Czerwcowe sukcesy
 
 • 18 czerwca w auli Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień dla "Olimpijczyków 2010". Wyróżnionym uczniom dyplomy wręczali wiceminister oświaty, wicewojewoda dolnośląski oraz dolnośląski kurator oświaty. Tego zaszczytu w tym roku dostąpili: Adam Glapa z kl IIg  -  finalista centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Piotr Goguś z kl IIb - finalista centralny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Obaj uczniowie otrzymali również nagrody finansowe ufundowane przez Stowarzyszenie na rzecz I LO.
  Opiekunami uczniów były panie: Kalina Sienkiewicz i Jolanta Świetlik.

   
 • 23 czerwca w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbyło się spotkanie władz powiatu z uczniami, którym wręczono nominacje w tegorocznej edycji projektu "Poławiacze Pereł". W tym roku tylko dwoje  uczniów (I LO oraz ZS w Chróstniku) zostało wyróżnionych w Programie Odkrywania Talentów Szkoły Letniej 2010, której inicjatorem jest Uniwersytet Jagieloński. Tegoroczną perłą naszej szkoły została Dominika Kucner  z klasy IIg, dla której ten rok okazał się pasmem sukcesów. Dominika weźmie udział w kampusie tematycznym V edycji "Poławiaczy Pereł", a będzie to kampus kulturoznawczy.
   

 • 15 czerwca w CK Muza odbyło się podsumowanie mijającego roku szkolnego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Fundację For Art. Każda szkoła została przedstawiona z jak najlepszej strony. Po prezentacji laureatów odbył się recital Mariusza Kiljana pt " 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie".
  W naszym liceum wyróżniono uczniów klas I i II w następujących kategoriach:

  * najlepszy uczeń - Katarzyna Ziomek   (2e),
  * laureaci olimpiad/konkursów - Adam Glapa (2g), Piotr Goguś (2b),   
  Norbert Borowski (
  1a) oraz Konrad Cisak (1a),
  * sportowiec roku - Marcin Rękawiczny (1b),
  * artysta roku - Radosław Książek (2b),
  * osobowość szkoły - Dominika Kucner (2g),
  * najwyższa frekwencja 100% - Aneta Serafin (1c), Kamil Bajor(1b),  Aleksandra Kazimierów (1d), Patrycja Muszyńska (1d)
  * inicjatywa roku - 1lo tv - szkolna telewizja  - Paulina Pałucka, Piotr  Wiszowski, Adam Hajdas (1b)


I LO najlepsze w sporcie!
 
 • W toczącym się przez cały rok współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego tzw "Licealiadzie" nasza szkoła zajęła I miejsce zdobywając 195 pkt w 12 różnych konkurencjach! Drużyny dziewcząt i chłopców walczyły w:
  * lidze LA,
  * piłce siatkowej,
  * ręcznej,
  * sztafetowych biegach przełajowych,
  * pływaniu,
  * tenisie stołowym,
  * indywidualnych biegach przełajowych,
  * halowej piłce nożnej,
  * szachach,
  * siatkówce plażowej.
   Dodatkowymi zawodami wojewódzkimi, w których startowały reprezentacje naszej szkoły to:

  * rowery górskie,
  * narciarstwo alpejskie.
  Tabela wyników Licealiady 2009/2010r:
  I m. -  I LO - 195 pkt

   II m. - II LO - 187 pkt
   III m. ZS nr2 - 156 pkt
     IV m.- ZS nr 1 - 149 pkt
   V m. - ZSZiO - 85 pkt
  VI m. - SLO - 79 pkt
              VII m. - ZS Chróstnik - 37 pkt
     VIII m - ZSS-S - 28 pkt
          IX m - ZSR Rudna - 18 pkt
 
 

Jubileuszowa XX Wymiana Polsko-Niemiecka
 
 • 6 czerwca przyjechała do nas grupa uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego  Albert-Einstein - Gymnasium w Boeblingen. Tym samym zainaugurowana została jubileuszowa XX Wymiana Polsko-Niemiecka. 7 czerwca nasi goście odwiedzili szkołę, uczestniczyli w lekcjach, spotkaniach z uczniami, nauczycielami i dyrekcją naszego liceum. To dopiero początek sześciodniowego programu imprezy. W szkole spotkamy się ponownie w piątek - o godzinie 16.00 odbędzie się okolicznościowy koncert -  "Gala XX Wymiany Polsko- Niemieckiej w I LO".11 czerwca zakończyła się XX Wymiana Niemiecka. Impreza, zgodnie z programem, zakończyła się wizytą u Prezydenta Lubina oraz koncertem jubileuszowym w auli liceum.
  Zobacz: miedziowe.pl


Warsztaty tematyczno-językowe w Danii
 • W dniach 23 - 30 maja 2010r klasa 2b uczestniczyła w tygodniowych warsztatach językowo - matematycznych w Aalborgu. Młodzież odwiedziła m.in Uniwersytet w Aalborgu - wydział elektrotechniki i budownictwa, Uniwersytet Techniczny oraz University College, gdzie studiują nasi absolwenci. Wizytę tradycyjnie rozpoczęło spotkanie w liceum. Duńskie warsztaty to nie tylko "obowiązki", to również piękna plaża, wrzosowiska i mnóstwo dobrej zabawy.

 • W dniach 30 V – 5 VI klasa 2d uczestniczyła w warsztatach biologiczno-ekologicznych w Danii. Wraz z nauczycielami uczniowie poznali duński system nauczania, następnie zwiedzili oceanarium. Poza tym nasi uczniowie gościli na uniwersytecie w Aalborgu, na wydziałach Technologii Medycznej, Biotechnologii i Chemii, Ochrony Środowiska. Zapoznali się również z budową elektrowni wiatrowej (wiatraka) oraz rozmawiali z przedstawicielką Polonii Duńskiej w Aalborgu. Z okazji dnia dziecka uczniowie zorganizowali sobie ognisko z pieczeniem kiełbasek. To jednak tylko namiastka tego wszystkiego, co klasa zobaczyła i przeżyła na duńskiej ziemi!

I Piknik z Nordic Walking

12 czerwca o godz. 10.00 odbył się pierwszy Piknik z Nordic Walking. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Włączyliśmy się  do propagowania tej niezwykle zdrowej formy spędzania wolnego czasu pod okiem najlepszych specjalistów w Polsce! Zajęcia prowadzili specjaliści z Akademii Wychowania Fizycznego  we Wrocławiu: dr hab. Tadeusz Niebudek  - instruktor międzynarodowy i Prezes Nordic walking na Dolnym Śląsku oraz dr Ryszard Jasiński - instruktor międzynarodowy.
Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Lubińskiego.
Przeczytaj w: miedziowe.pl.

 
 
Zakończenie sezonu teatralnego w ILO
 


 

 • 16 czerwca zakończyła sezon artystyczny klasa Ig, oglądając ostatni spektakl w bieżącym roku szkolnym w Teatrze Dramatycznym w Legnicy - scena na Piekarach: " Mamatango".
  Dziewięć aktorek, niczym w reportażu, próbowało zmierzyć się z problemami, którą towarzyszą kobietom na co dzień: dziecko, rodzina, kariera, małżeństwo, samotność... Spektakl nieco śmieszny, nieco gorzki momentami, ale na pewno porywający w scenie finałowego tańca na tysiącach kamyków..., białych kamyków niczym ryż na szczęście i kamyków - metafory surowego, twardego życia. Wiele refleksji... . O czym informują uczniowie I G z wychowawcą, panią Lilianą Wiśniewską - Korzeniewicz - autorką realizowanego projektu  "Jestem uczniem I LO - precz z wulgaryzmami".

 Poza tym w czerwcu:

 

 • 1 czerwca 2010r.
  Szkolny Wolontariat
  przygotował szereg atrakcji z okazji
  Dnia Dziecka. Można było kupić pyszne ciasta, gofry i kawę; wygrać niezwykłe fanty na loterii, w której szczęśliwy los kosztował tylko 2 zł. Punktem kulminacyjnym była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez nauczycieli. Zabawa była przednia i pyszna, a dochód ze wszystkich imprez został przeznaczony na wycieczkę dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!


 • 2 czerwca 2010r.
  Czy można zjeść słonia? - warsztaty komunikacji    
  Na zaproszenie pani pedagog, Alicji Jankowskiej, gościliśmy w naszej szkole wykładowcę Uniwersytetu Zielonogórskiego dr Marzannę Farnicką, która wystąpiła z cyklem wykładów ,,Umiejętności społeczne – jak je doskonalić? Ich celem było pokazanie możliwości wpływu na własne umiejętności społeczne, między innymi takie jak: asertywność, wyrażanie emocji i ich kontrola, komunikacja czy umiejętność nawiązywania znajomości. Tematyka ta jest szczególnie ważna, gdyż umiejętności te są nieustannie wykorzystywane przez każdego z nas w procesie szeroko pojętej komunikacji.


 • 4 czerwca 2010r.
  Tego dnia na boisku OSIR-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów, a obie nasze drużyny uplasowały się na III miejscu.


 • 5 czerwca 2010r.
  W Klubie pod Muzami odbył się koncert "Czerwcówka" przygotowany przez Lubińskie Forum Młodzieżowe (utworzone m.in przez  uczennice klasy 2c: Katarzynę Przygońską i Kamilę Jodko. Wśród wykonawców znaleźli się uczniowie i absolwenci naszej szkoły: Klaudia Kudlińska, Radosław Książek, Konrad Bieńko, Marta Zieńkowska,
  Zobacz relację w miedziowe.pl

 • 23 czerwca 2010r
  Klasa 1b
  wzięła udział w biegach na orientację, które były eliminacjami przed wyłonieniem drużyn do zawodów w przyszłym roku szkolnym. Poza 1b do eliminacji zgłosiła się jedna drużyna z kl 2b. Była to również doskonała okazja do spędzenia przyjemnego dnia w pięknej aurze i przy ognisku. Naprawdę zapachniało wakacjami! Trasy biegu opracowali Wojtek Duljarz  i Arek Panic.

 • 24 czerwca 2010r.
  W czwartek Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolne Multikino. W oczekiwaniu na zasłużone wakacje, uczniowie mogli obejrzeć zaproponowane filmy:
  "Revolutionary Road" ("Droga do szczęścia"),  "Hurt Locker",  "Mamma mia!",  "Bez mojej zgody", "Anioły i demony",  "2012",  "Shrek 3"
  Gratulujemy pomysłu! • 26 - 27 czerwca 2010r.
  I LO na Dniach Lubina
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac w ostatnich edycjach Konkursu Fotograficznego  „Piękno”  wystawionych "na murze" przy Wzgórzu Zamkowym w formie wystawy zatytułowanej "W poszukiwaniu piękna" Oskar Wilde powiedział, że „Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna”. W myśl tej maksymy przedstawiamy  prace młodych, poszukujących  ludzi, które udowadniają, że nie istnieje rzecz, człowiek czy miejsce, które dla pary oczu nie może być piękne, wyjątkowe, święte. 

  Tradycyjnie już młodzi artyści z naszej szkoły wystawiają swoje prace i wyroby na Festiwalu Rękodzieła, który odbywa się w ramach Dni Lubina. • 25 czerwca 2010r. - zakończenie roku szkolnego 2009/201!

  Ostatni dzień szkoły to jednocześnie uroczyste zakończenie roku szkolnego. Mieliśmy zaszczyt gościć starostę Powiatu Lubińskiego panią Małgorzatę Drygas - Majkę oraz Zofię Pieńkowską - emerytowanego dyrektora naszego liceum. Jak co roku, najlepsi uczniowie, sportowcy oraz ci, którzy angażują się w życie szkoły zostali nagrodzeni książkami, których fundatorem jest nasza nieoceniona Rada Rodziców. Ostatni dzień szkoły to również rozstrzygnięcie konkursu na Super Klasę. W tym roku Super okazały się dwie klasy: Id (Saloon) i Ig (Fabryka czekolady) - obie zostały nagrodzone ufundowanymi przez dyrektora tortami.


  Całość zwieńczyła zabawna część artystyczna przygotowana przez klasę If.
  58 uczniów uzyskało średnią ocen 4.75 i wyżej.
  Średnia ocen szkoły wyniosła 4.04, a frekwencja  91.09%!

  Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników, dziękujemy za cały rok i życzymy wspaniałych wakacji. Zapraszamy na miedziowego.pl.
  Zobacz relację w:
  miedziowe.tv
  .oraz wiadomości w
  TVLubin (z obszerną relacją z I LO).

  Najlepsi w tym roku:
  Średnia ocen:                                                         Frekwencja:
  Klasa I b (mat-fiz)-  4,30                                Klasa  I d- 93,2%
  Klasa IIa (mat-fiz) - 4,28                                Klasa I a- 93,0%
  Klasa I a (mat-fiz) - 4,24                                 Klasa I g- 92,84%  Zobacz:   Najlepsi w roku szkolnym 2009/2010.
  Filmowe przeglądy 2009/10 znajdziesz w 1lo tv

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information