Sukcesy w konkursach przedmiotowych!

Do finału Konkursu Przedmaturalnego z Fizyki zakwalifikowano 68 uczniów, w tym 5 z I LO (jedyni z Lubina). Są to: Michalina Kowalska (1b), Piotr Grzesiński (1b), Michał Krzysztoporski (3a), Jan Jarosz (3b), Paweł Blicharski (3a). Konkurs organizowany jest przez Centrum Kształcenia Ustawicznego "Scientia Institute" i rekomendowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu, która również zapewnia mu wsparcie merytoryczne. W pierwszych dwóch etapach Konkursu Przedmaturalnego wzięło udział ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Czekamy na wyniki Finału, który odbył się 30 marca!


Z kolei do finału tego samego konkursu ale z MATEMATYKI zakwalifikowało się trzech uczniów "Kopernika": na poziomie podstawowym  Jakub Mydłowski (1f), a na poziomie rozszerzonym Jakub Jaroszewski (1a) oraz Piotr Grzesiński (1b).  Dolnośląski Przedmaturalny Konkurs z Matematyki,  jest również organizowany przez "Sciencia Institute", a jego partnerem jest Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu.


W dniach 5 - 9 marca 2012r siódemka naszych uczniów:
Jakub Jaroszewski (1a), Filip Ożga (1a), Paweł Tomys (1a), Adrian Gross (1a),
Michał Piliński (1a), Piotr Grzesiński (1b) oraz Dawid Brzemiński (2b)
uczestniczyła w Zimowej Szkole Matematyki w Kowarach. Wyjazd zorganizowany został przez pracowników naukowych Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Brali w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego Dolnego Śląska. Przez 5 dni uczestnicy mieli okazję poznać matematykę w wydaniu akademickim. Na zakończenie wszyscy pisali test. I co ciekawego? "Nasi" uplasowali się ze swoimi wynikami na poczesnym III miejscu - dali się wyprzedzić jedynie wrocławskiej "czternastce" oraz I LO z Legnicy, a znaleźli się tuż przed (również znakomitą) wrocławską "trójką".23 marca ukazała się lista osób zakwalifikowanych do Krajowego Finału Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.
Jest na niej nasz uczeń z klasy 1a - Jakub Jaroszewski!
31 marca ogłoszowno listę zakwalifikowanych do finału  X Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, który odbędzie się 14 kwietnia we Wrocławiu. Na 22 miejscu znalazł się  Wiktor Jędrzejewski (2a)!!!

3 marca 2012r, odbył się etap okręgowy (II stopień) tej Olimpiady, do którego zakwalifikowało się troje uczniów "Kopernika" z klasy 2a: oprócz Wiktora , Monika Urban oraz Dominika Zarówna.
Zobaczcie z jakimi zadaniami zmagają się uczestnicy Olimpiady.


                                                                           "Kopernik" w marcu bardzo "kulturalny"!
                                                                                                    X DNI KULTURY

Jubileuszowe X Dni Kultury odbyły się w dniach 21 - 23 marca 2012r. Tradycyjnie Dni wypełniały występy artystyczne na dwóch scenach: Forum Teatralnym i Muzycznej Scenie Dla Każdego. Obie sceny z roku na rok stają się coraz bardziej profesjonalne! Po raz kolejny zachwycały nas odkryte już wcześniej talenty "Kopernika". Jednak DK są doskonąłą okazją do wyłowienia "nowych twarzy i głosów". W tym roku oprócz występów na konkursowych scenach, mieliśmy okazję podziwiać pierwszy w pełni uczniowski - a jakże profesjonalny - MUSICAL. To co zobaczyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!
Przez trzy dni uczniowie mogli również uczestniczyć w warsztatach DK, które w tym roku były niezwykle różnorodne - od fotografii i malarstwa przez rozważania o własnej firmie, podróżach dookoła świata czy studiach na ASP. Całość zwieńczyła Gala, podczas której w monodramie wystąpił nasz absolwent - Hubert Kułacz i muzyk Tomek Wachnowski. Jednak wydarzeniem ostatniego dnia była bez wątpienia prapremiera MUSICALU. Gala była również doskonałą okazją do roztrzygniecia VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Piękno" (wyniki) oraz wręczenia nagród za indywidualności teatralne i muzyczne X DK (Zobacz wyniki)
Zdjęcia: dzień 1, dzień 2 , gala (i Drzwi Otwarte)


                                                                                        MUSICAL!!!
Chociaż o Musicalu wspominaliśmy już parokrotnie, należy się mu osobna notka. W październiku ruszyły castingi do pierwszego szkolnego Musicalu w trzech odrębnych sekcjach: aktor/wokal/taniec. Od początku nad całością czuwała Patrycja Iwańska, której cały czas towarzyszył niezawodny i bardzo skuteczny  skład "menedżersko-reżyserski". Przez kilka miesięcy Musicalowcy zmagali się ze scenariuszem, czasem, sobą i niekończącymi się próbami - ale było warto! Efekt przerósł oczekiwania ich samych, a już na pewno widzów. Prapremierowy pokaz odbył się na Gali X DK, a podczas Drzwi Otwartych Gimnazjaliści mogli zobaczyć próbkę przedstawienia w świetnym "Imagine". MUSICAL obejrzeli również zaproszeni specjalnie na tę okazję rodzice przed zebraniami (29 marca). Zarówno frekwencja jak i odbiór szkolnego muzycznego show były niesamowite. Rodzice i goście nie kryli podziwu i uznania że w "zwykłym" (czyżby!!!) liceum jest aż tyle wokalo-taneczno-aktorskich talentów.
Do sukcesu MUSICALU przyczyniło się wiele osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy!                                                                  Ada Nasiadka - pasmo sukcesów!
Ada Nasiadka (2g) po raz kolejny została nagrodzona za swój ogromny talent. Tym razem nasza wokalistka była bezkonkurencyjna zdobywając Grand Prix Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Francuskiej, którego finał odbył się 30 marca w CK Muza. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu było II LO w Lubinie.  Ada wyśpiewała sobie bardzo atrakcyjną nagrodę, jaką jest laptop. Zobacz artykuł na stronie miasta.

Z kolei 28 marca w SLO w Lubinie odbył się Finał Konkursu Piosenki Angielskiej. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu wokalistów z różnych szkół i miast woj. dolnośląskiego. Ada  wyśpiewała III miejsce i zdobyła nagrodę publiczności!

Za kolejny marcowy sukces Ady należy niewątpliwie uznać rolę DOS ("dziewczyny od sprzątania":) w szkolnym MUSICALU. Oprócz ogromnego talentu wokalnego Ada pokazała nam próbkę talentu aktorskiego!


Niemiec                                                     Niemiecka recytacja najlepsza!
Anna Wysocka (1f) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Obcojęzycznej "Świat uczuć i emocji" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 26 marca 2012r w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie.  Ania recytowała tekst w języku niemieckim, a jej opiekunem była pani Agnieszka Witecka.


                                                                  Bezkonkurencyjni w "kulturówce"
27 marca 2012r. Salezjańskie Liceum w Lubinie organizowało już po raz kolejny Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pn." Bridging the Cultures." Nasza drużyna, w składzie
Katarzyna Zawadzka
i Michał Rygiel ( 2g) już po raz drugi z rzędu wygrała ten konkurs!  W tym roku walka była bardzo zacięta i po dwóch godzinach rozgrywek, nasi mistrzowie zmagali się jeszcze w dwóch dogrywkach z drużyną z I LO w Głogowie i dopiero ostatnia część wyłoniła zwycięzców. W trakcie całego konkursu drużyny odpowiadały na kilkadziesiąt pytań z wiedzy o codziennym życiu, sławnych ludziach,świętach, historii i geografii takich krajów jak UK, USA, Australia, Irlandia, Kanada i Nowa Zelandia.


                                                            Edukacja teatralna "Kopernika" trwa!
9 marca 2012r. uczniowie klas 3f, 3g i 2a oglądali spektakl teatralny pt. "Trans - Atlantyk" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, a 16 marca 2012r. młodzież naszej szkoły (kl. 1a, 1c, 3d, 3a, 2a), jak i wielu nauczycieli oglądało spektakl - operę narodową "Halka" Stanisława Moniuszki w Operze Wrocławskiej.


                                                                             Bezpieczny Internet
Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem ''Bezpieczny Internet'' . Uczennice klasy Ic: Patrycja Kiedos i Martyna Podgórska zajęły  -ex aequo - I miejsce. Zobacz obie prezentacje.                                                                         Czas na kulturę fizyczną!
                                                                       Mistrzowie są wśród nas!!!
18 marca 2012r. w Suwałkach zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów (17-18 lat) Prawie 290 młodych pływaków z ponad 100 klubów przystąpiło do rywalizacji o tytuł najlepszych zawodników w kraju wśród roczników 1995 i 1994. W mistrzostwach startowali, reprezentujący UKS Shark Rudna, uczniowie klasy Id: Kasia Kita (1d) zajmując II miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym została wice mistrzynią Polski na krótkim basenie (25 m, przypominamy, że jest mistrzynią Polski na tym dystansie na basenie długim 50 m). Drugi medal był autorstwa Marcina Piekarskiego, który był trzeci w konkurencji 50 m stylem klasycznym, a w konkurencjach 100 i 200 m stylem klasycznym miał wielkiego pecha przegrywając medale o kilka setnych sekundy ostatecznie zajmując miejsca tuż poza podium.


                                                                             Precyzyjny jak Robin Hood!
Sebastian Borowski (2c), zawodnik OSŁ Strzelec w Legnicy, ma na swoim koncie wiele medali i tytułów. W dniach 2-4 marca 2012r podczas XXVII Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Łucznictwie w kat. indywidualnej łuków bloczkowych, Sebastian zajął
I miejsce
i zdobył tytuł Mistrza Polski! Wśród wielu nagród i wyróznień, jakie Sebastian ma na swoim koncie jest m.in. I miejsce w Indywidualnej Olimpijskiej Rundzie FITA mężczyzn oraz tytuł najlepszego polskiego zawodnika Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, które odbyły się w Legnicy w sierpniu 2011r. Szczególne osiągnięcia naszego ucznia w sporcie przyniosły mu również uznanie lokalnych władz i cenne nagrody - oprócz pieniędzy, Sebastian wygrał też wycieczkę do Brukseli, na którą wybiera się w najbliższe wakacje!


                                                                 Mistrzostwa szkoły rozstrzygnięte
23 marca w ramach Drzwi Otwartych odbył się finał Szkolnego Turnieju Drużyn Mieszanych w Piłkę Siatkową.
Mistrzem szkoły została klasa 1e!
II miejsce zajęła klasa 2g , a III miejsce zajęła klasa 3b.


                                                         SPECJALNIE DLA GIMNAZJALISTÓW:                                                                                         
                                                                             Drzwi Otwarte 2012

23 marca mieliśmy przyjemność gościć na Drzwiach Otwartych Gimnazjalistów powiatu lubińskiegi i okolic! Jak zwykle w programie Drzwi oprócz części oficjalnej, przygotowaliśmy szereg atrakcji. Nasi młodsi koledzy mogli poczuć na własnej skórze jaką jesteśmy otwartą i kreatywną szkołą. "Kopernik" jak zwykle tętnił życiem, a że chętnych do oprowadzania po naszej szkole jest zawsze sporo , było z kim i o czym porozmawiać. Tradycyjnie Gimnazjaliści mieli okazję spotkać się z przyszłymi wychowawcami i zobaczyć Panie w wersji "z przymrużeniem" oka. Przypominamy, że informacje dotyczące Rekrutacji 2012 znajdziesz na naszej stronie. Czekamy na Was już od 30 kwietnia, od kiedy to możecie składać podania w tzw" szkole pierwszego wyboru":) Miło było słyszeć: "widać, że ta szkoła żyje!". I to jak! Przekonaj się sam drogi Gimnazjalisto! Zobacz zdjęcia.

                                                                        Konkurs historyczny

8 marca 2012 r odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla Gimnazjalistów:  "Z Historią na Ty". Do historycznych potyczek zgłosiło się 5 lubińskich gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4,  Gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych, Gimnazjum Społeczne i Gimnazjum Salezjańskie oraz Gimnazjum nr 1 z Polkowic. Trzyosobowe drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi Średniowiecza, walcząc o nagrodę Dyrektora I LO. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą historyczną, a najlepsi byli:

I miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie,
II miejsce - Gimnazjum Społeczne w Lubinie,
III miejsce - Gimnazjum nr 1 w Lubinie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w naszym konkursie. Zobacz zdjęcia                                                                     Międzyszkolne Forum Ekologiczne
29 marca odbyło się w naszej szkole Forum Ekologiczne pod hasłem "Lasy nasze największe bogactwo". Jak zwykle imprezie towarzyszyły wykłady i kiermasz zdrowej żywności. Zobacz zdjęcia

                                                                                      Super Klasa trwa!
1 marca 2012r odbyła się kolejna z tegorocznych  prezentacji klas pierwszych w ramach konkursu Super Klasa 2012. Tym razem klasa 1d zaprosiła wszystkich na "Beach Party". Zobacz  zdjęcia
15 marca  klasa 1f zamieniła szkolny LOszek w klimatyczną dyskotekę z lat 50-tych. W szkole zaroiło się od pięknych Pin-Up Girls, sukienek w grochy i innych akcentów typowych dla tego okresu.  Zobacz zdjęcia.
29 marca zaprezentowała się klasa 1b, która zaprosiła nas  na imprezę w "Remizie".. Nie zabrakło dobrej muzyki i przekąsek, oczywiście! Zobacz pierwsze zdjęcia
Następna Super Klasa odbędzie się 12 kwietnia - 1c, a prezentacje kończy 1a, która  już przygotowała filmową zapowiedź w 1lo tv.

                                                                                      Dzień Kobiet:)
8 marca, klasa 1b zaprosiła płeć piękną do wspólnej akcji pt "kwiat we włosach", który zapewnił wszystkim dziewczętom dzień bez pytania:) Było romantycznie i muzycznie. Dziękujemy chłopcom z klasy 1b za świetnie dobraną oprawę muzyczną, eleganckie marynarki i piękne okolicznościowe kartki, które otrzymały wszystkie kobiety pracujące w I LO:) Oto kilka zdjęć i prawdziwa perełka autorstwa męskiej części klasy 3g (obok:)


                                                                                              Dzień wiosny!
Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy bardzo różnorodnie. Chociaż pogoda nie była idealna, nie przeszkodziło to Samorządowi Uczniowskiemu w urządzeniu wiosenngo pikniku z grilem! Poza tym uczniowie mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, uczestniczyć w warsztatach X DK i oglądać występy uczniów na Scenie Forum i Muzycznej Scenie dla Każdego w auli. Żeby dopełnić wachlarz imprez, należy dodać, że tego dnia ponad 100 maturzystów brało udział w pielgrzymce na Jasną Górę. O wagarach nie było kiedy pomysleć! Zobacz artykuł na portalu miasta:)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information