Ponownie wśród najlepszych!!!


Szukasz dobrej szkoły? - W Lubinie lepszej nie znajdziesz!

 • W II  Rankingu Dolnośląskich Liceów Ogólnokształcących nasza szkoła znalazła się po raz kolejny wśród najlepszych. Zajęliśmy ex aequo z II LO w Jeleniej Górze 15 rankingowe miejsce!  Jest to ogromny sukces, ponieważ oprócz tradycyjnie już branych pod uwagę olimpijczyków, oceniano też wynik na maturze na obu poziomach, liczbę uczniów zdających więcej niż jeden przedmiot do wyboru, progi punktowe przy rekrutacji  oraz zajęcia pozalekcyjne. Jak widać I LO jest doceniane na wielu płaszczyznach!
   
 • Przypominamy również, że w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych  miesięcznika „Perspektywy” oraz dziennika „Rzeczpospolita” I LO uplasowało się na 12 miejscu w województwie dolnośląskim i 206 miejscu w kraju! Już po raz kolejny jesteśmy obecni wśród najlepszych! Podstawowym kryterium rankingu szkół są sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych nadzorowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

 

Konkursy

 

 • 9 kwietnia w Bolesławcu odbył się finał Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 35 uczniów.Uczennica klasy IIIa - Justyna Wozowczyk zajęła I miejsce. Jakub Znamirowski (3c) zajął VI, a Wojciech Kulczycki (2a)VII miejsce.

 

 • 25 kwietnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Konkurs Żuraw na wykonanie bryły w stylu origami.. Konrad Bieńko (2a) był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Zwyciężył w kategorii licealistów i zajął również I miejsce w plebiscycie publiczności na najlepszą bryłę!

 

 • W tegorocznej edycji konkursu matematycznego Kangur 2010 wzięło udział  63 uczniów I LO. Lista wyników wygląda imponująco.Najlepsi spośród nich to: klasy I: Norbert Borowski, który zajął X miejsce w województwie, a w nagrodę pojedzie do Liberca. Nagrody książkowe otrzymują: Justyna Skrzypczak (46m w woj.), Michał Klepacki (68m w woj.) Kornel Szatkowski (81 w woj). Klasy II i III: nagrody książkowe: Wojciech Kulczycki (28), Przemysław Widuch (70m w woj.) oraz Gibur Piotr (78). Natalia Stolarska (49). Nagrodę rzeczową wygrała Justyna Wozowczyk 28 w woj. w swojej kategorii.
Chcesz umieć matematykę - wybierz I LO! • 14 kwietnia odbył się już po raz czwarty Konkurs Fizyczny dla Gimnazjalistów. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: 
  klasa I, II i III.
  Joanna Sorotiuk z Gimnazjum nr 3 w Lubinie była jedyną uczestniczką fizycznych zmagań z klas I.
  Klasa II:
  I miejsce - Paweł Tomys z Gimnazjum nr 4 , II miejsce - Jakub Jaroszewski z Gimnazjum nr 2, III miejsce - Dagmara Boboń z Gimnazjum Integracyjnego, Adrian Gross z Gimnazjum nr 4 i Małgorzata Pietras z Gimnazjum nr 5. Wszyscy z lubińskich gimnazjów.
  Klasa III:
  I miejsce - Dawid Brzemiński z Gimnazjum nr 2 w Lubinie, II miejsce- Szymon Gawlik z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach, III miejsce - Monika Urban - Gimnazjum nr 4 w Lubinie. • 27 kwietnia 2010r o godz. 10.00 odbył się "Powiatowy Turniej Poprawności Językowej" przeznaczony dla młodzieży szkół średnich. Nasze liceum reprezentowało czworo uczniów. Wszystkie osoby nie tylko zakwalifikowały się do finału, ale zajęły cztery pierwsze miejsca!
  I miejsce - Przemysław Widuch (2e), 
  II miejsce - Malwina Chowaniec (2d), 
  III miejsce - Katarzyna Ziomek (2e), 
  IV miejsce - Nina Bobrowska (2g). • konkursie z języka niemieckiego pt."Mit deutschen Phraseologismen auf du und du", którego organizatorem było SLO w Lubinie, II miejsce zajęła Patrycja SemczukV miejsce przypadło Marcinowi Rękawicznemu. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Monika BronikowskaMarta Krzymińska oraz Magdalena Kobrych - Skowrońska.

 

 • międzyszkolnym konkursie językowym organizowanym przez II LO pt "Komunikatywny Europejczyk" nasi uczniowie odnieśli duży sukces. Maria Olszewska (3a) zajęła I miejsce, a Marlena Pizoń (3a) uplasowała się na trzecim miejscuKonrad Cisak z 1a znalazł się na czwartej pozycji. W konkursie uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch języków obcych. • W dniach 9-10 kwietnia odbył się Powiatowy Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy, w którym nasza drużyna w składzie: Paweł Znamirowski (1b), Wojciech Duljarz (2d) i Arkadiusz Panic (2e) zajęła I miejsce  i będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w dniach 14 - 16 maja we Wleniu.

  W pierwszym dniu odbyły się sprawdziany teoretyczne z wiadomości turystyczno-krajoznawczych, topografii, wiedzy o ruchu drogowym i tzw. "samarytanki". 10 kwietnia uczestnicy demonstrowali swoje umiejętności praktyczne: rowerowy tor przeszkód, rozbijanie namiotu na czas, opatrywanie rannych, rozpoznawanie roślin i ptaków. Jak widać chłopcy musieli posiadać spora wiedzę i umiejętności. Tym bardziej gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap!


Potyczki Językowe i V Powiatowe Dyktando

 • 9  kwietnia odbyły się w I LO dwie duże imprezy. Rozstrzygnięte zostały I Potyczki Językowe Polsko- Angielskie - "Puchar Kopernika" zdobyła drużyna Gimnazjum nr 4. 

   

 • Po raz piąty Centrum Językowe Logos w Lubinie i nasze liceum byli organizatorami ortograficznych zmagań w języku angielskim. Jak co roku Dyktando z Języka Angielskiego  rozgrywano w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. 
  Wyniki Dyktanda 2010r
  W tym roku najlepsi byli:
  Gimnazja:
  I miejsce - Gimnazjum Integracyjne - śr. błędów 13.4,
  II miejsce - Gimnazjum nr 4 - śr. błędów 14,
  III miejsce - Gimnazjum Salezjańskie - śr. błędów - 14.8
  Szkoły ponadgimnazjalne
  I miejsce - I LO - śr. błędów 13,
  II miejsce - II LO - śr. błędów 20.8
  III miejsce - Liceum Salezjańskie - śr. błędów 28.8

  Wyniki indywidualne:
  Gimnazja:
  I miejsce - Laura Maliszewska - Zespół Szkół Integracyjnych - 6 błędów,
  II miejsce - Paweł Utracik - Gimnazjum nr 4 - 8 błędów,
  III miejsce - Maciej Cichosz - Gimnazjum Salezjańskie - 9 błędów

  Licea:
  I miejsce - Konrad Cisak - I LO - 7 błędów
  II miejsce - Konstancja Marciniuk - I LO - 9 błędów,
  III miejsce - Daria Terepka - I LO - 15 błędów


 

Forum dla ekologów i warsztaty dla przedsiębiorczych
 • Dla tych,  którym leży na sercu dobro naszej planety 22 kwietnia odbyło się
  IV Międzyszkolne Forum Ekologiczne. Forum przygotowały klasy: Id, Ie, IId i IIc pod kierunkiem nauczycieli biologii, chemii i geografii. 
  W progamie między innymi:
  *     Sesja naukowa –„Obszary chronione w Polsce i na świecie”
  *     Wykład zaproszonego gości
  *     Prezentacje uczniowskie
  *     Quiz związany z tematem forum
  *     Będzie można spróbować smacznych, zdrowych potraw oferowanych na „Kiermaszu zdrowej żywności”.
   
 • W dniach 12 - 16 kwietnia odbyły się w naszej szkole niezwykłe warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z organizacji AIESEC:Fushi (Chiny), Natalya (Ukraina), Carlosa (Meksyk) i Edgara (Armenia). Poprowadzili oni zajęcia z przedsiębiorczości, tu rozumianej bardziej pod szerokim pojęciem asertywności w życiu. Zobacz: Miedziowe.plNasi w czołówce Ligi LA!

 

 • 27 kwietnia na stadionie OSiR'u odbyła się Powiatowa Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych
  Suma punktów zdobytych przez naszych reprezentantów dała I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców!.
  Największą niespodziankę sprawili 400-metrowcy zajmując I miejsce Mateusz Kukier (2b) i II miejsceJarosław Szumega (2b).
  Michał Matijczak (2b) był najlepszy w skoku w dal, a III miejsce zajął Kacper Chłoń (1b). II miejsce po emocjonującym biegu na 1500m zajął Konrad Ryśnik (3e).
  III miejsca zajęli:
  Joanna Węgielska (1g) w biegu na 100m,
  Klaudia Kudlińska (1f) w biegu na 400m,
  Katarzyna Czarcińska (3c) w biegu na 800m,
  Agnieszka Jaszowska (2g) w pchnięciu kulą.
  Paulina Łęcka (2a) w skoku w dal
  oraz obie sztafety 4x100m."Kopernik" to zawsze spora dawka kultury!
 • 9 kwietnia 2010r można było zobaczyć spektakl -"Trans- Performance" Patryka Madeja wystawiony w Kamienicy. Znamy twórczość Patryka od klasy I, kiedy to zadebiutował etiuda filmową podczas Dni Kultury. Zaskoczył wszystkich swoją dojrzałością artystyczną.
  Jako drugoklasista przygotował wystawionego w CK Muza "Demiurga". W tym roku po raz kolejny zaskoczył wszystkich. Patryk jest też świetnym fotografem i twórcą teledysków, np "Emerge", który możecie zobaczyć na 1lotv. Czekamy na rozwój naszego awangardowego artysty i pilnie śledzimy jego karierę - bo, że ją zrobi jest pewne! • 21 kwietnia w CK Muza odbyła się premiera spektaklu realizowanego w ramach warsztatów teatralnych Miejskiego Impresariatu Kultury. Zajęcia odbywały się w auli naszej szkoły. W Muzie można było zobaczyć m.in.: Joannę Węgielską (1g), Martynę Bieżyńską (3f), Agnieszką Dybkowską (2f), Angelikę Marciniak (2g) oraz Annę Brenkus (3f). Spektakl pt.:"Landru morderca kobiet" wyreżyserowała Gabriela Donczew.

   

 • 24 kwietnia odbył się Powiatowy Przegląd Form Teatralnych Melpomena 2010. Nagrodę Główną zdobył Zespół teatralny I LO, którego opiekunem jest pani Joanna Kędzia za "Iwonę księżniczkę Burgunda" . Wyróżnienie otrzymał "Zespół bez nazwy I LO" za "Ferdydurke", a Marta Zieńkowska (3g) została wyróżniona za monodram "Uwiedzione".
   
 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">23 kwietnia w CK Muza odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej., który organizowany jest co roku na zmianę przez I LO i II LO.Uczennica klasy IIIg Marta Zieńkowska zajęła III miejsce. Marta zachwyciła jurorów nie tylko śpiewem  ale i aktorskim wykonaniem "Milorda".

   

 • Zespół Evolution startował 22 kwietnia w kolejnym etapie muzycznej bitwy Radia WrocławWokalistką zespołu jest nasza ubiegłoroczna absolwentka Marta Konik. Gratulujemy zwycięstwa w bitwie! W imieniu zespołu dziękujemy wszystkim za oddane głosy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Planujemy przyszłość
 • 21 kwietnia w ramach orientacji zawodowej oraz wyboru wyższej uczelni odbyło się w naszym liceum spotkanie z maturzystami w ramach projektu "Studiuj w Poznaniu". Celem przedsięwzięcia było przedstawienie oferty akademickiego Poznania , która została zaprezentowana przez studentów państwowych poznańskich uczelni. 


29 kwietnia ostatnia z klas pierwszych zaprezentowała się społeczności uczniowskiej I LO w ramach konkursu na Super klasę I.. Teraz głosy uczniów klas II i III zadecydują o tym, która klasa okaże się SUPER!

 • Przypominamy wszystkie prezentacje:
  Ia (Mroczne czeluści)
  ,  
  Ib (Alice in Wonderland),   
  Ic (Casino) 
  Id (Saloon),
   
  Ie  (wycieczkę na wieś), 
  If  (Rzym),
  Ig  (Fabryka czekolady).


Pożegnania nadszedł czas...


 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">30 kwietnia klasy trzecie uroczyście zakończyły rok szkolny 2009/2010. Specjalnie dla nich odbyła się w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej msza, a o godz. 12.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły pożegnaliśmy uczniów klas III, którzy od dzisiaj stali się  abiturientami. Była to okazja do podsumowań, gratulacji i nagród - a tych wręczono dziś bardzo wiele. Nasi tegoroczni maturzyści uzyskali średnią ocen 4.23Sześć z siedmiu klas osiągnęło wynik powyżej 4.0!!! Ostatnia z klas była bardzo blisko, osiągając wynik 3.97. Najlepsza - IIIa - średnia ocen: 4.62, tuż za nimi uplasowała się IIId z wynikiem 4.52, a trzecie miejsce zajęła IIIc z średnią 4.35. Ogółem na 228 uczniów klas III, 51 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem! 

  Zobacz krótką relację: Miedziowe.pl

   

 Rekrutacja ruszyła!


 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">
  Od 26 kwietnia  gimnazjaliści mogą rejestrować się w systemie oraz składać podania do szkoły pierwszego wyboru. Rozpoczął się bardzo trudny i ważny okres nie tylko dla maturzystów, ale również dla uczniów klas III gimnazjów! 
  Od wyboru szkoły zależy Wasza przyszłość. Przygotowaliśmy w kwietniu wydanie specjalne "Biuletynu Kopernika", aby łatwiej było Wam poruszać się po rekrutacyjnych zawiłościach.

  Jeśli szukasz szkoły wyjątkowej, która stworzy Ci wiele możliwości, zapewni bardzo dobrą edukację i niezapomnianą atmosferę - to jesteś w dobrym miejscu! 
  "Kopernik" to doskonały wybór! Czekamy na Ciebie!

  REKRUTACJA

   


 • Zobacz filmowy przegląd wydarzeń w kwietniu

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information