Dolnośląskie Mecze Matematyczne - WIELKI SUKCES "Kopernika"


 sobotę, 28 maja 2011r, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w 
Finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych. "Kopernika" reprezentowała drużyna w składzie:

tegoroczni maturzyści - WIELKI SZACUNEK za postawę!:
Konrad Bieńko - kapitan,
Wojtek Kulczycki
Stefania Gazda,
z klasy 1a:
Monika Urban,                                                       
Wiktor Jędrzejewski,
Bartek Flisiewicz,
z klasy 1b:
Dawid Brzemiński
z klasy 2a: |
Norbert Borowski
Mateusz Sitarczyk.
Trafił nam się ogromnie wymagający przeciwnik, wielokrotny lider dolnośląskich rankingów - III LO z Wrocławia. Mecz był trudny również z innych powodów - rozgrywany w sali wykładowej Uniwersytetu Wrocławskiego, z udziałem publiczności, przed jury złożonym z akademickiego wykładowcy i dwóch studentów ostatnich lat matematyki. Nasza drużyna zaprezentowała się jednak bardzo godnie -poziomem rozwiązań właściwie nie odbiegając od przeciwnika. Na uwagę zasługuje fakt, że najwięcej punktów dla nas zdobyli pierwszoklasiści - Monika i Wiktor! Zabrakło nam jednak kilku punktów do zwycięstwa. III LO pokonało nas wynikiem, który pokazuje, jak wyrównana była to walka - 28 : 22. W ten sposób znaleźliśmy się na zaszczytnym II miejscu w turnieju, w którym brały udział 32 szkoły ponadgimnazjalne z województw dolnośląskiego i opolskiego.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i nauczycielkom matematyki w I LO!

 
                                                                                  MATURA 2011
 

W tym roku 
do matury w I LO przystąpiło 226 abiturientów, a 58 osób podwyższało wynik z ubiegłych lat. Maturalna machina ruszyła tuż po długim weekendzie, według ustalonego przez OKE harmonogramu:

  • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">4 maja wszyscy zdający podeszli do pierwszego obowiązkowego egzaminu jakim był język polski.
    12 maja zakończyły pracę komisje oceniające ustny egzamin z j. polskiego. W ten sposób wszystkie "ustne" zostały sprawnie przeprowadzone w ciągu zaledwie 5 dni!
  • 19 maja odbył się ostatni egzamin maturalny w "Koperniku" w sesji majowej 2011.  

 

W ten sposób maturzyści  rozpoczęli zasłużone (najdłuższe) wakacje i pozostaje im tylko cierpliwie czekać na wyniki matur, które otrzymają dopiero pod koniec czerwca!


KONKURSY MAT-FIZKonkursie Bolesławieckim wśród laureatów etapu międzypowiatowego znalazło się czworo naszych uczniów. V miejscezajęła Paulina Kornatowicz, na VI miejscu znaleźli się Wojciech Kulczycki oraz Marta Kozłowska. Tuż za nimi, na VII pozycjiuplasował się Wojciech Lasota.
Poniżej zamieszczamy również wyniki "Kangura", w którym aż 11 osób otrzymało wyróżnienie i nagrodę książkową. Gratulujemy!

Wyniki uczniów I LO w konkursie Kangur 2011.
Zajęcia laboratoryjne z fizyki - inauguracja


25 maja 2011r odbyły się
 pierwsze zajęcia w ramach współpracy "Kopernika" i UZZM w Lubinie. Współpraca obejmuje wykorzystanie laboratorium fizycznego Uczelni Zagłębia Miedziowego, z którego będą korzystać uczniowie uczęszczający na kółko fizyczne prowadzone przez p. Stanisława Lisa w I LO. Kolejne zajęcia laboratoryjne już za dwa tygodnie, a w następnym roku szkolnym odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu


Potyczki Językowe 2011 rozstrzygnięte!


25 maja 2011r odbył się czwarty i zarazem ostatni etap Potyczek Językowych o Puchar Dyrektora I LO. Tym razem drużyny gimnazjalne oprócz zadań leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego i znajomości angielskich idiomów ze zwierzętami musiały wykazać się wiedzą na temat fleksji naszego rodzimego języka. Wyniki po trzecim etapie były bardzo zbliżone, dlatego w ostatnim etapie do końca nie było wiadomo, kto zdobędzie główne trofeum. Okazało się, że już po raz drugi zwycięzcą Potyczek została drużyna z Gimnazjum nr 4 w Lubinie, a tuż za nimi uplasowali się gimnazjaliści z Gimnazjum Salezjańskiego.
Wszystkim drużynom gratulujemy wiedzy, a opiekunom  dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do rozgrywek i wytrwałe przygotowywanie swoich podopiecznych. Już teraz zapraszamy na kolejne potyczki w przyszłym roku szkolnym, z nowymi zadaniami i wyzwaniami językowymi.  A oto oficjalne wyniki po wszystkich etapach:
  •  Gimnazjum nr 4 w Lubinie -294,5 pkt
  •  Gimnazjum Salezjańskie - 292,5 pkt
  • Gimnazjum Integracyjne w Lubinie-  285,5pkt,
  •  Gimnazjum nr 5 w Lubinie - 277 pkt,
  • Gimnazjum nr 1 w Polkowicach -  248,5pkt,
  •  Gimnazjum nr 1 w Lubinie - 191pkt

Sukces w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

Michał Błauciak
 (tegoroczny maturzysta) będzie reprezentował województwo dolnośląskie Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Finał odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Ciechocinku (woj.kujawsko-pomorskie). Gratulujemy Michałowi i cieszymy się, że chociaż jest już absolwentem "Kopernika", w dalszym ciągu rozsławia imię naszej szkoły:)

 

Wiadomości sportowe!

16 i 17.05.2011r. reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Średnich w Siatkówce Plażowej.  Dziewczęta wystąpiły w składzie: Aneta Serafin (2c), Justyna Migo (2f ) i Joanna Rosiknatomiast chłopcy: Mateusz Sitarczyk (2a), Duchnicki Daniel (2a) i Kulicki Łukasz (1e). Oba nasze zespoły wywalczyły IV miejsce. 
Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom! 

 

"Kopernik" najlepszy w Lidze LA


12 maja 2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w
 Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Obie nasze reprezentacje, zarówno dziewcząt jak i chłopców odniosły wielki sukces zajmując w punktacji ogólnej I MIEJSCE!!! Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie "Kopernika"! Zobacz  szczegółowe wyniki


Sukces w Konkursie Krajoznawczym

Wojciech Duljarz
 (3d:), Arkadiusz Panic (3e:), Paweł Znamirowski (2b) wywalczyli IV miejsce 43 Młodzieżowej Olimpiadzie Krajoznawczej Dolnego Śląska i 39 Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada składała się z wielu konkurencji, np: konkursu krajoznawczego  oraz wiedzy turystycznej i topograficznej; testu z przepisów ruchu drogowego, kolarskiego toru przeszkód, turystycznego marszu na orientację, czy tzw "Samarytanki" - testu z zakresy pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Całej ekipie składamy gratulacje i dziękujemy za udział w imprezie, na którą Wojtek i Arek pojechali prosto po maturze z geografii!
Podróże i nie tylko...

W piątek (20 maja) klasa I g wysłuchała wykładu Wojciecha Cejrowskiego, znanego podróżnika i autora kilku publikacji. Wykład był zorganizowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. W czasie wykładu p. Cejrowski dzielił się wspomnieniami ze swoich licznych wędrówek, opowiadał o cechach dobrego podróżnika i zachęcał młodych ludzi do zwiedzania przede wszystkim krajów egzotycznych. Po wykładzie nasi uczniowie mogli nabyć książki i płyty DVD podróżnika, jak również zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe fotografie.


Klasa Ic
 
była na wycieczce w Krakowie i okolicach. Mat-biol w ciągu 4 dni sporo zwiedził: Oświęcim - Muzeum Auschwitz-Birkenau, Collegium Maius - z wystawą interaktywną "Świat Zmysłów" (umożliwia samodzielne przeprowadzanie prostych eksperymentów i poznanie tajników funkcjonowania podstawowych narządów zmysłów: słuchu, wzroku, powonienia i dotyku), Kopalnię Soli Wieliczka. Zobaczyli Kraków z przewodnikiem oraz zaliczyli rejs po Wiśle:) Dodatkową atrakcją był niewątpliwie fakt spotkania muzyków z zespołu Afromentana jednym z postojów! Wszystkie źródła donoszą, że było SUPER, czego gratulujemy i życzymy kolejnych udanych wypraw! 


Klasa Ib
 spędziła 4 dni na wycieczce w okolicach Darłowa, na której oprócz integracji i zwiedzania urokliwych okolic, uczniowie zgłębiali tajniki fotografowania na warsztatach. 

Wrażenia I b z wyprawy do  Zakrzewa 25-29 maja 2011r.
Wspomnienia z wycieczki do Zakrzewa wywołują szeroki uśmiech na naszych twarzach. Przepiękne miejsce pobytu pobudzało wyobraźnię do znajdowania przeróżnych rozrywek, na przykład pływanie  łódkami i łowienie kijanek. Również plac zabaw dostarczał nam wiele zabawy i śmiechu. Dość męcząca wyprawa po ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym znalazła swój koniec oczywiście nad morzem. Namiastką wakacji były kąpiele w Bałtyku, opalanie się i spacerowanie po plaży. Codziennie wspólnie przygotowywaliśmy wieczorne co nieco i spędzaliśmy mile czas przy ognisku. Wieczory okazały się najprzyjemniejszą częścią dnia. Wypełniały je zaplanowane przez nas warsztaty, kolacja, śpiewanie przy ognisku, całonocne rozmowy,  gra w Twistera oraz długie sesje ASG. Odpoczynek, zabawa i cudowna atmosfera – moglibyśmy spędzić tam czas do końca roku szkolnego. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki, która na pewno będzie równie udana. 
„(…) inne klasy mają czego żałować”
„domki były bardzo klimatyczne, a ogrody ciekawie zaprojektowane ”
„Mało snu, dużo kiełbasy i moje mokre trampki ” 
„Wspaniałe miejsce, super ludzie, pogoda też świetna i cudowna atmosfera”
„Mieliśmy okazję zwiedzić ciekawe miejsca”


Klasa Id
 uczestniczyła w 5-dniowych warsztatach ekologicznych na Kaszubach. Program wyprawy był bardzo bogaty, a sprzyjająca aura pozwoliła na prawdziwe "bliskie spotkania" z przyrodą.


Klasa 2g
 spędziła 3 dni (30 V- 1 VI) na wycieczce klasowej w malowniczych okolicach Kotliny Kłodzkiej. Zadziwiające jest  jak wiele można zwiedzić w tak krótkim czasie! Humaniści, pod wodzą wychowawczyni p. Liliany Wiśniewskiej -Korzeniewicz, byli m.in w: Gross-Rosen, Zamku Książ,Walimiu, Zamku w GrodnieSkalnym MieścieKudowie Zdroju, Henrykowie i Ogrodzie Botanicznym w Wojsławicach! To się nazywa wycieczka krajoznawczo-turystyczna!


Obecnie w Danii przebywa klasa IIc. Szczegóły wkrótce na stronie.

Koniec rekrutacji

 


27 maja upłynął termin składania podań uczniów gimnazjów do szkół ponadgimnazjalnych. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wybrało właśnie "Kopernika"Dziękujemy! Do zobaczenia wkrótce! Dokonaliście doskonałego wyboru!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information