I LO ponownie wśród najlepszych! 

 • 12 stycznia "Perspektywy" "Rzeczpospolita" opublikowały ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. W 2011r awansowaliśmy w ogólnej klasyfikacji, ponieważ  uwzględniono nie tylko wyniki olimpiad, ale również wyniki matur obowiązkowych i dodatkowych oraz opinie wyższych uczelni. I LO znalazło się na 10 miejscu w woj. dolnośląskim i na 142 miejscu w Polsce. W klasyfikacji wyniku maturalnego uplasowaliśmy się na 129 pozycji w kraju. W zestawieniach brano pod uwagę szkoły, które miały co najmniej 12(!) absolwentów. Miejsce w rankingu jest tym bardziej wartościowe, że maturę w naszej szkole zdawało aż 227 uczniów! Wynik jest naprawdę imponujący, ponieważ obejmuje wszystkich uczniów szkoły, a nie tylko nielicznych, jak w przypadku klasyfikacji olimpiad!
  Zobacz rankingi: woj. dolnośląskie (10 m),  ogólnopolski (142m),  wyniki matur (129 m)
 • Jesteśmy dumni, że nasza wspólna ciężka praca przynosi tak wymierne efekty! "Kopernik" zapewnia dobry start w przyszłość - to najlepszy wybór!
 Pną się po olimpijskie laury!

 • 13 stycznia odbył się diecezjalny (okręgowy) etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Maciej Tylewski (3f) zajął  III miejsce izakwalifikował się do etapu centralnego. Opiekun p. B.Kwiecień.
 • Martyna Mielniczuk (1b) zajęła III miejsce (na 90 uczestników) i zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Opiekun p. K.Sienkiewicz
 • Do II etapu olimpiady historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zakwalifikowali się następujący uczniowie:
  Michał Błauciak
   
  (3b), Rafał Swakoń (2b) oraz Patryk Halczak (1g).
  Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
 

Matematyczne rozgrywki trwają!
 • 10 stycznia 2011r.  przyjmowaliśmy w naszej szkole drużynę z V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Początkowo szanse obu zespołów wydawały się równe. Punktem zwrotnym tego meczu okazał się moment, w którym drużyna gości odbiła zadanie, a nasz zawodnik rozwiązał je bezbłędnie uzyskując maksymalną liczbę punktów. Następne zadanie (ostatnie z tych najtrudniejszych), rozwiązywane przez nasz zespół, również zostało wysoko ocenione i wtedy wiadomo już było,  że zwycięstwo mamy zapewnione. Niespodziewanie jednak nawet dla naszej drużyny mecz zakończył się wynikiem 35:14co stawia naszą drużynę (według regulaminu konkursu) na pierwszym miejscu w grupie eliminacyjnej. Dzięki tej znaczącej przewadze we wczorajszym meczu, pokonaliśmy drużynę I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, która zdobyła taką samą liczbę "dużych" punktów,ale osiągnęła słabszy wynik w różnicy między punktami zdobytymi a straconymi w poszczególnych meczach. 
 •  W szkolnym etapie Bolesławieckiego Konkursu MatematycznegoNajlepiej wypadli:
  Cichosz Maciej, Oktawia Floryn i Dorota Gogosz 
  na poziomie podstawowym
  Paulina Kornatowicz, Justyna Skrzypczak, Bartosz Flisiewicz, Wojciech Kulczycki i Wojciech Sobolewski - na poziomie rozszerzonym.
  Do kolejnej części konkursu - etapu rejonowego zakwalifikowało się 50 uczniów. Najlepsi z nich będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym.

   

                                                     "JERSZ" - Ogólnopolski Konkurs English High Flier rozstrzygnięty
  W tegorocznej edycji Konkursu "JERSZ" wzięło udział aż 108 uczniów klas I - III. W kategorii Junior (klasy I) uczestniczyło 43 uczniów, z których 16 uzyskało wynik powyżej 75% oraz dyplomy. Najlepsi w tej kategorii byli
 • Natalia Kosydor (1b) - II miejsce w województwie,
  Wiktor Jędrzejewski (1a) -  IV m. w woj,
  Michał Mościpan (1e) - V m. w woj
  Michał Rygiel (1g) - VI m. w woj.

   

 • W kategorii Student (kl II i III) do testu przystąpiło 40 uczniów klas II, z których 13 uzyskało wynik powyżej 75% oraz dyplomy.Na 25 uczniów z klas III, 20 uzyskało powyżej 75% i dyplomy. Najlepsi byli:
  Maciej Marciniak (3d) - V m. w woj.,
  Gabriela Czesak (3a)  - VI m. w woj.,
  Piotr Wiszowski (2b) - VII m. w woj.,
  Konrad Cisak
   (2a) - VIII m. w woj.,
  Sebastian Regulski (3b) - VIII m. w woj.
  Sonia Krażewska (2a) - X m. w woj.
   
   
Rozgrywki nie tylko matematyczne - czyli Potyczki Językowe!

12 stycznia odbyło się drugie spotkanie sześciu gimnazjalnych drużyn zmagających się z zadaniami w rozgrywanych u nas Potyczkach Językowych. Walka była zaciekłą i wyrównana. Oto 
wyniki drugiego starciaw tegorocznych rozgrywkach:
 • Gimnazjum nr 4 w Lubinie - 82.5 pkt,
 • Gimnazjum Integracyjne i Gimnazjum Salezjańskie zdobyły wczoraj po 78.5 pkt,
 • Gimnazjum nr 5 w Lubinie - 66 pkt,
 • Gimnazjum nr 1 w Polkowicach - 61.5 pkt,
 • Gimnazjum nr 1 w Lubinie - 43.5 pkt
Podajemy łączne wyniki po dwóch rozgrywkach:
I m. Gimnazjum Salezjańskie - 146 pkt,
II m. - Gimnazjum nr 4 w Lubinie - 138.5 pkt,
III. m - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie - 137.5 pkt,
IV m. - Gimnazjum nr 5 w Lubinie - 124.5 pkt,
V m. - Gimnazjum nr 1 w Polkowicach - 107 pkt,
VI m. - Gimnazjum nr 1 w Lubinie - 76 pkt

 

Niemiecki inaczej


 • Od 20 stycznia gościmy pana Michaela Heib'a, którego znamy jako managera europejskiego grupy the Young Americans. Tym razem jednak, nasz gość przyjechał do "Kopernika" na spotkania z młodzieżą uczącą się języka niemieckiego. W Niemczech pan Heib jest dyrektorem szkoły muzycznej w Bad Karlshafen. Przez dwa dni uczniowie będą mieli możliwość podyskutowania o współczesnych Niemczech, Europie i świecie. Zdjęcia.
  Nasz gość odwiedził w piątek, 21 stycznia, uczniów Gimnazjum nr 4 w Lubinie.
 

 

"Niemiecki na szóstkę" 

 

 • 25. 01 odbył się III etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". Obowiązywała tematyka : "Gesundheit/Krankheit" oraz zakres gramatyczny: Wortfolge in der Satzverbindung - einfach und versetzt + Saetze mit weil, ob, dass (kl. I) oraz Final- und Relativsatz (kl. II i III).
  W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas : IIIf, IIf, IIb, Ia, Ie, If.
  Najlepiej wypadli :
  Klasa I :
  1. D. Godlewska If
  2. K. Kureń Ia
  3. A. Gromada If

  Klasa II :
  1. D. Krzysiek IIf
  2. M. Rękawiczny IIb
  3. K. Ochmańska IIf

  Klasa III :

  1. P. Semczuk IIIf
  2. M. Gawron IIIf
  3. M. Kobrych-Skowrońska IIIf
  Gratulujemy i zapraszamy do IV etapu po feriach. 

Z KRONIKI KULTURALNEJ "KOPERNIKA"

 • Dominika Kucner
   (3g) została wyróżniona w Konkursie Fotograficznym "Europa w Obiektywie" zorganizowanym przez Punkty Informacyjne Komisji Europejskiej Europe Direct w Bydgoszczy i Inowrocławiu przy Wyższej Szkole Gospodarki. Dominika otrzyma list gratulacyjny, dyplom oraz nagrody europejskie.

 

 • 13 stycznia odbyło się  "Spotkanie z Poezją Młodych", w którym wystąpili głównie uczniowie naszej szkoły (zobacz plakat). Spotkanie prowadził Łukasz Osuch. Impreza odbyła się w  "Le Cafe" (dawny "Gwarek"), a organizatorem był Miejski Impresariat Kultury w Lubinie
 
 

25 stycznia obyło się wręczenie nagród w konkursie literackim, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Wśród laureatów Powiatowego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Piórem Malowane znalazła się uczennica klasy IIg Małgorzata Boluk, zdobywczyni I nagrody w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Twórczość naszej utalentowanej poetki mieliśmy okazję poznać podczas inauguracji IX Dni Kultury w I LO oraz na wieczorze "Poezji Młodych".

 


 • W dniach 26-28 stycznia odbyły się IX Dni Kultury w I LO. Imprezę zakończyła Gala, na której podsumowaliśmy to co wydarzyło się przez dwa poprzednie dni, a było tego sporo: VI Forum Teatralne, konkurs "Scena dla Każdego"warsztaty, szkolny DKF kawiarnia! Trzeci dzień był podsumowaniem wszystkich wydarzeń. Galarozpoczęła się występem duetu kabaretowego - The Best of Kukier and Demianicz. Wielbiciele ich talentu mieli okazję zobaczyć naszych kabareciarzy w kompilacji różnych skeczy najsłynniejszych kabaretów. Byli naprawdę świetni! Gala to przede wszystkim okazja do nagrodzenia najlepszych. Wręczono nagrody i wyróżnienia we wszystkich konkursach: Forum Teatralnym,Scenie dla Każdego, konkursie fotograficznym"Piękno". Na Gali wręczono również Puchar Dyrektora Szkoły w Turnieju Szermierki oraz nagrodzono najlepszych w Ogólnopolskim Konkursie Jersz z języka angielskiego. Wystąpili wszyscy laureaci konkursów, a całość zakończył instrumentalny popis Piotra Wiszowskiego, Mateusza Pęciaka, Magnusa Brzezickiego orazMarcina Fedki. Wszyscy goście i jurorzy podkreślali wysoki poziom imprezy. Ostatni dzień był również okazją do odbycia ostatnich warsztatów IX DK. Krzysztof Maślejak i Kamil Kuźmiak poprowadzili "Praktyczne zajęcia z kamerą"
Dziękujemy wszystkim jurorom oceniającym tegoroczne konkursy oraz  sponsorom, którzy byli bardzo hojni i ufundowali atrakcyjne nagrody we wszystkich konkursach. Nasi sponsorzy to:
 • Pan Grzegorz Buras - Prezes Autocentrum "Victoria" w Lubinie,
 • Pani Małgorzata Życzkowska- Czesak i Miejski Impresariat Kultury w Lubinie,
 • Państwo Elżbieta i Jarosław Weissowie ze Studia Reklamy StylWeiss w Lubinie,
 • Pan Tomasz Morawski ze Studia Fotograficznego Morawski,
 • Pan Józef Marciniszyn - dyrektor I LO,
 • Rada Rodziców przy I LO,
 • Janusz Mróz - fotograf,
 •  "Le Cafe" w Lubinie. 
  Zobacz też media i zdjęcia z IX DK.

   

   

  W IŚCIE KRÓLEWSKIM STYLU!

  29 stycznia odbyła się szósta już studniówka naszych maturzystów w przepięknej scenerii i cudownej atmosferze Zamku "Książ". Jak zwykle wszystkie klasy trzecie bawiły się razem, a wszelkie dostępne nam źródła podają, że impreza była bardzo udana! Nie dziwi nas to, bo nigdzie indziej nie udałoby się  stworzyć tak niezapomnianych wrażeń w towarzystwie wszystkich koleżanek i kolegów, z którymi spotykacie się na co dzień od trzech lat! Kochani, przed Wami matura! Czas wracać do szkolnej rzeczywistości i ostro brać się do nauki.Przeczytaj o naszej studniówce w miedziowe.pl    Zapraszamy też do galerii zdjęć pani Elżbiety Staszczyk. Można je obejrzeć tutaj, po wpisaniu odpowiedniego hasła i loginu, które podajemy poniżej:
  1. login: maximus a hasło: matura a
  2. login: maximus b hasło: matura b
  3. login: maximus c hasło: matura c
  4. login: zamekksiąż hasło: matura
  5. login: studniówka e hasło: matura e
  6. login: studniówka f hasło: matura f
  7. login: maximus d  hasło: matura d

   

  LICZYMY NIE TYLKO NA MATEMATYCE!

  29 i 30 stycznia 2011r. odbyła się niezwykła ogólnopolska akcja ekologiczna, której koordynatorem w Lubinie była pani Lucyna Powała - nauczyciel biologii w I LO.. Przez dwa dni w Lubinie trwało Zimowe Ptakoliczenie. Przeczytaj artykuł na portalu miasta.
   

WIADOMOŚCI SPORTOWE
 • 15.01.2011r. odbył się Barbórkowy Festiwal Pływania, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły zdobywając bardzo dobre wyniki. Skład  drużyny I LO:
  dziewczęta:
  1. Lewandowska Joanna  II miejsce 100m st. dowolnym (1.14.30s) oraz 400m st. dowolnym( 6.07.30s),
  2. Tomasiewicz Martyna  II miejsce 100m st. klasycznym (1.46.68s),
  3. Przydatek Renata 100m st. dowolnym (1.47.96s),
  4. Zenker Ewelina 100m st. klasycznym (2.12.45s)
  chłopcy:
  1. Rutkowski Wojciech  II miejsce 100m st. motylkowym (1.11.35s) oraz  100m st. grzbietowym (1.13.85s)
  2. Homecki Mateusz  III miejsce 100m st. klasycznym (1.25.62s),
  3. Krzysztoporski Michał  III miejsce 100m st. grzbietowym (1.13.85s),
  4. Buras Łukasz  100m st. dowolnym (1.07.44s) oraz 100m st. klasycznym (1.27.61s),
  5. Rękawiczny  Marcin  100m st. dowolnym (1.03.83s) oraz 100m st. grzbietowym (1.19.96s),
  6. Koronowski Andrzej  100m st. dowolnym (1.02.94s) oraz  400m st. dowolnym (5.15.00s),
  7. Żurowski Michał  100m st. dowolnym (1.05.13s) oraz 100m st. klasycznym (1.25.94s). 

   

 • 13 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po ciężkiej walce nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Skład reprezentacji :
                                                                                                          1.Dancewicz Anastazja IIIa
                                                                                                          2.Bąk Marta  IIId
                                                                                                          3.Melska Jagoda IIIg
                                                                                                          4.Wojciechowska Marta IIIc
                                                                                                          5.Wojtowicz Elżbieta IIg
                                                                                                          6.Rosik Joanna Id
                                                                                                          7.Dudek Paulina IIIc

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information