• NADESZŁA WIEKOPOMNA CHWILA!
  8 października 2010r odbyła się uroczystość otwarcia szkolnego boiska. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Powiatu Lubińskiego -  Małgorzata Drygas - Majka, Przewodniczący Rady Powiatu - Edward Łagun oraz Dyrektor I LO - Józef Marciniszyn. Wśród obecnych na uroczystości byli również: wicestarosta - Ryszard KabatAlicja Augustyniak -Dyrektor Wydziału Oświaty, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego oraz była Dyrektor I LO - Barbara TokarskaWykonawcą inwestycji była firma Dubler
  W 63-letniej historii szkoły było kilka równie ważnych inwestycji. Sala gimnastyczna została zbudowana w 1971, a zmodernizowana w 2006r. Boisko do koszykówki i siatkówki to inwestycja, która została sfinansowana z budżetu powiatu. Ze względu na lokalizacje I LO nasze boisko jest mniejsze od większości szkolnych boisk, ale jako jedno z pierwszych jest oznakowane zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi w koszykówce. Kopernik pięknieje w oczach! Wkrótce "OSiR" przejdzie do historii szkoły, a nam marzy się  teraz piękna, odnowiona aula!  Miedziowe.pl 

  • NAGRODY...

    

   Na Akademii Powiatowej, która odbyła się 14 października w CK Muza wyróżnienia otrzymali najlepsi maturzyści w powiecie orazuczniowie uhonorowani Stypendiami Starosty za rok 2009/2010. Aż 13 osób ( z 15 nagrodzonych) to uczniowie I Liceum.Nagrody i gratulacje odebrali:
   1. Joanna Tyc (3d)
   2. Jakub Znamirowski (3c)
   3. Paweł Tadrała (3a)
   4. Michał Zieliński (3a)
   5. Paulina Świderska (3a)
   6. Konstancja Marciniuk (3d)
   7. Adam Horoszczak (3a)
   8. Joanna Hodyl (3d)
   9. Ewa Anita Zielińska (3d)
   10. Sławomir Dobroć (3a)
   11. Artur Gierałt (3a)
   12. Justyna Ślusarczyk (3c)

   13
   . Piotr Pleśniak (3a)

   Stypendia otrzymali:
   Stypendium naukowe - Wojciech Kulczycki (3a) oraz  Konrad Cisak (2a),
   Stypendium artystyczne - 
   Stefania Gazda (3a)
   Stypendium sportowe - Marcin Rękawiczny (2b)
    

   

  • KONKURSY...

   Językoznawczy...
   Z przyjemnością informujemy, że wśród najlepszych drużyn, tegorocznego Dolnośląskiego Maratonu Językoznawczego, w pierwszej dziesiątce znalazły się aż dwie drużyny z I LO.
   Na 7 miejscu zdobywając 64 pkt uplasowali się: 
   Martyna Mielniczuk Ib, Patryk Halczak Ig oraz Michał Rygiel Ig. 
   Tuż za nimi, na 8 miejscu , z 63 pkt, byli:
   Katarzyna Zawadzka  Ig, Wiktor Jędrzejewski  Ia oraz Andrzej Koronowski  Ia
   Na 13 miejscu (56 pkt) znaleźli się uczniowie z klasy IIIg:
   Zofia Jaskuła, Iwona Zalewska oraz Magnus Brzezicki
   W tym roku do zawodów przystąpiło aż 50 drużyn z Dolnego Śląska. Każda szkoła mogła wystawić tylko 3 drużyny i wiemy, że potencjał innych klas I i II nie został jeszcze wykorzystany - zapraszamy za rok! Drużyny do 7 miejsca  zostały uhonorowane nagrodami. Zobacz przykładowe zadania.

    oraz wokalny
   Mamy laureatki VI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie
   Klaudia Kudlińska 
   (2f) zajęła I miejsce
   Natalia Pelak (2g) uplasowała się na drugiej pozycji. 
   Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Społecznych w Wołowie.

   POTYCZKI JĘZYKOWE
   27 października odbył się I etap drugiej edycji POTYCZEK JĘZYKOWYCH

   Wyniki po pierwszym etapie:
   GIMNAZJUM SALEZJAŃSKIE W LUBINIE: 67,5p.
   GIMNAZJUM INTEGRACYJNE W LUBINIE:59p.
   GIMNAZJUM NR 5 W LUBINIE:58.5p.
   GIMNAZJUM NR 4 W LUBINIE:  56p.
   GIMNAZJUM NR 1 W POLKOWICACH: 45,5p.
   GIMNAZJUM NR 1 W LUBINIE: 32,5 p.

     
   Gratulujemy wszystkim drużynom, zwłaszcza, że zadania były naprawdę trudne!

    
  • SUKCESY SPORTOWE:

   Biegi

   4.10.2010r w Parku Wrocławskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu  
   w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.
    Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły zajęła 
   III miejsce.

   Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie I LO i gratulujemy sukcesu! 
   Zobacz zdjęcia.

   Rowery górskie

   9.10.2010r reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach o mistrzostwo Dolnego Śląska MTB Rowery Górskie, które rozegrano w Chojnowie. I LO reprezentowali : Marek Stróżycki  kl. 3a, Dominik Piechota  kl.2c, Marcin Rękawiczny  kl.2b, Andrzej Koronowski kl.1a oraz Michał Żurowski kl.1a. 
   Byliśmy jedyną szkołą z Lubina biorącą udział w  mistrzostwach. 
   Dziękujemy zawodnikom za reprezentowanie naszej szkoły. Zobacz zdjęcia.

   Piłka siatkowa
   19 października w Zespole Szkół Nr.1 w Lubinie odbył się 
   Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

   Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład reprezentacji:
         1. Matijczak Michał kl IIIb
           2. Gołębski Mateusz kl IIIb
           3. Gońda Adrian kl IIIb
           4. Żołyński Krzysztof kl IIIf
           5. Sitarczyk Mateusz kl IIa
           6. Duchnicki Daniel kl IIa
           7. Kosobucki Dominik kl IIg
           8. Jurczyk Oktawian kl Ie
           9. Pomykała Mateusz kl Ie

    

  • NORDIC WALKING Z "KOPERNIKIEM"

   2 i 3 października 2010r z inicjatywy dyrektora Józefa Marciniszyna odbyło się w
   I LO szkolenie na Instruktora Nordic Walking. Szkolenie poprowadzili dwaj trenerzy narodowi Nordic Walking - dr. Tadeusz Niebudek i dr Ryszard Jasiński z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W szkoleniu wzięło udział 29 nauczycieli w-fu z lubińskich szkół. Wszyscy, którzy pomyślnie przejdą egzamin praktyczny i teoretyczny zdobędą  nie tylko uprawnienia InstruktoraPolskiej Federacji Nordic Walking, ale również uprawnienia INWA, które pozwalają na podjęcie pracy w charakterze instruktora NW za granicą. Dr R. Jasiński podkreśla, że szkolenie zapewnia kompleksowe kształcenie kadry instruktorskiej, dzięki prowadzącym, którzy specjalizują się zarówno w zakresie wychowania fizycznego - dr. T.Niebudek i fizjoterapii - dr. Ryszard Jasiński. 
   Cieszymy się, że nasza czerwcowa inicjatywa Pikniku z Nordic Walking zaowocowała takim szkoleniem. Już wkrótce lubińscy uczniowie na lekcjach w-fu będą maszerować z kijkami - pod fachowym okiem nauczycieli-instruktorów!


  • DZIEŃ NAUCZYCIELA SERCA ROZWESELA!

   14 października to dzień, w którym z okazji swojego święta nauczyciele w I LO przygotowują niespodziankę dla uczniów. Dziwne? Nie u nas! W tym roku, już po raz szósty, zaprosiliśmy na "część artystyczną" przygotowaną przez belfrów Kopernika.Sądząc po reakcjach - podobało się! Bardzo się cieszymy. Dziękujemy też klasie 3a za "horror", który przygotowali i prezentację grona I LO! Ileż to złotych myśli produkują nauczyciele! Kto by pomyślał!? Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za tak liczne przybycie na akademię w dniu, w którym przecież nie musicie przychodzić do szkoły! 
   Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej produkcji nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela pt. "Belferski klip". W pierwszym odcinku programu pt. "Gotuj z Super Klasą" prof. Barbara Klajn wypieka chleb grodzieński. Tym samym inaugurujemy szkolną telewizję kulinarną - przesyłajcie filmy i przepisy kulinarne do redakcji 1lo.tv 
   Dziękujemy panu Ryszardowi Raby z  86Group za montaż tegorocznego filmu!
    

   6 nauczycielek I LO zostało wyróżnionych medalami za długoletnią służbę:
   panie: Jolanta Świetlik, Beata Kwiecień, Wiolette Maćkała, Małgorzata Wiszowska, Joanna Kędzia, Kamila Skowrońska-Gromek
   pani Kalina Sienkiewicz i pan Józef Marciniszyn otrzymali MedaleKEN. 
   Nagrody starosty powiatu lubińskiego, które wręczono na akademii w CK Muza.odebrali: dyrektor Józef Marciniszyn oraz panie:Ewa Urbaniak Joanna Marciniszyn.


  • SEZON TEATRALNY ROZPOCZĘTY!

   22 października do Wrocławia wyjechały dwa autobusy z młodzieżą naszego liceum: jeden do Teatru Capitol na kultowy spektakl - musical "Hair" -  IIg, IIf i IIIe, a drugi do Teatru Arka - na "Lekcję historii" (Ig) Najbliższy spektakl (4 listopada) to "Ferdydurke" wg powieści Gombrowicza, na który wybierają się uczniowie kl II i III 

   Powakacyjny restart edukacji teatralnej zaczął się jednak wcześniej. 8 października klasa IIg, ze swoją wychowawczynią Lilianą Wiśniewską - Korzeniewicz rozpoczęli kolejną edycję teatralną Tym razem obejrzeli spektakl teatralny pt."Sen nocy letniej" (na motywach szekspirowskiij sztuki) w Teatrze Arka we Wrocławiu. Kilka dni późnej, bo 16 października, uczniowie klas III ogladali spektakl teartu z Kielc pt."Zdążyć przed Panem Bogiem", który prezentowany był w CK Muza w Lubinie.

   "Bezpieczeństwo w oczach dzieci"

   21 października 2010r w MDK w Lubinie klasa IIg pod opieką wychowawcy p.Liliany Wiśniewskiej - Korzeniewicz przygotowała inscenizację pt. "Bezpieczeństwo w oczach dziecka". Klasa IIg gościnnie wystąpiła w ramach VI edycji konkursu plastycznego uczniów klas I - III szkół podstawowych powiatu lubińskiego pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Lubińskiego. 

   
  • SPOTKANIA I WYKŁADY
  • W krainie lodowców...

   19.10.2010r  nasze liceum gościło dr Sebastiana Sikorę - pracownika Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.
   Klasy 1g,2e,2g,3e oraz 3g miały okazję uczestniczyć w wykładach o tematyce geograficznej. Nasz gość opowiadał o "Krainie lodowców i niedźwiedzi polarnych", którą poznał podczas swoich wypraw na Spitsbergen oraz "O klimacie, jego zmianach i co człowiekowi do tego".
   Dziękujemy dr S.Sikorze za ciekawostki podróżnicze i piękne zdjęcia. 

   Różowa wstążeczka
   18 października dziewczęta z klas maturalnych miały możliwość uczestniczenia w programie profilaktycznym ,,Różowa wstążeczka”, do przeprowadzenia którego nasza pani pedagog zaprosiła  Dolnośląskie Centrum Onkologii z Wrocławia. O tym, że warto było wysłuchać niezwykle istotnych informacji przekazywanych przez prowadzącego spotkanie lekarza onkologa-chirurga, niech świadczy fakt, że rak piersi jest jak usłyszałyśmy najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet  w większości rozwiniętych państw świata.

   Era Inżyniera w praktyce

   W ramach realizacji programu "Era Inżyniera"  29 października 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego (w tej nazwie nie chodzi oczywiście o ochronę atmosfery panującej na uniwersytecie:).
    

  • WYCIECZKI 
   Od 26września do 2 października  kl.IId była na warsztatach edukacyjnych w Danii. Przedstawicielka Polonii Duńskiej pani Renata Szwebs, przygotowała dla nas ciekawy program spotkań z przedstawicielami szkół i uczelni duńskich.   
   Pierwszego dnia odwiedziliśmy Droninglung Gimnazjum, gdzie zapoznaliśmy się z Duńskim modelem nauczania. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w lekcjach i porozmawiać z uczniami tej szkoły. Po południu pojechaliśmy do Hirshals gdzie zwiedziliśmy Oceanarium. Drugi dzień to wizyta na Uniwersytecie w Aalborgu na Wydziałach Biotechnologii, Chemii i Inżynierii środowisk. Po południu zwiedzaliśmy miasto Aalborg. 

   7-8 października 2010r klasa 2c była na wycieczce w Grodźcu i Złotoryi. Przez dwa dni uczniowie mieli możliwość poznać nie tylko urokliwe zakątki zamku w Grodźcu, ale również  historię Złotoryi i jej okolic. Zobacz  zdjęcia.

  • SAMORZĄD UCZNIOWSKI
   5 października odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było naprawdę sporo, ale zwycięzca tylko jeden.
   Został nim oczywiście Łukasz Osuch! Zastępcą SU została Karolina Bęcławska.Dzięki Waszemu entuzjastycznemu (nie)głosowaniu urna wyborcza wprost pękała w szwach! Aż miło było patrzeć, jak przy rytmicznych dźwiękach Abby zajadacie się wyborczymi ciasteczkami i z wielkim zainteresowaniem poznajecie członków samorządu. 

    

   ZAPRASZAMY:
   Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach językowo - artystycznych z 
   the Young Americans, które odbędą się w dniach 12-14 listopada 2010r
   Będziemy gościć: 4 reżyserów, 24 dziewczyny i 23 chłopców:
   TEAM 2010

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information