Anglofama 2012!
Piątek 17 lutego był prawdziwym świętem języka angielskiego w "Koperniku" . Tegroczna Anglofama objęła: Konkurs na przyimki (42 uczestników), Konkurs na Idiomy (105 uczestników) Konkurs Plastyczny (16 prac) , Konkurs Piosenki (10 utworów), Sort It Out (27 osób) oraz English Master (63 osoby), z którego wyłonionych zostało 10 Finalistów. W kategorii English Master dla Gimnazjalistów o zwycięstwo w Finale walczyło 11 (najlepszych w swoich szkołach) przedstawicieli Gimnazjów Powiatu Lubińskiego. Serdecznie dziękujemy Gimnazjom, które wzięły udział w Anglofamie2012! Zobacz zdjęcia i tegoroczne wyniki.


                                                                   VII Powiatowe Dyktando Angielskie
17 lutego CofeeHouse Logos i I LO po raz siódmy zorganizowały VII Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięło udział ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści zmagali się z "Percy Jackson'em", a licealiści z "Psalmem" W. Szymborskiej w przekładzie S.Barańczaka. Zobacz artykuł na portalu miasta oraz tegoroczne wyniki.


                                                                              Angielski -próbna matura!

W piątek 10 lutego nauczycielki j. angielskiego I LO zorganizowały i przeprowadziły próbną maturę ustną wg nowej formuły. Do egzaminu zgłosiło się 200 uczniów. Wszyscy mieli możliwość przekonać się na własnej skórze - zarówno zdający jak i egzaminatorki - jak sprawdza się w praktyce formuła nowego egzaminu.


                                                                               Gramy w półfinałach!
Trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do krajowego półfinału Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, który odbędzie się 17 marca. Są to:


Bartek Flisiewicz (2a)
Jakub Jaroszerwski (1a)
Dawid Brzemiński (2b)


                                                                    Limesowy Konkurs Matematyczny

23 lutego 2012r w SLO odbył się finał LKM na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Do finału na 25 uczestników na poziomie rozszerzonym zakwalifikowało się aż 18 uczniów z I LO! Wśród laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe są:
Paweł Tomys (1a) - III miejsce
Piotr Grzesiński (1b) - IV miejsce
Agata Stańczyk (2c) - V miejsce
Jakub Jaroszewski (1a) - VI miejsce
Natomiast w najlepszej dziesiątce znaleźli się również : Norbert Borowski (3a), Jakub Jurenc (2b), Justyna Pelc (3a) oraz Justyna Skrzypczak (3b)
Na poziomie podstawowym z I LO w Finale brał udział tylko jeden uczeń - Maciej Cichosz (2d), który w swojej kategorii zajął II miejsce.

Pozostali uczestnicy Finału LKM 2012:
Bartosz Flisiewicz (2a), Monika Urban (2a), Mateusz Sitarczyk (2b), Dawid Brzemiński (2b), Konrad Głowacki (3a), Michał Klepacki (3a), Natalia Kosydor (3a), Anna Lewandowska (3b), Adrian Gross (2b) oraz Michał Krzysztoporski.
Zobacz kilka zdjęć

 

 

29 lutego 2012r po raz ósmy w X LO we Wrocławiu został zorganizowany Otwarty Międzyszkolny Konkurs Fizyczny. W drugim etapie tego konkursu wzięła udział dwójka naszych uczniów: Justyna Pelc (3a) i Dawid Brzemiński (2a). Oboje zakwalifikowali się do „finałowej dziesiątki”. Uczestnicy finału będą prezentować przed komisją złożoną z pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej prace, wynikające z ich zainteresowań związanych z fizyką. Zwycięzca finału otrzymuje indeks Politechniki Wrocławskiej (na dowolny wydział, za wyjątkiem architektury, na którą wymagany jest dodatkowy egzamin z rysunku). Zakwalifikowanie się do finału już dało im wstęp wolny na wydział fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego!

 

29 lutego 2012 we Wrocławiu uczennica klasy 3b Karolina Chmielewska odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty stypendium z "Dolnośląskiego Programu Stypendialnego - Wyrównywanie Szans Edukacyjnych Uczniów Uzdolnionych" w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Stypendium zostało przyznane na rok szkolny 2011/12.
Gratulujemy!
                                                                                 Kierunek - biomechatronika!
23.02.2012r uczniowie klas II i III uczestniczyli w kolejnych zajęciach poświęconych poradnictwu zawodowemu. Tym razem do naszego liceum zawitali wraz z wykładowcą studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Mechanicznego. Tematem zajęć była ,,Biomechatronika – inżynieria dla zdrowia człowieka”. Podczas wykładu, uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami szeroko rozumianej  inżynierii biomedycznej, czyli inżynierii zorientowanej na zdrowie człowieka. Wykład wzbogacony był m.in. pokazem slajdów na temat nowych materiałów o nowych możliwościach, urządzeń, przyrządów, rozwoju elektroniki, miniaturyzacji, informatyzacji przyczyniającymi się do szybkiego rozwoju inżynierii biomedycznej. Z kolei podczas warsztatu uczniowie wykonywali  np. pomiary ciśnienia podczas  siłowania się, biegu, badali pojemność płuc czy sygnały powstające podczas pracy mięśni itd. Zdjęcia


                                                                                 Po niemiecku o wszystkim!
14 lutego zakonczył się dwudniowy cykl spotkań z p. Michaelem Heibem. Nasz gość w niebanalny sposób opowiadał o możliwościach jakie ma przed sobą każdy z nas - wystarczy znać języki, wierzyć w siebie i nie zamykać na otaczajacy nas świat i ludzi. Wizyta niemieckiego gościa zakończyła się dyktandem dla uczniów I LO i Gimnazjum nr 4 oraz wizytą w tej szkole. Zobacz artykuł na stronie miasta oraz zdjęcia

 

                                                                                    Warsztaty aktorskie

3 lutego 2012r. w auli I LO odbyły się warsztaty teatralne zorganizowane przez naszą

absolwentkę - Martę Zieńkowską, aktualnie studentkę Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu na wydziale Animatorów Kultury - specjalizacja teatralna. Marta, wraz z kolegami przeprowadziła 4 godzinne zajęcia, podczas których uczestnicy (15 uczniów) pobudzali swoją wyobraźnię i ekspresję, ćwiczyli koncentrację, świadomość własnego ciała i ruchu, wykonywali etiudy ruchowe i zadania parateatralne. Warsztaty oprócz strony teatralnej miały na celu integrację uczestników, która niewątpliwie się dokonała.:) Zajęcia były formą zaliczenia z przedmiotu - Reżyseria w teatrze amatorskim. Zobacz zdjęcia.                                                                                      "Czarodziejski flet"
24 lutego 2012r uczniowie klas 1f, 3a, 3e, 2g, 3g, 2a oraz wielu nauczycieli I LO oglądało przedstawienie operowe pt "Czarodziejski flet" w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu. Przepych budynku opery, piekne widowisko Mozarta, wiele znanych szlagierów muzycznych zrobiły wrażenie na widowni. Tym bardziej, że wielu uczniów było w operze po raz pierwszy...
Juz teraz zapowiadamy kolejny wyjazd: 9 marca Teatr Współczesny we Wrocławiu zaprasza na "Trans-Atlantyk" Gombrowicza.


                                                                                               Niezwykłe spotkanie...
Anna Dymna… Postać każdemu znana i przez wielu lubiana. Możemy powiedzieć, że sporo o niej wiemy, gdyż media obfitują w różne informacje, ale niewielu z nas mogło doświadczyć kontaktu z tą uzdolnioną aktorką.
Dnia 27 lutego 2012 r. klasa 1c miała zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim, które odbyło się w polkowickim kinie. Aktorka była gościem honorowym XIV Festiwalu Oblicza Teatru. Spotkanie przebiegało w przyjaznej, kameralnej atmosferze . Jedni oczekiwali informacji o karierze aktorskiej gościa, drugich zaś interesowała działalność charytatywna owej pani.
Spotkanie przebiegło w bardzo specyficznej atmosferze. Anna Dymna urzekła nas swoją naturalnością i podejściem do codziennych spraw. Były momenty, które nas śmieszyły, ale nie zabrakło też takich, które skłaniały do refleksji. Aktorka posiada duży bagaż życiowy, który może być cenną lekcją dla wielu z nas.


                                                                               Słodkie Walentynki
14 lutego SU zorganizował Walentynki. Były sprzedawane słodkie serduszka-gofry, przerwy rozbrzmiewały romantycznymi piosenkami, które sprzyjały nastrojowi wszystkim zakochanym parom w naszej szkole;) Natomiast dla singli (i nie tylko, bo chętni pracownicy 1LO również bawili się z nami:) odbył się konkurs polegający na odnalezieniu swojej Walentynki, czyli osoby z serduszkiem o takim samym numerku. Przekonajcie się sami oglądając nasze zdjęcia :)


                                                                             Sporty zimowe
14 -15 lutego 2012r w Zieleńcu zostały rozegrane Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W zawodach wystartowało ponad 150 osób z 30 szkół ponadgimnazjalnych.  W narciarstwie alpejskim naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcin Rękawiczny (3b), Maciej Dudek (2g) i Jakub Jaroszeszewski (1a), a w snowboardzie: Łukasz Buras (3b) , Kacper Mrozek (3e) i Marcin Gołda (1e). Obie reprezentacje zajęły XI miejsce. 


                                                                        Bezkonkurencyjni w pływaniu!
17 lutego 2012r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Drużyny naszej szkoły zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęły I miejsce!!! Byliśmy bezkonkurencyjni!!!!  Zobacz zdjęcia
Punktacja ogólna:
    dziewczęta                                  chłopcy
1 miejsce    I LO - 83pkt.             1 miejsce  I LO - 91pkt.
2 miejsce    II LO - 59pkt.            2 miejsce  ZS nr 1 - 74pkt.
3 miejsce   ZS nr - 41pkt.            3 miejsce II LO - 49pkt. 
Dziękujemy uczniom za wspaniałe wyniki i życzymy sukcesów na zwodach Strefy Legnickiej, która odbędzie się 2 marca 2012r. na basenie ZSZiO w Lubinie.

                                                                        Ruszyła Super Klasa 2012!
23 lutego klasa 1e rozpoczęła tegoroczną edycję konkursu na Super Klasę I. Na trzech pierwszych przerwach LOszek zamienił się w  Hogwart, a czarodzieje z 1e częstowali magicznych eliksirami i smakołykami. Odbył się również konkurs na najlepsze zaklęcie. Następna prezentacja już 1 marca, na którą zaprasza klasa 1d! Pamietajcie, że głównym celem konkursu na Super Klasę I jest pokazanie się "uczniowskiej braci", a nie jej nakarmienie:) Zobacz zdjęcia z "Hogwarts Party". Równolegle z Hogwartem, odbyła się jeszcze inna impreza:) Zobacz zdjęcia. Jedno jest pewno - wszyscy się świetnie bawili!

                            Zapraszamy na X DNI KULTURY w dniach 21 - 23 marca 2012r oraz
                                                   DRZWI OTWARTE - 23 MARCA O GODZ. 13.00!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information