Ponownie wśród najlepszych!!!

W publikowanym co roku przez "Perspektywy" rankingu szkół  w Polsce, "Kopernik" niezmiennie od kilku lat plasuje się bardzo wysoko. W tym roku znaleźliśmy się na 14 miejscu na Dolnym Śląsku i 209 miejscu w Polsce! Zobacz więcej. Przeczytaj artykuł na portalu miasta


                                                                                   Czołówka w JERSZU!
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego - JERSZ Łowcy Talentów 2012  Jak co roku nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki. Zobacz artykuł na portalu miasta.Oto najlepsi:
LAUREACI:
Piotr Wiszowski (3b) - 1 m. (woj), 2 m. (kraj)!
Konrad Cisak (3a) - 2 m. (woj), 8 m. (kraj)
Wiktor Jędrzejewski - (2a) 2 m (woj) 15 m (kraj)
WYRÓŻNIENIA:
Łukasz Buras - 3m (woj), 14 m. (kraj)
Natalia Kosydor (2b) - 3 m. (woj), 28 m. (kraj)
Kacper Mrozek (3e) - 5 m. (woj), 35 m. (kraj)
NAJLEPSI  - KLASY I:
Aleksandra Światek (1d) - 8 m. (woj), 91 m. (kraj)
Jakub Jaroszewski (1a) i Michał Zynek (1a) - ex eaquo  9 m. (woj), 108 m. (kraj)
Natalia Wajcowicz (1b) 11 m. (woj), 116 m. (kraj)


                                                                             Olimpijskie sukcesy!

Czwórka naszych uczniów : Natalia Kosydor ( 2b); Konrad Cisak ( 3a); Paweł Utracik (2d) i Michał Rygiel (2g), która 23.01.2012r  pisała część pisemną Okręgowej Olimpiady z Języka Angielskiego zakwalifikowała się - do etapu ustnego. W części ustnej nasi Olimpijczycy odpowiadali na pytania z dziedziny historii i  literatury krajów anglojęzycznych oraz musieli wykazać się umiejętnością swobodnej dyskusji na różnorodne tematy społeczne. Nie znamy jeszcze ostatecznej listy osób, które zakwalifikują się do etapu centralnego, ale  już teraz gratulujemy naszym Olimpijczykom.


Mateusz Szpyrka (3b)  oraz Martyna Mielniczuk (2b) zostali zawalifikowani do etapu okręgowego 53 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Po części pisemnej do etapu ustnego zakwalifikował się tylko Mateusz, któremu zabrakło zaledwie 3 miejsc, żeby  dostać się etapu centralnego.


Mamy przyjemność poinformować, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do półfinału Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, a są to:
Monika Urban (2a), Wiktor Jędrzejewski (2a), Dominika Zarówna (2a)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie 3 marca 2012r!


Kolejna stypendystka!

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego informuje, że Karolina Chmielewska (3b), otrzymała stypendium w ramach "Dolnośląskiego Programu Stypendialnego - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych" współfinansowanego ze środków UE, budżetu państwa i Województwa Dolnośląskiego. Stypendium przyznano na cały rok szkolny 2011/12! Gratulujemy Karolinie, a wszystkim życzymy równie pomyślnych wiadomości w 2012r!


                                                                                 Matematyczne sukcesy!
10 stycznia 2012r drużyna I LO rozegrała ostatni mecz pierwszej rundy DMM z drużyną z Polkowic, którą pokonaliśmy wynikiem 40 do (-8). Gratulujemy poprawnych i eleganckich rozwiązań! Oto Drużyna I LO:

Mateusz Sitarczyk (3a) - kapitan
Norbert Borowski (3a)
Justyna Skrzypczak (3b)
Karolina Chmielewska (3b)
Monika Urban (2a)
Wiktor Jędrzejewski (2a)
Jakub Jaroszewski (1a)
Dawid Brzemiński (2b)
Bartosz Flisiewicz (2a)
Paweł Tomys (1a)


Z kolei do II etapu Limesowego Konkursu Matematycznego na poziomie rozszerzonym z 25 zakwalifikowanych osób aż 18  to uczniowie "Kopernika"! Na poziomie podstawowym z naszej szkoły startował tylko Maciej Cichosz i oczywiście przeszedł dalej! Tak trzymać! Kolejny etap odbędzie się 23 lutego w SLO w Lubinie.

Zakwalifikowani to:
Norbert Borowski, Dawid Brzemiński, Konrad Cisak, Barosz Flisiewicz, Adrian Gross, Piotr Grzesiński, Jakub Jaroszewski, Jakub Jurenc, Michał Klepacki, Natalia Kosydor,Michał Krzysztoporski, Anna Lewandowska, Justyna Pelc, Mateusz Sitarczyk, Justyna Skrzypczak, Agata Stańczyk, Paweł Tomys i Monika Urban.


                                                                       Języki to nasza specjalność!
10. 01. 2012 odbył się II etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". Obowiązywała tematyka "Feste, Brauche, Traditionen" oraz zakres gramatyczny: Aktiv/Passiv. Przeprowadzony został również I etap Dyktanda. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki wezmą udział w drugim etapie 14. 02. 2012, godz 10.00, rywalizując z Gimnazjum nr 4. Przewidujemy atrakcyjne nagrody!

Zadania wykonali najlepiej:

"Niemiecki na szóstkę"
Klasy I: 1. Agata Dobosz (1f) , 2. Kevin Halilović (1a) i Anna Wysocka (1f)
Klasy II: 1. Dorota Godlewska (2f), 2. Adrianna Gromada (2f), 3. Rafał Macyszyn (2a), 4. Dominika Zarówna (2a)
Klasy III: 1. Konrad Cisak(3a) 2. Dorota Krzysiek (3f), 3. Marcin Sotnicki (3c)
Wyniki dyktanda z j. niemieckiego:
Klasy I: Marta Ostrowska (1b), Dagmara Pabich (1c), Kevin Halilović (1a)
Klasy II: Dorota Godlewska (2f), Rafał Macyszyn (2a), Marta Mroczko (2f)
Klasy III: Konrad Cisak (3a), Marcin Rękawiczny (3b), Dorota Krzysiek (3f)


12 stycznia 2012 r  został przeprowadzony test z języka angielskiego "English Master". Dziesięć osób, które uzyskały najwyższy wynik zmierzą się o tytuł English Master 2012 w ramach konkursu Anglofama, który odbędzie się 17 lutego w szkolnej auli. Do Finału ustnego zakwalifikowali się:

1. Cisak Konrad (3a)              
2. Kosydor Natalia  (2b)
3. Utracik Paweł  (2d)
4. Górka Mateusz   (2b)
5. Kaniuk Małgorzata  (3b)
6. Mielniczuk Martyna (2b)
7. Rygiel Michał  (2g)
8. Jędrzejewski Wiktor (2a)
9. Lipiec Ewelina  (3c)
10.Marta Zając (3g)


                                                           Potyczki Językowe "Kopernika" - II starcie
Podajemy poniżej wyniki po drugim spotkaniu drużyn gimnazjalistów w Potyczkach Językowych Polsko-Angielskich:

  • Gimnazjum Salezjańskie: 82,5 p.
  • Gimnazjum nr 4: 82 p.
  • Gimnazjum Integracyjne: 77,5P.
  • Gimnazjum nr 5: 63,5P.
  • Gimnazjum w Rudnej: 59p.
    Gratulujemy i zapraszamy na rozstrzygające starcie 17 kwietnia 2012r.                                                                   Absolwenci o nas nie zapominają!
W niedzielę (29 stycznia 2012r) dwóch absolwentów 1LO powróciło w jego mury z kamerą na ramieniu i szerokim uśmiechem na twarzy. Ich celem było nakręcenie jednej ze scen w krótkometrażowym projekcie "Cudowny dzień", w reżyserii Stanisława Białoskórskiego i pod operatorskim okiem Krzyśka Maślejaka.  Przeczytaj całą relację twórców.


                                                                          Spotkania i warsztaty
2 stycznia 2012r, na zaproszenie pani pedagog Alicji Jankowskiej, klasy III uczestniczyły w wykładach poświęconych sztuce autoprezentacji. Zajęcia prowadził trener i absolwent Wydziału Psychologii Społecznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu pan Bartosz Jaszczak.


5.01.2012 r klasy drugie miały możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie w ramach Szkolnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Prowadzący zajęcia  przypomnieli zasady ruchu drogowego oraz niechlubne statystyki dotyczące wypadków i zdarzeń drogowych w naszym mieście.


12 stycznia 2012r już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole amerykańskiego native speakera. Niels Trude jako student japonistyki spędził z klasą 2D godzinę lekcyjną prezentując ciekawe quizy na temat wiedzy o Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Wskazał nam także niektóre różnice między brytyjskimi a amerykańskimi wyrazami (teraz z pewnością każdy już zapamięta, że amerykańskie słowo closet oznacza... szafę). Mieliśmy też szansę sprawdzić nasze umiejętności językowe, gdy przyszło nam rywalizować w "language twisters", a nawet nauczyliśmy się paru japońskich znaków kanji i gestów niewerbalnych wyrażających kłótnię. Było to dla klasy niezwykle ciekawym doświadczeniem i liczymy na kolejne spotkanie!

                                                                                             Sport
10 stycznia 2012 r w hali sportowej Zespołu Szkół nr1 w Lubinie został rozegrany finał Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy za sportową postawę
!                                                                            Studniówka w Książu!
14 stycznia 2012 r maturzyści bawili się na Studniówce w malowniczej scenerii zamku Książ. To już siódmy bal studniówkowy zorganizowany przez I LO w tym niezwykłym miejscu. Wszyscy uczestnicy bez wątpienia potwierdzą, że są to wyjątkowe studniówki, jakich inni mogą nam tylko pozazdrościć:) Zobacz artykuł na stronie miasta i zdjęcia

W pięknych wnętrzach, przy zapalonych kominkach, przestronnych korytarzach, rycerzach z zapalonymi pochodniami na powitanie, dostępnej do zdjęć przepięknej barokowej sali Maksymiliana, nasi maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, rodzicami i nauczycielami spędzili w Książu niezwykłą noc! Bal rozpoczął się o 19.00 a zakończył o 4 nad ranem...Nie zabrakło tradycyjnie przygotowywanych przez klasy prezentacji, które były w tym roku bardzo różnorodne! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a rodzicom za zorganizowanie tak udanej imprezy:)

Nowy Rok rozpoczynamy pomyślnymi wiadomościami z Limesowego Konkursu Matematycznego. Z ogromną satysfakcją informujemy, że do II etapu konkursu na poziomie rozszerzonym z 25 zakwalifikowanych osób aż 18  to uczniowie "Kopernika"! Na poziomie podstawowym z naszej szkoły startował tylko jeden uczeń i oczywiście przeszedł dalej! Tak trzymać! Poniżej zamieszczamy imponującą listę zakwalifikowanych do kolejnego etapu, który odbędzie się 23 lutego w SLO w Lubinie:

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information