Olimpiady, konkursy
Nasi uczniowie brali udział w 18 olimpiadach przedmiotowych; 3 osoby na szczeblu  centralnym:
Sylwia Szlapińska 3c- finalistka i laureatka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, 
Piotr Andrzejak 3c – finalista po raz drugi Olimpiady Matematycznej 
Mateusz Litwin 3g - Finalista Olimpiady Filozoficznej

 31 osób  na etapie okręgowym, byli to:
- biologiczna   - Joanna Chrąchol(IIId), Paweł Łysyganicz(IIId),Bartosz Pencakowski(IIId), Ewelina Heil(IIIe), Paweł Godek(IIa), Aleksandra Strzechowska(IIa), Natalia Trochanowska(IIa), Justyna Wozowczyk(IIa), Jakub Bojakowski(IId), Małgorzata Domonik(IId), Paulina Gołaś(IId),
- ekologiczna   - Malwina Chowańska(Id), Wojciech Duliarz(Id), Sylwia Szlapińska(IIIc),
- ekonomiczna  - Piotr Goguś(Ib), Krzysztof Maruniak(IIb), Marcin Ślączka(IIb)
- fizyczna  - Artur Gierat (IIa), Piotr Andrzejak (IIIc)
- filozoficzna   - Mateusz Litwin (IIg)
- informatyczna  - Borys Dyczko(IIIc)
- lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej   - Marlena Pizoń(IIa), Mateusz Rudzki(IIa), Adrian Szymański(IIIa)
- o Polsce i Świecie Współczesnym   - Dawid Bujakowski (IIIf), Ireneusz Staroń (IIf)
- przedsiębiorczości    - Piotr Goguś(Ib), Marcin Lekki(IIa), Marek Łuc(IIa), Krzysztof Maruniak(IIb), Maciej Mazur(IIa)

    Prawie połowa uczniów naszej szkoły wzięła udział w różnorodnych konkursach organizowanych przez różne placówki oświatowe, stowarzyszenia czy organizacje. Były to m.in. konkursy językowe, krajoznawcze, recytatorskie, teatralne, gra na giełdzie czy wiedzy teologicznej.
 Największe sukcesy osiągnęli:
 Piotr Andrzejak IIIc-finalista X Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich, Marcin Augustyn IIIa – 41m. w Polsce i 4m. w województwie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Jersz”,  Wojciech Duliarz Id – 6m. na wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, finalista (11m.) wojewódzkich biegów na orientację, Natalia Gębka IIa – 1m. na XVI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Odessie, Złota Półnuta na XVIII International Song and Dance Festiwal, 3m. na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, Sonia Idzikowska IIIg – IIm. w kategorii literackiej VIII Konkursu Artystycznego :Młode Talenty”, laureatka Dolnośląskiego Konkursu Poetyckiego „Wiosna w Nas”, Małgorzata Kawałkowska IIc  – XIIm. w Polsce i III w województwie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Jersz”,  Marta Konik IIIg – Im. w ogólnopolskim konkursie o nagrodę Księdza Jerzego Popiełuszki kategoria multimedialna, nagroda główna na Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej, Radosław Książek Ib – Im. w kategorii poezja śpiewana na XII Dolnośląskim Turnieju Słowa , Literatury Patriotycznej i Religijnej, Małgorzata Kubów Id – finalistka (11m.) wojewódzkich biegów na orientację, Dominika Kucner  znalazła się wśród 16 najlepszych eseistów w kraju w konkursie „Moje miasto- moja przestrzeń” zorg. przez Uniwersytet Warszawski, Wojciech Kulczycki Ia - – złoty dyplom w międzynarodowym konkursie matematycznym „Genius Logicus”, a także udział w krajowym półfinale Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, Konstancja Marciniuk IId – 2m. na etapie regionalnym w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język” Arkadiusz Panic Ie - 6m. na wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, Dagmara Poskart IIIf – wyróżnienie na etapie regionalnym w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język”, Mateusz Rudzki IIa- 14m. w Polsce na Olimpiadzie Lingwistycznej, Natalia Stolarska IIa – złoty dyplom w międzynarodowym konkursie matematycznym „Genius Logicus”, Paweł Tadrała IIa-6m.w Polsce i 2m. w województwie w konkursie „English High Flier”, Justyna Wozowczyk IIa- 1m. w ogólnopolskiej internetowej Lidze Zadaniowej , wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny, złoty dyplom w międzynarodowym konkursie matematycznym  „Geniusz Logicus”, a także udział w krajowym półfinale Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, Marta Węgrzyn Ic – 4m. w Polsce i  2m. w województwie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Jersz”, Barbara Wiśniewska IIc – XIIm. w Polsce i III w województwie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Jersz”, Barbara Wróbel IIg – 15m. w Polsce i 5m. w województwie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Jersz”, Julian Wypasek IIIg –szczególne wyróżnienie w IV Dolnośląskim Konkursie Literackim „My Polacy-My Dolnoślązacy”, Michał Zieliński IIa – I nagroda na IV ogólnopolskim konkursie muzyki fortepianowej, II nagroda na XVIII Bystrzyckim Konkursie muzyki zespołowej i kameralnej oraz wyróżnienie na X Legnickim Konkursie Pianistycznym, Patryk Brzeziński, Patryk Chocholak i  Piotr Franczak - IId  udział w etapie diecezjalnym  XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, Zespół Cream-Team (B. Bartkowiak, M. Pruban, M. Jasiński, A. Panic)  VIm. w województwie dolnośląskim VII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, Marta Konik i Kamil Kuźmiak znaleźli się w finałowej 10-tce w ogólnopolskim konkursie filmowym „OFF Camera”

We współzawodnictwie sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli I miejsce w powiecie lubińskim

Cieszy fakt, że większość olimpijczyków i zwycięzców konkursów to uczniowie klas pierwszych i drugich.

W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w wielu wyjazdach i imprezach:
   - na wykłady, wystawy  427os.    
   - do teatru , opery  470 ucz.
   - na targi edukacyjne  205 ucz.
   - na festiwal nauki 200 os.
   - na zajęcia z foto  90 os.
   - pielgrzymka do Częstochowy  90 os.
   - na zajęcia z chemii 220 os.
   - wolontariat   20 os.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczniom!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information