Listopadową porą działo się u nas sporo!!!

„Kopernik” to marka sama w sobie. Tutaj od zawsze nauce towarzyszyło wiele imprez i wydarzeń, które inspirowały, zachwycały, kształciły gusta i charaktery, a wszystko na wysokim poziomie, w atmosferze wsparcia i zabawy. Tak było, jest i coraz bardziej będzie

!
Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu o wydarzeniach w naszym liceum – tym razem przypominamy o najważniejszych rzeczach, które zdarzyły się zaledwie w jednym (pozornie nudnym jesiennym) miesiącu! A, że dzieje się coraz więcej, to widać po długości naszych doniesień!
Zaczynamy od gratulacji:

30 listopada w auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które corocznie przyznawane jest najlepszemu uczniowi szkoły. W tym roku wyróżnienie to z rąk Kuratora Dolnośląskiego, pani Beaty Pawłowicz, odebrał 
uczeń klasy IIa Wojciech Kulczycki

     „Maturalnie, że I LO!”

Jeśli matura, to tylko u nas! „Kopernik” jest gwarantem zdania matury i to z dobrym wynikiem na poziomie rozszerzonym. Nie idziemy na łatwiznę przekonując ucznia, że poziom rozszerzony nie jest mu potrzebny, bo większość uczelni akceptuje poziom podstawowy. Dla nas to mało. Chcemy dać naszym uczniom solidne przygotowanie, które pozwoli dostać się na studia i utrzymać się na nich!

Tegoroczny listopad był u nas wyjątkowo maturalny - odbył się ogólnopolski egzamin z matematyki, zdawanej od tego roku obowiązkowo. Naszą specjalnością jest organizowana od kilku lat próbna ustna matura z języka angielskiego. W tym roku egzamin przeprowadziło po lekcjach 13 i 20 listopada 8 anglistek I LO. Cieszymy się, że za naszym przykładem inne licea organizują podobne egzaminy! Od 24-27 odbyła się kolejna sesja próbnych matur - tym razem z "Operonem". Najpierw uczniowie zdawali język polski, w kolejnym dniu matematykę, we czwartek  język obcy. W piątek każdy mógł spróbować swoich sił w zdeklarowanym przez siebie przedmiocie dodatkowym. 
Jesteśmy jedyną szkołą, która podjęła się zorganizowania i sprawdzenia próbnej matury organizowanej po raz kolejny przez wydawnictwo Operon. 
Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie mogli podjąć wyważoną decyzję dotyczącą wyboru przedmiotów maturalnych. Zmian w deklaracjach można dokonywać do lutego - tylko po co aż tyle zwlekać!  Matura „ Wydawnictwa Operon i Gazety Wyborczej” to rzetelny sprawdzian przedmaturalny, który pozwala ocenić możliwości i przygotowanie do egzaminu, który jest jednocześnie egzaminem wstępnym na wymarzone uczelnie!
Próbne egzaminy sprawdzają nie tylko stopień przygotowania i wiedzę merytoryczną, ale pozwalają  na przetestowanie procedur maturalnych, których nieznajomość może wprowadzić chaos i niepotrzebny stres.

Nie dajemy się zaskoczyć! Jak od początku nowej matury jesteśmy przygotowani na 100% zdawalność!KONKURSY i warsztaty:

26 listopada, reprezentacja naszej szkoły w składzie: J.Wozowczyk, P. Kornatowicz, M. Rudzki (kapitan), S. Dobroć, P. Zimroz, A. Gierałt, G. Adam, J. Szumega, W. Kulczycki i K. Bieńko rozegrała pierwszy w tegorocznej IX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Naszymi przeciwnikami byli uczniowie II LO w Lubinie. Mecz był bardzo wyrównany - o czym świadczy wynik: 34 : 38 - i przebiegał w przyjaznej atmosferze. Fortuna sprzyjała jednak gospodarzom, którzy chociaż podobnie jak my nie mieli rozwiązania pierwszego konkursowego zadania, nie stracili za nie punktów. Rzut monetą zdecydował o tym, która z drużyn rozpocznie rozgrywkę z 4 pkt stratą. I tak pomimo rozwiązania wszystkich kolejnych zadań nie udało nam się odrobić pierwszych straconych punktów. Ale to nic straconego!  Hołdując szlachetnemu, sportowemu współzawodnictwu, gratulujemy przeciwnikom. Nie tracąc ducha, szykujemy się już na następne mecze - z I i V LO w Legnicy. Przypominamy również, że Mecze nie są jedynym konkursem, w którym bierzemy udział – ale jako jedyni mamy olimpijczyków z matematyki! 

W listopadzie odbyły się również trzy konkursy językowe. Przeprowadziliśmy etapy szkolne Olimpiady Języka Angielskiego i Niemieckiego oraz konkurs Wrocławskiego Kolegium nt wiedzy o krajach anglojęzycznych. Języki są jedną z naszych licznych mocnych stron, więc liczymy na sukcesy.

5 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, z której do etapu okręgowego we Wrocławiu (6.01.10) zakwalifikowało się 7 uczniów: z 3b- Piotr Kubaj, Krzysztof Mariuniak, Andrzej PrzybylskiMichał Szlączka, Maciej Olechnowski oraz Konrad Seredyszyn  Sebastian Regulski.
 

26 listopada przeprowadzony został również szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tu też nasi uczniowie zakwalifikowali się wyżej i tak do etapu okręgowego we Wrocławiu (23.01.10) dostali się Krzysztof Żołyński (2f) oraz Adam Glapa (2g)

16 listopada odbyły się kolejne  w tym roku warsztaty klasy dziennikarskiej(2g).Tym razem prowadził je pan Michał Pasterski - Certyfikowany Praktyk i Master NLP z Poznania. Tematem spotkania było: "Jak osiągnąć sukces?" Było to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez panią Mariolę Lech w ramach cyklu spotkań z nauką, naukowcami i pasjonującymi tematami pod hasłem: 

"Kopernik" - kultowy i kulturowy!
 

Choć są tacy, którzy starają się umniejszać nasze sukcesy, wiemy, że jesteśmy kuźnią talentów naukowych i artystycznych.  Temu nie może zaprzeczyć. Od początku roku odnieśliśmy już kilka sukcesów, ale listopad okazał się wyjątkowy:

ogólnopolskim konkursie na film promujący Warszawę: "Odwiedź Chopina w Warszawie"Stanisław Białoskórski, I miejsce i wygrał nagrodę główną 3000zł"opowiedzenie niebanalnej historii chopinowskiej i warszawskiej zarazem. W filmie nie ma niepotrzebnego ujęcia. Jest to najbardziej przemyślany i nastrojowy film konkursu." - to fragment z oceny jury, w skład którego wchodzili: Xawery Żuławski (reżyser), Magdalena Różczka (aktorka) Agata Passent (dziennikarka) Marian Prokop (operator) Najlepsze filmy mają szansę być częścią międzynarodowej kampanii promującej Warszawę na świecie!

12 listopada 2009 r w Gazecie Wrocławskiej został zamieszczony artykuł o sukcesie naszego ucznia Staszka Białoskórskiego.Pisaliśmy już o tym wydarzeniu, dlatego odsyłamy Was do artykułu prasowego, który ukazał się we wszystkich dziennikach w stolicy!!!.
 

W dniach 13-14 listopada 2009 r we Wrocławiu odbyły się, organizowane przez Centrum Kultury Zamek, XII Prezentacje Muzyki Akordeonowej "Harmonia Viva". Jest to konkurs o międzynarodowej randze, w którym Mateusz Pęciak (1b) zajął VI miejsce! Mateusz wystąpił w kategorii wiekowej, w której znaleźli się studenci różnych Akademii Muzycznych, a konkurował w 21-osobowej grupie.
Będziecie mieli okazję posłuchać Mateusza na Koncercie ILO w Galerii Cuprum 21 grudnia o godz. 19 oraz na Dniach Kultury!
 

Irek Staroń (3f), zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Wywiedzione ze słowa" Powiatowych Eliminacji 13. Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej. Zapewniło mu to  zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu 11 grudnia 2009r. 
 

Uczennica klasy 3e Urszula Słomińska została wyróżniona w konkursie fotograficznym "A Ty co będziesz robić w Pomorskim". Jest to spore osiągnięcia naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie, w którym brali udział również profesjonaliści
 

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie "Okna". Konkurs organizowany przez MIK w Lubinie wygrała Maja Szerel (1g), wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znaleźli się nasi uczniowie( Dominika Kucner, Anna Wojdyła – 2g, Bartosz Gromysz – 3b, Mateusz Stanisławczyk – 3f), absolwenci (Alicja Kaźmierczak i Anna Sudenis) oraz nauczycielka matematyki p. Bożena Szalewicz!

Natalia Gębka 
(3a), utytułowana wokalistka i stypendystka Starosty Powiatu Lubińskiego, rozpoczęła rok od kolejnych sukcesów. Zajęła III miejsce na "Scenie Prezentacji Młodych" - konkursie organizowanym przez CK Muza w Lubinie (19 listopada). Natomiast w dniach 12 - 16 listopada wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Euro Pop Contest "Berliner Perle", na którym uzyskała tytuł finalistki, a tym samym została nominowana do udziału w Międzynarodowym Festiwalu w Hiszpanii!
 

23 listopada o godz.16.00 w Bibliotece Publicznej w Polkowicach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych pt.  "Kwiaty Polskie". Na wernisażu można zobaczyć prace uczennicy klasy Ig Joanny Węgielskiej. Wystawa potrwa do31 grudnia 2009r.
 

„Oczami dzieci”, to kolejny wernisaż prac plastycznych, na który zaprosiliśmy w listopadzie. Była to wystawa prac plastycznych, biżuterii i fotografii zorganizowana przez p. Mariolę Lech i Iwonę Kitę po letnich warsztatach artystycznych dla dzieci w Wolimierzu

Edukacja teatralna
klasa Ig„Ziemia Obiecana”Wiśniewska-Korzeniewicz. To nie był jedyny „wypad” do teatru w tym roku szkolnym. 30.10.2009 r. uczniowie kl 1g obejrzeli: "Wallstrasse 13"  w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Publikacje "Kopernika"

W listopadzie ukazał się pierwszy "Biuletyn Kopernika", w którym informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach i osiągnięciach naszych uczniów we wrześniu i październiku. Przed świętami ukaże się kolejny numer naszego periodyku.

W listopadzie pojawił się również listopadowo - październikowy numer  naszej Szkolnej Gazetki znanej jako "Podławek. Gazetka istnieje już od ponad 20 lat, a jej obecnym opiekunem jest polonistka pani Joanna Kędzia. Redaktorką naczelną jest  Barbara Wróbel, a jej zastępcą Majka Koszykowka.
 

Varia
6 listopada nowa ekipa szkolnej telewizji 1lo tv zorganizowała casting na prezenterkę wiadomości i redaktorów I LO. zgłosiło się sporo kandydatów, a już wkrótce zobaczymy wyniki ich pracy.
Natomiast uczniowie klasy matematyczno- fizycznej 2b - przygotowali lekcję historii w zupełnie wyjątkowym stylu. Rzecz dotyczyła królów elekcyjnych, których młodzież zaprezentowała nauczycielce historii - p. Agacie Miżdal w nietuzinkowy sposób. Jak widać u nas historia może zainspirować nie tylko humanistów! Ale z takim nauczycielem, to nic dziwnego!
 

Wolontariat
Szkolny wolontariat działa w "Koperniku" bardzo prężnie. W zeszłym roku nasi wolontariusze angażowali się w wiele działań wszędzie tam, gdzie swoją pracą i obecnością mogli pomóc innym. W tym roku nie jest inaczej. W tym miesiącu skoncentrowali się na akcji„Pomagamy”, a pomagamy trzem placówkom, są to:
Dom Samotnej Matki w Ścinawie,
- Świetlica Środowiskowa przy parafii M.B. Częstochowskiej,
- Rodzinny Dom Dziecka w Składowicach


Uff - dobrze, że listopad się już skończył, bo naprawdę sporo się u nas działo! 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information