ILONA CELINA RORZKOWSKA

19 marca (środa) 9.00- 12.00 - sala 116
grupa do 30 osób

„Moda na fotografię kreacyjną,
czyli fotografia artystyczna i modowa w Polsce”

 

I część
:
krótki wykład teoretyczny o fotografii kreacyjnej w Polsce
(omówienie różnicy między fotografią kreacyjną/modową a innymi dziedzinami fotografii - charakterystyka pracy: możliwe ścieżki rozwoju, jakie cechy i postawy powinien posiadać fotograf mody, jak wygląda droga kariery w Polsce - kreatywność i kreatywne przygotowanie planu zdjęciowego - zarządzanie produkcją zdjęciową i budowanie teamu - współpraca z modelką i klientami - współpraca z magazynami, agencjami modelek i branżą mody.)

II część:
warsztaty – część praktyczna - uczestnicy mogą zabrać ze sobą aparaty fotograficzne. Każdy z uczestników proszony jest o przygotowanie zestawu kilku pytań na tematy praktyczne i teoretyczne , na które prowadząca będzie odpowiadać. Poza tym, spróbujemy ustawić „modelkę” – omówić podstawowe błędy podczas fotografowania człowieka, omówimy problemy światła. Zobacz profil na fb

 O prowadzącej:

Absolwentka I LO
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, studentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, laureatka wielu nagród z dziedziny kultury i sztuki, m.in: Nagroda Rektora Politechniki Wrocławskiej Stypendium Fundacji Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, Stypendium Kultury i Sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Artystyczne Stypendium Prezydenta Miasta Wrocław.MAGDALENA WIĘCŁAW

 sala 2

19 marca (środa) - godz. 12.00 - 14.00 (max 40 osób)
20 marca (czwartek) - godz. 8.00 - 12.00 (max 20 osób) - najlepiej osoby z 19.03

 "STYL A TRENDY"19.03
- (max 40 osób) godz. 12.00 - 14.00
Część "teoretyczna" o trendach na nadchodzący sezon,  wskazówki jak się ubierać na co dzień i na różne okazje. O tym jak prowadzić blog o modzie, jak przygotować sesję modową, jak pisać modowe recenzje.
20.03 (max 20 osób)
Warsztaty: - przygotowanie własnych stylizacji oraz pokazu lub sesji. Trzy najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone.
O prowadzącej:

Absolwentka I LO
Absolwentka Univeristy of Bradfordshire - Psychology. Od dwóch i pół roku prowadzi blog o modzie, do tej pory wyszedł jeden numer The Bite Magazine z sesjami stylizowanymi przez Magdalenę. Teraz przygotowuje sesje do nowego numeru i pisze recenzje pokazów z London Fashion Week i London Collections: Men.
W marcu 2014r Magdalena brała udział w sesji najlepiej ubranych ludzi w Londynie (zaproszono 30 bloggerów i stylistów z Londynu), zdjęcia ukażą się w książce, która wyjdzie w kwietniu/maju.
MICHAŁ NAREWSKI & AMELIA
KRZESZOWSKA


19 marca - godz. 12.00 - 13.00 - sala 118
grupa (do 15 osób)

"S
ztuka tworzenia Sztuki"
Spotkanie z artystami - o wystawiennictwie, marketingu, o samej pasji tworzenia... wolna rozmowa z wolnymi ludźmi.
O prowadzących:
Michał Narewski -
absolwent I LO. Pisze o sobie:

"Historyk sztuki, smakosz sztuk pięknym, art freak, freelancer w dziedzinach malarstwo, rysunek, kolaż, ma na swoim koncie 9 wystaw indywidualnych w tym ekspozycję w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu (oddział Muzeum Narodowego) i liczne wystawy zbiorowe, uczestnik aukcji sztuki współczesnej wrocławskich domów aukcyjnych, prace jego znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

Zachęcam wszystkich do ukazywania własnej twórczości, kocham słowa Karla Krausa, iż: "Skromność jest prawem artystów, próżność ich obowiązkiem"."

Amelia Krzeszowska

Absolwentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Stypendystka Bezalel Academy of Arts and Design in Jerusalem, Izrael. Jak pisze:
"nie jest to za trudne 
 nie jest za dalekie 
 jest bliskie 
 osiągalne 
 w moim sercu 
 więc nie mogę się powstrzymać.. 
 kocham”ANITA BARTOSZEWICZ

MEBLOWY UPCYCLING - sala 103

 12 osób (ta sama grupa przez 2 dni!)
19-20 marca
- godz. 9.00 - 12.00
Warsztaty twórczej renowacji


Dzień 1.
Wprowadzenie: o pasji, firmie, starociach (prezentacja na rzutniku multimedialnym). Inspiracje i warsztat - skąd wziąć pomysł i jak go zrealizować.
Działanie cz. I(podział na 6 grup po 2 os., wybór mebli, określenie planu renowacji, prace wstępne)
Dzień 2.
Działanie cz. II - renowacja w praktyce oraz prace wykończeniowe. Prosimy o zabranie ubrań, które mogą się ubrudzić w trakcie nadawania starym meblom nowego życia!
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Właścicielka firmy DECOROZJA, która zajmuje się renowacja starych mebli i przywracaniem ich do życia:)


MARTA KONIK
19 marca - godz 9.00- 11.00/12.00 - sala 11
"OTWÓRZ SIĘ" - warsztaty teatralne
(grupa 15 osób)


Na warsztatach nauczycie się podstaw techniki wymowy, pracy przeponą, odkrywania swoich emocji oraz uruchamiania wyobraźni.
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, obecnie studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.
Marta jest wokalistką zespołu SCOFFERS.BARTOSZ FLISIEWICZ

19 marca - godz. 10.00- 12.00 - sala 12
grupa 26 osób
"Tym razem nie blefuję!" - warsztaty pokera

"Zajęcia będą miały na celu pokazanie tej dyscypliny sportu w dobrym świetle, która niestety często w Polsce przedstawiana jest w krzywym zwierciadle, gdzie kojarzona jest z przekrętami i rozgrywkami w tzw. „melinach”. Tymczasem nowoczesny poker jest rozgrywką intelektualną, gdzie szczęście odgrywa jedynie poboczną rolę, a głównie liczą się umiejętności i doświadczenie graczy. Spotkanie będzie miało na celu promocję gry w pokera w naszym rejonie, przewidziany wstęp teoretyczny i szybki kurs gry w praktyce, serdecznie zapraszam!"
Bartosz Flisiewicz.
O prowadzącym:
Absolwent I LO. Obecnie student Politechniki Wrocławskiej na  kierunku budownictwa, jednakże głównie pasjonat i gracz pokera.

 


AGATA DROZDEK -
19 marca  - 11 - 12.30 - LOSZEK
(grupa 5 osób)
Warsztat gry na bębnach

O prowadzącej:
Uczennica I LO, gra na bębnach od 3 lat, jest uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia na instrumentach perkusyjnych.
Uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się podstaw gry na bębnach.


KLAUDIA DZIOBIAK
19 marca - 8.00-10.30
(grupa 10-20 osób) - LOSZEK

Warsztaty BEAT BOX

O prowadzącej:
Uczennica I LO, Od trzech lat zajmuje się beatboxem. Swoją pasją chciałaby zarazić innych.

"Jeśli chcesz się nauczyć podstaw beatboxu, potrenować swój głos czy nawet pobawić się muzyką tworzoną przez samego siebie - zapisz się do mnie :)"


WIOLETTA MAĆKAŁA
sala 212
19 marca - od 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 13.00
grupa max 30 osób
O filmie i nie tylko:
"Woody Allen, jakiego nie znacie"
O prowadzącej:
Wioletta Maćkała jest polonistką i bibliotekarką, Woody’ego Allena wielbi od młodości i to jemu chce poświęcić parę lekcji w czasie szkolnych Dni Kultury, by w ten sposób oddać hołd niezwykłemu reżyserowi i satyrykowi. Umysł Allena to fabryka pomysłów, nakręcił 40 filmów i napisał kilka sztuk teatralnych o zgrozie życia(!), a mimo to (wszak niełatwo informować ludzi o tym, że umrą!) utrzymuje się na szczycie od 35 lat. Przedmiotem prezentacji będzie Woody Allen sprzed lat.


PIOTR MALSKI

19 marca - godz. 9.00 - 11.00 - sala 213

grupa (max 30 osób)

"BIEGANIE I WEGETARIANIE"


O zdrowym stylu życia, bieganiu i niezwykłych koktajlach, które będzie można przyrządzić i spożyć:)

O prowadzącym:
"Skalany łakomstwem wegetarianin, cherlawy wielbiciel późnonocnych biegów po lesie, gdzie zgodnie z kierunkiem wykształcenia sapie po niemiecku, od czego spadają zgorszone liście drzew".ADAM GRZEZIÓŁKOWSKI
19 marca - godz. 9.00 - 13.00 - sala gimnastyczna
(max. 40 osób)
KRAV MAGA - samoobrona dla każdego
O prowadzącym:
Adam Grzeziółkowski - stopień G5, Instruktor cywilny KRAV MAGA – z uprawnieniami międzynarodowymi wydanymi przez EYAL YANILOV i TOMASZ ADAMCZYK,  Instruktor rekreacji ruchowej i samoobrony – uprawnienia państwowe wydane przez Ministra Sportu, Instruktor Tactical Knife Fighting (taktycznej walki nożem), Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego, były zawodnik Zawodowej Drużyny Kolarskiej CCC POLSAT Polkowice, uczestnik licznych seminariów, szkoleń i obozów szkoleniowych krav maga (Knife Fight, Operational Tonfa Course, Multiple Attackers, Extreme Knife Defense)
WSPÓŁPROWADZĄCY:
•    Agnieszka Kazimierów (asystentka, stopień P5, trzy lata praktyki)
•    Tomasz Swakoń (stopień P2)
•    Bartosz Chilkiewicz (stopień P2)
•    Kamil Rogacki (stopień P2)
Przebieg warsztatów:
Część I -  teoretyczna. Instruktor wyjaśni, co to jest krav maga, omówi jej zasady oraz historię. Wykład zajmie ok. 45 min.
Część II -  praktyczna na sali gimnastycznej. Będzie to trening, który potrwa 2,5 - 3h.
Uczestnicy muszą mieć ze sobą strój sportowy (najlepiej długie spodnie dresowe) oraz wodę (i ewentualnie batonika)


ELŻBIETA KOCHAN
20 marca - godz. 9.00 - 12.00 - sala 118
(max 20 osób)
"Portret ekspresyjny" - warsztaty malarskie
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, artystka - plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Uczestnicy warsztatów przynoszą na zajęcia: pędzle oraz do wyboru: węgiel, pastele, farby plakatowe / akrylowe/ tempera.


Lek.Med. MACIEJ PLESIAK
specjalista chirurg
(max. 40 osób)
20 marca - godz. 9.30 - 10.30 - sala 120

"Zdrowy Styl Życia"

O prowadzącym:
Absolwent I LO
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Lekarskim. Obecnie na studiach podyplomowych z zakresu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dr Plesiak odbył również szkolenia w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości (chirurgia bariatryczna) w czołowych ośrodkach w Polsce.


ROBOTYKA z EPSILONEM

Dawid Śliwa  - sala 116
20 marca (czwartek) 10.00 - 13.00
grupa max 16 osób

Akademia Epsilon s.c. w Lubinie
Zawody z robotyki

Opis warsztatów:
"Podczas Dni Kultury przeprowadzimy zawody z robotyki, wykorzystując zestawy edukacyjne LEGO® Mindstorms EV3™, które łączą klocki LEGO® z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną, pozwalającymi między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. Turniej będzie się składał z trzech konkurencji: zawodów sumo, labiryntu oraz specjalnego szlaku. Każdy zespół samodzielnie zbuduje swojego robota, zadecyduje, jakie czujniki elektroniczne wykorzysta w danej konkurencji oraz napisze program w LME EV3 Software™. Uczniowie I LO będą mogli sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz pracy zespołowej. Na koniec spotkania omówimy inne środowiska programowania, m.in. w języku C. Ponadto prowadzący opowie o swoim kierunku i postara się przekonać licealistów, dlaczego warto studiować automatykę i robotykę. Gwarantujemy świetną zabawę!"
Zobacz całość
O prowadzącym:
Student Automatyki i Robotyki na wydziale Elektroniki, Politechniki Wrocławskiej. Swoją pasję projektowania, budowania i programowania robotów rozwija już od szkoły średniej, sukcesywnie nabywając nową wiedzę i umiejętności. Od 2013 roku członek Koła Naukowego Robotyków „KoNaR”.
PIOTR WOJCIECHOWSKI

21 marca - godz. 9.00 - 11.00 - sala 118

"Na czym oprzeć i jak budować pewność siebie"

(grupa do 40 osób)


O prowadzącym:
Absolwent I LO. Obecnie studiuje Coaching i doradztwo filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim, rozwija też firmę (milcord.pl ), świetny strzelec - trenuje z zawodnikami z kadry Polski w Piaście Bieruń.
W programie:
"na czym oprzeć i jak budować pewność siebie, jak pokonywać własne ograniczenia, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi, egzaminami etc.,"bullshit detektor"- czyli usuwanie szkodliwych sugestii z życia, submodalności- jak przekotwiczyć negatywne reakcje na pozytywne, jak przyspieszyć własną edukację w wielu dziedzinach, postrzeganie problemów - tworzenie planów krótkoterminowych, długoterminowych i ich realizacja oraz jak czerpać najlepsze wzorce i motywacje od ludzi, którzy już teraz uosabiają nasze ideały.
Będzie dużo praktycznych ćwiczeń, bo jak to mawia mentor Piotra: Jak ktoś Ci coś powie, to zapomnisz. Jak zapiszesz, to zapamiętasz, a jak spróbujesz, to zrozumiesz".ROKSANA RATAJCZAK & DARIA PITAK
21 marca -  godz. 9.00 - 10.00 - sala 103
"Dwie strony obiektywu,czyli synergia modelki i fotografa w sztuce wizualnej"
Jak odnaleźć się w branży fotograficznej? - to  hasło przewodnie spotkania.O współpracy, nawiązywaniu kontaktów  z nowymi osobami i o odnajdowaniu się w świecie sztuk wizualnych i nie tylko.
O prowadzących:
Daria jest na 3 roku Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym na Politechnice Wr,ocławskiej, ale każdą wolną chwilę spędza przy zdjęciach - albo w formie czynnej (robi sesje) albo biernej (obróbki w programach graficznych).
Roksana studiuje projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Cały czas pracuje nad powiększeniem swojego portfolio, poprzez udział w plenerach fotograficznych organizowanych w różnych częściach Polski.


GAWEŁ SZCZĘSNY

21 marca - godz. 9.00 - 10.00 - sala 116
  grupa (20 osób) - możliwe dwie

"Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa"

Absolwent I LO
Obecnie student Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we WrocławiuFILIP CHOMA & ALICJA ZALEWSKA

21 marca - godz. 9.00 i 11.00  - sala 120
dwie grupy po 25 osób


"SHOW ME YOUR WAY, czyli jak okrążyli świat"

Absolwenci I LO

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami...

W trasie spędzili prawie 7 miesięcy, odwiedzając 15 państw i pokonując 75 000 km... W trakcie spotkania opowiadać będą o podróży dookoła świata, ludziach spotkanych na swojej drodze i miejscach, o których nie zapomną do końca życia. Podpowiedzą również jak zorganizować taką podróż i co ze sobą zabrać.

Nie obędzie się bez ciekawych przygód i sporej ilości zdjęć.


Michał Veronese & Arianna Ciupak

19, 20, 21 marca - godz. 8.00 - 8.45 - sala 13
(grupa max.12 osób - ta sama przez 3 dni!)
"Lekcja włoskiego"
O prowadzących:
Arianna, uczennica I LO, mieszkała w Rzymie 6 lat, uczęszczała do włoskiej szkoły.
Michał, uczeń I LO, mieszkał w Reggio przez 3 lata, gdzie chodził do szkoły.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość dowiedzieć się czegoś o kulturze i smaczkach Włoch oraz nauczyć się pożytecznych słów i zwrotów z potocznego języka włoskiego.

AGNIESZKA MAŃKO-LERKA

21 marca - godz. 8.00 - 9.30  (grupa 20 osób)

Warsztaty z ćwiczeniami couchingowymi:
"Psychologia pozytywna, czyli sukces zaczyna się w głowie"

O prowadzącej:
Absolwentka I LO

Agnieszka Mańko-Lerka.
Psycholog, psychoterapeuta - obecnie w trakcie szkolenia podyplomowego w terapii poznawczo-behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyła także studia podyplomowe z Logopedii i Pedagogiki.
Obecnie pracuje w Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, gdzie prowadzi terapię indywidualną, psychoedukację dla pacjentów i ich rodzin. Nieustannie podnosi swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach dotyczących psychoterapii i diagnostyki psychologicznej.
Prowadzi terapię indywidualną z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z: ADHD, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania.


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information