• Rankingi - zawsze wśród najlepszych!

   

Rankingi szkół nie są nam straszne. W ogólnopolskiej klasyfikacji szkół 2011 "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" byliśmy na10 miejscu w województwie. Teraz ponownie plasujemy się wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska! W zestawieniu szkół naszego województwa wg Gazety Wyborczej Wrocław znaleźliśmy się na 14 miejscu!


Utrwala to naszą wysoką pozycję na rynku Szkół Dolnego Śląska
. Niezależnie od kryteriów jakie brane są pod uwagę w różnych rankingach - niezmiennie jesteśmy wśród najlepszych! Każda klasyfikacja daje satysfakcję nie tylko nauczycielom i uczniom, ale również ich rodzicom. Jednocześnie jest to dla nas zachętą do dalszej wytężonej pracy.

 

 • "Kopernik" - matematyczna potęga - jesteśmy w FINALE! 

Drużyna Dolnośląskich Meczów Matematycznych I LO odniosła ogromny sukces, wygrywając trzeci z półfinałowych meczów tegorocznych rozgrywek. 18 kwietnia zmierzyliśmy się z reprezentacją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wołowie. Punkty dla naszej szkoły zdobywali: Mateusz Sitarczyk, Konrad Bieńko, Wojciech Kulczycki oraz Paulina Kornatowicz. Zdobyliśmy 33 punkty - o 5 więcej niż przeciwna drużyna. Wygrana oznacza, że pierwszy raz w dziesięcioletniej historii Meczów Matematycznych to MY właśnie zagramy o główną nagrodę turnieju - puchar Dyrektora Instytutu Matematycznego. Finał - 28 maja
 
 • Matematyka i Fizyka - to  dwie z wielu naszych mocnych stron!

1 kwietnia 2011 w Zespole Szkół nr 2 odbył się IX Powiatowy Konkurs Fizyczny dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 20 zadań testowych obejmujących program fizyki w zakresie rozszerzonym oraz jedno zadanie polegające na analizie danych doświadczalnych. Wszyscy uczniowie pisali ten sam test jednak wyniki były klasyfikowane oddzielnie w 5 kategoriach. Uczniowie "Kopernika" zdominowali ten konkurs!
Klasy I (bez podziału na zakres nauczania) –  na 22 uczestników:
Dawid Brzemiński (1b) - I miejsce
Szymon Barańczyk (1a)  - II miejsce
Monika Urban (1a) – III miejsce
Dominika Zarówna (1a) – IV miejsce
Piotr Musielski (1a)  - VI miejsce
Klasy II – 
 na14 uczestników naszą szkołę na poziomie podstawowym reprezentował jeden uczeń:
Adam Kozacki (2d) - I miejsce.
Klasy II 
– Zakres rozszerzony – na 15 uczestników:
Justyna Pelc (2a) – I miejsce
Małgorzata Kaniuk (2b) – II miejsce
Karolina Chmielewska (2b) – III miejsce    
Sonia Krażewska (2a) – IV miejsce
Jan Jarosz (2b) i Skrzypczak Justyna (2b) - V miejsce
Anna Lewandowska (2b) – VI miejsce
Klasy III
 – zakres podstawowy – na 13 uczestników:
Malwina Chowaniec (2d) - II miejsce.
Klasy III – zakres rozszerzony
 – na 21 uczestników:
Wojciech Kulczycki (3a) – I miejsce
Jarosław Szumega (3b) – II miejsce
Tomasz Augustyn (3a) – III miejsce
Tomasz Kołodziej
 (3a) i Michał Jasiński (IIIa) – IV miejsce
Grzegorz Adam (3a) i Marta Kozłowska (IIIb) – V miejsce
Paulina Kornatowicz (3b) – VI miejsce20 kwietnia 2011r po raz piąty w I LO odbył się Powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym  roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 40 gimnazjalistów z 9 gimnazjów (7 z Lubina i po jednym z Polkowic i Ścinawy). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 pytań testowych i 3 zadań otwartych opracowany przez p. Stanisława Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas.
Klasy III
I miejsce- Jakub Jaroszewski - Gimnazjum nr 2 w Lubinie, nauczyciel p. Joanna Kot
II miejsce - Paweł Tomys - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, nauczyciel p. Joanna Krasny
III  miejsce - Michał Piliński - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, nauczyciel p. Joanna Krasny
Klasy II
I miejsce ex eaquo - Aleksandra Murdzek oraz Marcin Biel  - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, nauczyciel p. Piotr Krasny
( oboje otrzymali najwyższą liczbę punktów ze wszystkich uczestników konkursu)
II miejsce - Adam Chudaś - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, nauczyciel p. Urszula Kamecka
III miejsce - Weronika Leszkiewicz - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie, nauczyciel p. Joanna Kot
Klasy I
I miejsce - Zbigniew Zabłocki - Gimnazjum Publiczne im. M. Kopernika w Ścinawie, nauczyciel p. Grzegorz Pruban
II miejsce - Oliwia Kotowska - Gimnazjum nr 3 w Lubinie, nauczyciel p. Jadwiga Skrzypicka-Boboń 
III miejsce - Dominik Steplewski - Gimnazjum nr 1 w Lubinie, nauczyciel p. Urszula Kamecka

 Miss Dolnego Śląska! - uroda i rozum idą u nas w parze! 
Natalia Pelak (2g) została wybrana Miss Polski Dolnego Śląska 2011. Gala odbyła się 16 kwietnia podczas VI Dolnośląskiego Festiwalu Piękna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przeczytaj artykuł na naszemiasto.
 
 • Coś dla duszy, czyli kultura w "Koperniku"

  Nasi uczniowie zaprezentowali się podczas XX Przeglądu Kultury Młodych "Przekręt" organizowanego przez XVII LO we Wrocławiu. Konkurencja była ogromna, a poziom prezentowanych przedstawień bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy nas kolejny "kulturalny" sukces naszych! Martyna Sadowska (1c) otrzymała Nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w "Między nami dobrze jest". Wyróżnienia aktorskie przypadły Michałowi Węgrzynowi (2e) za "Mariusza Kałamagi monolog" oraz Jakubowi Dydakowi za "Trans-Atlantyk". Opiekunem grupy teatralnej jest pani Joanna Kędzia.

Zobaczcie fragment recenzji:

"Mariusz Węgrzyn „Mariusza Kałamagi monolog, czyli wielki mix"Gdy Mariusz wszedł na scenę, nie musiał nic mówić. Entuzjazm widzów przejawił się poprzez gromkie brawa. Skopiowanie słynnego faceta występującego zawsze w żółtym sweterku było genialnym pomysłem. Mariusz Węgrzyn idealnie zagrał swojego „mistrza kabaretu”. Był śmieszny, pobudził widzów do życia po trudnej sztuce o narkotykach i - co najlepsze - sam napisał przezabawny scenariusz. Jego monolog był na naprawdę wysokim poziomie. Zasługuje na dużego plusa od jury."6 kwietnia odbył się koncert laureatów Festiwalu Piosenki Francuskiej w restauracji "Le cafe" w Lubinie. Wystąpili:
Michał Marciniak, Marta Skowrońska, Joanna Dubińska, Monika Szymańska, Mariola Choma, Beata Bakinowska, Kalina Kabat i Marysia Dajnowska, Barbara Załuczkowska, Aleksandra Skiba, Lucyna Liszewska, Ada Nasiadka oraz zespół pod kierunkiem Mateusza Pęciaka w składzie: Piotr Wiszowski, Paweł Znamirowski, Wojtek Lasota, Paweł Grzebień oraz Marcin Fedko. Koncert prowadziła Martna Mielniczuk

 


9 kwietnia w Galerii Cuprum Arena odbył się pokaz mody ekologicznej organizowany przez MDK w Lubinie. Wśród modeli i modelek prezentujących ekologiczne kreacje można było zobaczyć uczniów naszej szkoły - m.in. Aleksandrę Gutek (1c), Agatę Borkowską (2b), Patrycję Wróbel (2d) oraz Mateusza Fuczyło (2b). Wszyscy wystąpili w kreacjach stworzonych przez siebie!

26 kwietnia 2011r w "Le cafe" odbył się wernisaż wystawy prac Konkursu Fotograficznego "Kolory". Jury miało sporo pracy, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 160 prac. Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w "Le cafe", a najlepsze prace zostaną powiększone i  wystawione w Galerii na Murze.
I miejsce – Hanna Bednorz  - Rzymski przyjaciel i  Black & White
II miejsce – Karol Szmigielski – Niebieskie oko
III miejsce –  Aleksandra Szymanowic – Kontrast
Wyróżnienia:
 
1. Dagmara Łukaszewska – Kolorowy świat
2. Nela Pajdzik – Wrota do lepszego jutra
3. Hanna Kwiatkowska – Ławka
4. Kamila Franas – Krople wody
5. Iwona Otfinowska – Le cafe
6. Anna Marciniszyn  - Kolor na okrągło
7. Jakub Tkaczyk – Nie odpływaj
8. Karolina Strama – Kolorowe Garbusy
9. Aneta Więcek – Zabłotna – Utkana w jesień
10. Agnieszka Bodaj – Wiosna
11. Maria Mikołajczak – Wspomnienie
12. Hanna Bednorz – Zaczarowane podwórko,  Kocia warta,   Latająca miotła, Five o’clock
13. Agnieszka Bodaj – Zachód słońca
14. Monika Urban – zdjęcie nr 1 i zdjęcie nr 2
15. Karolina Strama – Bąk w słoneczniku"Czas na debiut" - Anna Adamowicz w "Cogito". O sukcesie naszej utalentowanej literatki, marzącej o karierze farmaceutki pisaliśmy już nie raz. Ania była bohaterką artykułu (kliknij zdjęcie) w dwutygodniku "Cogito", w cyklu Ludwika Janiona,krytyka literatury i pisarza, prezentującego na łamach pisma młodych twórców. Czekamy na kolejne teksty Anny!

 • Języki obce - nie tylko na lekcjach! 


15 kwietnia był ostatnim dniem warsztatów przedsiębiorczości, prowadzonych przez praktykantki z AISEC, organizacją studencką obecną w 107 krajach na świecie. W tym roku gościliśmy trzy studentki, a były to: Tetiana Polishchuk z Ukrainy, Reka Papp z Węgier oraz Aurelia Laura z Indonezji. W zajęciach od 11 do 15 kwietnia brały udział wszystkie klasy I i II. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym ciekawym projekcie. Studentki goszczą w polskich domach, a nasi uczniowie maja możliwość dowiedzieć się więcej o kulturze, tradycjach i życiu w krajach, z których pochodzą praktykanci ISEC. Już w przyszłym roku kolejne warsztaty! 20 kwietnia odbył się Finał tegorocznej edycji cyklu konkursów z języka angielskiego pt.Anglofama. Po teście gramatyczno-leksykalnym: "English Master" do finału ustnego zakwalifikowano 6 uczestników. Finałowa rozgrywka nie była łatwa - nawet dla Mistrzów Angielskiego, ponieważ oprócz znajomości języka, finaliści musieli zmierzyć się ze swoją tremą! Prezentowali się bowiem przed publicznością, a wszystko oceniało niezależne Jury. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć: panią Marię Mądracką, Hannę Galas oraz pana Paul'a Eager'a
 I miejsce - Jan Jarosz (2b),
II miejsce - Michał Rygiel (1g),
III miejsce - Konrad Cisak (2a)
IV miejsce - Natalia Kosydor (1b),
V miejsce - Paweł Znamirowski,(1b)
VI miejsce - Tomasz Augustyn (3a)
W Konkursie piosenki Jury najwyżej oceniło:
I miejsce - ex eaquo: Beata Bakinowska (3b) i Klaudia Kudlińska(2f)
II miejsce - Marta Skowrońska (1c)
W konkursie plastycznym wygrała praca Eli Wojtowicz (2g)
Wręczono również 9 nagród za najlepsze wyniki w teście "150 English Idioms"
I miejsce - Małgorzata Kaniuk (2b)
II miejsce - Paweł Utracik (1d),
III miejsce - Piotr Wiszowski (2b)
W Konkursie wiedzy: "Święta i obyczaje" najlepsza była drużyna z 1d: Ewelina Wąs i Justyna Adamczyk.
Zobacz artykuł na Portalu MiastaW tegorocznej Anglofamie wzięło udział 10 gimnazjalistów, którzy w swoich szkołach byli najlepsi w teście pisemnym "English Master". Reprezentanci Gimnazjów zaprezentowali się dziś przed uczniami I LO w kilku konkursowych zadaniach. Finał ustny jest zawsze ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza gdy występuje się przed obcą publicznością! Ale Mistrzowie Angielskiego, pomimo dużego zdenerwowania, poradzili sobie naprawdę świetnie!Cała dziesiątka otrzymała medal "English Master" oraz zestaw nagród książkowych ufundowanych przez wydawnictwa: Express Publishing, Longman, MacMillanksięgarnię IH oraz Radę Rodziców przy I LO. Naszych młodszych kolegów oceniało Jury w składzie: p. Maria Mądracka, Hanna Galas oraz Paul Eager.  10 najlepszych to:
I miejsce - Karolina Klich - Gimnazjum nr 2 w Polkowicach,
II miejsce - Michał Zynek - Gimnazjum nr 2 w Lubinie,
III miejsce - Piotr Paluch - Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
IV miejsce - Mateusz Misa - Gimnazjum w Chocianowie,
V miejsce - Gabriela Dubiec - Gimnazjum w Rudnej,
VI miejsce - Paulina Marszałek - Gimnazjum Salezjańskie,
VII miejsce - Paweł Machoś Gimnazjum Integracyjne w Lubinie,
VIII miejsce - Marcin Kroczak - Gimnazjum nr 5 w Lubinie,
IX miejsce - Magdalena Zawiślak - Gimnazjum nr 1 w Lubinie,
X miejsce - Laura Nowak Gimnazjum nr 3 w Lubinie.


20 kwietnia odbyło się VI Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego organizowane przez I LO i Centrum Językowe Logos.Dyktando tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji Dyktanda wzięło udział ok 100 uczniów. Zgodnie z regulaminem szkoła może wystawić jedną lub dwie pięcioosobowe drużyny - wówczas bierze udział w konkursie szkół. Dyktando jest również oceniane indywidualnie. Jak co roku teksty dyktanda przygotowuję CJ Logos, a czytają je native speakers z USA. Dyktowane fragmenty były w tym roku arcytrudne! Szkoły ponadgimnazjalne zmagały się z tekstem Umberto Eco "Foucault's Pendulum", a gimnazjaliści z "Contemporary Knights" z English Matters 2010. Zdjęcia
W konkursie dla gimnazjum najlepsze były drużyny:
I miejsce - Gimnazjum nr 4 w Lubinie (śr. błędów- 28.4),
II miejsce - ZSS - Gimnazjum nr 2 w Lubinie 
(śr. błędów 44.5),
III miejsce - Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie 
(śr. błędów 47.5).
Tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne wystawiły drużyny:
I miejsce - I LO w Lubinie (śr. błędów-11.6)
II miejsce - II LO w Lubinie (śr. błędów 20.8)
Wyniki indywidualne:
Gimnazja:
I miejsce - Marcel Kazzi - Gimnazjum nr 4 w Lubinie (10 bł)
II miejsce - Piotr Paluch - Gimnazjum nr 4 w Lubinie (17 bł),
III miejsce - Mateusz Misa - Gimnazjum w Chocianowie (20 bł).
Licea:
I miejsce - Konrad Cisak - I LO Lubin (5 bł)
II miejsce - Marcin Raksa - II LO Lubin (10 bł),
III miejsce - Michał Rygiel - I LO Lubin (12 bł)
Rozdanie nagród odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00 w CJ Logos na ul Szpakowa 17 w Lubinie. Pozostałe wyniki i szczegóły.28 kwietnia nagrodzono najlepszych w konkursie językowym "Komunikatywny Europejczyk" organizowanym przez II LO. Nasi uczniowie odnieśli w nim spore sukcesy! 

Konrad Cisak
 - I miejsce 
Marcin Rękawiczny - II miejsce
Natalia Zazula
 - V miejsce
Jolanta Pilawa - VIII miejsce
Paulina Pałucka - X miejsce


5 kwietnia 2011r został zorganizowany ostatni w tym roku etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas Ia, Id, If, IIf, IIIf.
Zadania wykonali najlepiej :
Klasa III: Patrycja Semczuk (3f), Marta Gawron (3f), Magda Kobrych-Skowrońska (3f),
Klasa I: Adrianna Gromada (1f), Dorota Godlewska (1f), Anna Świetlik (1d)
WyróżnienieDominika Zarówna, Karolina Kureń.


Marcin Rękawiczny
 (2b) zajął V miejsce w Finale Konkursu Deutschquiz organizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu! Marcin zakwalifikował się do grona 25 najlepszych uczniów z województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego spośród 638 biorących udział. Prezentował się w konkursie przed komisją Williego Brandta. Do miejsca na podium i zdobycia indeksu NKJO we Wrocławiu zabrakło mu zaledwie kilku punktów. Gratulujemy Marcinowi, który oprócz doskonałej znajomości języka niemieckiego jest również wszechstronnym i bardzo utalentowanym sportowcem.

 

 • Wiadomości sportowe

   

19 kwietnia 2011r. odbyły się Strefowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły zdobywając bardzo dobre wyniki. W punktacji ogólnej chłopcy zajęli I, a dziewczęta  III miejsce

1. Langner Natalia II miejsce 50m st. grzbietowym i  IV miejsce st. motylkowym 
2. Tomasiewicz Martyna  V miejsce 50m st. klasycznym 
3. Braziuk Patrycja X miejsce 50m st. dowolnym 
4. Lewandowska Joanna III miejsce 50m  st. dowolnym i  I miejsce 200m st. dowolnym 
Sztafeta 4x50m st. dowolnym w składzie: M.Tomasiewicz, J.Lewandowska, P.Braziuk, N.Langner zajęła IV miejsce.
1. Rutkowski Wojciech  I miejsce 50m st. dowolnym i I miejsce 50m st. motylkowym 
2. Żurowski Michał II miejsce 50m st. dowolnym i II miejsce 200m st. dowolnym                  
3. Buras Łukasz III miejsce 50m st. klasycznym  i III miejsce 50m st. motylkowym 
4. Homecki Mateusz  IV miejsce 50m st. klasycznym
5. Krzysztoporski Michał  I miejsce 50m st. grzbietowym 
7. Sekuła Maciej III miejsce st. grzbietowym 
8. Koronowski Andrzej I miejsce 200m st. dowolnym.
Kacper Chłoń
 (2b) zajął III miejsce na Dolnym Śląsku w Mistrzostwach Makroregionu w Taekwon-do w indywidualnych walkach mężczyzn do 70 kg. Zawody odbyły się 2 kwietnia w Lubinie.W dniach 8-9 kwietnia 2011r drużyna z naszej szkoły brała udział w powiatowych eliminacjach 41 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Drużyna w składzie: Wojciech Duljarz (3d), Arkadiusz Panic(3e), Paweł Znamirowski (2b) zajęła I miejsce w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentować nasz powiat podczas etapu wojewódzkiego w Przesiece (13-15 maja). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych test wiedzy krajoznawczej najlepiej napisał Wojciech Duljarz. Poza wiedzą, uczestnicy musieli wykazać się duża sprawnością fizyczną.

 • Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym kwitnie!
13 kwietnia w ramach edukacji ekonomicznej odbyły się zajęcia prowadzone przez panią Aleksandrę Sus - adiunkta Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Temat zajęć: "Motywatory narzędziem w motywowaniu pracowników". Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy Ib i Ie, przeprowadzono metodą pogadanki i zajęć warsztatowych nad keysami. Było to kolejne zajęcia z pracownikami UE w I LO, ale pierwsze po podpisaniu umowy o współpracy między obiema instytucjami.
 • Wybory Super Klasy I

19 kwietnia 2011r odbyło się głosowanie na Super Klasę I 2011. Wszyscy mieli okazję oddać swój głos na specjalnej karcie do głosowania. Wyniki konkursu poznacie, jak zwykle, w ostatni dzień szkoły - w tym roku jest to 22 czerwca
Przypominamy tegoroczne klasy wg kolejności prezentacji:

klasa 1d - "Lata 60-te",
klasa 1b - "Piraci z Karaibów" ,
klasa 1f - "Love and Peace" ,
klasa 1e - "Wesele"
klasa 1g  - "Disney World"
klasa 1c 
- "Świat filmu"
klasa 1a - "Cyrk" • "To jest już koniec!" - pożegnanie klas III

29 kwietnia 2011r pożegnaliśmy uczniów klas III. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Andrzej Górzyński - Przewodniczący Rady Miasta, pan Andrzej Pudełko - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta, pani Danuta Wantuła - Dyrektor Departamentu Oświaty Starostwa Powiatowego, dr Piotr Oleśniewicz - Prorektor ds rozwoju i jakości kształcenia Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja we Wrocławiu, dr hab. prof. Jerzy Niemczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na akademii nie mogło zabraknąć byłych dyrektorów I LO. Gościliśmy panią Barbarę Tokarską oraz pana Zenona Sołtysiaka. Zaproszenia przyjęli również rodzice wyróżnionych uczniów oraz przedstawiciele Rady Rodziców panie: Ewa Buras,  Małgorzata Życzkowska - Czesak oraz pan Jerzy Kukier.
Tegoroczni maturzyści osiągnęli bardzo wysokie wyniki nauczania. Średnia klas III to aż 4.16! Sześć z siedmiu klas uzyskało średnią ocen powyżej 4.00! Jedenastu uczniów uzyskało średnią 5.0 i powyżej. Najwyższą średnią (w historii szkoły!) może pochwalić sięoczywiście Wojciech Kulczycki (3a) - 5.56! Wśród najlepszych znaleźli się również:
Szumega Jarosław (3b) - 5,50
Ziomek Katarzyna  
(3e)  - 5,33
Bąk Marta
 (3d) - 5,25
Cytryna Paweł 
(3b)  - 5,25
Chowaniec Malwina 
(3d) - 5,13
Błauciak Michał  
(3b) - 5,06
Augustyn Tomasz  
(3a) - 5,00
Perun Magdalena 
(3d)  - 5,00
Semczuk Patrycja 
(3f)    - 5,00
Pilawa Jolanta  
(3c) - 5,00
Nagrody finansowe Stowarzyszenia na Rzecz I LO 
odebrali olimpijczycy centralni i ich opiekunowie:
Piotr Goguś 
(3b) - Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, opiekun p. Jolanta Świetlik
Maciej Tylewski 
(3f) - Olimpiada Teologii Katolickiej, opiekun p. Beata Kwiecień
Wszyscy wyróżniający się uczniowie, nie tylko pod względem nauki, ale również w sporcie, sztuce i szczególnie zaangażowani w życie szkoły zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców przy I LO, a było tego sporo! W części mniej oficjalnej "Ojciec Chrzestny" przyjął uczniów klas III do elitarnego grona absolwentów I LO. Na scenie pojawili się, po raz ostatni, "Blues Brothers" (Magnus Brzezicki i Kuba Tkaczyk) z zespołem muzyków: Mateusz Pęciak, Piotr Wiszowski, Marcin Fedko, Paweł Znamirowski, Wojciech Lasota, Paweł Grzebień, Wojtek Sobolewski oraz Jędrzej Szczepaniak. Gościnnie zaśpiewała Ada Nasiadka. Zanim się pożegnaliśmy, każdy trzecioklasista otrzymał pamiątkowe zdjęcie - serduszko,aby przypominało trzy lata spędzone w niezwykłej szkole! 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information