Wrzesień minął jak zwykle dosyć szybko i choć to czas westchnień nad oczywistą  niesprawiedliwością, że wakacje są zbyt krótkie, nie da się nic nie robić i niczego nie osiągać!

                                                                                               

                                                                                          INTEGRACJA 

Chociaż wycieczki integracyjne odbywają się w "Koperniku" pod koniec sierpnia, niewątpliwie mają one wpływ na to, jak pierwszaki poradzą sobie z nową rzeczywistością od września. Integracja zakończyła się pełnym sukcesem i od rozpoczęcia  roku szkolnego jesteśmy jak wielka rodzina!
                                                                              "Kopernik" = MATURALNA POTĘGA!

O wynikach tegorocznej matury informujemy w linku Matura - i rzeczywiście mamy się czym chwalić! Tym większą dumą napawa fakt, że wśród 15 najlepszych maturzystów powiatu lubińskiego, znalazło się w tym roku aż 13 uczniów I LO! Najlepsi z najlepszych to:

1. 
Joanna Tyc,
2. 
Jakub Znamirowski
3. Paweł Tadrała
4. Michał Zieliński
5. Paulina Świderska
6. Konstancja Marciniuk
7. Adam Horoszczak
8. Joanna Hodyl
9. Ewa Anita Zielińska
10. Sławomir Dobroć
11. Artur Gierałt
12. Justyna Ślusarczyk
13. Piotr Pleśniak
 

 •                                                              STYPENDYŚCI STAROSTY
      
  Jak co roku uczniowie "Kopernika" zostają  zauważani przez organ prowadzący i  uhonorowani stypendiami Starosty w różnych dziedzinach. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w tym roku Komisja Stypendialna przyznała  4 stypendia Starosty Powiatu Lubińskiego uczniom I LO.:

        Stypendium naukowe - Wojciech Kulczycki  oraz  Konrad Cisak,
        Stypendium artystyczne - Stefania Gazda,
        Stypendium sportowe - Marcin Rękawiczny. •                                                                                Kopernik" znaczy MATEMATYKA!

  W ramach XIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu,  Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował po raz dziewiąty Dolnośląski Maraton Matematyczny. W piątek 17 IX do eliminacji przystąpiło 45 uczniów naszej szkoły.Jak pisaliśmy 21 spośród nich zakwalifikowało się do wielkiego finału.
  Po eliminacjach uczniowie byli uczestnikami wykładu o kostce Rubika, a po nim stanęli do rywalizacji w układaniu kostki.Najszybsi okazali NASI! uczniowie:
  Paulina Kornatowicz z III b zajęła I m, a Mateusz Sitarczyk z II a był na 
  II miejscu 
  !
  W sobotę o 10.00 rozpoczął się morderczy wyścig o miano najlepszego i ... samochód! (coroczna główna wygrana to resorak).
  Po pierwszej serii rozgrywek (5 rund), o 16.00 do kolejnej rundy zakwalifikowali się już tylko Konrad Bieńko i Wojciech Kulczycki z III a. Obaj uczniowie dotrwali do rundy VIII !!!


    W finale uczestniczyli również:
  Dawid Brzemiński z I b (V runda)
  Klaudia Rykowska z I f (V runda)
  Jarosław Szumega z III b (V runda)
  Dominika Świerniak z I c (V runda)
  Bartosz Flisiewicz z I a (IV runda)
  Monika Korta z I c (III runda)
  Paweł Lewandowski z III b (III runda)
  Paweł Blicharski z II a (II runda)
  Agata Borkowska z II b (II runda)
  Norbert Borowski z II a (II runda)
  Ada Stapińska z II a (II runda)
  Justyna Pelc z II a (II runda)
  Mateusz Sitarczyk z II a (II runda)
  Aleksandra Woźniak z I a (II runda)
  Michał Błauciak z III b (I runda)
  Jakub Jurenc z I b (I runda)
  Wojciech Lasota z III a (I runda)
  Justyna Skrzypczak z II b (I runda)


 •                                                                                        
                                                          MATEMATYKA i jej przepiękna figura!

  Jest ich w naszej szkole dwoje – Konrad Bieńko z III a i przecudnej urody figura geometryczna wykonana techniką origami. Za sprawą tej figury Konrad został zwycięzcą ostatniej edycji Konkursu Origami „Żuraw” zorganizowanego przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. 
  Piękno figury doceniło nie tylko jury, zdobyła ona także nagrodę publiczności. 
  Niedawno zaś (o zgrozo!) została zlicytowana! Na szczęście licytację wygrał reprezentant naszej szkoły, dzięki czemu ten cenny eksponat wzbogaci szkolną galerię. Mieści się ona w sali 25, gdzie można osobiście podziwiać wszystkie modele. 


 •                                                                                MARATON nie tylko matematyczny


 • Z przyjemnością informujemy, że wśród najlepszych drużyn Dolnośląskiego Maratonu Językoznawczego rozegranego 20 września we Wrocławiu, w pierwszej dziesiątce znalazły się aż dwie drużyny z I LO. Na 7 miejscu zdobywając 64 pkt uplasowali się: 
  Martyna Mielniczuk  Ib , Patryk Halczak  Ig oraz Michał Rygiel Ig. 
  Tuż za nimi, na 8 miejscu , z 63 punktami byli:
  Katarzyna Zawadzka Ig, Wiktor Jędrzejewski Ia oraz Andrzej Koronowski Ia
  Na 13 miejscu (56 pkt) znaleźli się uczniowie z klasy IIIg:
  Zofia Jaskuła
  , Iwona Zalewska oraz Magnus Brzezicki
  W tym roku do zawodów przystąpiło aż 50 drużyn z Dolnego Śląska. Każda szkoła mogła wystawić tylko 3 drużyny i wiemy, że potencjał innych klas I i II nie został jeszcze wykorzystany - zapraszamy za rok! Drużyny do 7 miejsca  zostały uhonorowane nagrodami. 

   
 •                                                                             SPORT to nasze drugie imię!

  17 września 2010 na stadionie ZSZiO w Lubinie odbyła się X Powiatowa  Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły powiatu lubińskiego.
  W punktacji ogólnej nasza szkoła zajęła I miejsce przed Zespołem Szkół nr I i II LO. Dziękujemy naszym reprezentantom za wspaniałą walkę i zwycięstwo! 


                                             PODRÓŻE JAK WIADOMO KSZTAŁCĄ - nawet bardzo!!!

Wrzesień to nie tylko czas wyjazdów na Dolnośląski Festiwal Nauki, w naszej szkole to również czas wymian i warsztatów.

W dniach 19 - 25. 09. 2010 odbyła się  druga część 20 - jubileuszowej wymiany młodzieżynaszego liceum z uczniami Albert-Einstein-Gymnasium w Boeblingen na terenie Niemiec. W spotkaniu tym uczestniczyło 14 uczniów z klas IIa, IIe, IIf, IIg, IIIa, IIIc pod opieką p. M. Stęczniewskiej i p. A. Witeckiej.
W trakcie tygodniowego pobytu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach z młodzieżą niemiecką, obejrzeć naszą partnerską szkołę, zwiedzić Muzeum Daimler-Benz w Stuttgarcie, odbyć przejażdżkę łodzią po rzece Neckar. Zostaliśmy przyjęci przez przedstawicielkę władz miasta w ratuszu i oprowadzeni po Muzeum Wojen Chłopskich - symbolu miasta Boeblingen. Jak co roku odbyły się trzydniowe warsztaty w zamku Burg Liebenzell, tym razem pod hasłem " Współpraca w Europie - 20 lat partnerstwa szkół". Uczniowie aktywnie działali w grupach: plastycznej, sportowej, muzycznej i filmowej. Efekty ich pracy podziwialiśmy w trakcie uroczystości w szkole, przygotowanej dla nas przez grupę niemiecką i poświęconej obchodzonemu jubileuszowi - 20 lat wymiany polsko-niemieckiej. Był to wspaniały wieczór, pełen wspomnień, z udziałem burmistrza miasta Boeblingen, dyrektora i wicedyrektora szkoły, nauczycieli biorących udział we wcześniejszych wymianach, uczniów i ich rodziców.Spotkanie było bardzo udane, młodzież wróciła do domu pełna wielu wrażeń i przeżyć.   • Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach językowo - naukowych w Danii, które odbyły się w dniach 18 - 25 września 2010r. Jak zawsze program imprezy był niezwykle atrakcyjny, pouczający i poznawczy. Mat-fiz odwiedził m.in.Instytut Fizyki,  liceum międzynarodowe  -  Hasseris Gymnasium oraz Instytut Mediologii.
  Kilkudniowy wyjazd jest wypełniony nie tylko edukacją - to również poznanie walorów turystycznych Północnej Jutlandii i dalsza integracja klasowa:) Autorem wszystkich programów opracowywanych dla różnych profili klas jest pani
  Renata Szwebs, nasza absolwentka, która mieszka w Danii od blisko 20 lat. Wszystkie zajęcia odbywają się w jęz. angielskim, więc wyjazd ma również charakter językowy - a że (niemal) wszyscy w Danii mówią po angielsku (!!!), jest to niezwykła okazja, żeby zobaczyć jak niezbędnym narzędziem jest posługiwanie się angielskim w Europie - znasz język możesz, na przykład, studiować na Uniwersytecie w Aalborgu!

Ot i tyle, a że kraj to urokliwy, wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w tych niezwykłych warsztatach!


 •                                                                                                               ORAZ... 

  Ruszył Szkolny Wolontariat, który przeprowadził już zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci ze świetlicy środowiskowej i zbiórkę ubrań dla dzieci z domu dziecka, w którym obecnie pracuje ks. Mirosław Lonczak! Serdecznie pozdrawiamy!
  Swoje szyki zwiera również Samorząd Uczniowski, który jest w trakcie przygotowań do wyborów.
  Ruszyły też  grantyzajęcia pozalekcyjneEra Inżyniera i cała reszta!
  Kończy się budowa szkolnego boiska!!!

  Zapowiada się kolejny rewelacyjny rok!!!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information