MATURA, MATURA i jeszcze raz matura!

 • Maj  jest, jak zwykle, zdominowany egzaminem maturalnym - nic dziwnego, to przecież najważniejszy test dla nas wszystkich! W tym roku do matury przystąpiło 228 abiturientówByli pierwszym rocznikiem, który zdawał matematykę jako przedmiot obowiązkowy.Obowiązkowo wszyscy zdawali również język polski oraz język obcy  (przedmioty obowiązkowe zdawane są poziomie podstawowym). Ci, którym zależało na nauce na najlepszych uczelniach w Polsce i zagranicą, zdawali przedmioty dodatkowe (można ich wybrać max. sześć i od tego roku zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym). Oto ilu uczniów zdawało poziom podstawowy (PP) i rozszerzony (PR) w tym roku:

  język polski: PP - 228; PR: 54
  język angielski: PP - 194; PR - 122
  język niemiecki: PP - 39; PR- 11
  język francuski: PP - 2
  matematyka: PP - 228; PR - 112
  fizyka: PP- 33; PR - 54
  biologia: PP - 6; PR - 84
  chemia: PP- 6; PR - 60
  geografia: PP- 3; PR- 72
  historia sztuki: PP - 1; PR - 4
  historia: PP - 6; PR - 19
  WOS:  PP- 6; PR - 29
   

 • Nasze liceum jest pod tym względem wyjątkowe, ponieważ zdecydowana większość uczniów zdaje poziomy rozszerzone wybranych przez siebie przedmiotów. Wybór dwóch przedmiotów dodatkowych jest normą. Około 100 uczniów zdawało 4 przedmioty dodatkowe, kilkoro zdecydowało się na 5, a jeden uczeń zdawał maksymalną ilość sześciu przedmiotów dodatkowych (oprócz trzech obowiązkowych)!
 • Wyniki matur poznamy dopiero 30 czerwca, zatem wszyscy (nie)cierpliwie czekamy na wieści z OKE.


 Maj - to nie tylko matury!
 
 • Początek maja przyniósł rozstrzygnięcie szkolnego konkursu: "Niemiecki na szóstkę" W ostatnim etapie konkursu z języka niemieckiego obowiązywała tematyka: Sport oraz tworzenie czasów przeszłych Imperfekt i Pefekt (klasy I) i strony biernej (kl II).Najlepsi byli i na szóstki zasłużyli:
  Klasy I:
  1. Katarzyna Ochmańska (1f)
  2. Dorota Krzysiek (1f) i Justyna Pelc (1a),
  3. Maja Krystyniak (1a),
  Klasy II:
  1. Patrycja Semczuk (2f)
  2. Marta Gawron (2f), Aneta Pelesz (2a) 

 

 • W dniach 14 - 16 maja 2010r we Wleniu odbył się finał dolnośląski 42 Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczo-Turystycznej.Powiat lubiński reprezentowała drużyna I LO w składzie:
  Wojciech Duljarz (2d), Arkadiusz Panic (2e) oraz Paweł Znamirowski (1b). Po rozegraniu wszystkich konkurencji, na które składało się wiele zadań: 
  - rozwiązanie testu krajoznawczo-turystycznego, 
  - rozwiązanie testu topograficznego, 
  - przygotowanie kroniki drużyny, 
  - wykazanie się umiejętnościami samarytanki, 
  - pokonanie rowerowego toru przeszkód wraz z 
  - wykazanie się znajomością przepisów ruchu drogowego, 
  - rozbijanie namiotu na czas, 
  - rozpoznawania roślin i zwierząt,
  - bieg na orientację,
  nasza drużyna  zajęła IV miejsce przegrywając zaledwie 3 punktami z trzecią drużyną Olimpiady!

 

 • 24 maja zakończyła się 8 edycja Szkolnej Ligi Strzeleckiej, która odbywała się przez cały rok szkolny 2009/2010. Strzelamy na medal!
  W klasyfikacji drużynowej w pistolecie I miejsce wywalczyli: Marzena Kujawa Paweł Lewandowski. Druga drużyna: Małgorzata Kubów Piotr Gibur zajęła IV miejsce
  Indywidualnie w pistolecie złoto wywalczył Paweł Lewandowski, a srebro Marzena Kujawa. W kategorii karabinek sportowy drużyna: Nela Pajdzik, Wojtek Opulski i Paweł Cytryna zdobyła puchar za III miejsce, zaś tuż za nimi na miejscu IV druga drużyna: Laura Więsko, Marcin Grabski, Michał Błauciak Oskar Rydzanicz. W klasyfikacji indywidualnej Wojtek Opulski zajął IV miejsce.
   
 • Dyrekcja szkoły otrzymała podziękowania od organizatorów X Tygodnia Twórczości Artystycznej ŻAK - ART w Polkowicach za udział naszych uczniów w prezentacjach teatralnych. Nasi aktorzy występowali poza kategorią konkursową - jako zaproszeni goście. Widzowie zobaczyli w pantomimie: Paulinę Miłaszewską i Irka Staronia, Michała Węgrzyna monologu satyrycznym i grupowo w "Ferdydurke": Michała Węgrzyna, Michała Klepackiego, Łukasza Osucha, Tomasza Kanafę, Adama Hajdasa, Andrzeja Przybylskiego, Irka Staronia, Arka Panica, Bartka Kasprzyszaka, Paulinę Miłaszewską oraz Michała Nadolnego.

 

 • Edukacja teatralna uczniów I LO trwa nieprzerwanie od 4 lat! Tym razem  był to balet, a jeśli balet, to na pewno spotkanie z Piotrem Czajkowskim. Klasa Ig i inni zainteresowani uczniowie naszej szkoły z nauczycielami oglądali spektakl "Jezioro łabędzie" w Operze Wrocławskiej. Przepiękna, często znana muzyka, niezwykła choreografia spektaklu, jak i urokliwe wnętrze samej opery sprawiły, że balet wywołał wiele wrażeń artystycznych, emocji i stał się niezapomnianym widowiskiem.

 

 • O wielościanach foremnych...
  Uczniowie klas IIe i II a w Dniu Matki mieli okazję posmakować, jak to jest być studentem. Zajęcia z nimi poprowadziła pani Agata Hoffmann - pracownik Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, zaproszona przez nauczycielki matematyki: panią Elżbietę Herdę i Bożenę Szalewicz. Przedmiotem zajęć były rozważania dotyczące wielościanów foremnych. Wbrew wcześniejszym obawom, wszystko okazało się dziecinnie proste, wystarczyło bowiem tylko... umieć bawić się klockami! Matematyka jest naprawdę zaskakująca!
   
 • W dniach 23 - 30 maja 2010r klasa 2b uczestniczyła w tygodniowych warsztatach językowo - matematycznych w Aalborgu.Młodzież odwiedziła m.in Uniwersytet w Aalborgu - wydział elektrotechniki i budownictwa, Uniwersytet Techniczny oraz University College, gdzie studiują nasi absolwenci. Wizytę tradycyjnie rozpoczęło spotkanie w liceum. Duńskie warsztaty to nie tylko "obowiązki", to również piękna plaża, wrzosowiska i mnóstwo dobrej zabawy
   
 • Maj był też miesiącem, w którym zakończyło się składanie podań przez kandydatów w szkołach  pierwszego   wyboru oraz rejestracja kandydatów w systemie i wprowadzanie ich danych.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information