Dni Kultury to projekt, który jest realizowany w naszej szkole od 14 lat. Jego celem jest rozwijanie talentów, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy, prezentacja dorobku uczniów, nauczycieli i absolwentów uczniom I LO. Całość wpisuje się doskonale w wytyczne i priorytety Ministra Edukacji na ten rok, który został nazwany "Rokiem Otwartej Szkoły". Taką z pewnością jest I LO. Dni Kultury - to już od kilku lat nasz szkolny festiwal nauki - stąd nazwa naszej imprezy została rozwinięta:
Dni Kultury W I LO - UCZYMY, INSPIRUJEMY , POSZERZAMY HORYZONTY.
W dniach 16-18 marca I LO było czymś więcej niż tylko szkołą - staliśmy się miejscem spotkań, warsztatów i dyskusji. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć i posłuchać uzdolnionych uczniów i absolwentów, którzy pasjonują się nauką , psychologią, teatrem, filmem, fotografią, malarstwem czy modą . W ten sposób nie tylko promujemy talenty, ale często je odkrywamy.
Od czterech lat program Dni Kultury został rozszerzony o bogatą ofertę warsztatów tematycznych, prowadzonych przez uczniów, nauczycieli, absolwentów i zaproszonych gości – sympatyków Kopernika. W tegorocznej edycji Dni Kultury, odbyło się ponad 40 warsztatów, wykładów i spotkań tematycznych. Tańczyliśmy, robiliśmy sushi, biżuterię z prawdziwych kwiatów, 181 osób zmierzyło wiek biologiczny, graliśmy w gry bitewne na makietach, malowaliśmy koszulki i martwą naturę.
Ogromnym sukcesem kilkunastu edycji Dni Kultury są kariery naukowe, biznesowe, aktorskie, wokalne, artystyczne, taneczne i osobiste naszych absolwentów, którzy tu stawiali swoje pierwsze kroki i którzy chętnie wracają, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i pasją z młodszymi kolegami.
Dni Kultury w I LO stały się imprezą środowiskową, w której udział bierze nie tylko cała społeczność uczniowska naszej szkoły ale wielu absolwentów i rodziców. W tym roku wśród zaproszonych gości jest 3 nauczycieli, 2 rodziców, 21 absolwentów i kilkunastu uczniów. Nie musimy wyjeżdżać na festiwal nauki – festiwal przyjeżdża do nas – gościliśmy np kilku doktorów, profesora zwyczajnego, lektorkę języka chińskiego UJ, radcę prawnego, dyrektorów firm, copywritera, pisarkę, speców od efektów specjalnych i obronności – a wszystkich łączy jedno – ogromna pasja do tego co robią i chęć dzielenia się tym z innymi i za to wszystkim dziękujemy!
Podczas Gali DK– 18 marca zostały rozstrzygnięte wszystkie konkursy- ogólnopolski konkurs fotograficzny "Piękno", konkursu na Indywidualność Artystyczną Sceny Dla Każdego i wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu modowego Runway, gry businessowej Cashflow. Do naszego rozległego projektu dołączyli w tym roku uczniowie realizujący niesamowite projekty w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii: Spatium, Misja Wizerunek, Nie karm Raka, Trenuj Zdrowie. Cieszymy się, że zarażamy działaniem innych i jesteśmy ciekawi jak rozwiną się te wszystkie talenty!
O naszych gościach i programie pisaliśmy wcześniej. zostaje nam więc WSZYSTKIM GORĄCO PODZIĘKOWAĆ za udział i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz!
Zobacz zdjęcia: DZIEŃ 1, DZIEŃ 2, DZIEŃ 3 i artykuł na stronie miasta (z dnia 1) oraz wyniki wszystkich konkursów XIV DK. 

J
eszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim gościom XIV DK, którzy poprowadzili tegoroczne warsztaty/wykłady/prezentacje, a byli to:
OPISY PROWADZĄCYCH XIV DK

- dr Mateusz Dróżdż
- prof. Janusz Marek Pawlikowski 
- dr Joanna Porucznik
- doc. dr Ryszard Jasiński
- dr Jacek Jazy
- p. Katarzyna Ratajczyk 
- p. Justyna Jazy 
- p. Teresa Menzler
- p. Arleta Kowalska 
- p. Ada Augustyniak
- p. Joanna Chmielowiec
- p. Magdalena Michalska
- p. Agata Banaszak
- p. Patrycja Braziuk
- p. Karolina Madera
- p. Joanna Kokoszkiewicz
- p. Maja Szerel i  p.Karina Gorzkowska
- p. Agnieszka Foryś i p. Monika Misiewicz

- p. Paulina Kondraciuk i p. Marta Konieczna
- p. Katarzyna Szypuła i p Justyna Zarębska
- p. Agnieszka Kazimierów i p. Bartosz Chilkiewicz 
- p. Piotr Malski
- p. Tomasz Foryś
- p. Piotr Wojciechowski
- p. Wojciech Wdowiak
- p. Bartosz Grędeysa
- p. Szymon Słowikowski
- p. Michał Narewski
- p. Rick Galvin
- p. Jakub Tkaczyk
- p. Wojciech Marzec, p. Radek Milner, p. Paweł Samborski
- p. Krzysztof Kołakowski i Patryk Kwapis
- p. Dawid Mykietyszyn i Michał Poręba
- p. Patryk Ryś
- p. Michał Satława
- p. Artur Czulny
- Ligia Dekiert i Faustyna Jałosińska
- Natalia Oprządek
- Adam Kowalski i Mateusz Gil
KOŁO NAUKOWE SOWA:
Sandra Chudak, Dagmara Dyczko, Remigiusz Zieliński, Brenda Romaniuk, Piotr Pawlak, Mariola Szumniak, Magdalena Budzyńska, Natalia Dziubyna, Anna Miedzińska,

Agnieszka Wójcik, Adrian Kwiatek, Damian Sarnowski

ZESPÓŁ TRENERÓW z lubińskiego CROSSFIT
Zespół projektowy Olimpiady Zwolnieni z Teorii - SPATIUM
Zespół projektowy Olimpiady Zwolnieni z Teorii - TRENUJ ZDROWIE
Zespół projektowy Olimpiady Zwolnieni z Teorii - NIE KARM RAKARAZ JESZCZE BARDZO dziękujemy SPONSOROM XIV Dni Kultury, dzięki którym stać nas na coraz cenniejsze nagrody, a sama impreza nabiera coraz większego rozmachu!!
! W tym roku wsparli nas:
Pan Grzegorz Buras - Prezes Auto Centrum Victoria w Lubinie - tradycyjnie już nasz sponsor strategiczny, na którym Kopernik może zawsze polegać!
Pan Jarosław Dziurman - dziękujemy za dołączenie do grona naszych darczyńców!
Państwo Aneta i Daniel Gajewscy z firmy ENFOREST, którzy również dołączyli w tym roku do grona naszych darczyńców. 
Pan Kazimierz Ziółkowski - Prezes PKS Lubin - wspierający nasze liceum od lat
Butik Runway - od kilku edycji wspiera konkurs modowy Runway,
Niezawodna Rada Rodziców przy I LO!
Bank Zachodni - wpierający grę businessową - CASHFLOW.
Dziękujemy też wszystkim prowadzącym wykłady, warsztaty i spotkania- bo wszystko co robią opiera się na zasadzie wolontariatu!

Serdecznie dziękujemy!
ORGANIZATORZY:
Joanna Marciniszyn
Małgorzata Wójcik
Mariola Lech
Iwona Kita

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information