Gala Olimpijczyków 2012
20 czerwca 2012 r we Wrocławiu odbyła się Gala Olimpijczyków, podczas której Laureaci i Finaliści Olimpiad i Konkursów Przedmiotowych odbierali wyróżnienia z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowicz.
Po raz kolejny I LO miało zaszczyt brać udział w tej uroczystości.  Rafał Swakoń, tegoroczny maturzysta i absolwent mat-fizu został (po raz drugi) Laureatem Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1776–1864..."
Natomiast Wiktor Jędrzejewski (2a) uzyskał tytuł Finalisty X Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Lubin w tym roku reprezentowały dwie szkoły I LO oraz SLO z Finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej, Krystianem Sukiennikiem. Zobacz artykuł na stronie miasta.


Najlepsi uczniowie 2011/2012 - Gala W Muzie
25 czerwca w CK Muza odbyła się uroczystość podsumowująca rok szkolny 2011/2012. Tradycyjnie po troje najlepszych uczniów ze wszystkich typów szkół powiatu lubińskiego zostaje wyróżnionych przez władze miasta za swoje osiągnięcia naukowe. W tym roku wśród najlepszych z I LO znaleźli się: Wiktor Jędrzejewski (2a), Martyna Mielniczuk (2b) oraz Paulina Dziedzic (2g).
Zobacz artykuł na stronie miasta.


"Z klasy do kasy" - VIII miejsce na Dolnym Śląsku!
15 czerwca 2012r w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu rozegrany został półfinał konkursu "Z klasy do kasy".  W konkursie organizowanym już od 6 lat przez "Gazetę Wyborczą" i "Fundację Kronenberga" drużyna uczniów klasy 1d w składzie: Kinga Tórz, Anna Owerko oraz Piotr Żarczyński uplasowała się na 8 miejscu w województwie! Półfinał wiedzy o grze giełdowej, w którym uczestniczyło 20 drużyn, uroczyście otworzył dziekan WSB p. Andrzej Suchodoliński. Gratulujemy uczniom biol-chemu tak rozległej wiedzy ekonomicznej! (Opiekun p. Jolanta Świetlik)


 I miejsce w Powiatowym konkursie o obronnosći!
14 czerwca 2012r w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy z Zakresu Ochrony Ludności i Obronności. Trzyosobowe drużyny wyróżniające się wiedzą z zakresu obronności, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej musiały odpowiedzieć na 30 testowych pytań. Nasza druzyna w składzie: Aleksandra Lipińska (1b), Barbara Radziej (1b)  oraz Natalia Wajcowicz (1b) zajęły I miejsce!!!
Zobacz artykuł na stronie miasta.


Poprawni jak nikt!
W czerwcu poznaliśmy wyniki szkolnego Konkursu Poprawności Językowej. Konkurs miał formę pisemną i składał się z dwóch etapów: dyktanda ortograficzno-językowego oraz testu poprawnościowego, który obejmował różne działy języka. W sumie można było zdobyć 178 punktów. Po sprawdzeniu 56 prac najlepsi okazali się:

1. miejsce - Martyna Mielniczuk (2b) - 155 pkt. (87% poprawnych odpowiedzi)
2. miejsce - Michał Rygiel (2g) - 154 pkt.  (86%)
3. miejsce - Grzegorz Czesak (1b) - 151 pkt. (84%)


Nakrętki mogą zdziałac cuda!
22 czerwca 2012r. we Wrocławiu odbył się festyn kończący drugą edycję akcji „Nakrętki dla Hospicjum” organizowany przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Uczniowie naszego liceum aktywnie uczestniczyli w tej akcji. Środki zebrane w tym roku pozwolą na rozpoczęcie remontu budynku, w którym powstanie pierwsza na Dolnym Śląsku przychodnia specjalistyczna dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Zbieraliśmy nakrętki również dla chorego Piotrusia. W sumie zebraliśmy ok. 25 worków nakrętek (120 litrowych). Wszystkim zbieraczom dziękujemy i gratulujemy. Dbać o środowisko i jednocześnie pomagać innym – bezcenne


 "Kopernik" MUSICAL w Muzie
13 czerwca 2012r mieliśmy okazję zobaczyć ostatni pokaz tegorocznego uczniowskiego hitu, jakim okazał się stworzony przez nich szkolny MUSICAL. Ostatnie przedstawienie mogliśmy zobaczyć na dużej scenie CK Muza. Po raz kolejny odtwórcy wszystkich ról, wokaliści i muzycy oczarowali widownię profesjonalnym wykonaniem i energią! Jeszcze raz ogromne brawa (zresztą w Muzie nie zabrakło owacji na stojąco)! Czekamy na  kolejne hity!
Zobacz galerię zdjęć Muzy.Promujemy naszych uczniów i śłedzimy losy naszych absolwentów!
Wielu uczniów "Kopernika" działa charytatywnie. Mamy bardzo prężny Szkolny Wolontariat, nie dziwi nas więc fakt, że angażujecie się wszędzie tam gdzie można pomóc, poznać ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. Doskonałym przykładem na to, że warto się w ten sposób realizować jest Piotr Kochowicz (absolwent 3b), który pracował we Wrocławiu jako wolontariusz na Euro 2012. Doświadczenia jakie zebrał i możliwości, które się przed nim pojawiły są bezcenne! Oto co mówi sam Piotrek:
"Było niesamowicie! Poznałem wspaniałych ludzi i (co nie powinno dziwić) usłyszałem kilka dobrych słów o ILO (od wykładowców z UWr i UE)! Kibice są wspaniali (a szczególnie Czesi, Anglicy, Irlandczycy, Grecy i Włosi). Mój 2 i pół letni angielski okazał się wystarczający, a od wielu osób usłyszałem, że jest very good! Już teraz dostałem zaproszenie na wolontariat w 2016 (Wrocław - Europejska Stolica Kultury) oraz na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Soczi i Letnie Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro!!! A mówiło się, że to tylko Wolontariat Miejski we Wrocławiu."
Zatem nigdy nie traćcie zapału jeśli poczujecie, że coś Wam w duszy gra, bo może Was ominąć wiele niezwykłych rzeczy!


"Nasi" piszą najlepsze prace!
Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować o kolejnym utalentowanym absolwencie "Kopernika".  Mateusz Dróżdż absolwent klasy turystycznej naszego liceum odnosi sukcesy w dziedzinie prawa handlowego. Obecnie absolwent i pracownik naukowy Uczelni Łazarskiego w Warszawie otrzymał wyróżnienie w konkursie "Przeglądu Prawa Handlowego" na najlepszą pracę magisterską z dziedziny prawa handlowego, obronioną w 2010/2011.
Gratulujemy i czekamy na spotkanie w szkole!


Gratulacje od Rektora!
Z ogromną przyjemnością możemy pochwalić się kolejną historią naszej absolwentki i listem gratulacyjnym, jaki  Dyrektor I LO otrzymał od Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dowiadujemy się z niego, że nasza absolwentka, Natalia Gorzelnik, 21 maja 2012r została laureatką IV edycji konkursu "Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego". Natalia Gorzelnik jest nie tylko bardzo aktywną działaczką na rzecz społeczności akademickiej, ale również organizatorką i inicjatorką wielu konkursów.


 Absolwenci I LO - łączcie się!
Staramy się na bieżąco śledzić losy naszych absolwentów. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie zebrać informacji o losach wszystkich naszych byłych uczniów.  Pomocna w tym może okazać się propozycja naszej absolwentki - Aleksandry (Rawskiej) MacDougall, która w mailu do szkoły zachęca do podzielenia się swoimi historiami.  (Zobacz cały artykuł)


Klaudia i Marysia w kadrze Polski WKKW!
Dwie uczennice naszej szkoły: Klaudia Smaza (2c) oraz Maria Dajnowska (1d) zostały powołane do Kadry Polski Juniorów w WKKW (Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego) na rok 2012. Jak widać pasja idzie tu w parze z talentem i osiągnięciami! Życzymy dziewczynom sukcesów na zawodach i gratulujemy!
Czytelnictwo w I LO
Przed nami ostatni tydzień roku szkolnego 2011/ 2012, który jest wyjątkowo długi i nic dziwnego, że wszyscy z utęsknieniem czekamy na jego koniec! Koniec roku to również okres podsumowań i statystyk.  Rozpoczynami doniesieniami ze szkolnej biblioteki. Oto klasy, które przeczytały najwiecej książek z naszej biblioteki: 
2g
- I miejsce - 109 vol, 2f - II miejsce - 49 vol, 1d - III miejsce - 47 vol.
Natomiast czytelnikiem zdeterminowanym w roku szkolnym 2011/2012 została Karolina Kęcińska z kl. 2 f.


 Podróże z "Kopernikiem" - zawsze niezapomniane!
2d w Danii
Na przełomie maja i czerwca klasa 2d była na warsztatach językowo-ekologicznych w Danii. jak zwykle program wycieczki opracowała pani Rentata Szwebs, od blisko 20 lat mieszkająca w Danii absolwentka I LO. Każda z klas odwiedzających ten piękny kraj uczestniczy w cyklu spotkań i warsztatów w szkołach i instytucjach zgodnych z zainteresowaniami i profilem danej klasy. Oprócz "programu obowiązkowego", duńskie wyprawy to prawdziwa integracja klasowa - i to w jakich okolicznościach przyrody! I oto kolejny już rocznik powrócił z Danii pełen wrażeń i niezapomnianych wspólnie spędzonych chwil. Jeśli dołożyć do tego  piękną pogodę - naprawdę - czysta poezja! Dowodem niech będą zdjęcia oraz relacja z duńskich wojaży spisana...wierszem: (zobacz wiersz)

2a w Warszawie
W dniach 30 maja - 2 czerwca 2012r klasa 2a odwiedziła stolicę. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Uczniowie mat-fizu mieli okazję odwiedzić niezwykłe muzea: Muzem Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Chopina oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie oprócz  zwiedzania stałej ekspozycji uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z robotyki; byli również w planetarium. Trzeba przyznać, że odwiedzane miejsca dogoniły lub nawet przegoniły podobne europejskie muzea! W programie wycieczki znalazł się również świetny spektakl "Tango" w Teatrze Dramatycznym i wspólne rozgrywki w kręgle. Było też sporo wolnego czasu i długa podróż pociagiem! Zobacz zdjęcia.

2c w Zakrzewie
W dniach 12 - 16 czerwca 2012r , klasa 2c była na wycieczce klasowej w Zakrzewie. Niezwykły ośrodek położony kilka kilometrów od Darłówka jest idealnym wręcz miejscem do klasowej integracji i warsztatów. Właśnie w tym celu 2c pojechała do Zakrzewa! Oprócz niezapomnianych wspólnych chwil spędzonych w urokliwych domkach nad sadzawką, uczniowie mat-biolu codziennie uczestniczyli w warsztatch z matematyki prowadzonych przez p. Lucynę Krawiec. Nastroje i pogoda dopisywały, co widać na zdjęciach i relacji po wycieczce: (zobacz cały artykuł) "Kopernik" na Festynie Rękodzieła
Tegoroczne Dni Lubina były bardzo atrakcyjne. Nie zabrakło na nich naszego akcentu.! Po raz kolejny zorganizowano Festiwal Rękodzieła, na którym I LO miało swoje stoisko z unikatowymi wyrobami artystycznymi naszych uczniów! Zobacz zdjęcia.
                                                                

 Ostatni szkolny film Piotrka Wiszowskiego

W 1LO TV w czerwcu pojawiła się najnowsza produkcja Piotrka Wiszowskiego, który wraz z klasą 3b nagrali swój ostatni szkolny film...BEZSENSU. Mamy nadzieję, że pojawią się następcy naszego niezastąpionego filmowca oraz niesamowitej 3b!WAKACJE!!!
29 czerwca nastąpił upragniony koniec bardzo długiego roku szkolnego 2011 / 2012! Jak przystało na początek wakacji, pogoda była idealna - słońce i upał! Zanim uczniowie "Kopernika" odebrali świadectwa z rąk swoich wychowawców, odbyło się uroczyste zakończenie roku na szkolnym dziedzińcu. Wyniki uzyskane w tym roku były bardzo wysokie, stąd sporo uczniów zostało nagrodzonych zarówno za naukę jak i zaangażowanie w życie szkoły i sport. Nagrody odebrało również 14 uczniów, którzy w tym roku mieli 100% frekwencję! Średnia wyników klas I - II to 4.12, a frekwencja uczniów aż 91,22%. Rozstrzygnięty został  konkurs na Super Klasę 2012! Tort - nagrodę ufundowaną przez Dyrektora - wywalczyła w tym roku klasa 1a za "Dożynki".
Zobacz listę najlepszych (klasy I - III), zdjęcia oraz artykuł na stronie miasta.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji!
Czerwiec to również wyniki matur i finał rekrutacji. Obie rzeczy wypadły świetnie - szczegóły wkrótce!

 Odwiedzajcie stronę i dziękujemy za odwiedziny!
Już teraz zapraszamy na nasza stronę w przyszłym roku i zachęcamy do przypomnienia tego wszystkiego co działo się w "Koperniku" w tym roku!  Zobacz: Wydarzenia miesiąca, 1LO TV, Galerię i wiele więcej na 1lo.lubin.pl. Jesteśmy też na Facebook'u (zmieńcie nieaktywne strony 1lo na naszą:)

Za odwiedziny na stronie szkoły i fb dziękuje prowadząca obie strony Joanna Marciniszyn:)
Dziękujemy również za kolejny intensywny rok pracy szkolnym fotografom, bez których strona nie byłaby tak często odwiedzana! W roku szkolnym 2011/2012 byli to:
Monika Hyży
(2g),Sandra Chudak
(2g),Aleksandra Muszyńska (1a),
Honorata Marcinkowska
(1a).
Dziękujemy za 3 lata współpracy! Po raz ostatni pracowali dla nas:
Piotrek Kochowicz (3b) oraz
Justyna Piechota (3c).

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information