MAMY LAUREATKĘ OLIMPIJSKĄ!
W dniach 5 - 7 kwietnia 2013r. Jessica Biszczak (2e) z opiekunką p. Agnieszką Witecką wzięły udział w Finale 36 Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu. W pierwszym dniu nasza uczennica rozwiązywała test w oparciu o tekst literacki; w sobotę (6.04) odbył się etap ustny, a w niedzielę miało miejsce uroczyste zakończenie Olimpiady z udziałem zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli konsulatów Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz Rektora Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu. Jessica uzyskała tytuł Laureatki 36 Olimpiady i znalazła się w gronie 19 osób wyróznionych wśród 25 tysięcy uczestników konkursu w całym kraju.Tym samym już w II klasie Jessica ma zapewniony wstęp wolny na wiele uczelni humanistycznych i 100% z matury z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym!

 


WYWALCZYŁA INDEKS UJ!!!
Mariola Choma (3e) została posiadaczką indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego jeszcze przed maturą! Nasza uczennica wzięła udział w "Konkursie wiedzy o UJ", który odbył się w dwóch etapach. Pierwszym były  eliminacje rejonowe (test), które odbywały się w trzech miastach w Polsce (Kraków, Warszawa i Gdańsk). Spośród ponad 300 uczestników, Mariola weszła do drugiego etapu - Finału - na 14 miejscu! Po teście i dogrywce w ścisłym finale, w którym walczyło 114 osób, Mariola  zajęła 18 miejsce. Uzyskanie tytułu Laureata w konkursie gwarantowało indeks UJ. Nasza uczennica wybrała kierunek - matematyka w ekonomii na Wydziale Matematyki i Informatyki. Oprócz indeksu, Mariola otrzymała również specjalną nagrodę pieniężną od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego dla laureatów, którzy wybrali kierunki matematyczne. Gala laureatów odbyła się 5 kwietnia 2013 w Auli Collegium Novum, gdzie laureatka odebrała nagrodę z rąk samego JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!
26 kwietnia 2013 r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klas III. W ten sposób nasi trzecioklasiści stali się abiturientami:) Odchodzący rocznik jest ostatnim, który miał 7 klas, więc klasa IIIg na trwałe zapisała się w historii szkoły:) Wszystkie tegoroczne klasy III osiągnęły średnią powyżej 4! Najwyższą średnią 4,63 uzyskała klasa 3d!
A oto najlepsza trójka indywidualnie:
5,63 - Paulina Dziedzic (3g),
5,56 - Patryk Halczak (3g),
5,50 - Martyna Mielniczuk (3b).
Teraz już tylko matura:) Powodzenia!
Zapraszamy do galerii zdjęć oraz przedstawiamy: Najlepsi z najlepszych 2012/2013!
Zapraszamy też na filmową relację w 1lo tv autorstwa Kuby (Jakusza) Szewczyka (1a).

 

STYPENDYSTKA Dolnośląskiego Programyu Stypendialnego!
Edyta Zalas (1e) została tegoroczną stypendystką „Dolnośląskiego Programu StypendialnegoWyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”. Edyta odebrała wyróżnienie na Gali, która odbyła się 5 kwietnia w XIV LO we Wrocławiu.  Celem programu jest pomoc oraz zwiększenie szans edukacyjnych uzdolnionej młodzieży wiejskiej. Tegoroczni stypendyści odbierali listy gratulacyjne z rąk Wicemarszałka Radosława Mołonia.Pilnujcie terminów w przyszłym roku i sprawdźcie na stronie Urzędu Marszałkowskiego, kto może się ubiegać o takie stypendium.

 


"KOPERNIK" kocha NAUKI ŚCISŁE!

Dawid Brzemiński (3b) oraz Jakub Jaroszewski (2a) zostali zakwalifikowani do Finału Krajowego XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych , który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 11 - 12 maja 2013r. Natomiast finał międzynarodowy tegorocznego konkursu odbędzie się w sierpniu w Paryżu. Mistrzostwa organizowane są przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Patrząc na osiągnięcia Dawida i Jakuba, można śmiało powiedzieć, że obaj tworzą matematyczny duet, który wręcz skazany jest na sukces! Trzymamy więc kciuki za naszych i życzymy finału w Paryżu!!!

KONKURS FIZYCZNY WE WROCŁAWIU
Dawid Brzemiński (3b) oraz Jakub Jaroszewski (2a) zakwalifikowali się do Finału IX Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego. Uczniowie prezentowali samodzielnie wykonane prace nie tylko przed publicznością ale i Jury złożonym z pracowników dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dawid wystąpił z prezentacją pt. "Czy z papieru da się zrobić wytrzymałą konstrukcję", która była analizą wytrzymałości materiałów w zależności od ich ukształtowania. Jakub zaprezentował pracę pt. "Zobaczyć znaczy uwierzyć", w której rozważał czy nasze zmysły przekazują nam prawdę o naszym otoczeniu. Kuba musiał być bardzo przekonujący, bo ostatecznie zajął w Finale III miejsce!


KONKURS PRZEDMATURALNY
Dawid Brzemiński (3b) oraz Jakub Jaroszewski (2a) zajęli w swoich kategoriach III miejsce w Finale Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego z fizyki.

Natomiast Piotr Grzesiński (2b) zajął V miejsce w tym samym konkursie ale z matematyki. Celem konkursu, który merytorycznie wspiera Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, jest zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi, a polega on na rozwiązywaniu zadań  zgodnych z wymaganiami maturalnymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

LWIĄTKO
W Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko" 2013 uczestniczyło 46 uczniów "Kopernika".  Laureatami zostali, otrzymując zaszczytny honorowy tytuł TAONJakub Jaroszewski (2a), Michał Piliński (2a) oraz Dawid Brzemiński (3b). Należy dodać, że do Konkursu w całej Polsce zgłosiło się kilkanaście tysięcy osób z ponad tysiąca szkół!FIZYKA DLA GIMNAZJALISTÓW

19 kwietnia odbył się w I LO VII Powiatowy Konkurs Fizyczny dla szkół gimnazjalnych. W tym roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiła rekordowa ilość 59 uczniów z 11 gimnazjów! Uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 pytań testowych i 3 zadań otwartych opracowany przez nauczyciela fizyki w I LO p. Stanisława Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas. Oto wyniki:

Klasy III:

miejsce IMarek Kowalik - Salezjańskie Gimnazjum (nauczyciel p.Jadwiga Skrzypicka-Boboń)

miejsce II - Aleksandra Pacyna - Gimnazjum Integracyjne (nauczyciel p. Joanna Kot)

miejsce III - Tomasz Żelawski - Gimnazjum nr 1 w Polkowicach (nauczyciel p. Amelia Grodecka)

Klasy II:

miejsce I - Arkadiusz Dębski - Salezjańskie Gimnazjum (nauczyciel p. Jadwiga Skrzypicka-Boboń) oraz Maksymilian Frankiewicz – Gimnazjum Integracyjne (nauczyciel p. Joanna Kot)

miejsce III - Miłosz Stolarczyk - Gimnazjum nr 4 (nauczyciel p. Joanna Krasny)

Klasy I:

miejsce I - Weronika Wiesiołek - Społeczne Gimnazjum (nauczyciel p. Katarzyna Woźnica)

miejsce II - Adrian Bełkowski - Gimnazjum nr 2 w Polkowicach (nauczyciel p. Janusz Andruchów)

miejsce III - Piotr Włodarczak - Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 2 (nauczyciel p. Joanna Kot)
Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!! Zobacz zdjęciaTURYSTYKA u nas nie tylko w praktyce!!!

18 kwietnia w SP 10 odbyło się podsumowanie rejonowego etapu Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W konkursie wzięło udział 51 osób z różnych typów szkół. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I LO zajęło I miejsce w dużynowej klasyfikacji generalnej. W składzie zwycięskiej drużyny walczyły: Kamila Majewska, Magdalena Predko oraz Patrycja Kuklińska. Kamila została również wyróżniona za najwyższy wynik w testach!
Gratulujemy! Zobacz artykuł na stronie miasta.Magda licencjonowanym animatorem!

Magda Pizoń (2a) zrealizowałą już część swoich marzeń! Przeszła pomyślnie kurs, uzyskując licencję animatora podczas tygodniowego szkolenia w Tabie. Tam pokazała, że jest stworzona do animacji innych!!! Trzymajmaliśmy kciuki i udało się , bo Magda już dostała  świetną wakacyjną pracę i a za sobą ma już bezcenne doświadczenie! "KOPERNIK JĘZYKOWY"
25 marca w II LO odbył się konkurs językowy "Komunikatywny Europejczyk". W konkursie, w którym uczestnicy muszą się wykazać znajomością dwóch języków obcych, w zakresie komunikacji właśnie, nasi uczniowie są zawsze w śisłej czołówce! Także w tym roku przedstawiciele "Kopernika" okazali się bardzo komunikatywni! Tomasz Klapczarek (2f) zajął I miejsce, a tuż zanim na II miejscu znalazła Martyna Mielniczuk (3b).


SUKCESY SPORTOWE!
Mamy kolejnego medalistę Mistrzostw Polski!

27 kwietnia 2013r w Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w duathlonie MTB. Piotr Ławicki (2b) zajął 3 miejsce w kategorii Juniora zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawodnicy najpierw startowali w biegu - mieli do pokonania dystans 6km, następnie pokonali 26 kilometrową trasę roweru górskiego i ponowie biegali na 3km . Należy dodać, że w kategorii generalnej w rywalizacji z seniorami Piotr zajął bardzo dobre 14 miejsce!
Jesteśmy pełni podziwu i uznania!


Genialni szachiści!
9 kwietnia 2013r. w Brzegu Dolnym został rozegrany Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Szachach - rok szkolny 2012/2013. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Martyna Sysak (3g), Tomek Ilnicki (2e), Kamil Rogacki (1b), Tomek Malec (1e) zajęła VI miejsce!


Mistrzowie Nordic Walking!

7 kwietnia 2013r. na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego odbył się finał IV Grand Prix Lubina w Nordic Walking. W zawodach udział wzięło ponad czterdziestu zawodników i po raz kolejny panowie stanowili większość. W ostatnim marszu zawodniczki miały do pokonania trasę liczącą 5,6 km. natomiast panowie jedną pętlę więcej czyli 7,5 km. Piotr Musielski (3a) zajął I miejsce w całym Grand Prix, a Adam Mazur (3a) zakończył klasyfikację generalną na II miejscu. Obaj wzięli udział w 3 edycjach zawodów, w ostatniej wystartował również Dawid Brzemiński (3b).  W rywalizacji żeńskiej II miejsce zajęła Agnieszka Walada (2a). Wiemy też, że nasi specjaliści w Nordic Walking przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się 5 października 2013r w Jakuszycach. Zobacz zdjęcia
Gratulujemy tak dobrych chodów!Najlepsi w pływaniu!
19 kwietnia 2013r. na basenie w Zespole Szkół nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Byliśmy bezkonkurencyjni!!! Obie nasze drużyny - zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęły I miejsce!!!. Drużyna dziewczyn wyprzedziła drużyny z II LO i ZS nr 2, chłopcy natomiast  ZS nr 1 i II LO.
W wodzie też jesteśmy niezwyciężeni!
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach. Zobacz zdjęcia i skład drużyn z wynikami: czytaj całość.


Przełaje -  nasz żywioł!

12 kwietnia 2013r odbyły się indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla szkół ponadgimnazjalnych.
Nasza szkoła zdobyła I miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:
Piotr Ławicki (2b) - II miejsce,
Jakub Byczek (1b) - III miejsce,
Magda Łagocka (1d) - V miejsce,
Eliza Buldańczyk (1b) - VI miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w tych zawodach. Już teraz zapraszamy  na ligę lekkoatletyczną w maju!Lekkoatletyczna czołówka!
23 kwietnia 2013r. na stadionie RCS w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na III miejscu.
Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli:
Eliza Buldańczyk - II miejsce na 100m,
Adriana Strózik - II miejsce na 400 m,
Angelika Rzeźwicka - III miejsce na 800 m,
Sztafeta 4 x 100 m - I miejsce:  Adriana Strózik, Agata Serwa, Iga Napierała, Eliza Buldańczyk,
Piotr Ławicki - II miejsce na 1000m,
Jakub Byczek - III miejsce na 1000m,
Bartosz Barski - I miejsce - skok w dal,
Wojciech Tadla - II miejsce w pchnięciu kulą.


SPOTKANIA "KOPERNIKA"

Politechnika w Koperniku
3 kwietnia 2013r. odbyło się spotkanie ze studentami II roku geoinżynierii, geologii i górnictwa Politechniki Wrocławskiej. Starsi koledzy zachęcali naszych uczniów do podjęcia studiów na jednej z najnowocześniejszych i zaraz po Politechnice Warszawskiej najlepszej uczelni technicznej   w naszym kraju. Uczniowie klas II oraz III dowiedzieli się jakie kierunki mogą wybrać (jest ich aż 43!) , jakie wymagania należy spełnić by zostać przyjętym oraz jak wiele możliwości daje uzyskanie dyplomu inżyniera. Wiemy już też, że Politechnika to nie tylko ciągła nauka, a na uczelni co roku ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych. Każdy z zainteresowanych mógł zadać przyszłym inżynierom pytanie.Tegoroczni maturzyści powinni życzyć sobie wytrwałości w przygotowaniach do matury by móc dołączyć do zacnego grona studentów wrocławskiej Polibudy:)


NIE TYLKO DRAKULA

25. kwietnia stał się dniem rumuńskim w I LO:) Przebywająca w Polsce na zaproszenie Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki grupa studentów z Uniwersytetu w Pitesti w Rumunii złożyła wizytę w "Koperniku". Wraz z pełniącym funkcję ich opiekuna panem dr Zdzisławem Pólkowskim zostali oni najpierw przyjęci przez dyrektora Józefa Marciniszyna, a następnie spotkali się w dwóch turach z naszymi uczniami. Dzięki ciekawie i dowcipnie przeprowadzonym prezentacjom dowiedzieliśmy się, jak urokliwe zakątki i krajobrazy można zobaczyć w tym kraju, jakim dorobkiem może się on poszczycić, jakie atrakcje oferują tamtejsze miasta, ale przede wszystkim poznaliśmy otwartych i niezwykle sympatycznych ludzi – naszych rumuńskich gości. Spotkania zakończone ad hoc małym festiwalem piosenek ludowych (w naszym, polskim wydaniu były to oczywiście popularne „Sokoły” , najbardziej polska piosenka ludowa o naszej miłości do Ukrainy ;)) zaowocowały nawiązaniem kontaktów między rumuńskimi i polskimi uczestnikami oraz tajemniczo brzmiącymi wspólnymi planami towarzysko-rozrywkowymi. Nieocenioną korzyścią jest także odrobina wiedzy o kraju tak nieodległym, a stosunkowo mało znanym. A przecież Rumunia to nie tylko Transylwania i jej mroczny władca Vlad Dracula…

Na zdjęciu: dr Zdzisław Pólkowski oraz Vilcu Bianca-Elena, Feraru Cristina-Daniela, Antone Ioana, Albu Iulian Alexandru, Radu Ana-Maria, Maria Andresa-Catalina, Deaconescu Ionut-Cosmin, Gherghina Alexandru-Georgica. Zobacz resztę zdjęć
Naszym rumuńskim przyjaciołom życzymy pozytywnych wrażeń z pobytu w Polsce oraz sukcesów w nauce! Dziękujemy także panu dr Zdzisławowi Pólkowskiemu za życzliwe patronowanie temu międzynarodowemu spotkaniu!


AIESEC i ZNAK
18 kwietnia 2013 klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze studentami Politechniki Wrocławskiej, których „przywiozła” nasza absolwentka Paulina Horodyska. Studenci przybliżyli naszym uczniom działalność międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC oraz przedstawili propozycje wyjazdów zagranicznych dla wolontariuszy w ramach realizowanych przez AIESEC projektów. Goście zachęcali oczywiście do aktywnej działalności w organizacji, chociaż udział w organizowanych projektach nie zależy od członkowstwa w AIESEC. Dodamy tylko, że nasza szkoła od kilku lat gości przedstawicieli AIESEC z róznych stron świata na tygodniowych warsztatach przedsiębiorczości.
Spotkanie skupiało się głównie możliwościach jakie otwierają się przed studentami, którzy chcą uczestniczyć w życiu studenckim i jego różnych aspektach. Stąd też przedstawicielki Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST, a była wśród nich nasza absolwentka Elżbieta Wiszowska zaprezentowały jak jeszcze można rozwijać się angażując w działalność różnych organizacji i społeczności. Cóż, życie po maturze wygląda bardzo atrakcyjnie. Wystarczy ją dobrze zdać i dołączyć do studenckiej braci!!!SUPER KLASA 2013 za nami!!!

Jutro na 3 lekcji odbędzie się głosowanie na SUPER KLASĘ 2013!!! Przedstawiciele SU będą chodzić po klasach i zbierać głosy uczniów klas II i III. Aby oddać ważny głos na swojego faworyta, należy przy danej klasie postawić znak "X" na karcie do głosowania. Poniżej przypominamy tegoroczne prezentacje:)

klasa 1c - "Wioska Indian"
klasa 1d - "Piracka Tawerna"
klasa 1f - "Ciemna strona Paryża"
klasa 1e - "Pidżama Party"
klasa 1b - "Obudź w sobie dziecko"
klasa 1a - "Las Vegas"


KOPERNIKALIA 2013
19 kwietnia Klasa 2a  zorganizowała "Kopernikalia 2013", w ramach których odbyło się kilka imprez: konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku, wybór najlepszego przebrania Kopernika:) oraz rywalizacja na najlepsze dzieło plastyczne. Najlepszym Kopernikiem okrzyknięto Jana Mowińskiego z klasy 1a, konkurs plastyczny wygrała Natalia Ród też z klasy 1a, a w konkursie wiedzy najlepsza była drużyna z klasy . Zobacz zdjęcia:)


"KOPERNIK" ARTYSTYCZNY
Dominika czyta obrazy
10 kwietnia 2013 roku w ZS nr 1 w Lubinie odbył się konkurs znajomości malarstwa pod nazwą „Czytamy obrazy”. W związku ze 150. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Polacy w walce”. Miło nam donieść, że laureatką konkursu (ponownie!) została, obdarzona talentem plastycznym i malarską wrażliwością, Dominika Zarówna (3a). Prezentowała obraz Piotra Michałowskiego „Samosierra”.


Festiwal Piosenki Francuskiej

12 kwietnia 2013r odbył się w I LO Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej. Jury w składzie : Maria Słowikowska, Beata Dunin – Wąsowicz, Barbara Danek po wysłuchaniu 19 wykonawców przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix – Joanna Dubińska (II LO)
I miejsce - Wojciech Bieleń – (ZSS w Lubinie)
II miejsce - Ada Nasiadka – (I LO)
III miejsce - Joanna Pelak – (I LO)

Wyróżnienia:

1. Anna Bachanek – (Gimnazjum W Chocianowie)

2. Karolina Rudy – (I LO)

3. Adrianna Michalik – (I LO)

4. Patrycja Trznadel – (II LO)

5. Kalina Kabat – (II LO)

Nagroda publiczności : Kalina Kabat (II LO) Zobacz artykuł na stronie miasta.

II Szkolny Konkurs Recytatorski
5 kwietnia 2013r. odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego pomysłodawcą i organizatorem jest p. Grzegorz Witecki. Jury w składzie: p. Barbara Mikosza (wicedyrektor), p. Zofia Likus (nauczyciel jęz. polskiego) oraz p. Krzysztof Kolada (absolwent I LO, laureat wielu konkursów wokalnych) ustaliło następujące miejsca:
I miejsce - Małgorztata Synowiec (2a),
II miejsce - Aleksandra Skiba (2c) i Elżbieta Kowalik (2a),
III miejsce - Paulina Kondraciuk (2d)


Nasze dziewczyny w GWARKACH
6 kwietnia 2013 r. odbył się doroczny koncert lubińskiego Zespołu pieśni i tańca "Gwarkowie", którym od 25 lat kierują Państwo Barbara i Radosław Danek. Występy zespołu są zawsze niezwykłe - zachwycają choreografią, strojami, a przede wszystkim niesamowitą atmosferą jaką przepełniony jest cały zespół. W dzisiejszym koncercie wzięło udział 180 "Gwarków" tańczących w czterech grupach wiekowych. Wiele Gwarkowych pokoleń wyszło już z zespołu, ale wszystkich łączy niezwykła więź, przyjaźnie i wspomnienia. W tegorocznym koncercie wystąpiło aż 10 dziewcząt z I LO:) Roksana Ratajczak (3c), która jako maturzystka przeszła dzisiaj na "Gwarkową emeryturę, Magda Pizoń (2a), Dagmara Boboń (2b), Marysia Dajnowska (2d), Anna Owerko (2d), Agata Baszak (2e), Marysia Krażewska (1e), Sylwia Nawalicka (1c), Jagoda Spieć (1c), Ania Słabicka (1). Zobaczcie kilka zdjęć, które mamy dzięki uprzejmości p. Rafała Górzyńskiego.


NASI i ŻAKART!

9 kwietnia 2013r. na scenie ŻAK-art  Polkowicach pojawili się nasi artyści. I LO wystawiło nagrodzonego we Wrocławiu "Świętoszka", wyróżnioną "Ferdydurke" , a muzycznie zaprezentował się Infusion!
Jednym słowem było co oglądać i czego posłuchać! Zobacz zdjęcia.


Bartek Flisiewicz kocha "trudne Sprawy":)
W kwietniu w Polsacie można było obejrzeć premierowy 296 odcinek  "Trudnych Spraw" z Bartkiem Flisiewiczem (3a)! Telewizyjna kariera Bartka jak widać dopiero się rozkręca! Tak jak sam Bartek zapowiadał, że był na ekranie niemal non-stop! To już drugi występ Bartka w Polsat TV - wcześniej jego fani oglądali Go w "Dlaczego Ja":)


WARSZTATY TEATRALNE W CK MUZA
24 kwietnia 2013r na scenie  w CK MUZA zaprezentowali się młodzi lubińscy aktorzy, którzy pokazali efekty rocznej pracy na Warsztatach Teatralnych 2013 pod kierunkiem pani Gabrieli Donczew. W dwóch spektaklach: "Tango - Sceny" oraz "Małe morderstwo" na deskach teatru Muza wystąpili następujący uczniowie I LO: Martyna Sadowska, Karolina Gołaś, Joanna Lewandowska, Paulina Zagrodnik, Łukasz Pazgan, Beata Kolasińska.

BIBLIOTEKA "KOPERNIKA" nie tylko o książkach...

W imieniu pomysłodawczyni i autorki artykułów w ramach szkolnej "Biblioterapii", pani Aldony Kozieł, zapraszamy Was do lektury piątej już części tego niezwykłego przewodnika po najnowszych trendach w psychologii i uwrażliwiania na problemy współczesności, których często nie dostrzegamy. Tym razem refleksja o tym jak unikać samotności będąc razem, co to jest "dzień wyłączenia" i o "Pochwale powolności". Polecamy szczególnie wszystkim tym, którzy aktualnie "siedzą na Facebook'u":)
Zobacz:  Biblioterapia cz.5


FCE i CAE w "Koperniku"!!!
8 czerwca 2013r. w naszej szkole odbędą się  egzaminy na Certyfikaty Językowe Cambridge: FCE i CAE. Wszyscy zaintetresowani mogli zarejestrować się w szkole lub online na www.britishcouncil.pl.ŚLEDZIMY LOSY NASZYCH ABSOLWENTÓW
Piotr Lembas
Zawsze z ogromną satysfakcją donosimy o osiągnięciach, którymi chcą sie podzielić nasi absolwenci. Przedstawiamy kolejną historię sukcesu - i to jakiego! Piotr Lembas (absolwent mat-biol, 2008r.) znalazł się w drużynie młodych polskich analityków finansowych, którzy "właśnie zwyciężyli w siódmej edycji CFA Research Challenge, jednego z najbardziej prestiżowych studenckich konkursów finansowych na świecie, w którym zawodnicy muszą stworzyć, zaprezentować i obronić przed jury (w składzie z zarządzającymi największych globalnych funduszy kapitałowych) raport analityczny o wybranej spółce."
W Pulsie Biznesu czytamy dalej:
"Droga do zwycięstwa w konkursie nie była łatwa. Studenci z Wrocławia musieli pokonać na szczeblu krajowym ekipy z polskich uczelni, a potem — zwycięzców eliminacji z innych krajów Europy. Wreszcie 12 kwietnia w Londynie, jako mistrzowie kontynentu, zwyciężyli w rywalizacji z najlepszymi studentami z Ameryki i Azji."
Piotr Lembas jest obecnie studentem piątego roku Master Studies in Finance wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Gratulujemy!!! Zobaczcie cały artykuł oraz wywiad z Piotrkiem w TVN CNBC!

Mateusz Dróżdż
Miło jest wiedzieć, że nasi uczniowie dostają się na uczelnie, na których odnoszą sukcesy i chcą się nimi z nami dzielić! Właśnie otrzymaliśmy inormacje o kolejnym sukcesie naszego abslowenta Mateusza Dróżdża, którego mieliśmy okazję gościć podczas tegorocznych Dni Kultury z wykładem pt.: "Absolwent I LO w świecie wielkiego prawa" i faktycznie jest to Jego historia. Mateusz Dróżdż odniósł już kilka spektakularnych sukcesów w swojej rozpoczynającej się dopiero (!) karierze, a już ma na koncie kolejne wyróżnienie. Tym razem, pracownik naukowy Uczelni Łazarskiego w Warszawie, mgr Mateusz Dróżdż został wyróżniony w konkursie "Prawnik Pro Bono". Jest jednym z najmłodszych prawników, jaki kiedykolwiek był zgłaszany do tego konkursu! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Adrian Szymański

Adrian Szymański - absolwent I LO (2009) jest obecnie studentem 4. roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Już na 2 roku studiów, Adrian wstąpił do elitarnego Koła Naukowego Robotyków "KoNaR'', którego później został prezesem! Ale to nie koniec osiągnięć młodego inżyniera:)  Jako aktywny człowiek, z głową pełną pomysłów trafił na ludzi, którzy umożliwili rozwój jego pasji - tak został sfinansowany wyjazd grupy do San Francisco na zawody robotyczne RoboGames 2013, na które studenci Politechniki Wrocławskiej pojechali z kilkoma robotami. Niektóre z nich śledziły czarną linię (Linefollower), niektóre imitowały japońskie sumo w kategorii Microsumo i Minisumo. Adrian Szymański był programistą robota rysującego portrety/obrazki. Skonstruowały go 3 osoby: pierwsza zaprojektowała mechanikę, druga oprogramowała sterowniki silników, Adrian zaś zajął się przetwarzaniem obrazów w ścieżkę, którą pokonać musi piszący efektor robota. I tak,  45 kg aluminium i elektroniki poleciało z całą trójką za ocean i przywiozło 1. miejsce w kategorii robotów rysujących. Adrian Szymański, Tomasz Jagielski i Bartosz Wawrzacz byli pierwszymi polskimi uczestnikami tych zawodów. Odbyły się one w dniach 19-21 kwietnia w San Mateo w stanie California.  Zobaczcie przykład działania robota. Prezentujemy również efekty pracy robota po zadaniu do wyrysowania rzeczywistych zdjęć - oto zdjęcie dyplomowe,  wykonane przez Adriana.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i cieszymy się, że nasi absolwenci tak chętnie dzielą się swoimi osiągnięciami, którymi jak napisał Adrian chcą "się podzielić ze swoją macierzystą szkołą. Gdyby nie ona, z pewnością nie zaszedłbym tu, gdzie jestem" - Miłe! Trzymamy kciuki za kolejne roboty!!!Agata Woźniczka i Mateusz Stasiak

Niedawno, nasza absolwentka Agata Woźniczka, zaprosiła nas na Facebooku do oglądania Kampus TV. Jak napisała w swoim poście - jest to telewizja dla ludzi z pasją, w korej już pracuje kilkoro naszych absolwentów. Kampus TV działa od 4 lat i jest studencką telewizją działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym i współpracująca m.in z Telewizją Wrocław. Śledząc więc losy i poczynania naszych absolwentów, natrafiliśmy na jeden z najnowszych odcinków Strefy Sportu, w której relację o coraz modniejszej fornie fitnessu, jakim jest "pole dance", czyli taniec na rurze przeprowadził Mateusz Stasiak. (wydawcą odcinka jest Agata Woźniczka) Zobacz program Kampus TV i pierwsze kroki Mateusza w ilo tv:) LipDub i wybory do SU. Właśniu w szkole zaczynają się Wasze kariery!


Agnieszka Kalisz (Damrych) i Dorota Piotrowska

13 kwietnia 2013r będzie datą, którą na zjazdach klasowych na pewno będą wspominać dwie absolwentki jednej klasy turystycznej! Agnieszka Kalisz występowała z zespołem "Girls on Fire" w programie muzycznym X Factor. Dziewczyny przeszły (w głosowaniu widzów) do kolejnego odcinka na żywo. Agnieszka, która jest z wykształcenia zootechnikiem, śpiewała od zawsze! Swoje życie na stałe związała z muzyką - i to dosłownie! Jest żoną muzyka Łukasza Damrycha, który współpracuje nie tylko z Agnieszką, ale również z wieloma polskimi wokalistami i realizuje własne projekty muzyczne. Los potrafi przedziwnie się układać - 13 kwietnia na wrocławskiej scenie klubu Impart, w ramach 49 Jazzu nad Odrą odbył się koncert jazzowy naszej absolwentki Doroty Piotrowskiej, a przed nim Pokaz mody jazzowej do muzyki Łukasza Damrycha właśnie!
Niezwykły zbieg okoliczności sprawił, że trzy znające się od lat osoby w tym samym dniu miały swoje premiery! Dorota, niezwykle uzdolniona perkusistka, która obecnie mieszka i gra w kubach jazzowych Nowego Yorku, zaprosiła do "Dorota Piotrowska Project" muzyków jazzowych, a jej gościem specjalnym był światowej sławy trębacz Jeremy Pelt.
Gratulujemy wszystkim artystom i życzymy kolejnych sukcesów!!!


Śledzimy losy Gimnazjalistów...
Rekrutacja elektroniczna
W tym roku Gimnazjaliści mieli bardzo mało czasu na wybór szkoły w rekrutacji elektronicznej. Nabór elektroniczny ruszył 15 kwietnia, a termin składania podań i logowania w systemie upłynął 26 kwietnia o godz. 15.00!
Nasi młodsi koledzy pisali testy gimnazjalne od 23 do 25 kwietnia, więc był to dla nich naprawdę trudny okres!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information