dziewczętami z Głogowa, pewnie wygrywając  wynikiem 32 do 20. Oto kilka zdjęć.

I miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców w tenisie stołowym!

19 listopada 2013r. I LO zorganizowało Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w tenisie stołowym dla szkół ponadgimnazjalnych. Dużą niespodziankę sprawiła nasza  reprezentacja dziewcząt, która była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce! W bardzo emocjonującym meczu finałowym wygrały 2:1 z Zespołem Szkół nr 2. Nasi chłopcy zajęli w zawodach V miejsce. Należy podkreślić sprawną organizację zawodów, do której przyczynili sie nauczyciele wf, sędzia główny p. Franciszek Kędra oraz nasi uczniowie. Całej imprezie towarzyszyli kibice, którzy wspaniale dopingowali wszystkich zawodników. Zobacz zdjęcia.
Skład drużyny dziewcząt:
Marta Mazurczak (2e), Patrycja Kołakowska (2a), Aleksandra Rogalska (1f)
Skład drużyny chłopców:
Bartosz Bicz (2a), Michał Poręba (1f)
Skład sędziowski: Michał Veronese (1e), Piotr Ławicki (3b), Patryk Zych (3b), Mateusz Czarnecki (1e).
Sekretariat zawodów - Patrycja Matijczak (3d) fotograf - Aleksandra Muszyńska (3a)
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim!Sukcesy w Turnieju Słowa...

15 listopada odbył się 17 Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie. W konkursie wzięło udział 57 osób, z których aż czworo z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu dolnośląskiego! W kategorii poezji śpiewanej nagrody otrzymały: Klaudia Lewandowska (1f) i Oliwia Polak (1f), natomiast wyróżniona została Małgorzata Skowron (1f). Naszym wokalistkom akompaniowali: Adam Kowalski (1f) i Karolina Siekierska (1a). W kategorii recytacji wyróżniona została Faustyna Jałosińska (1f). Opiekun grupy p. Grzegorz Witecki (też 1f:).
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!


"PINOKIO" według "ATRAPY"

27 listopada 2013r w CK Muza odbyła się impreza 'Bezpieczeństwo w oczach dziecka", której inicjatorem było Starostwo Powiatowe w Lubinie pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Zespół teatralny "Atrapa" pod kierunkiem p. Joanny Kędzi poproszono o przygotowanie występu związanego z tematem tego projektu. Jak pisze prowadząca grupę polonistka:
"Wybraliśmy  "Pinokia" ponieważ, drewniany pajac ciągle jest w niebezpieczeństwie, a jego postać łączy się z przesłaniem konkursu. Zespół potraktował zadanie ambitnie, więc widownia świetnie się bawiła. Połowa składu to tegoroczni maturzyści, więc zagrali po naukowym maratonie polonistycznym i matematycznym. Jak zwykle podkreślali, że teatr jest ich pasją, dlatego nie zrezygnują z możliwości wystąpienia na scenie. Przed zespołem kolejne zmagania, bo wczorajszy występ był tylko przerwą w przygotowaniach do kolejnego spektaklu".
W przedstawieniu wystąpiliBiernat Łukasz, Brzozowiec Joanna, Byczek Jakub, Demkowicz Crystian, Dobosz Agata, Klapczarek Tomasz, Kuriata Paulina, Kwasek Kornelia, Skawiński Patryk, Stramel Adam,  Szarkowicz Martyna.
Gratulujemy występu i czekamy na kolejne teatralne hity "Atrapy"! Zobacz zdjęciaSCENA PREZENTACJI MŁODYCH

W dniach 19 - 21 listopada odbyły się przesłuchania i koncert finałowy XXI Konkursu Wokalnego Scena Prezentacji Młodych.  Joanna Skrzypek zdobyła wyróżnienie.
Poza Asią, w tegorocznej "Scenie" wystąpiło 6 naszych uczennic:
Natalia Zielińska, Marika Dribczak, Agata Gruszecka, Magdalena Kokocińska, Dominika Kubasiak,
Angelika Wojtasik oraz nasza absolwentka Sandra Chudak:)
Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów wokalnych!
Zdjęcia ze strony CK MUZA (fot. Janusz Mróz)

 

EDUKACJA TEATRALNA

8 listopada w "Synagodze pod Białym Bocianem" odbył się edukacyjny spektakl "Pieśni z getta", inspirowany opowieściami osób więzionych w gettach oraz twórczością tam powstałą. W wielu gettach działały teatry oraz odbywały się liczne koncerty. Niewątpliwie sztuka stawała się ucieczką od otaczającej rzeczywistości. W przedstawieniu wzięła udział klasa 3e na czele z p. Iwoną Kitą oraz p.Grzegorzem Witeckim. Wyjazd okazał się być znakomitą formą uzupełnienia podstawy programowej choćby z j.polskiego czy historii. Ponadto klasa miała możliwość zwiedzenia synagogi oraz wystawy na temat życia Żydów we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mimo że spektakl trwał tylko 50 minut, wzbudził w nas głębokie refleksje i nakłonił do długich rozważań - o czym donoszą uczestnicy wyprawy:) ŚLEDZIMY LOSY ABSOLWENTÓW
Po raz kolejny, z ogromną przyjemnością i dumą, możemy podzielić się informacją o sukcesach naszych absolwentów!  Monika Lidkewokalistka, muzyk, autorka tekstów na stałe mieszkająca w Londynie - nagrała piosenkę z Basią Trzetrzelewską!
Jak sama pisze:
"Z radością chciałabym podzielić się z Państwem moim nowym utworem, na którym gościnnie wystąpiła Basia Trzetrzelewska. Piosenka ukazała się właśnie na kompilacji Marka Niedźwieckiego Smooth Jazz Café 13, dostępnej w Empikach".
Tak przy okazji to niezły pomysł na prezent:), a my serdecznie gratulujemy i nie możemy doczekać sie wizyty w szkole! (Zdjęcie ze strony wokalistki - fot. Dagmara Minkiewicz)
Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information