Grudzień 2011r

2b na europejskich salonach!
Uczniowie klasy 2b znów przynoszą chlubę naszej szkole – tym razem na arenie międzynarodowej! Dzięki sprytowi, inteligencji oraz rozległej wiedzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Euroscola” o Unii Europejskiej organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, zajmując zaszczytne II miejsce, uzyskawszy maksymalną liczbę punktów. Nagrodą jest ekskluzywny wyjazd do  Strasburga i krajów Beneluksu sponsorowany przez Unię Europejską.  Czytaj całość.
W drodze po Olimpijskie Laury!

thumb_brzemiski.jpgPo raz kolejny w tym roku mamy przyjemność poinformować o  zakwalifikowaniu się naszego ucznia do II etapu olimpiady przedmiotowej.Do etapu okręgowego61 Olimpiady Fizycznej (część teoretyczna) dostał się Dawid Brzemiński z klasy 2b! Gratulujemy i życzymy powodzenia 8 stycznia we Wrocławiu!
images5.jpgDo II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się w styczniu we Wrocławiu dostali się: Natalia Kosydor (2b), Paweł Utracik (2d), Konrad Cisak (3a) oraz Michał Rygiel (2g)
Znamy już wyniki szkolnego etapu X Olimpiady Lingwistycznej. Treść  zadań, odpowiedzi  oraz schemat oceniania dostępne są na stronie Olimpiady.  Decyzja, kto dostał się do etapu okręgowego zostanie ogłoszona przez  organizatorów 1 lutego 2012r.  II etap odbędzie się we Wrocławiu 3 marca  2012.Poniżej podajemy 6 najlepszych wyników: Monika  Urban (2a59p. Dominika Zarówna (2a)   49p. Wiktor Jędrzejewski (2a)  48p. Paweł Tomys  (1a)  44p. Konrad Cisak (3a) 40p. Filip Ożga     (1a) 39p.
Sukcesy w Konkursach!

thumb_aa.jpgPo raz kolejny informujemy o sukcesie utalentowanej uczennicy klasy 3d Anny Adamowicz,  której twórczość nie pozostaje niezauważona. To jest po po prostu  niemożliwe! Dlatego nie dziwi nas kolejny sukces naszej poetki. Ania  otrzymała wyróżnienie w konkursie "Nadchodzące Pokolenie", którego organizatorem było I LO w Bytomiu.
Dwie uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne w finałach XV Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej pod  honorowym patronatem Metropolity Wrocławskiego, Marszałka Województwa  Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który odbył się we  Wrocławiu 9 grudnia 2011r. W kategorii "wywiedzione ze słowa", I miejsce zajęła Maria Dajnowska (1d), a w kategorii poezji śpiewanej I miejsce wywalczyła Paulina Kaleta (3g).
thumb_marysia.jpgthumb_kaleta3_n.jpg
Sukcesy sportowe!

thumb_dsc03309.jpg8 grudnia 2011r w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie zostały rozegrane eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do finału, który zostanie rozegrany 15 stycznia 2012r. Zobacz kilka zdjęć
Reprezentacja szkoły: Sitarczyk Mateusz (3a) Duchnicki Daniel (3a) Czerniawski Robert (2a) Rutkowski Wojciech (2a) Cichosz Maciej (2d) Kosobucki Dominik (3g) Pomykała Marek (2e) Pinkowski Patryk (2b) Górka Mateusz (2b) Tarka Robert (1f)
szachy_1.jpg12 grudnia 2011r w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Powiatu. Reprezentacja naszej szkoły zajęła  I miejsce i w kwietniu będzie reprezentować powiat na strefowych rozgrywkach w Legnicy. Skład reprezentacji I LO: Sysak Martyna (2g) Rękawiczny Marcin (3b) Szymon Nowak (2b) Ilnicki Tomasz (1a) 

thumb_daw.jpg18 grudnia 2011r na basenie  w ZSZiO odbyły się zawody pływackie z  okazji "Barbórki", w których wzięło udział trzech uczniów klasy 2a: Dawid Szkurat, Michał Żurowski oraz Andrzej Koronowski. Najlepszy okazał się Dawid, który zajął I miejsce  na 100m delfinem i II miejsce na 400 m kraulem! 
Konferencje i nie tylko...
W czwartek 15 grudnia, we Wrocławiu, grupa maturzystów naszego liceum z klas III f i IIIg uczestniczyła w konferencji „Idee, które rządzą światem i … maturą z WOS-u” zorganizowanej przez portal Maturowo.pl i Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej.  Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu  wymaganego na maturze, ale również podzielić się z innymi wiedzą już  posiadaną. Nasi uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie w konferencji, a  na jej zakończenie wygrali konkurs podsumowujący  spotkanie, za co  zostali nagrodzeni przez organizatora.
thumb_ww1.jpgthumb_ww3.jpgthumb_ww5.jpgthumb_ww2.jpg
"Bezpiecznie w górach"

thumb_img_4814.jpgFerie coraz bliżej, dlatego 14 grudnia odbyły się w naszej szkole  zajęcia profilaktyczno-edukacyjne "Bądź rozważny w górach", w których  uczestniczyli uczniowie z klas I - III. Zajęcia prowadził p. Robert Kaźmierski - instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu i zagrożeniom w górach, szczególnie w okresie zimowym. Jak podkreślał prowadzący celowość tego typu spotkań jest bardzo   uzasadniona i potrzebna, ze względu na niski poziom wiedzy i   umiejętności dotyczących poruszania się w górach, ze zwróceniem uwagi na   szybko zmieniające się warunki pogodowe. Zajęcia miały charakter   interaktywny, uczniowie mieli możliwość zobaczenia niezbędnego sprzętu   gwarantującego bezpieczeństwo podczas uprawiania turystyki i sportów   zimowych.
Politechnika w "Koperniku"
poli.jpg15 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Politechniki Wrocławskiej,  na którym  uczniowie zainteresowani studiami na tej uczelni poznali  zasady rekrutacji, ofertę studiów, proponowane kierunki, oferowaną pomoc  socjalną dla studentów. Oczywiście oprócz informacji formalnych, nie  zabrakło również tych, które są równie ważne dla przyszłej studenckiej  braci - mianowicie - jak wygląda studenckie życie...
Studia za granicą - why not!
finallogomainpage.pngNasi uczniowie coraz częściej i śmielej decydują się na studia za  granicą. Wybierają m.in. Wielką Brytanię, Niemcy,  Danię. W podjęciu  decyzji pomagają organizowane w szkole spotkania, jak np z przedstawicielem Szkół Zagranicznych Perfect, wyjazdy za granicę - na warsztaty do Danii, czy spotkania ze studentami. Dwoje uczniów klasy 3b - Agata Borkowska i Marcin Grabski  wybrali się do Holandii, żeby przekonać  się na własnej skórze jak  wyglądają uczelnie i życie na studiach za granicą. 
uwc.pngTowarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata zachęca uczniów klas I  do udziału w programie stypendialnym, który umożliwia naukę na  uczelniach zagranicznych i zdawanie matury międzynarodowej. Rozpoczął  się nabór na lata szkolne 2012-2014 - aplikacje należy składać do 15 stycznia 2012r
Świąteczne klimaty
Jak co roku "Pierniczymy"
20 grudnia, zgodnie z zapowiedzią SU, odbyło się kolejne Pierniczenie w "Koperniku". W piernikowe szranki stanęło 7 klas. Kto był najlepszy? I d !!! Drugie miejsce przypadło klasie 1b, natomiast trzecie - 2f.  Dziękujemy serdecznie Paniom porządkowym, które wcieliły się w role  niezawodnego jury:) oraz pozostałym klasom za wspólną zabawę oraz pomoc,  ponieważ Wasze pierniki zostały sprzedane, a dochód z nich został przeznaczony  dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworze.Prezentujemy rywalizujące  pierniki:)
thumb_img_4838.jpg  thumb_img_4839.jpg  thumb_img_4841.jpg  thumb_img_4846.jpg  thumb_img_4849.jpg  thumb_img_4851.jpgthumb_img_4856.jpg
"Kolęda w przedszkolu"

thumb_dsc09687.jpg20 grudnia 2011r Aleksandra Nawrot i Patrycja Weiss z 1b oraz Monika Hyży, Ada Nasiadka, Martyna Smolec i Sandra Chudak z 2g były ze świąteczną wizytą u dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 9 w Lubinie. Wspólne kolędowanie z dziećmi przy akompaniamencie skrzypiec było bardzo miłe dla obu stron! 
images_6.jpgJak co roku nasi uczniowie dołączyli się do akcji SU przygotowując świąteczne paczki dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Koszt niewielki, a ile radości udało się "kupić" - bezcenne! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. Wszystkie klasy otrzymały piękne i wzruszające kartki z podziękowaniami od dzieci, które obdarowaliśmy.
Nie zapominamy o emerytach!

thumb_img_4801.jpg14  grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole emerytowanych   nauczycieli, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na spotkaniu   wigilijnym przygotowanym  z myślą  o nich.  Poprzez swoją wieloletnią    pracę w naszym liceum tworzyli jego historię. Na spotkanie, które było   świetną okazją do wspomnień, przybyli: p. Zofia Owczarska, p. Krystyna Grablewska, p. Zbigniew Heksel, p. Jan Lipke, p. Zdzisław Seredyński oraz p. Józef Wyspiański. Grono pedagogiczne reprezentowali p. Barbara Mikosza z-ca dyrektora, dyrektor Józef Marciniszyn oraz p. Aldona Kozieł
thumb_img_4822.jpg  thumb_img_4823.jpg  thumb_img_4824.jpg  thumb_img_4825.jpg
ch.jpgTradycyjnie przed świętami ruszył Kiermasz wyrobów artystycznych. Jak co roku mogliśmy kupić piękne i niepowtarzalne prezenty wykonane przez naszych uczniów - była to biżuteria oraz filmy. Tradycją są również organizowane szkolne spotkania wigilijne i  okolicznościowe imprezy. 22 grudnia był ostatnim szkolnym dniem przed Bożym Narodzeniem - w "Koperniku" nie zabrakło świątecznych  akcentów. W pięknie odnowionej i okotarowanej(!) auli odbył się koncert, w którym wystąpiły wokalistki: Paulina Kaleta, Marta Skowrońska, Sandra Chudak, Martyna Smolec, Ada Michalik, Klaudia Kudlińska oraz instrumentaliści: Patrycja Weiss, Aleksandra Nawrot, Dorota Godlewska, Marta Mroczko i Jakub Jurenc.

I tak dobiegł końca grudzień, kończąc tym samym 2011r. Życzymy szczęśliwego 2012 roku! 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information