Przede wszystkim ferie i chociaż w szkole byliśmy zaledwie dwa tygodnie, to nie powód, żeby nic się nie działo! U nas dzieje się sporo i to każdego dnia!

 • Olimpiada nie tylko w Vancouver...

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie na olimpijskich szczeblach. Tym razem trzech naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistycznej, są to: Wojciech Kulczycki, Maria Olszewska, Paweł Zimróz.

 • I LO na pierwszych stronach gazet!

W wydaniu Gazety Wrocławskiej z dnia 23 lutego 2010r. ukazał się artykuł o projekcie zmian organizacji roku szkolnego - a ściślej  mówiąc o przerwach w nim. Dyrektor naszego liceum Józef Marciniszyn już dwa lata temu uczestniczył w tworzeniu projektu tych zmian pod kierunkiem Kuratora Dolnośląskiego pani Beaty Pawłowicz. Jeżeli chcecie się zapoznać z propozycjami zmian (które być może będą obowiązywały w całej Polsce) odsyłamy do artykułu w lokalnych mediach.Jesteśmy dumni, że pomysł zmian wywodzi się z naszej szkoły!

 • Potyczki językowe - jeszcze nie decydujące starcie!

19 lutego rozegrane zostały trzecie  (z czterech) potyczek drużyn gimnazjalistów w walce o Puchar Kopernika. Tym razem walka była bardzo wyrównana. Prowadzące Gimnazjum nr 4 wyprzedziło o 2,5pkt drużynę z Gimnazjum Integracyjnego. Gratulujemy i zapraszamy na ostatnie decydujące starcie 9 kwietnia!
1. Gimnazjum nr 4 w Lubinie – 81.5 p.
2. Gimnazjum Integracyjne w Lubinie - 79p.
3. Gimnazjum Społeczne w Lubinie – 75.5 p.
4. Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie– 64 p.
5. Gimnazjum w Chocianowie - 42p.
6. Gimnazjum nr 2 W Polkowicach - nie zgłosiło się - mimo to mamy nadzieję, że drużyna pojawi się na ostatnim spotkaniu. Serdecznie zapraszamy!

 • Aspirujemy, inspirujemy
  ..
  .artystycznie i nie tylko (w końcu nie samą matematyką człowiek żyje!)

Uczennice klasy 2g Maja Szpak i Iwona Otwinowska brały udział w tygodniowym międzynarodowym projekcie w malowniczym miasteczku w północnej części Turcji - Amasya pt.:  "Razem dla pokoju w Turcji." Uczestniczyły w nim reprezentacje 6 krajów: Polski, Turcji, Litwy, Czech, Belgii i Rumunii. "Razem dla pokoju" było dla dziewcząt możliwością spotkania młodych ludzi wywodzących się z różnych kultur, posługujących się różnymi językami. Jednak nie stanowiło to żadnej przeszkody, żeby był to wyjątkowy tydzień, pełen wrażeń i świetnej zabawy. Maja i Iwona uczestniczyły w warsztatach: od integracyjnych icebreak'ów po "pokojowe" dyskusje z uniwersyteckimi wykładowcami. 

Nasza wschodząca dziennikarka Dominika Kucner (2g) została zaproszona przez panią Agatę Grzelińską dziennikarkę Gazety Wrocławskiej (która była gościem specjalnym VIII Dni Kultury ILO)do współpracy. Dominika odwiedziła redakcję GWr i obie panie mają nadzieję na coś więcej niż jeden reportaż. Trzymamy kciuki za Dominikę!
Korzystając z okazji gratulujemy pani Agacie Grzelińskiej wyróżnienia w prestiżowym konkursie dla najlepszych dziennikarzy regionalnych w Polsce.

Klasa dziennikarska 2g uczestniczyła w kolejnych warsztatach w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi pt."Podróże do głębin". Tym pan Michał Grala (wykładowca wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego) uczył "Jak skutecznie podejmować decyzje", co jest wręcz kluczową umiejętnością w dzisiejszym świecie.

22 i 23 lutego odbyły się warsztaty filmowe pt :"Trochę mniej znana historia kina." oraz "Język filmu", które poprowadził student 3 roku Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie i absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej -  Jarek Tokarski.Uczestnicy warsztatów zgodnie podkreślali, że spotkanie było bardzo interesujące, a prowadzący zaimponował wszystkim znajomością tematu i umiejętnością prezentacji! 
 W programie zaprezentowano:
* początki kina 
* fragmenty najważniejszych pionierskich filmów w historii 
* przybliżenie postaci związanych z kinem 
* zabawki optyczne 
* wprowadzenie terminów związanych z filmem 
* dyskusje na podstawie analizy fragmentów filmów.
Należy też podkreślić fakt, że inicjatorem warsztatów był Mateusz Stanisławczyk (3f). 


23 lutego klasy pierwsze naszego liceum oglądały w CK Muza spektakl teatralny pt."Reszta jest milczeniem...- William Szekspir".Aktorami byli krakowscy artyści, którzy przygotowali spektakl - kompilację fragmentów ze sztuk angielskiego dramatopisarza: "Hamlet", "Romeo i Julia", "Makbet", "Sen nocy letniej".
Oprócz tekstów szekspirowskich, sztuka zawierała wiele informacji o teatrze antycznym i szekspirowskim, a nawet młodzież aktywnie uczestniczyła na scenie w realizacji fragmentu teatralnego o Priamie i Tyzbe ze "Snu nocy letniej". Śmiechom i aplauzom nie było końca... Przyjęcie spektaklu przez widzów świadczy o wielkości Szekspira i jego uniwersalności, nawet w świecie współczesnym. Pytanie: "Być albo nie być?" - nadal wzbudza emocje!
 

25 lutego Teatr Anglojęzyczny jeszcze raz zagrał sztukę „Christmas Competition”.  Tym razem sztuka była tematem warsztatów z językowych. Do naszej szkoły przybyli uczniowie z Gimnazjum nr 5, a także Gimnazjum z ZSI w Lubinie.  Gimnazjaliści wzięli udział w krótki zajęciach interaktywnych, których częścią było wspomniane przedstawienie.  Następnie w podobnych zajęciach wzięli udział uczniowie Technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Wszyscy nieźle się bawili i sporo nauczyli!


26 lutego odbył się kolejny wyjazd młodzieży naszej szkoły do teatru w ramach projektu polonistki p. Liliany Wiśniewskiej - Korzeniewiczpt" Jestem uczniem I LO...". Tym razem pasjonaci teatru  "Hair" w Teatrze Capitol we Wrocławiu.


 • ...i sportowo (w końcu świadomie kształtujemy jednostki kompletne!)

   

W lutym  odbyły się trzy ważne imprezy sportowe, w których nasi uczniowie odnieśli spore sukcesy.
19 lutego na basenie ZSZiO w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Pływaniu.
 
Chłopcy zajęli drużynowo I miejsce, adziewczęta II.
W poszczególnych konkurencjach najlepsze wyniki osiągnęli:
Rychter Bartosz (2a) Im - styl grzbietowy,
Krzysztoporski Michał (1a) IIm - 
styl grzbietowy,
Homecki Mateusz (1e) IIm - 
styl klasyczny,
Solarek Małgorzata (3g) IIIm - 
styl klasyczny.
II miejsce sztafeta 4 x 50m
 styl dowolny - Rękawiczny Marcin(1b),Buras Łukasz(1b)
Plackowska Barbara (3c), Solarek Małgorzata (3g)

Zajęte miejsce daje prawo do udziału w zawodach strefowych w Polkowicach w dniu 24.03.10.
 
20 lutego oddział PTTK w Lubinie zorganizował jak co roku wejście na Grzybową Górę. W imprezie tej wzięli udział uczniowie I LO w dwóch grupach: piesza pod przewodnictwem Wojtka Duljasza (2d) i rowerowa (p.Krzysztof Kalisz). Nasze drużyny wzięły udział w konkurencjach rekreacyjno-sprawnościowych, a na zakończenie imprezy wszyscy zgodnie zjedli zupę grzybową!

 22 lutego 2010r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w tenisa stołowego. Bardzo dobrze spisały się reprezentacje dziewcząt i chłopców. Obie nasze drużyny zajęły II miejsce i w związku z tym w marcu w Legnicy wezmą udział w zawodach strefy legnickiej. Naszą szkołę reprezentowali: Adamowicz Aleksandra(2e), Chudy Anna (3g), Matijczak Mateusz(2b), Lis Emil (3b)Światowski Piotr (2e).
    
25 lutego 2010 w Zieleńcu odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim chłopców w ramach Wojewódzkiej Licealiady. Do startustanęło 105 zawodników z różnych szkół woj. dolnośląskiego. Naszą szkołę i powiat reprezentowali: Bartosz Wojciechowski (3d),Marcin Rękawiczny (1b) oraz Łukasz Buras (1b).
Dodatnia temperatura i ciężki śnieg spowodowały, że panujące w dniu zawodów warunki na stoku były bardzo trudne. Mimo to nasi chłopcy dzielnie walczyli na trasie slalomu giganta. Po pierwszym przejeździe Bartek Wojciechowski uplasował się na wysokim 20m. Ostatecznie nasz zespół zajął miejsce w środku tabeli startujących w zawodach drużyn.
Gratulujemy tym bardziej, że byli to jedyni zawodnicy z Lubina!

 • 1lo tv

Ekipa szkolnej telewizji w składzie: Staszek Białoskórski (3a), Paulina Pałucka (b), Kamil Kuźmiak (3b) oraz reporterka Ola Garbarczyk(1f) przygotowuje kolejny filmowy przegląd wydarzeń 1lotv. Przypominamy odcinek ze stycznia oraz prezentujemy lutowy.

 • Młode Talenty 2010

Nasza szkoła została zaproszona do współpracy przy przesłuchaniach regionalnych do Ogólnopolskiego Konkursu Młode Talenty. Od tego roku Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Eliminacje okręgowe przeprowadzane są wdwóch kategoriach: muzycznej (soliści i zespoły) oraz tanecznej (soliści i formacje). Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 16 -19 lat. Przesłuchania odbędą się 11 (taniec) i 12 (muzyka) marca od godziny 12.00 w auli naszej szkołyNasze liceum ogromnie zainteresowało organizatorów MT (I LO w Bydgoszczy), co znalazło wyraz w styczniowej publikacji Magazynu Artystycznego Młodych Talentów, w którym naszej szkole, jej uczniom, absolwentom oraz gronu pedagogicznemu poświęcono aż 4 strony i okładkę!Cieszymy się, że wyjątkowość "Kopernika" dostrzegają inni, a bydgoską "jedynkę" i Młode Talenty nie tak łatwo oczarować!

 • Zapraszamy:

- na Drzwi Otwarte, które odbędą się 20 marca  o godz. 10.00 - rozpoczynamy w auli,
- do udziału w kolejnej edycji Konkursu Anglofama i Maratonu Językowego,
do udziału w Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego, które odbędzie się 
  w  naszej auli 9 kwietnia 2010r,
na kolejne zajęcia przedmiotowe stałego harmonogramu,- do zdjęć I LO.

 • Biuletyn "Kopernika" 

Zapraszamy do lektury gotowego już trzeciego numeru naszego szkolnego periodyku pt."Biuletyn Kopernika", który już wkrótce pojawi się w Waszych szkołach. 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information