Adam Glapa (2g) uzyskał status finalisty 51 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,  który już teraz daje naszemu uczniowi wynik  100% na poziomie rozszerzonym egzaminu maturalnego z WOSu. Finaliści mieli również okazję spotkać się w Warszawie z Prezydentem RP panem Lechem Kaczyńskim.

 

 • Anna Wojdyła (2g) uzyskała tytuł Finalistki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez Magazyn Psychologiczny "Charaktery". Konkurs odbył się 27 marca w Warszawie.
   

MATEMATYCZNIE...

 • Konkurs Bolesławiecki - I LO górą! 
  Jury VIII Matematycznego Konkursu Bolesławieckiego zakwalifikowało do etapu międzypowiatowego aż 11 uczniów naszego liceum. Zdystansowaliśmy tym samym innych uczestników z Lubina (ogółem przeszło 15 przedstawicieli lubińskich LO). 
   
 • 9 kwietnia w Bolesławcu walczyć będą:
  Artur Gierałt
   (3a), Paweł Zimroz (3a), Natalia Stolarska (3a), Paweł Tadrała (3a), Justyna Wozowczyk (3a), Michał Błauciak (2b),Wojciech Kulczycki (3a), Jakub Znamirowski (3c), Mateusz Rudzki (3a), Maria Olszewska (3a) oraz Sławomir Dobroć (3a).
   
 • We wcześniejszym etapie tego konkursu uczniowie klasy 3a byli również bezkonkurencyjni.I miejsce zajął Artur Gierałt, II miejsceprzypadło Pawłowi Zimrozowi, a na III miejscu znaleźli się Natalia Stolarska oraz Paweł Tadrała!

 

 • Justyna Wozowczyk (3a), Konrad Bieńko (2a) oraz Wojtek Kulczycki (2a) zakwalifikowali się do krajowego półfinału XXIV Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych VIII Mistrzostw Polski w GMiL.
   

I FIZYCZNIE...

 • 25 marca odbył się VIII Powiatowy Konkurs Fizyczny uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło blisko 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: lubińskiego i polkowickiego. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniówLaureatami zostali:
  Michał Zieliński
   (3a) – I miejsce (na poziomie klas 3 - poziom rozszerzony)
  Justyna Wozowczyk
   (3a) – II miejsce (na poziomie klas 3 - poziom rozszerzony)
  Artur Gierałt
   (3a) – III miejsce.(na poziomie klas3 - poziom rozszerzony)
  Maciej Bugajenko
   (3d) zajął  I miejsce na poziomie klas 3– poziom podstawowy
  Justyna Skrzypczak
   (1b) – zajęła III miejsce na poziomie klas 1–poziom rozszerzony
  Malwina Chowaniec
   (2d) zajęła III miejsce na poziomie klas 2– poziom podstawowy
  Joanna Hodyl
   (3d) zajęła III miejsce na poziomie klas3 – poziom podstawowy.
  Wszyscy startujący osiągnęli bardzo wysokie wyniki punktowe (niewiele różniące się od laureatów).

  W końcu patron naszej szkoły  zobowiązuje do takich wyników w naukach ścisłych!

 

 • Dnia 31 marca w pracowni profesora Lisa odbyły się wykłady popularnonaukowe pt.: " Jak zobaczyć atomy - podstawowe metody obrazowania o atomowej rozdzielczości"oraz "W poszukiwaniu soczewek grawitacyjnych - informatyka w astronomii". Wykłady prowadzili nasi absolwenci: Tomasz Kacprzak i Krzysztof Kacprzak - UJ: Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze Instytut Fizyki, Zakład Nanostruktur i Nanotechnologii. Obecnie 3 rok fizyki.

  Spotkanie było również możliwością uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim i Politechnice Wrocławskiej oraz studiów w Wielkiej Brytanii.
   

DO YOU SPEAK ENGLISH? - WE DO!

 

 • W Finałe Konkursu "Towards Great Britain" organizowanego przez  Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Uczennica klasy 3g Barbara Wróbel zajęła V miejsce! Była jedyną Lubinianką, która znalazła się w gronie 12 finalistów.

 

 • 23 marca w Międzyszkolnym Konkursie Kulturoznawczym "Bridging the Cultures" organizowany przez SLO uczennice: Natalia Bagińska (3a) i Konstancja Marciniuk ( 3d),  zdobyły II miejsce, tuż za drużyną gospodarzy. Uczestnicy etapu ustnego musieli wykazać się  wszechstronną wiedzą na temat wszystkich krajów anglojęzycznych.

 

 • W ramach tegorocznej "Anglofamy"(29-30 marca), która jest cyklem konkursów z języka angielskiego,  przeprowadzony został konkurs pt.: "Prepositions' Master", odbyły się eliminacje do Powiatowego Dyktanda z języka angielskiego, a zaraz po nich szkolny etap pisemnego konkursu wyłaniającego tegorocznych finalistów w Maratonie Językowym.  Uczniowie rozwiązywali quiz: "Sort It Out".  Gimnazjaliści i uczniowie I LO zmagali się w konkursie wiedzy: "Famous People" oraz przeglądzie piosenki "The Greatest Hits".Zadaniom językowym towarzyszył konkurs plastyczny nt sławnych ludzi świata anglojęzycznego i prezentacja scenek ze znanych filmów. Poznajcie 


  UND DEUTSCH AUCH!
 • Uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnym etapie szkolnego konkursu z języka niemieckiego. 
  Wśród uczniów klas I najlepsi byli : M. Rękawiczny Ib, K. Ochmańska If, D. Krzysiek If i J. Pelc Ia.
  klasach  II prym wiedli : P. Semczuk IIf, A. Pelesz IIa i J. Szumega IIb oraz M. Gawron IIf
  Wśród maturzystów na szóstki zasłużyli : M. Bronikowska IIIf, A. Trochanowska IIIe i N. Stolarska IIIa oraz W. Fuczyło IIIf. 
   

 

NIE TYLKO MATEMATYKĄ CZŁOWIEK ŻYJE!

 

 • 23 marca odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W naszym liceum przystąpiło do niego 72 uczniów klas I-III. Chociaż aż 41 z nich uzyskało wynik kwalifikujący do etapu okręgowego, to tylko trzech uczniów weźmie udział w kolejnym szczeblu. Najlepsze wyniki uzyskali: Maciej Tylewski (2f), Maja Krzystyniak (1e) oraz Jarosław Wieczór - Szczerbowicz(2e).
   
 • W dniach 25 - 31 marca 2010r klasa 2g uczestniczyła w warsztatach fotograficzno-dziennikarsko-telewizyjnych. Jak sama nazwa wskazuje nie był to jedynie wyjazd krajoznawczo-turystyczny. efektem tygodniowego pobyty w Paryżu są dzienniki telewizyjne, fotografie i artykuły. 
   
 • Uczniowie klas III w marcu wzięli również udział w organizowanej dla maturzystów Pielgrzymce na Jasną Górę.

   

WALCZYMY Z PLAGIATEM!

 • Pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający otrzymanie w nagrodę za zakwalifikowanie się uczniów I LO do eliminacji okręgowych V edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

   

   Umiemy też walczyć z ogniem!
 • 31 marca już po raz 33 odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs na szczeblu powiatowym organizował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Lubińskiego. Miło jest nam poinformować, iż na podium było dwóch uczniów naszej szkoły. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Michał Błauciak II b, zaś drugą lokatę zajął Michał Krzysztoporski I a.  Najlepsi będą reprezentowali nasz powiat w kolejnym etapie, a więc w eliminacjach wojewódzkich. 
   
NIGDY NIE ZAPOMINAMY O SPORCIE!

 

 • 19 marca w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Szachach. Uczniowie naszej szkoły: Kuba Znamirowski (3c),Iwona Zalewska (2g), Jarek Wieczór - Szczerbowicz (2e) oraz Marcin Rękawiczny (1b) reprezentowali powiat lubiński i zajęli  III miejsce!


 • Złoto i srebro w pływaniu! 
  24 marca w Polkowicach odbyły się Strefowe Zawody Pływackie, w których nasi uczniowie spisali się doskonale indywidualnie i drużynowo. Dziewczęta zdobyły złoty medal, a drużyna męska wywalczyła srebro. Obie sztafety (4x50m stylem dowolnym) zajęły IImiejsce. Indywidualnie I miejsce na 50m motylkiem zdobyła Marta Baran, a Marcin Rękawiczny na 200m stylem zmiennym.

 

 • 24 marca w Polkowicach odbyły się Strefowe Zawody Pływackie, w których nasi uczniowie spisali się doskonale indywidualnie i drużynowo. Dziewczęta zdobyły złoty medal, a drużyna męska wywalczyła srebroObie sztafety (4x50m stylem dowolnym) zajęły II miejsce.
  Sukcesy indywidualne: 

  Dziewczęta:
  Marta Baran
   - I miejsce na 50m motylkiem i II miejsce - 50m kraulem,:
  Małgorzata Solarek
   - I miejsce  - 50m styl klasyczny i II miejsce -100m stylem zmiennym
  Barbara Plackowska
   - III miejsce - 50m stylem klasycznym
  Chłopcy:
  Marcin Rękawiczny
   - I miejsce na 200m stylem zmiennym,
  Mateusz Homecki
   - III miejsce na 50m stylem klasycznym,
  Bartosz Rychter
   - III miejsce na 50m stylem grzbietowym.
  srebrnych sztafetach obok wymienionych uczniów startowali: Agata Kaczkowska i Łukasz Buras.


Medale w Taekwon-do! 

 • 20 marca odbyły się w Lubinie Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Taekwon-do Juniorów i Juniorów młodszych. Do rywalizacji  przystąpiło 93 zawodników z 7 dolnośląskich klubów. Uczniowie I LO - Juniorzy: Gaweł Szczęsny (2g) zdobył dwa medale  - złoty medal w kategorii indywidualnej układów stopni mistrzowskich oraz srebrny w indywidualnych walkach do 70kg,Kacper Chłoń (1b)  - wywalczył brązowy medal w kategorii indywidualnej walk powyżej 70kg).

 

 • Nic dziwnego, że Gaweł został stypendystą w dziedzinie sportu Starosty Lubińskiego.Jest on naprawdę wyjątkowym sportowcem.Od 5 do 7 marca w Sandomierzu 270 zawodników z 38 klubów rywalizowało w Pucharze Polski Taekwon-do Juniorów i Seniorów. Zawody były pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski Seniorów oraz turniejem kwalifikacyjnym do Kadry NarodowejGaweł Szczęsny zdobył tam brązowy medal w konkurencji układów juniorów stopni mistrzowskich.

   

BEZ SZTUKI ŻYĆ SIĘ NIE DA! 
(przynajmniej w "Koperniku")

 

 • W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie miało zaszczyt być regionalnym centrum organizacyjnym Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego Młode Talenty. Tylko dwie szkoły zostały w ten sposób wyróżnione: I LO w Lubinie oraz VLO w Szczecinie. W rozgrywanych u nas eliminacjach w kategorii muzycznej solistów Jurorzy wyłonili dwoje uczestników do Konkursu Głównego, który odbył się w Bydgoszczy (23-25 marca). W Lubinie wystąpiło 14 wokalistów z Lubina, Jawora oraz Nowej Soli.
  Miło nam poinformować, że nasza ubiegłoroczna absolwentka Sonia Idzikowska po raz drugi została Laureatką w kategorii literackiej!

 

 • W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce. Marta Zieńkowska  otrzymała II ,a Irek Staroń  III nagrodę. Przyznano także równorzędne wyróżnienia m.in: Agacie Opali orazMagdalenie Wysoczańskiej. W turnieju Poezji Śpiewanej przyznano jedynie wyróżnienie. Otrzymała je uczennica Anna Brenkus za "Dyrygentkę". Podobnie oceniono Teatr Jednego Aktora - tu wyróżnienie przypadło Ireneuszowi Staroniowi.

 

 • Sztuką jest również piękna i przekonująca mowa! Młodzi oratorzy z 1b: Agata Borkowska,Angelika Tarczyńska oraz Mateusz Szpyrka pod opieką pani Kaliny Sienkiewicz, zajęli II miejsce w debacie nt.:"Wojna w Afganistanie - czy Polacy powinni brać udział w misjach pokojowych?", która odbyła się 24 marca w II LO w Lubinie.
 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">Z kolei 25 marca w ZS nr1 odbyła się VI edycja konkursu znajomości malarstwa "Czytamy obrazy". Komisja oceniała wybór dzieła, kompozycję wypowiedzi, interpretację, język i sposób prezentacji oraz dyscyplinę czasową. Aleksandra Szurlej (2g) zajęła I miejsce.

 

 • 2 marca 2010r klasy 1a 1g były w Teatrze Dramatycznym w Legnicy na spektaklu "Otello", w reżyserii Jacka Głomba. Inscenizacja teatralna była adaptacją sztuki W. Szekspira pod tym samym tytułem Spektakl wart polecenia, o czym informują uczniowie oby klas wraz z wychowawcami.Był to kolejny spektakl, który uczniowie zobaczyli w ramach edukacji teatralnej realizowanej w naszej szkole.
   
OSOBOWOŚĆ ROKU!    
 • Zakończył się plebiscyt "Panoramy Legnickiej" na Osobowość Roku 2009, którego niekwestionowaną zwyciężczynią zostałaJolanta Krzysztof - znana wszystkim jako Pani Jola. I LO to w końcu nietuzinkowa szkoła, więc i szatniarka jest absolutnie wyjątkowa! Dziękujemy wszystkim sympatykom Pani Joli za oddane głosy i życzymy kolejnych sukcesów i dowodów sympatii!


U nas SUPER jest nie tylko Pani Jola!

 • 25 marca kolejna z klas pierwszych zaprezentowała się w ramach konkursu na Super Klasę PierwsząW marcu zaprezentowały się już trzy klasyIb zaprosiła nas do świata czarów i sztuczek pt. "Alice in Wonderland". Klasa Ic urządziła Casino,a  Id zabrała nas do Saloon'uWkrótce kolejne prezentacje, a o tym która klasa I okaże się super zadecyduje szkolna brać w głosowaniu.

 

DRZWI (SZEROKO) OTWARTE!

 

 • 20 marca, w sobotę,  I LO "otworzyło drzwidla gimnazjalistów, którzy chcieliby uczyć się w naszej szkole. Spotkanie z I LO rozpoczęło się w auli, gdzie nasi młodsi koledzy mieli możliwość posłuchać i zobaczyć, co "Kopernik" ma im do zaoferowania. Dyrektor Józef Marciniszyn przedstawił ofertę szkoły, a uczniowie zaprezentowali mniej oficjalną stronę naszego liceum. Punktem kulminacyjnym była premiera, przygotowanego specjalnie na tę okazję, szkolnego Lip Dub'u, który okazał się prawdziwym hitem.Była też przerwa na reklamę, czyli "Musical". Po spotkaniu w auli gimnazjaliści mogli porozmawiać z przyszłymi wychowawcami, obejrzeć szkołę "od stóp do głów", odpocząć w  kawiarence i przede wszystkim porozmawiać z naszymi uczniami, którzy chętnie chwalili się swoją szkołą.
 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">Nowością, którą zaproponowaliśmy w tym roku jest informator wydany na CD oraz firmowa zakładka do książki.

  Dziękujemy  i czekamy na Was!

 •  

  NOWY REKORD!


 • W marcu padł nowy rekord ilości wejść na naszą stronę! Z miesiąca na miesiąc coraz więcej gości odwiedza naszą stronę, a w tym miesiącu było to aż 48 045 wejść! DZIĘKUJEMY i zapraszamy na codzienną porcję świeżych doniesień!

 

ŚWIĄTECZNY AKCENT

 

 • Tradycyjnie już w naszej szkole, przed różnymi świętami organizowany jest Kiermasz Artystyczny, na którym można kupić wyroby stworzone przez nasze utalentowane uczennice. Na Kiermaszu Wielkanocnym można było kupić okolicznościowe ozdoby świąteczne oraz biżuterię. Autorkami małych dzieł sztuki były: Martyna Leszki oraz Anna Kaniewska (2b), Żaneta Urban (2e) orazDaria Sawczuk (2f)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information